|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  93 94 [95] 96 97   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vantelesna oplodnja
20.5.2010 8:28:41   
daca77
Ok. za 10 dana idem ponovo kod njega kako bismo se dogovorili oko toga...tako mi je rekao...a govorio je kao da cu narednog ciklusa raditi VTOuser posted image

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 2351
   RE: Vantelesna oplodnja
20.5.2010 9:03:11   
Mari86
daco draga pa on mozda misli da ces raditi privatno VTO i to bas kod njega user posted image user posted image

_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 2352
   RE: Vantelesna oplodnja
20.5.2010 9:16:44   
daca77
IZVORNA PORUKA: Mari86

daco draga pa on mozda misli da ces raditi privatno VTO i to bas kod njega user posted image user posted image

Draga, on ne radi privatno VTO...on je glavni u timu za VTO na klinici...ali, posto vidim da se preko zavoda ceka vise god., ne razumem zasto mi govori kao da cu za mesec dana tsve to raditi...takodje me je zbunilo i to sto on i ne trazi HSG, kaze da je to trebalo uraditi pre 2 god.,nakon operacije endometrioze...a citam na sajtu rzzo, da je uz prijavu za VTO neophodan i snimak HSG ili laporaskopski nalaz...user posted image

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 2353
   RE: Vantelesna oplodnja
20.5.2010 9:22:39   
Mari86
IZVORNA PORUKA: daca77

IZVORNA PORUKA: Mari86

daco draga pa on mozda misli da ces raditi privatno VTO i to bas kod njega user posted image user posted image

Draga, on ne radi privatno VTO...on je glavni u timu za VTO na klinici...ali, posto vidim da se preko zavoda ceka vise god., ne razumem zasto mi govori kao da cu za mesec dana tsve to raditi...takodje me je zbunilo i to sto on i ne trazi HSG, kaze da je to trebalo uraditi pre 2 god.,nakon operacije endometrioze...a citam na sajtu rzzo, da je uz prijavu za VTO neophodan i snimak HSG ili laporaskopski nalaz...user posted image



Uffff....ja ti to ne znam,ja idem privatno...meni nisu trazili prohodnost jajnika user posted image
Pa pitaces ga kada odes u kom vremenskom periodu moze da se stigne na red?!
A on radi privatno kao ginekolog?


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 2354
   RE: Vantelesna oplodnja
20.5.2010 9:22:58   
bebironcic
meni je on Daco trazio HSG....vidi sta i kako,ako imas vezu brzo ces doci na red,a ako ne....onda ces cekati puno...mi smo nasli vezu....ali na kraju nista kad spermogram pred stimulaciju nije valjaouser posted image

_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 2355
   RE: Vantelesna oplodnja
20.5.2010 9:43:05   
daca77
Potrudicemo se da pronadjemo vezu...

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 2356
   RE: Vantelesna oplodnja
20.5.2010 13:58:43   
cipiripi
jel tacno da ako radis vto preko drzave moras predhodno da imas 3 neuspele inseminacije?

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 2357
   RE: Vantelesna oplodnja
20.5.2010 14:01:13   
daca77
Ne znam, draga...ovaj dr mi nije pomenuo inseminaciju...A sta mi ti predlazes, draga? Jesi li procitala ovde i u IIcrtice sta sam pisala, jutros...
Malo me je pustilo, inace sam bas bila sludjena...user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 2358
   RE: Vantelesna oplodnja
20.5.2010 14:02:16   
Mari86
Devojke ja jos nisam dobila..malo me bolucka stomak ali nista strasno user posted image

_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 2359
   RE: Vantelesna oplodnja
20.5.2010 14:02:46   
Veca77

IZVORNA PORUKA: cipiripi

jel tacno da ako radis vto preko drzave moras predhodno da imas 3 neuspele inseminacije?


Ne, evo sada sam procitala o uslovima koje moras da ispunis da bi komisija razmatrala.
Kaze da, ako si do sada imao neki vid asistirane reprodukcije, da mozes da prilozis papire.
Takodje pise da je maksimalni rok za cekanje 6 meseci, i ako u tom roku nisi pozvan i obavesten da ulazis u proceduru, sve radis iz pocetka! Ali, podsecam da NISU GODINE, kao sto neki ovde pisu, VEC MAX 6 MESECI. Iz nekoliko slucajeva sam cula da se radi o 4 meseca cekanja. Evo ga link

http://www.rzzo.gov.rs/download/Vantelesna.pdf

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 2360
   RE: Vantelesna oplodnja
20.5.2010 14:04:02   
cipiripi
Nisam citala Daco, sad sam ustala...
Ako ti nije tesko daj mi link gde si pisala zasto se odlucujes zato..
A usput da te pitam jel si radila briseve na hlamidiju, mikro i ureo, i jel on radio spermogram?

Mari... "Cekajuci VTO ostala trudna..." user posted image
To ti zelim... user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 2361
   RE: Vantelesna oplodnja
20.5.2010 14:07:35   
Veca77

IZVORNA PORUKA: cipiripi

jel tacno da ako radis vto preko drzave moras predhodno da imas 3 neuspele inseminacije?


Ne, evo sada sam procitala o uslovima koje moras da ispunis da bi komisija razmatrala.
Kaze da, ako si do sada imao neki vid asistirane reprodukcije, mozes da prilozis papire.
Takodje pise da je maksimalni rok za cekanje 6 meseci, i ako u tom roku nisi pozvan i obavesten da ulazis u proceduru, sve radis iz pocetka! Ali, podsecam da NISU GODINE, kao sto neki ovde pisu, VEC MAX 6 MESECI. Iz nekoliko slucajeva sam cula da se radi o 4 meseca cekanja. Evo ga link

http://www.rzzo.gov.rs/download/Vantelesna.pdf



< Poruku je uredio Veca77 -- 20.5.2010 14:08:14 >


_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 2362
   RE: Vantelesna oplodnja
20.5.2010 14:08:19   
Mari86
IZVORNA PORUKA: cipiripi

Nisam citala Daco, sad sam ustala...
Ako ti nije tesko daj mi link gde si pisala zasto se odlucujes zato..
A usput da te pitam jel si radila briseve na hlamidiju, mikro i ureo, i jel on radio spermogram?

Mari... "Cekajuci VTO ostala trudna..." user posted image
To ti zelim... user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 2363
   RE: Vantelesna oplodnja
20.5.2010 14:10:21   
cipiripi
Fala Veco user posted image user posted image user posted image
Ja sam to nacula, ali se nisam udubljivala jer sam radila privatno...


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 2364
   RE: Vantelesna oplodnja
20.5.2010 14:10:32   
Nana*
Marice, opusteno user posted image . Nisam ti ja dzape pisala o onoj zaovinoj drugarici user posted image

_____________________________

" No Martini, No Party" :))))

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 2365
   RE: Vantelesna oplodnja
20.5.2010 14:11:16   
bebironcic
Veco....citala sam sta pise.ali mi ne bi jurili vezu da je tako.Jeste da te oni ukratko posle toga pozovu na komisiju,u roku od mesec dana,pa onda salju za Bg...i stavljaju te na listu cekanja...a,onda sedis i cekas.

_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 2366
   RE: Vantelesna oplodnja
20.5.2010 14:11:47   
Mari86
Jaoo nije to sto mislite ..sad je resila da me zeza user posted image
E bas nece tako kako ja hocu...ma stize ona stomak mi se naduo ...user posted image
Dobicu pec...


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu Nana*)
Direktna veza do poruke: 2367
   RE: Vantelesna oplodnja
20.5.2010 14:12:23   
daca77
IZVORNA PORUKA: cipiripi

Nisam citala Daco, sad sam ustala...
Ako ti nije tesko daj mi link gde si pisala zasto se odlucujes zato..
A usput da te pitam jel si radila briseve na hlamidiju, mikro i ureo, i jel on radio spermogram?

Mari... "Cekajuci VTO ostala trudna..." user posted image
To ti zelim... user posted image


Na 58str u crticama...
radila sam briseve, negativni...rezultati mm su po njemu i ostalim dr perfektni, ali...stvarno ne znam...user posted image
A tako se plasim procedure i stimulacije da mi se ne odlucuje tek tako...

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 2368
   RE: Vantelesna oplodnja
20.5.2010 14:12:25   
cipiripi
I jako su probirljivi user posted image user posted image user posted image user posted image
Bebi jel znas mozda ispod kog broja spermica rade vto, odnosno prihvataju te u proces?


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 2369
   RE: Vantelesna oplodnja
20.5.2010 14:12:28   
Veca77

IZVORNA PORUKA: cipiripi

Fala Veco user posted image user posted image user posted image
Ja sam to nacula, ali se nisam udubljivala jer sam radila privatno...


Nema na cemu, trudnjaco nasa!!! user posted image user posted image user posted image

Ja sam pocela da se za to zanimam i razmisljala sam da se odma' prijavim za VTO, a da u medjuvremenu probamo prvo samo sa stimulacijom, a onda i stim. i inseminacijom. I taman dok ja to odradim, proci ce 4 meseca user posted image

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 2370
   RE: Vantelesna oplodnja
20.5.2010 14:16:46   
Veca77

IZVORNA PORUKA: bebironcic

Veco....citala sam sta pise.ali mi ne bi jurili vezu da je tako.Jeste da te oni ukratko posle toga pozovu na komisiju,u roku od mesec dana,pa onda salju za Bg...i stavljaju te na listu cekanja...a,onda sedis i cekas.

Bebiiiiii, user posted image user posted image user posted image
Ne znam sta da ti kazem....Ja znam jedan par iz BGa koji je radio inseminaciju (cekali su skoro 4 meseca) i u bolnici sam upoznala devojku (valjda iz KGa) koja je isto toliko cekala. Mozda bih pogurala (podplatila) moju dr, koja bi mi radila VTO ili u Visegradskoj ili jednoj od onih privatnih bolnica (da sada ne spominjem), da sredi da ne cekam toliko dugo....Mislim da je to izvodljivo...Nisam sigurna.....

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 2371
   RE: Vantelesna oplodnja
20.5.2010 14:17:03   
cipiripi
IZVORNA PORUKA: daca77

Ma znam, draga...ali, tako mi je bezveze zvucalo, da ipak idem na VTO iako trenutno ne vidi problem...kaze mi da bez obzira na odlicno stanje endometrijuma  i jajnika, ipak se treba odluciti za VTO, jer sam imala endometriozu. Pitala sam ga da mozda ne vidi opet neko zariste, odgovorio mi je da je za sada sve u redu...nema endometrioze, ali da se sa njom ne sme igrati i gubiti vreme...cak nije pomenuo ni inseminaciju .
Za spermogram mm je rekao da je perfektan...bar nesto lepo...




Draga ja mislim da ti nemas "probleme" koji su potrebni drzavi da bi usla u besplatan proces...iskreno ti kazem...
Privatno mozes kad hoces...oni ne prave pitanje...
Ti imas endometriozu...ok je to..bez veze je..zao mi je zbog toga..ali imas i jajnike..i O...itd..spermogram je kako kazes perfektan...
Ali evo i nasa Dunja ima endometriozu ali ona nema jajovode..izvadjeni su joj...i ona moze preko drzave...
Razumes sta ti pricam?

< Poruku je uredio cipiripi -- 20.5.2010 14:18:32 >


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 2372
   RE: Vantelesna oplodnja
20.5.2010 14:19:30   
daca77
Znam, draga...jer, ja sada nemam endometriozu, UZ se svi slazu da je sve ok, a on kaze ni HSG nema potrebe da radim...pa kako da se prijavim onda...karton mi skroz prazan, niko me nikada nije lecio i ko ce da mi odobri VTO...

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 2373
   RE: Vantelesna oplodnja
20.5.2010 14:20:48   
Veca77
Cipi, ovaj par iz BGa, koji su vec jednom prosli kroz postupak VTO a sada cekaju na drugi, nemaju neki utvrdjen problem. Sve je u redu i kod nje i kod njega, a bebe nema. I ipak su prosli komisiju. Ne znam.......user posted image Mozda su u njihovom slucaju bile merodavne godine pokusavanja da zatrudne.....

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 2374
   RE: Vantelesna oplodnja
20.5.2010 14:21:58   
Veca77

IZVORNA PORUKA: daca77

Znam, draga...jer, ja sada nemam endometriozu, UZ se svi slazu da je sve ok, a on kaze ni HSG nema potrebe da radim...pa kako da se prijavim onda...karton mi skroz prazan, niko me nikada nije lecio i ko ce da mi odobri VTO...

Za VTO ti treba snimak HSGa ili otpusna lista posle laparoskopije ili histeroskopije

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 2375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  93 94 [95] 96 97   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  93 94 [95] 96 97   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Bakterijska vaginoza
Najnovije preporuke svetskih stručnjaka su da bakterijsku vaginozu, koja je u 50 odsto slučajeva asimptomatska, ne treba...
Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here