|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  94 95 [96] 97 98   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vantelesna oplodnja
20.5.2010 14:23:04   
cipiripi
Uff hvala bogu da je nemas...ja sam mislila da ti se vratila..
Taj tvoj lekar ocito nema zivce za pacijente sa problemom...
Ja sam radila celioskopiju i pre nego sto je mm uradio spermogram i nikad se nisam pokajala..
Posle je stigao njegov nalaza spermograma koji je bio bas los...4 mil...ukupno..od toga..nesto malo pokretno..
Pa su me napadali sto nisam cekala sa celioskopijom .. dzaba su me sekli...
Nema veze bar sam videla da sam unutra ok user posted image

Ti najbolje znas da li ti odgovara tvoj lekar...
Ja sa takvima nemam posla..takvi koji te skinu preko one stvari...


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 2376
   RE: Vantelesna oplodnja
20.5.2010 14:25:41   
daca77
Zao mi je mm i njegovih 124 milionauser posted image
Moracu dobro da razmislim...
odoh kuci, pozz

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 2377
   RE: Vantelesna oplodnja
20.5.2010 14:26:02   
NinaMandarina
Nisam znala da za VTO treba HSG? Zasto, kad ubace jc direktno u matericu?

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 2378
   RE: Vantelesna oplodnja
20.5.2010 14:26:18   
cipiripi
IZVORNA PORUKA: Veca77

Cipi, ovaj par iz BGa, koji su vec jednom prosli kroz postupak VTO a sada cekaju na drugi, nemaju neki utvrdjen problem. Sve je u redu i kod nje i kod njega, a bebe nema. I ipak su prosli komisiju. Ne znam.......user posted image Mozda su u njihovom slucaju bile merodavne godine pokusavanja da zatrudne.....


Duso moja...retke su budale koje na sav glas pricaju o svojom problemima user posted image
Ja ne verujem da "nemaju problem" jer drzavu jos niko nije nasamario...mozda imaju vezu..ili nesto o cemu ne zele da pricaju..
Mozda gresim..a mozda ne... user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 2379
   RE: Vantelesna oplodnja
20.5.2010 14:28:45   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Veca77


IZVORNA PORUKA: cipiripi

jel tacno da ako radis vto preko drzave moras predhodno da imas 3 neuspele inseminacije?


Ne, evo sada sam procitala o uslovima koje moras da ispunis da bi komisija razmatrala.
Kaze da, ako si do sada imao neki vid asistirane reprodukcije, da mozes da prilozis papire.
Takodje pise da je maksimalni rok za cekanje 6 meseci, i ako u tom roku nisi pozvan i obavesten da ulazis u proceduru, sve radis iz pocetka! Ali, podsecam da NISU GODINE, kao sto neki ovde pisu, VEC MAX 6 MESECI. Iz nekoliko slucajeva sam cula da se radi o 4 meseca cekanja. Evo ga link

http://www.rzzo.gov.rs/download/Vantelesna.pdf


ja sam isto čula da se ne čeka više od 3-4 meseca a za najteže slučajeve- kao naprimer što sam ja rekli su mi da se čeka samo mesec -dva.

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 2380
   RE: Vantelesna oplodnja
20.5.2010 14:30:57   
Veca77
Mozda si u pravu, cipi. A ja, budala, nasela user posted image user posted image user posted image

Nina, evo citiram user posted image
пацијенткиње код чијих партнера је уредан налаз спермограма (normospermia),
потребно је да доставе налаз HSG и/или лапароскопије и/или хистероскопије;

Jasno je meni kako se radi VTO, ali komisija trazi sto vise da bi te prihvatila u postupak

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 2381
   RE: Vantelesna oplodnja
20.5.2010 14:33:12   
NinaMandarina
A ako se radi privatno? Mislim, taj mesec kada se ide na HSG je propao mesec, koliko znam tada ne sme da se ostane user posted image , zbog zracenja.

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 2382
   RE: Vantelesna oplodnja
20.5.2010 14:35:42   
Veca77

IZVORNA PORUKA: NinaMandarina

A ako se radi privatno? Mislim, taj mesec kada se ide na HSG je propao mesec, koliko znam tada ne sme da se ostane user posted image , zbog zracenja.

Mislim da to zavisi od ordinacije do ordinacije. Vecinu privatnika boli uvo da li su ti zacepljeni jajovodi ili ne, pa mozda i ne traze HSG. To ti placas, a ne drzava. A posle HSGa sam odmah radila na bebi. Cak mi je i dr rekla da ne moram da preskacem taj ciklus.

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu NinaMandarina)
Direktna veza do poruke: 2383
   RE: Vantelesna oplodnja
20.5.2010 14:36:04   
Mari86
Nina ja radim privatno i nisam radila HSG...user posted image

_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu NinaMandarina)
Direktna veza do poruke: 2384
   RE: Vantelesna oplodnja
20.5.2010 14:36:06   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Veca77

Cipi, ovaj par iz BGa, koji su vec jednom prosli kroz postupak VTO a sada cekaju na drugi, nemaju neki utvrdjen problem. Sve je u redu i kod nje i kod njega, a bebe nema. I ipak su prosli komisiju. Ne znam.......user posted image Mozda su u njihovom slucaju bile merodavne godine pokusavanja da zatrudne.....


Neki problem mora postojati čim toliko dugo ne mogu dobiti bebu. To što medicina možda ne vidi šta je to trenutno, ne znači da nemaju problem. Pa i za žene pre 100 godina kada nisu ostajale u drugom stanju govorili su nema problema doktori i nisu znali razlog, ali kada je počeo da se koristi UZ ti problemi su dijagnostifikovani.

Sa druge strane što Cipi kaže možda ne žele o tome da pričaju ili imaju vezu.

Moj brat od ujaka se prijavio preko države za VTO preko veze, on i njegova sadašnja žena( uzeli su se tek kada su dobili user posted image user posted image ), tada nisu bili u braku i došli su na red posle par dana, naravno preko veze.

Zaboravih da kažem, nekada i ti problemi nestanu sami od sebe, organizam se izbori sam, sve zavisi od toga koja je priroda problema a ima ih milion vrsta.

< Poruku je uredio dunja -- 20.5.2010 14:45:59 >

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 2385
   RE: Vantelesna oplodnja
20.5.2010 14:37:04   
NinaMandarina
Stvarno? A meni moja gin.rekla da taj mesec preskocimo zbog zracenja user posted image . Jesi li ti sad na stimulaciji?

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 2386
   RE: Vantelesna oplodnja
20.5.2010 14:38:38   
NinaMandarina
Hvala Mari user posted image . Ti si sve blize i blize user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu NinaMandarina)
Direktna veza do poruke: 2387
   RE: Vantelesna oplodnja
20.5.2010 14:39:28   
Mari86
IZVORNA PORUKA: NinaMandarina

Hvala Mari user posted image . Ti si sve blize i blize user posted image user posted image user posted image


da draga samo jos da dobijem user posted image user posted image


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu NinaMandarina)
Direktna veza do poruke: 2388
   RE: Vantelesna oplodnja
20.5.2010 14:39:49   
Cvetana
IZVORNA PORUKA: Mari86

Nina ja radim privatno i nisam radila HSG...user posted image


Mari, duso, koliko kosta da se radi privatno ? Koje su granicne godine za VTO ?


(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 2389
   RE: Vantelesna oplodnja
20.5.2010 14:39:58   
Veca77

IZVORNA PORUKA: NinaMandarina

Stvarno? A meni moja gin.rekla da taj mesec preskocimo zbog zracenja user posted image . Jesi li ti sad na stimulaciji?

Nisam jos. Tek u sledecem ciklusu! user posted image

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu NinaMandarina)
Direktna veza do poruke: 2390
   RE: Vantelesna oplodnja
20.5.2010 14:41:57   
Mari86
IZVORNA PORUKA: Cvetana

IZVORNA PORUKA: Mari86

Nina ja radim privatno i nisam radila HSG...user posted image


Mari, duso, koliko kosta da se radi privatno ? Koje su granicne godine za VTO ?




Znam za moju doktoricu,mene ce kostati oko 2000 eura,ali zato sto necu primati mnogo inekcija... vantelesna kompletna je oko 2500-3000 eura.
KOliko ja znam rade i zenama od 40 godina,bar moja doktorka ali vraca 1 oplodjenu jajnu celiju starijim zenama user posted image



_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu Cvetana)
Direktna veza do poruke: 2391
   RE: Vantelesna oplodnja
20.5.2010 14:42:18   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Cvetana

IZVORNA PORUKA: Mari86

Nina ja radim privatno i nisam radila HSG...user posted image


Mari, duso, koliko kosta da se radi privatno ? Koje su granicne godine za VTO ?




moja drugarica je radila sa 45 skoro, na žalost nije uspelo;ona bi i dalje pokušavala ali su joj rekli da nema šanse-mogli su joj uzeti pare, ali očigledno stavrno nema šanse.

(odgovor članu Cvetana)
Direktna veza do poruke: 2392
   RE: Vantelesna oplodnja
20.5.2010 14:43:18   
Veca77
Dunja, mozda si u pravu! Vecina ljudi ne zeli da prica o tome.

Meni ne preostaje nista drugo nego da se bacim u postupak. Ja imam probleme koji se zovu miom i starost jajnika user posted image


_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 2393
   RE: Vantelesna oplodnja
20.5.2010 14:49:54   
Cvetana
Nesto sve vise razmisljam na tu temu, mislim da nema sanse prirodno da zatrudnim ja pcos on mali br plivaca, to bi bilo bas cudo da se desi. Moj dr je optimistican i kaze da nece biti potrebe za tim. Sad cu ponovo da se pregledam detaljno i uradim sve analize, i dragi takodje, pa ako se nista nije promenilo odoh na VTO. Ne mogu da cekam, ja 32 on 38, vec skoro 2 god nista...


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2394
   RE: Vantelesna oplodnja
20.5.2010 14:53:21   
Mari86
IZVORNA PORUKA: Cvetana

Nesto sve vise razmisljam na tu temu, mislim da nema sanse prirodno da zatrudnim ja pcos on mali br plivaca, to bi bilo bas cudo da se desi. Moj dr je optimistican i kaze da nece biti potrebe za tim. Sad cu ponovo da se pregledam detaljno i uradim sve analize, i dragi takodje, pa ako se nista nije promenilo odoh na VTO. Ne mogu da cekam, ja 32 on 38, vec skoro 2 god nista...




I mi nismo vise hteli da cekamo..mm ima spore plivace i dosta nam je lekova i kojekakvih cuda...
A i mm ima 37 godina,vreme jee...user posted image


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu Cvetana)
Direktna veza do poruke: 2395
   RE: Vantelesna oplodnja
20.5.2010 14:59:33   
Cvetana
Naravno !!!

A gledam na ovo linku za VTO besplatnu, da li ovo do 38 godina vazi samo za zene ili i za muskarce i da li vazi da on takodje nema dece ? Moj ima 1 dete, ali i jakooo malo plivaca.

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 2396
   RE: Vantelesna oplodnja
20.5.2010 15:00:58   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Cvetana

Naravno !!!

A gledam na ovo linku za VTO besplatnu, da li ovo do 38 godina vazi samo za zene ili i za muskarce i da li vazi da on takodje nema dece ? Moj ima 1 dete, ali i jakooo malo plivaca.


Važi samo za žene- ovaj deo koji se odnosi na godine, za ovo drugo ne znam.

(odgovor članu Cvetana)
Direktna veza do poruke: 2397
   RE: Vantelesna oplodnja
20.5.2010 15:03:19   
liliana
Dunja, ja kad sam radila VTO bio je 1 par  (radili su o trošku države), i on je več imao 1-og isna iz prvog braka. Mislim da par ne sme imati zajedničke dece, a ne dece iz prethodnih brakova , da bi ušao u postupak koji država finansira.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2398
   RE: Vantelesna oplodnja
20.5.2010 15:06:14   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: liliana

Dunja, ja kad sam radila VTO bio je 1 par  (radili su o trošku države), i on je več imao 1-og isna iz prvog braka. Mislim da par ne sme imati zajedničke dece, a ne dece iz prethodnih brakova , da bi ušao u postupak koji država finansira.


moguće, kažem nisam razmišljala o tome, a da nekako mi je logično ovo što si napisala.

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 2399
   RE: Vantelesna oplodnja
20.5.2010 15:07:43   
Cvetana
Pa super onda, imam jos vremena user posted image

Mada se dragi zezao nesto samnom sinoc da ce da mi posalje postara, da sredi stvar user posted image  I stvarno jutros postar bio, doneo PeruvianMacu user posted image user posted image user posted image  Al nisu mi plodni dani, a i on nije bio neki, pa nista user posted image
Odoh ja u off

Videcu da posle ovih analiza proban beplatno VTO, pa ako ne uspe odoh u neku privatnu bolnicu. U mojoj okolini mnogo hvla Spec. bolnicu Ivanovic, znam mnogo parova koji su tamo dobili svoje bebce. Je l ima ovde neka tema o bolnicama koje rade VTO?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  94 95 [96] 97 98   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  94 95 [96] 97 98   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here