|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: mucanje
3.1.2013 22:32:28   
magnetic
Potpuno te razumem,kroz isto sam prosla i isto pitanje sebi postavljala.Prosto u tom periodu to nije bilo ono moje veselo,brbljivo dete,postala je tiha i nekako tuzna,ma strasno.Da je potrajalo samo malo duze isla bih psihologu.
Ali eto,ako te mogu bar malo utesiti,opet cu ponoviti da je sve proslouser posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: mucanje
3.1.2013 22:37:20   
MicinaMama
snele samo nemoj da je forsiras,da joj trazis da t ponavlja.Onako,ti njoj pricaj,pevaj i citaj kroz igru.Neka deca ne progovore kako treba do trece godine i istom cujes jedan dan ne staje da melje.

Neka su deca lenja na govoru,kao i cerkica od moje sestre.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: mucanje
3.1.2013 22:44:48   
lesica
Snelle,mi nemamo problem sa mucanjem,ali imamo problem sa trpljenjem piškenja (moram ovako da se izrazim) u vrtiću ili uopšte van kuće. I na kraju, psiholog nam je objasnio da su sve te faze revolta potpuno normalne i za očekivanje,i da treba da im se pristupi bez forsiranja uz puno maženja i paženja (ne znam samo dokle ,ali ajde..) Prevazićiće Lana to,sad joj je trenutno bio veliki šok što ti nisi bila tu,a verovatno je i svesna da se nešto dešava i da treba bata da stigne,pa se sve u glavici malo zbrkalo. Verujem da će narednih dana situacija da se promeni na bolje.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: mucanje
3.1.2013 22:46:12   
Snelle
MM, ja je ništa ne forsiram, svaku rečenicu saslušam vrlo strpljio, pažljivo i bez prekidanja. I ne, nije ona lenja za pričanje, melje ona stalno i sasvim normalno i jako lepo i razgovetno je pričala do pre otprilike mesec dana. Samo odjednom ovo! Ostaje mi da se nadam da je stvarno u pitanju njeno ubrzano bogaćenje rečnika.
Magnetić, jel kod vas mucanje išlo postepeno i pogoršavalo se? Kod nas je ovako:
1. zamuckivala je samo kod jedne reči, npr. vidi
2. polse nekog vremena - i neke druge reči su joj postale teške za izgovor
3. poslednja faza, ova sada, je to da uopšte ne može da dovrši reč, rečenicu i muči se po par sekundi, nakon čega onekad odustane
Jel i kod vas bilo tako?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: mucanje
3.1.2013 22:56:13   
magnetic
Upravo tako,potpuno isto.
Samo sto smo mi bili kod logopeda pre te poslednje,uzasne,faze i ona me i upozorila da bi moglo doci do toga da izgovor bude mnogo gori od onog kakav je bio kada smo joj Dunju i doveli.Tako da me to u neku ruku i smirivalo,ali kazem ti taj neki psihicki momenat kod Dunje me jako uplasio.

Bice to sve ok,samo treba malo vremena.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: mucanje
3.1.2013 22:57:18   
MicinaMama
kod moje Milice se to skoro desilo ali trajalo je samo nekoliko dana.Mada ja sam to sebi opravdavala sa tim jer uci dva jezika.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: mucanje
3.1.2013 23:04:38   
Snelle
I mi smo bili kod logopeda pre te poslednje faze ali me nije upozorila na pogoršanje. Otišla sam u bolnicu u subotu kad je "na snazi" bila druga faza, i vratim se danas, a ono nikad gore. Dakle, za svega par dana se užasno pogoršalo. U svakom slučaju mislim da je dobro što smo odreagovali na vreme. I nadam se da će biti kao kod vas magnetic. Hvala na odgovoru!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: mucanje
3.1.2013 23:06:19   
magnetic
Kod nas je bio problem dolazak seke na svet.Ali se mucanje pojavilo kada je beba imala 6 meseci sto povezujem sa tim da sam tada pocela mnogo vise vremena posvecivati Visnji,pocela je jesti cvrsto pa sam joj kuvala i hranila je,trazila je vise paznje ,nosanja i mazenja verovatno i zbog zubica,manje je spavala,vise bila budna,a do tada je samo sisala i spavala i bila jedna jako mirna beba koja samo lezi u lezaljci ili kreveticu i dovoljna je samoj sebi.Dunja je verovatno tek tada postala svesna konkurencije.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: mucanje
7.1.2013 12:34:25   
Backezi
Drage moje,
evo da se i ja ukljucim...
Moj sin je poceo da muca odjednom sa 26 meseci, bez nekog povoda. Do tada je govorio tecno progovorivsi vrlo rano. Tog dana sam pomalo umrla, cini mi se... Ne mogu vam opisati kroz sta sam prolazila i kroz sta prolazim ponovo ovih dana...
Svugde smo ga vodili. Videlo ga je 5-6 logopeda na glasu i dvoje psihologa. Niko od njih nije smatrao da je mucanje na tom uzrastu za terapiju. Tretira se kao razvojno, prolazno, kao faza. Sve radimo kako je preporuceno. Ipak, ne mogu ga drzati pod staklenim zvonom buduci da ima i sestru od 7, a i ide u vrtic... On je, inace, vrlo druzeljubiv, vedar, otvoren i hrabar decak. Razmazen, istina, ali sta cu...
IMAli smo strasnih perioda, ali smo u periodu od jula do novembra bili super. Logopedi su smatrali da je to sjajno i da je to nacin prevazilazenja... A sad, evo, nicim izazvano, ponovo... Vec mesec i po dana, a u poslednje 2 nedelje bas grozno. Beskrajno otezanje vokala. Beskrajno... Zakazali smo kod logopeda sredinom januara pa cemo videti...
I ponovo ne spavam, ne disem, ne zivim. A pred decom moram biti, kao, normalna... Kad me bas zateknu uplakanu, kazem kako mi je tiganj pao na nogu ili kako imam kijavicu...
Zanima me, dakle, kako su vasi klinci? Kako se te faze smenjuju? KAko je prolazilo kod dece koja su prevazisla? Postepeno? Preko noci? Sve sto vam padne napamet!

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: mucanje
8.1.2013 17:17:23   
Snelle
Uh draga, pa nemoj zbog toga plakati! Posebno sto je najverovatnije prolazno. Budi strpljiva, nista ne prolazi preko noci. Nama mucanje jos uvek traje, cini mi se da traje vecnost. Sinoc sam se frapirala - moja mama ju ju jos pre par meseci naucila pricu o crvenkapi ali u stihu, u formi recitacije, i prilicno je dugacka. Odrecitovala je u dahu, bez zamuckivanja, stajanja. Kazem, frapirala sam se. To mi daje nadu da je ovo ipak samo faza. Probaj da svoje dete naucis neku recitaciju, pa da vidis dali ce isto ili slicno reagovati. Nama je logoped preporucio ucenje pesmica i kratkih prica.


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Backezi)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: mucanje
8.1.2013 17:17:40   
Snelle
..........




< Poruku je uredio Snelle -- 8.1.2013 17:19:44 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Backezi)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: mucanje
8.1.2013 19:39:21   
Backezi
O, on zna puno pesmica i recitacija. Kod mucanja je, kažu, pravilo da ga nema kad se nesto recituje ili govori napamet. To je tipicno...
Ma, nadam se i ja da je razvojno, da ce proći. Teše me "dobre" faze, ali se ipak panično plašim. user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: mucanje
9.1.2013 0:26:32   
nikola.
Javljam se jer vidim da ima dosta zabrinutih mama. Dakle ovako, ja sam se resio mucanja za 3 meseca! Otisao sam u ovaj institut i redovnim vezbanjem, mucanje je proslo kao rukom odneseno. Svima toplo preporucujem da odvedu svoje dete tamo, jer se nece pokajati. Ja nisam. Pozdrav!
Edit: Kome trebaju informacije o institutu o kome Nikola govori,kontaktirajte ga preko pp-a. Kao što znate javan vid oglašavanja klinika nije dozvoljen. user posted image

< Poruku je uredio lesica RR -- 9.1.2013 12:13:28 >

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: mucanje
9.1.2013 0:28:35   
Verolina
Oni su fenomenalni. Jedno vreme je tu radila prof Batas sa filologije. Cine cuda sa decom koja ne pricaju, ali nisam znala da se bave i problemom mucanja.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu nikola.)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: mucanje
9.1.2013 12:10:12   
Snelle

IZVORNA PORUKA: Backezi

Kod mucanja je, kažu, pravilo da ga nema kad se nesto recituje ili govori napamet. To je tipicno...



Stvarno? Meni je logoped rekla da je tako samo kada pevaju što sam se više puta uverila i sama slušajući kako pevaju ljudi koji mucaju, ali nisam znala da je tako slučaj i kod recitacija user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Backezi)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: mucanje
9.1.2013 13:53:28   
Backezi
Snelle, žao mi je ako sam te rastužila... Oni mogu napamet. Mucanje podrazumeva problem i sa jezičkim planiranjem. Recitacije su stvarno dobra vežba i trebalo bi da što više recituju.
Mi smo danas bili kod logopeda. Ona i dalje tvrdi kako će to proći. Pokazala nam je neke vežbice: udara štapićem po stolu dok izgovara reči rascepkane na slogove. Eto...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: mucanje
9.1.2013 16:12:41   
magnetic
Jeste,i meni je receno da se ne muca kod pevanja,recitovanja i svega sto dete zna napamet.Vec sam to i napisala u nekom od prethodnih postova.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Backezi)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: mucanje
10.1.2013 9:49:17   
Backezi
Magnetic, kako je proslo kod tvoje devojcice?

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: mucanje
10.1.2013 12:58:04   
Snelle

IZVORNA PORUKA: Backezi

Snelle, žao mi je ako sam te rastužila... Oni mogu napamet.

Pa jesi me rastužila, ali ja volim da čujem istinu više nego išta. Nego me je Nikola zaintrigirao postavljanjem linka onog Instituta. Jeste li vi čule za njega? Ja sam malo googlala i naišla na svakakve komentare, dosta negativnih o direktorki instituta, pa kako sa decom rade nestručna lica, tj. lica koja nisu još uvek završila fakultet....I nisam na kraju skontala da li je to državna ili privatna institucija, jer sam našla članak iz novina da je država 2010. prestala da finansira ovaj institut. Šta se u međuvremenu desilo? Ja bih volela da dete odvedem kod njih u Savetovalište da čujem njihovo mišljenje, naravno, ako su stvarno toliko dobri kao što je nikola napisao. Nadam se da njegov post nije samo puka reklama.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Backezi)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: mucanje
10.1.2013 13:15:33   
Backezi
Mi smo bili na Institutu. To je mesto gde ce nastojati da dobro naplate vasu nasrecu.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: mucanje
11.1.2013 12:55:11   
magnetic

IZVORNA PORUKA: Backezi

Magnetic, kako je proslo kod tvoje devojcice?

Nekako postepeno je prolazilo.Posle one najgore faze,tacno sam primecivala kako je svaki dan sve bolje pricala,da bi jedan dan skontala da vise uopste ne muca.Sada opet ponekad na neku rec zamuca,kada hoce nesto brzo da kaze ili kada je uzbudjena ili uplakana.Sa tri godine ima sistematski pregled,pa cu kako god bilo traziti da mi zakazu ponovni razgovor sa logopedom.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Backezi)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: mucanje
11.1.2013 13:05:53   
Verolina

IZVORNA PORUKA: Snelle


IZVORNA PORUKA: Backezi

Snelle, žao mi je ako sam te rastužila... Oni mogu napamet.

Pa jesi me rastužila, ali ja volim da čujem istinu više nego išta. Nego me je Nikola zaintrigirao postavljanjem linka onog Instituta. Jeste li vi čule za njega? Ja sam malo googlala i naišla na svakakve komentare, dosta negativnih o direktorki instituta, pa kako sa decom rade nestručna lica, tj. lica koja nisu još uvek završila fakultet....I nisam na kraju skontala da li je to državna ili privatna institucija, jer sam našla članak iz novina da je država 2010. prestala da finansira ovaj institut. Šta se u međuvremenu desilo? Ja bih volela da dete odvedem kod njih u Savetovalište da čujem njihovo mišljenje, naravno, ako su stvarno toliko dobri kao što je nikola napisao. Nadam se da njegov post nije samo puka reklama.

Sad sam poslala poruku kumi. Cim odgovori javljam.
Sestra moje kume ima klinca koji do 5 godine nije rec izustio, vec samo neke nerazpoznatljive krike. Odveli su ga tamo i nasli su mu grlenu kandidu koja je ne znam kako uticala, ali znam da je uticala mnogo jer je on od bebe vukao, takodje su mu otkrili labav i nepokretljiv jezik jer mu je majka do 4 godine davala samo kasastu hranu, posto on drugu nije hteo jesti. Znam da ga je vodila svaki dan po dva sata i da je to trajalo godinu dana. Mali sad prica kao navijen. Ovaj klinja je imao veliki problem. Mucanje nije tako veliki problem i trebalo bi brze da se resi. koliko naplacuju ne znam i da li naplacuju ne znam. Cucemo.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: mucanje
11.1.2013 13:41:31   
Snelle
Super! Hvala ti!
Backiezi, koliko dugo to kod vas traje? Mene je strah da napišem, ali kod nas je situacija juče i prekjuče, čini mi se, bolja. Kao da se odjednom iz faze 3. vratila u fazu 2. Nadam se da će biti sve bolje i bolje. Definitivno treba samo strpljenja i nikako ne smemo biti zabrinuti i uplašeni pred njima kako oni ne bi nešto posumnjali. Kada je mom detetu bilo najteže da nešto izgovori, a samim tim meni i najgore i najbolnije za slušati ja bih nabacila osmeh na lice i pravila se da je to što mi kaže nešto najinteresantnije na svetu, a kad bi TO napokon izgovorila ja bih sa oduševljenjem prihvatala to što kaže, sve samo kako se ne bi postidela, zabrinula ili uplašila i pomislila kako je to što ima problem u govoru nešto strašno. Sad su jako osetljivi i treba biti izuzetno oprezan. Ma koliko nama bilo teško, mi moramo biti jaki zbog njih.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: mucanje
11.1.2013 13:50:25   
dijana1*
Snelle ja verujem da je to prolazno. I Vuk po nekada zapne dok prica ali ja ga pustim i saslusam ga do kraja. Uvek dok prica gledam ga u oci i ne pozurujem ga. Oni jos uvek uce da pricaju, zele mnogo toga da nam kazu a ne umeju. Uz veliku ljubav i paznju to ce brzo proci. Ljubi mi Lanicu user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: mucanje
11.1.2013 13:53:52   
Snelle
I ja posle ovog poboljšanja mislim da je prolazno, i želim da budem optimista user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here