|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Problemi u Srbiji
4.10.2012 8:36:42   
sonyasha
Tugica Verka i nažalost živa istina :-/

IZVORNA PORUKA: Verolina
Danas sam htela da napisem nesto u ovoj temi pa videh da je zakljucana. Ponovicu.
Pas-po prirodi zivotinja mesojed, a u Srbiji lebojed. Ova recenica je i za smeh i za plakanjeuser posted image user posted image . Tacno nam oslikava izdvojena sredstva za potrosacku korpu.


_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 1226
   RE: Problemi u Srbiji
4.10.2012 8:41:52   
Anoniman
Svaki put kad se najavi poskupljenje osnovnih životnih namirnica u Srbiji, istog trenutka se povuku sve ali sve zalihe istih, isprazne se rafovi i napravi veštački nestašica koja traje sve do poskupljenja, čim skoči cena rafovi su opet puni.

(odgovor članu sonyasha)
  Direktna veza do poruke: 1227
   RE: Problemi u Srbiji
4.10.2012 9:04:38   
mamamikka

IZVORNA PORUKA: gae_gr

Svaki put kad se najavi poskupljenje osnovnih životnih namirnica u Srbiji, istog trenutka se povuku sve ali sve zalihe istih, isprazne se rafovi i napravi veštački nestašica koja traje sve do poskupljenja, čim skoči cena rafovi su opet puni.

Izvini ali to je dezinformacija, ne garantujem za pojedince, ali jako je veliki rizik za trgovine da prikriju robu- kazne su ogromne. konkretno- na najavu nestašice kreće inspekcija da proveri to o čemu pišeš. SVAKI DELIĆ radnji, magacina, komora, ma sve se pretresa, proveravaju se ulazi/izlazi robe i stanje, što traje bukvalno ceo dan. Sasvim druga stvar je što fabrike NEĆE da izdaju robu koja je "deficitarna" sve dok država ne odobri poskupljenje.
kod nas ima ulja po 143 din, stiglo je tek juče prvi put, a rafovi su, da, bili prazni. Zašto? zato što su ljudi na najavu nestašice kupovali po 2-3 paketa (15kom/paket),a uljare bile gluve za nove narudžbe. Eto.

_____________________________

Aleksa, 13.10.2008.
David, 29.07.2011.
Mamine sreće najveće!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1228
   RE: Problemi u Srbiji
4.10.2012 9:05:56   
Lu
To sam i mislila gae, samo svi vrte priču oko tog ulja...
Užas je to šta rade, brate nek poskupljuju luksuz 100% i više ako hoće, a ne po hrani jer jesti se morauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1229
   RE: Problemi u Srbiji
4.10.2012 9:07:58   
Lu
Ma ko će da kupi 45 litara uljauser posted image
Meni bi to bilo do kraja života!

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 1230
   RE: Problemi u Srbiji
4.10.2012 9:10:00   
Verolina

IZVORNA PORUKA: sonyasha

Tugica Verka i nažalost živa istina :-/

IZVORNA PORUKA: Verolina
Danas sam htela da napisem nesto u ovoj temi pa videh da je zakljucana. Ponovicu.
Pas-po prirodi zivotinja mesojed, a u Srbiji lebojed. Ova recenica je i za smeh i za plakanjeuser posted image user posted image . Tacno nam oslikava izdvojena sredstva za potrosacku korpu.


Pa da Sonjce. Porodica pojede 4 snicle, tanke istucane, a onda umaze hleb u onom przenju sto je ostalo i to spadne kucetu.

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 1231
   RE: Problemi u Srbiji
4.10.2012 9:11:30   
Modessty

IZVORNA PORUKA: mamamikka

Izvini ali to je dezinformacija, ne garantujem za pojedince, ali jako je veliki rizik za trgovine da prikriju robu- kazne su ogromne. konkretno- na najavu nestašice kreće inspekcija da proveri to o čemu pišeš. SVAKI DELIĆ radnji, magacina, komora, ma sve se pretresa, proveravaju se ulazi/izlazi robe i stanje, što traje bukvalno ceo dan. Sasvim druga stvar je što fabrike NEĆE da izdaju robu koja je "deficitarna" sve dok država ne odobri poskupljenje.
kod nas ima ulja po 143 din, stiglo je tek juče prvi put, a rafovi su, da, bili prazni. Zašto? zato što su ljudi na najavu nestašice kupovali po 2-3 paketa (15kom/paket),a uljare bile gluve za nove narudžbe. Eto.


e nije tačno! Ja sam bila u velikoj Idei i prošle nedelje i ulja nije bilo. Ni za lek. Rekli da nemaju više. Posle pola sata prošla moja kuma, stavili 10 flaša na raf. A inspekcije nigde ni za lek. I niko nije stavio u korpu više od dve ili tri flaše. To je normalna količina kad kreneš u veliku mesečnu kupovinu.

U Maksiju ga je bilo i od pre dve nedelje je bio ko 180 din. Kupila jednu flašu, jer se ne tripujem da ću umreti bez ulja.

U Tempu ga takodje iznosili na kašičicu i to je tako već duže vreme (nekoliko meseci unazad).

U našem malom dragstoru ga je uglavnom bilo, ali ne sećam se cene iskreno.
Naravno podaci su vezani za Niš.

(odgovor članu mamamikka)
Direktna veza do poruke: 1232
   RE: Problemi u Srbiji
4.10.2012 9:13:04   
Verolina
Ha ha ha...Pa naravno da sakrivaju ulje. Otisao mm da kupi litar ulja u prodavnicu i kaze mu momak:" Nema ulja brate moj, znamo i ti i ja gde je, ali ne smem da ga iznesem!"

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1233
   RE: Problemi u Srbiji
4.10.2012 9:54:39   
Anoniman
Ista priča, u Tempu ja bila nema ni jedne flaše, kad je mama otišla sutradan ima dvadesetak...

(odgovor članu Verolina)
  Direktna veza do poruke: 1234
   RE: Problemi u Srbiji
4.10.2012 9:56:51   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Verolina

Ha ha ha...Pa naravno da sakrivaju ulje. Otisao mm da kupi litar ulja u prodavnicu i kaze mu momak:" Nema ulja brate moj, znamo i ti i ja gde je, ali ne smem da ga iznesem!"


user posted image user posted image user posted image user posted image
bar je iskren user posted image

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 1235
   RE: Problemi u Srbiji
4.10.2012 9:57:23   
Verolina
Sto jest jestuser posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1236
   RE: Problemi u Srbiji
4.10.2012 9:58:15   
viking
Kupuju moja Lu, napune cela kolica u supermarketu, u njima ima više od 45 litara. Mislim da to rade prvo zato što su najavili poskupljenja (koaj su u međuvremenu i došla), zatim najavljuju slabije snabdevanje zbog suše, a najvažnije sad se pravi zimnica i dolaze slave pa svi prave sumanute zalihe...

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Ma ko će da kupi 45 litara uljauser posted image
Meni bi to bilo do kraja života!


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 1237
   RE: Problemi u Srbiji
4.10.2012 10:00:09   
Modessty
kod nas tako kupuju po supermarketima oni koji drže manje prodavnice. Dodju i stave ceo paket, a ti za jedan litar možeš samo da se slikaš!

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1238
   RE: Problemi u Srbiji
4.10.2012 10:01:08   
Olga75
kod nas ima ulja za 180 ali ja hocu ono za 140 i punktum
i icicu svaki dan u sve usputne prodavnice da ih smaram kad ce da dobiju to jePtino ulje user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1239
   RE: Problemi u Srbiji
4.10.2012 10:03:43   
Modessty
olgaaaaa bolje da se predigraš nego da se nerviraš za ulje! user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1240
   RE: Problemi u Srbiji
4.10.2012 10:04:08   
mamamikka

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Ma ko će da kupi 45 litara uljauser posted image
Meni bi to bilo do kraja života!

i meni, ali verujte zbog takvih neki iznose na kašičicu. kod nas je tako kako sam napisala- to je moj posao i ne pišem iz ugla posmatrača.
Malverzacije i potplaćeni inspektori su naravno realnost, ali dešava se i sl: čovek pokupi ulje sa police, prošeta, obavi kupovinu, kad na kasi- ne prođe kartica. Ups. Radnik uzima ulje i pola sata kasnije ono je opet na polici. deset komada, npr. I evo pametnih da iskomentarišu kakvo je đubre dotični radnik jer iznosi samo toliko. Hajde, pa i mi imamo dušu, nemojte sad da smo tolerantni samo prema nekima. Ili polutolerantni. A trgovce na stub srama. E žene, žene... user posted image

_____________________________

Aleksa, 13.10.2008.
David, 29.07.2011.
Mamine sreće najveće!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 1241
   RE: Problemi u Srbiji
4.10.2012 10:05:22   
tijatija
Vidim da se vrsi polemika o ulju, dodji te kod nas ima u svakoj prodavnici po celoj duzini rafa.user posted image
Nisam trenutno u SR, moja mama radi u Ideji, barem tamo gde ona radi zalihe se nesmeju drzati po magacinima, strogo je kaznjavajuce, mada nekazem da to nerade u drugim prodavnicama..

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1242
   RE: Problemi u Srbiji
4.10.2012 10:05:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mamamikka


IZVORNA PORUKA: gae_gr

Svaki put kad se najavi poskupljenje osnovnih životnih namirnica u Srbiji, istog trenutka se povuku sve ali sve zalihe istih, isprazne se rafovi i napravi veštački nestašica koja traje sve do poskupljenja, čim skoči cena rafovi su opet puni.

Izvini ali to je dezinformacija, ne garantujem za pojedince, ali jako je veliki rizik za trgovine da prikriju robu- kazne su ogromne. konkretno- na najavu nestašice kreće inspekcija da proveri to o čemu pišeš. SVAKI DELIĆ radnji, magacina, komora, ma sve se pretresa, proveravaju se ulazi/izlazi robe i stanje, što traje bukvalno ceo dan. Sasvim druga stvar je što fabrike NEĆE da izdaju robu koja je "deficitarna" sve dok država ne odobri poskupljenje.
kod nas ima ulja po 143 din, stiglo je tek juče prvi put, a rafovi su, da, bili prazni. Zašto? zato što su ljudi na najavu nestašice kupovali po 2-3 paketa (15kom/paket),a uljare bile gluve za nove narudžbe. Eto.


Bila sam u Merkatoru sedmicu pre poskupljenja. Nisam našla odgovarajuće varalice, nisam našla kozje mleko, ma ništa po šta sam otišla, nisam našla. Iznervirana sam prišla jednoj od zaposlenih teta, a ona je rekla "Sledeće nedelje nam stiže roba pa će biti".
Mislim, ne garantujem, da čak i ako ne sklone robu, onda je prosto ne poruče, već čekaju poskupljenje.

Kod mene u lokalnoj prodavnici ima ulja iz robnih rezervi, mislim da mi je dadilja rekla da košta oko 140din, max 5l po osobi može da se kupi.

Vi ne možete da verujete koliko ulja, brašna, soli i šećera imaju moji baka i deda. Kao da će vojsku hraniti celu zimu. I da, WC papira user posted image , valjda da mogu da se obrišu kad sve prethodno navedeno proteraju kroz guzicu. user posted image Zaista mi nije jasan taj penzionerski trip.
Ja sam pre koji dan kupila litar ulja. Planiram da kupim 2kg brašna, 2kg šećera i 2kg soli. Od mene dosta (ne stavljam zimnicu i ne slavim slavu).

(odgovor članu mamamikka)
  Direktna veza do poruke: 1243
   RE: Problemi u Srbiji
4.10.2012 10:08:01   
Olga75
e dok su moji baka i deda bili zivi bilo je i ulja i brasna i secera i wc papira a bogami i praska
sad je sama moram da se snabdevam
odraslo se jbg user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1244
   RE: Problemi u Srbiji
4.10.2012 10:08:22   
Anoniman
Hajde, pa i mi imamo dušu, nemojte sad da smo tolerantni samo prema nekima.


Ovih dana se reč "tolerancija" koristi samo u kontekstu Parade Ponosa. user posted image

(odgovor članu mamamikka)
  Direktna veza do poruke: 1245
   RE: Problemi u Srbiji
4.10.2012 10:09:22   
mamamikka
proššle nedelje mnogi nisu isporučivali robu i zbog skoka pdv-a sa 18 na 20 %.

_____________________________

Aleksa, 13.10.2008.
David, 29.07.2011.
Mamine sreće najveće!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1246
   RE: Problemi u Srbiji
4.10.2012 10:09:23   
Modessty
Evo jedne interesantne stvari: u prodavnici Niške mlekare je niško mleko za 10 din skuplje nego to isto mleko u privatnoj prodavnici s druge strane ulice ?! user posted image
Stvarno neverovatno!
A recimo dečija odeća firme Ready group je jeftinija u Hipermarketu Merkatora nego u njihovoj sopstvenoj radnji?! user posted image

Seća li se neko fabrike obuće "Vesna" iz Bele Palanke? Cela bivša Juga je kupovala svojoj deci njihove cipelice. Firma se raspala i otišla pod stečaj. Jedan deo radnika sada radi u obući "Pavle", a drugi deo radi u nekoj takodje privatnoj mini fabrici obuće. Šiju obuću za firmu u Italiji. sašiju, pošalju u Italiju, oni tamo nalepe djon na kome piše Made in Italy, i onda ovde nama prodaju tu istu obuću za neke nenormalne pare jer je iz Italije?!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1247
   RE: Problemi u Srbiji
4.10.2012 10:10:37   
tijatija
Slazem se sa Tash, penzioneri su zvek. I moj (sad vec samo deda ) ima sigurno ulja , brasna, secera, paste, soli i sta ti ja znam kao u prodavnici. Ponekad kad udjem u spajz trazim korpu user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1248
   RE: Problemi u Srbiji
4.10.2012 10:13:16   
Anoniman
Ponekad kad udjem u spajz trazim korpu user posted image


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tijatija)
  Direktna veza do poruke: 1249
   RE: Problemi u Srbiji
4.10.2012 12:05:29   
boba 11

IZVORNA PORUKA: Olga RR

e dok su moji baka i deda bili zivi bilo je i ulja i brasna i secera i wc papira a bogami i praska
sad je sama moram da se snabdevam
odraslo se jbg user posted image

jooooj ziva istina.
Igrom slucaja radila sam za jednog privatnika u opstini Temerin kao adm.radnik pa sam upoznata kako se bar ovde odvijaju stvari po radnjama.Ne kazem da je to slucaj i kod Merkatora,Metroa, Idee,Tempa,ali malo sitniji krupni prodavci(posto covek ima devet prodavnica) to rade tako sto povuku robu pre poskupljenja.Mozda to jeste kaznjivo u N.Sadu i BG-u ali ovde svi sve znaju,i nas trzisni inspektor Ceda dodje u kancelariju samo da pita gde je gazda.Ako je tu odu da zavrse posao negde u restoran a ako nije on ga saceka pa onda odu.Nazalost tako je i niko im ne moze stati na put,jer para vrti gde burgija neceuser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here