|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
6.10.2009 10:27:09   
*Alexx*
A sta raditi kad bebac nece u kengura? Mi smo kupili juce kengura, sa tri polozaja, da decko ne bi opterecivao kicmicu, i pokusali da ga stavimo, a on urla iz sveg glasa... user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
6.10.2009 10:54:09   
Anoniman
A jel hoće u kolicima?

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 77
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
6.10.2009 11:03:54   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Alexx

A sta raditi kad bebac nece u kengura? Mi smo kupili juce kengura, sa tri polozaja, da decko ne bi opterecivao kicmicu, i pokusali da ga stavimo, a on urla iz sveg glasa... user posted image


Možda je bio pospan, probaj ga dobro nahraniti pa onda u kengur, ha?


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
7.10.2009 9:03:09   
*Alexx*
Ma provalila sam - nece u polulezeci polozaj, jer ga ionako ne voli, sa kengurom ili bez njega. A u uspravan (licem ka meni) hoce, ali se nisam usudila vise od par minuta - sve mi se cini da mnogo optereti kukove. Mozda mi se cini. Meni nije jasno - taj polozaj moze od 0+, a u cemu je razlika izmedju tog polozaja i onog kad je okrenut spolja?

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
7.10.2009 10:42:46   
*Alexx*
A jel hoće u kolicima?


Ako je budan, onda hoce pola sata max. Dalje ili zaspi ili pocne da place. Ali nosanje u lezecem polozaju ne voli, voli decko da gleda svet oko sebe user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
8.10.2009 10:01:46   
*Alexx*
Niko ne zna zasto beba od rodjenja moze u kengur licem ka unutra, a ne moze licem ka spolja? Mislim, u cemu je tu razlika?

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
8.10.2009 10:04:41   
Anoniman
zbog pridržavanja glave ...bar ja tako kontam 

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 82
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
8.10.2009 10:07:27   
Anoniman
Moja kengur nosiljka (stara 15 godina) je ojačana na vratu, tako da beba u njoj može da se nosi samo licem ka meni. Fora kod te nosiljke je da su meni zaista bile slobodne ruke, jer je glavica mogla da šeta samo od mojih grudi do tog ojačanog dela.
Jednom sam isprobala ove nosiljke što nisu ojačane, i tada sam bebi morala držati glavu.
Tako da, nemam nikakav pametan odgovor, sem da ako je kengur ojačan na vratu, onda mi ima smisla cela priča, jer glavica zaista onda nema kud ako je beba okrenuta ka mami.

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 83
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
8.10.2009 11:05:11   
*Alexx*
E pa dobro onda :) Ja sam mislila da tu ima neka komplikovanija prica :) Hvala! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
8.10.2009 11:05:48   
Anoniman
Pa možda ima. user posted image  Ali ja je ne znam.

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 85
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
9.10.2009 12:51:36   
*Alexx*
Juce sam videla - sling ima da se kupi u Aksi, kosta 2600 din, svi su jednobojni. Ja danas idem da kupim, pa javljam utiske. I to je mm primetio sling na nekoj polici, ja sam prosla pored, ma nisam ni registrovala!

< Poruku je uredio Alexx -- 9.10.2009 12:53:41 >

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
21.10.2009 9:35:25   
*Alexx*
Ja da se javim ovde - jesam kupila sling, malo smo vezbali po kuci i kao hoce da se nosi u slingu (za razliku od kengura). Medjutm, posto je odmah pocelo ono lose vreme, nisam imala prilike da ga setam napolju, po onom vetru... Mozda danas, suncano je, bice 20 stepeni!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
21.10.2009 12:24:03   
*Alexx*
Bili smo napolju, bebac bas voli sling, mada mislim da ce ga voleti jos vise kada bude mogao u polozaj gde gleda od mene (od 3. meseca). Ja nisam smela duze od 15 minuta, poceo je da se buni, mislim da mu je bilo vruce (kao i meni)... Ali eto -bili smo i super je! Ura za sling!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
22.10.2009 12:07:18   
Anoniman
Ja sam htela da uzmem kengura, al su  mi svi maltene rekli da u kengura ne sme pre 6 meseci... nekako mi taj kengur deluje sigurnije od sling marame, ili gresim? Alexx kazi mi tvoj utisak

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 89
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
22.10.2009 19:51:00   
šarolta
Ja iskreno ne znam šta bih bez kengura... Od drugog meseca ih nosimo u kengurima ( bliznakinje ) pošto u kolica neće nikako! Zbog deformiteta stopala stalno idemo u Tiršovu i pitali smo našeg ortopeda da li smemo da ih nosimo u kenguru. Dr nam je rekao da su u kenguru bebe čak i bezbednije nego u rukama... Naši kenguri su dosta čvrsti tako da im drže vrat... Ne vidim problem zašto ne bi smele mlađe bebe da se nose u kengurima

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
23.10.2009 9:23:08   
*Alexx*
Ovako, mi smo juce bili kod pedijatrice, Andrej ima 2 meseca, pitali za kengura - kaze da apsolutno moze u kengura, cim moze da drzi glavicu (tj. da mu ne pada kao onako na pocetku). Samo moze u onaj polozaj ka unutra. Tek kad bas samostalno drzi glavicu, moze u onaj ka spolja. Eto tako user posted image . Ali sling je meni sasvim ok, beba je sigurna u njemu, a meni je prijatniji za ledja. A i kaisevi od kengura me zatezu kod vrata, nekako se urezu.

< Poruku je uredio Alexx -- 23.10.2009 9:27:02 >

(odgovor članu šarolta)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
19.11.2009 19:39:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Alexx

Našla sam ovaj link, nalaze se u Beogradu:
TANTOLUBA KLIK

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 92
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
27.2.2010 16:31:29   
marince1
Mi smo juce kupili kengura.Tek me neki dan puklo da bi mi to bilo korisno,a onda smo dobili jos jednog danas,sad imam 2 user posted image user posted image user posted image
Ali je vreme sugavo,pa ne mogu da isprobam user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
28.2.2010 0:00:51   
gagana83
IZVORNA PORUKA: marince

Mi smo juce kupili kengura.Tek me neki dan puklo da bi mi to bilo korisno,a onda smo dobili jos jednog danas,sad imam 2 user posted image user posted image user posted image
Ali je vreme sugavo,pa ne mogu da isprobam user posted image

A je l mozes da ga zamenis za nesto drugo u radnji gde si kupila?

Mi imamo neki Chiccov kengur koji ima i lezeci polozaj,bas se lepo setamo u njemu.
Sad sam se setila da imam i sling maramu,skroz sam zaboravila na njuuser posted image

< Poruku je uredio gagana83 -- 28.2.2010 0:01:12 >


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
28.2.2010 0:03:36   
buhla
hmmm, meni ok deluje ta sling marama, ali ne znam da li ce mi uopste bilo sta od toga koristiti... misim da ce vise biti u kolicima nego da ga tako nosim!
gago, kad ti unu nosis u kenguru, za kratke setnje u prodavnicu....?


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
28.2.2010 0:03:40   
liliana
A, zaista, od koliko meseci beba sme u kengura? Meni su isto rekli ne pre 6.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
28.2.2010 0:33:09   
gagana83
IZVORNA PORUKA: buhla

hmmm, meni ok deluje ta sling marama, ali ne znam da li ce mi uopste bilo sta od toga koristiti... misim da ce vise biti u kolicima nego da ga tako nosim!
gago, kad ti unu nosis u kenguru, za kratke setnje u prodavnicu....?


Uglavnom za kratke setnje ali sam je par puta nosila i po sat-sat i po.Vise od toga ne mogu jer je sad otezala.
Mada moja kuma ima bebu od 11 meseci i cesto je nosi u kenguru.
Ne znam da li je razlog tome sto je njen kengur drugaciji pa je lakse za ledja ili jednostavno ima bolju kicmu.
U svakom slucaju je dobra stvarcica,ja i kad idem kolicima negde spakujem kengura u korpu od kolica za slucaj da Una trazi da se nosi.Lakse mi je tako nego da je nosim u rukama a drugom rukom guram kolica.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
28.2.2010 0:42:20   
gagana83
IZVORNA PORUKA: liliana

A, zaista, od koliko meseci beba sme u kengura? Meni su isto rekli ne pre 6.

Zavisi kog lekara pitas,jedan ce ti reci moze od rodjenja,drugi nikako pre 6 meseci...
Ja sam pitala ortopeda kad smo isli na snimanje kukova(tad je Uni bilo dva meseca)i on je rekao da moze.Isto mi je rekla i pedijatar.
Na kenguru stoji oznaka 0+ sto znaci da moze od rodjenja.
Ne pije mi vodu to obrazlozenje da beba ne sme u kengura sve dok ne pocne da sedi.Ona u kenguru ne sedi,vec je u polozaju kao kad bi je neko nosio tako sto bi jednu ruku stavio ispod guze a drugu ispod misice(nadam se da mozes da zamislis o cemu pricam).
Koliko ja znam tako svi nose bebe cim pocnu stabilno da drze glavu,zasto bi onda kengur bio problem?


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
28.2.2010 0:43:47   
buhla
fala gago... videcu jos samo sta da kupim, sling marama mi deluje zanimljivo, a opet za kicmu mi deluje bolje kengur! 

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
28.2.2010 2:59:21   
eugenija
Joj to za sling, svi se nešto popale, a onda kad je nabave, drže je u ormaru, neiskoriste je, čula sam da je nezgodna za vezanje, pa se ljudima ne da.
Ja sam isto mislila da je uzmem, baš sam se bila nameračila, ali onda dobih kengur na poklon, pa i njega ne iskoristih kako treba..
A moj Viko u kolicima bude napolju i mnogo mu je lepo da sedi tako i posmatra svet. Pre je ležao dok je bio novorođenče i često bi tako vani zaspao u kolicima i spavaoooo.


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here