|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
1.3.2010 14:04:44   
marija32
Zanima me , jel mogu ja odmah po izlasku iz porodilista bebi da oblacim bodice, ili je obavezno da krenem sa benkicama, onim bezveze na pertlanje pa te kada bebea malo poodraste da mu oblacim bodice? hvalauser posted image

< Poruku je uredio marija32 -- 1.3.2010 14:05:45 >


_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
1.3.2010 14:12:16   
Mimče
LiliT ne brini naćiće se neko vec da ti pokaže a i snaćićeš se sama po logici i instinktu. Ja sam prvi put sa 16 god ostala sa sekinom bebom od tri meseca ceo dan pa sam se snašla i oko pelene i širokog povoja i kupanja...... sve ti to nekako dodje usput. A još ide  i leto pelenu(naravno pampers i dve obične presavijene između nogica- širok povoj,  pa preko švedsku  da sve drži i bodić i ajduser posted image user posted image user posted image  . Joj drage ja jedva čekam al mi ćemo da dođemo tek u avgustu.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
1.3.2010 14:16:30   
LillyT
Znas kako sam se zabunila kada sam sve to videla, pa ne znam sta je sta i sta ide prvo na dete a sta preko user posted image Zbunjena sam totalno, mene ovih dana jako drma trudnicko glupilo 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Mimče)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
1.3.2010 14:17:32   
*Alexx*
Joj, drage moje user posted image
Kao prvo, NIŠTA nije obavezno za oblačenje. Ja sam benkice (one na pertlanje) obukla jednom ili dva puta, kad nisam imala šta drugo da mu obučem. Inače bodić i dole one pantalonice sa stopicama (ili obične pantalone i čarape) - tako mi je po ceo dan. Kad idemo napolje, dodam još duks i hulahopke ispod (i skafander ili jakna, naravno).
A za leto - ma samo bodić kratkih rukava i eventualno pantalone i čarapice.
Ma videćete, sve je to logično - obučeš jednom, dvaput i vidiš šta ti odgovara ili ne. A bebe sve opraštaju user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Mimče)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
1.3.2010 14:19:19   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: LillyT

Znas kako sam se zabunila kada sam sve to videla, pa ne znam sta je sta i sta ide prvo na dete a sta preko user posted image Zbunjena sam totalno, mene ovih dana jako drma trudnicko glupilo 


Mene trudničko glupilo drma evo šesti mesec posle porođaja user posted image A nekad sam bila bistra i pametna.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
1.3.2010 14:23:08   
LillyT
Alexx user posted image

Sestra mog momka se vodila logikom kako oblaci sebe, tako i dete. Samo mi napominje da je ne utopljavam, a ovaj moj kakav je ima da nam dete izadje u ski skafanderu i termo carapicama user posted image sa kapicom duplo postavljenom (ako toga nema, on ce poneti sve duplo)


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
1.3.2010 14:31:58   
liliana
Meni je lakše da joj oblačim benkice (one sa pertlicama, ali kad je malo počela sama da drži blavicu počela sam joj oblačiti i bodiće. Dole joj obučem pantalonice one sa stopicama, a ako nemaju stopice onda i čarapice. Ako je malo hladnije.-obučem joj još nešto preko,

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
1.3.2010 14:37:55   
*Alexx*
Ma opušteno, bolje i da mu obučete dva duksa, bebici posle lako skinete jedan user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
1.3.2010 15:35:39   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: LillyT

Sve sam ja lepo procitala ali mi i dalje nije jasno kojim se redosledom sve ovo navlaci na dete user posted image Koliko sam razumela oblaci se ili bodi ili benkica i onda ide nesto preko toga i sta to, a ja stavrno vise ne znam sta je sta. Ici ce mi dete kao siroce jer glupa mama nista ne konta user posted image user posted image user posted image


user posted image

Draga, zimi ti je bodi(ć) ili benkica = potkošulja.
Pelena = gaće.
Da li ćeš hulahopke da staviš ispod bodića ili iznad - zavisi od toga kakve su tvoje navike (kod mene uvek hulahopke idu ispod potkošulje ili bodija, jer mrzim kada sednem pa sevaju čarape user posted image , tako sam i Luku oblačila).
Preko bodića ili benkice oblačiš: dux, džemper, a preko hulahopki oblačiš pantalone.
Ili, ako ne oblačiš dvodelno (dux, pantalone), onda oblačiš neko jednodelno odelce.

A leti, kao što Mimče reče: pelena, bodić, ili pelena, benkica... pa proceniš dal su potrebne čarapice. user posted image

LillyT, ta priča sa nemoj utopljavati... procenićeš. Jasno da ćeš skinuti dete ako vidiš da mu znoji glavica i da plače (a već si ga i nahranila, i prepovila, i nije pospano). user posted image

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
1.3.2010 21:54:28   
izabella7

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Još jedan savjet,nemojte uzimati najmanji broj odjeće tj.56 jer je to za jako sitne bebe a ako se i rodi majušna beba nije problem dokupiti.


Aj! Ja sve kupila 50-56,pa zar to nije za novorodjence br,onaj prvi?Imam samo 2 pidzamice 62.A jos mi je bebac procjenjen malo krupniji user posted image .A bas sam sve fino izabrala.....

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
1.3.2010 22:07:42   
Lu
Izabela sigurna sam da ćeš obući nekoliko puta bar prvi mjesec, iako bebe prvih mjeseci rastu kao iz vode-zato sam to rekla da se ne pretjeruje
Meni je dosta toga ostalo za lijepu uspomenu user posted image iako je bio maleni moj sinčićuser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu izabella7)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
1.3.2010 22:13:29   
izabella7
Uh dobro je,ma nek mu pase bar prvih 7 dana nece mi biti zao...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
1.3.2010 22:29:56   
liliana
Moja se beba rodila sa 44cm i sve je visilo nanjoj koliko joj je bilo veliko pa još uvek može nositi iste stvari koje  smo joj kupili kad se rodila

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu izabella7)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
1.3.2010 22:41:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: izabella7


IZVORNA PORUKA: Lu RR

Još jedan savjet,nemojte uzimati najmanji broj odjeće tj.56 jer je to za jako sitne bebe a ako se i rodi majušna beba nije problem dokupiti.


Aj! Ja sve kupila 50-56,pa zar to nije za novorodjence br,onaj prvi?Imam samo 2 pidzamice 62.A jos mi je bebac procjenjen malo krupniji user posted image .A bas sam sve fino izabrala.....


ja nisam kupila nijednu pidzamicu...nisam znala ni videla da postoji bas pidzamica za novorodjencad...moram da vidim sutra...a je l bebe stavljamo da spavaju u tome od prvog dana ? posto mojoj sestri bebica spava u benkici i zeki kao sto je i preko dana...


< Poruku je uredio OTI -- 1.3.2010 22:42:39 >

(odgovor članu izabella7)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
1.3.2010 22:51:34   
gagana83
Ja sam nakupovala citavu gomilu benkica(onih sto se pertlaju na ledjima),u pocetku su mi bile zgodne ali cim je Una malo ojacala i postala zivahnija odustala sam od njih jer su se stalno penjale.Presla sam na bodice.Nasla sam neke prlo prakticne koji se kopcaju drikerima sa strane.Evo slicice,ne znam koliko mozete da vidite.
user posted image
Ima i takvih benkica.Ako se ipak odlucite za klasicne benkice koje se pertlaju pozadi savet je da uzmete one sa sto tanjim tracicama da bebu to ne bi zuljalo kad lezi.
Dole bih joj obukla pantalonice sa stopalima jer su joj carapice uvek spadale.
Za spavanje joj uglavnom oblacim jednodelna odelca,kod nas ih zovu stramplice
user posted image
Imamo i par ovakvih pantalonica i vrlo su prakticne
user posted image
E sad smo vec veliki pa se malo i modiramouser posted image



_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
1.3.2010 22:54:41   
gagana83
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: izabella7


IZVORNA PORUKA: Lu RR

Još jedan savjet,nemojte uzimati najmanji broj odjeće tj.56 jer je to za jako sitne bebe a ako se i rodi majušna beba nije problem dokupiti.


Aj! Ja sve kupila 50-56,pa zar to nije za novorodjence br,onaj prvi?Imam samo 2 pidzamice 62.A jos mi je bebac procjenjen malo krupniji user posted image .A bas sam sve fino izabrala.....


ja nisam kupila nijednu pidzamicu...nisam znala ni videla da postoji bas pidzamica za novorodjencad...moram da vidim sutra...a je l bebe stavljamo da spavaju u tome od prvog dana ? posto mojoj sestri bebica spava u benkici i zeki kao sto je i preko dana...


Mi smo dobili pidzamice,klasicne iz dva dela ali nam nisu odgovarale jer bi se ujutru Una probudila bez donjeg delauser posted image
Najprakticnije su mi stramplice sa stopalima iz jednog dela,vidi sliku gore.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
1.3.2010 22:56:10   
Anoniman
gagana ja sam kupila 4 te benkice na vezivanje ( i imaju tanke tracice)
oko 5 tih bodica sa kratkim rukavima i 5 sa dugim (ali su razlicitih velicina....56,62)

jednodelnih odelaca imam oko 3,4

ne znam,...posluzice valjda za prvo vreme...
svasta sam nesto kupila...nemam ni pojma vise...

razne neke ...ne znam ni kako se zovu vise..

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
1.3.2010 22:58:17   
izabella7

IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: izabella7


IZVORNA PORUKA: Lu RR

Još jedan savjet,nemojte uzimati najmanji broj odjeće tj.56 jer je to za jako sitne bebe a ako se i rodi majušna beba nije problem dokupiti.


Aj! Ja sve kupila 50-56,pa zar to nije za novorodjence br,onaj prvi?Imam samo 2 pidzamice 62.A jos mi je bebac procjenjen malo krupniji user posted image .A bas sam sve fino izabrala.....


ja nisam kupila nijednu pidzamicu...nisam znala ni videla da postoji bas pidzamica za novorodjencad...moram da vidim sutra...a je l bebe stavljamo da spavaju u tome od prvog dana ? posto mojoj sestri bebica spava u benkici i zeki kao sto je i preko dana...



Oti to sam ti ja lupila pidzamica,jer mi kao lici na pidzamicu zbog zvjezdica i pise "little dreamer" a bebe driminguju non-stop user posted image Mislim da je to taj zeko,sto ti kazes,ono sa rukavicima i nogavicama user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
1.3.2010 22:59:51   
gagana83
IZVORNA PORUKA: OTI

gagana ja sam kupila 4 te benkice na vezivanje ( i imaju tanke tracice)
oko 5 tih bodica sa kratkim rukavima i 5 sa dugim (ali su razlicitih velicina....56,62)

jednodelnih odelaca imam oko 3,4

ne znam,...posluzice valjda za prvo vreme...
svasta sam nesto kupila...nemam ni pojma vise...

razne neke ...ne znam ni kako se zovu vise..


Ajde sto ti ne znas kako se zovu,nego ne znam ni jauser posted image

Ne brini se Oti,uvek mozes da dokupis sta ti bude falilo,a dobices verovatno i nesto na poklon.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
1.3.2010 23:00:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: izabella7


IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: izabella7


IZVORNA PORUKA: Lu RR

Još jedan savjet,nemojte uzimati najmanji broj odjeće tj.56 jer je to za jako sitne bebe a ako se i rodi majušna beba nije problem dokupiti.


Aj! Ja sve kupila 50-56,pa zar to nije za novorodjence br,onaj prvi?Imam samo 2 pidzamice 62.A jos mi je bebac procjenjen malo krupniji user posted image .A bas sam sve fino izabrala.....


ja nisam kupila nijednu pidzamicu...nisam znala ni videla da postoji bas pidzamica za novorodjencad...moram da vidim sutra...a je l bebe stavljamo da spavaju u tome od prvog dana ? posto mojoj sestri bebica spava u benkici i zeki kao sto je i preko dana...



Oti to sam ti ja lupila pidzamica,jer mi kao lici na pidzamicu zbog zvjezdica i pise "little dreamer" a bebe driminguju non-stop user posted image Mislim da je to taj zeko,sto ti kazes,ono sa rukavicima i nogavicama user posted image


aaaaaaaaa...da , da zeka....
ok onda...
taman sam mislila da krenem da trazim sutra negde...user posted image user posted image

(odgovor članu izabella7)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
1.3.2010 23:03:43   
marince1
Gago i mi imamo isti bodic kao vas plavi sto se kopca i ultra je zgodan!

A imamo i 3 para pidzama,pa menjamo,pa nece valjda gospodin da spava u dnevnoj garderobi user posted image user posted image user posted image

A jednodelnih kompleta smo imali gomilu,sad su nam svi mali user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
1.3.2010 23:05:23   
izabella7

IZVORNA PORUKA: gagana83

Za spavanje joj uglavnom oblacim jednodelna odelca,kod nas ih zovu stramplice



E to! Slika br 2. To mi je kao pidzamica..
A te na vezanje pojma nemam sta su?Nigdje ovde to nisam vidjela,sve se kopca

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
1.3.2010 23:06:02   
magnetic

IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: izabella7


IZVORNA PORUKA: Lu RR

Još jedan savjet,nemojte uzimati najmanji broj odjeće tj.56 jer je to za jako sitne bebe a ako se i rodi majušna beba nije problem dokupiti.


Aj! Ja sve kupila 50-56,pa zar to nije za novorodjence br,onaj prvi?Imam samo 2 pidzamice 62.A jos mi je bebac procjenjen malo krupniji user posted image .A bas sam sve fino izabrala.....


ja nisam kupila nijednu pidzamicu...nisam znala ni videla da postoji bas pidzamica za novorodjencad...moram da vidim sutra...a je l bebe stavljamo da spavaju u tome od prvog dana ? posto mojoj sestri bebica spava u benkici i zeki kao sto je i preko dana...

Kod nas nema sigurno,skoro sve novorodjene bebe ''plivaju'' u tim prvim,najmanjim odelcima.


_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
1.3.2010 23:07:36   
gagana83
IZVORNA PORUKA: marince

Gago i mi imamo isti bodic kao vas plavi sto se kopca i ultra je zgodan!

A imamo i 3 para pidzama,pa menjamo,pa nece valjda gospodin da spava u dnevnoj garderobi user posted image user posted image user posted image

A jednodelnih kompleta smo imali gomilu,sad su nam svi mali user posted image

Stvarno su zgodni.

Verovala ili ne,mi jos uvek mozemo da obucemo neka prava odelcauser posted image Mrvica mojauser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
1.3.2010 23:10:18   
gagana83
IZVORNA PORUKA: izabella7


IZVORNA PORUKA: gagana83

Za spavanje joj uglavnom oblacim jednodelna odelca,kod nas ih zovu stramplice



E to! Slika br 2. To mi je kao pidzamica..
A te na vezanje pojma nemam sta su?Nigdje ovde to nisam vidjela,sve se kopca

Evo slicice,ovaj deo ide pozadi
user posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu izabella7)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here