|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.

“Bogata deca nameću nove standarde”: Upozorenje sociologa Ratka Božovića povodom skupih proslava dečijih rođendana

Uredništvo portala Ringeraja.rs, 3.10.2017
“U goroj poziciji su ovi siromašni što naprave sebi još veću nevolju nego što je imaju. Roditelji koji nisu mogli da slave sada to pokušavaju da nadomeste putem svojih naslednika, u želji da njihova deca ne osete nedostatak nemanja”

image
/11


Proslave 18. rođendana poslednjih godina u Srbiji sve više podsećaju na svadbe, a mnogi će reći da se proslave odvijaju uz sveprisutnu estetiku kiča.

U početku su takve proslave, koje broje i po nekoliko stotina zvanica, pravili gasterbajteri, međutim poslednjih godina one su postale trend.

Proslave ovakvih rođendana koštaju i po nekoliko hiljada evra, a roditelji su spremni da uzmu i kredit kako bi upriličili proslavu punoletstva svog deteta.

Sociolog Ratko Božović je rekao da su ovakve proslave izgubljena mera u stilu življenja, a da bogata deca nameću nove standarde.

“Bogati idu logikom bogatstva u bahatost – ali ne razumem siromašne, kako mogu da da prave sebi takvu posledicu iz koje ne mogu izaći. To je suštinska magla u vrednosnom sistemu, i sa sobom i sa drugim, s bogatima koji od toga prave frku, i s ovima što hoće da ih slede. U goroj poziciji su ovi siromašni što naprave sebi još veću nevolju nego što je imaju. Roditelji koji nisu mogli da slave sada to pokušavaju da nadomeste putem svojih naslednika, u želji da njihova deca ne osete nedostatak nemanja”, objasnio je profesor Božović za Kurir.


Izvor: Nedeljnik

Klikni “Like” i dodaj svoj komentar na članak:

Deca od 15 meseci razlikuju pravdu od nepr...
Deca o pravednosti "uče" posmatrajući način na koji ljudi tretiraju jedni druge. U uzrastu od svega 15 meseci mali...
2
5 dobrih razloga da spasite brak
U braku nije lako. Puno je kompromisa, problema, napetih situacija, ali i lepih, nežnih trenutaka koji odagnaju loše dan...
2
Svaki peti brak u Srbiji završi se razvodom
U Srbiji se broj zaključenih brakova u poslednjih 60 godina prepolovio, a danas se gotovo svaki peti zavši razvodom.
2
Žene ponovo žele da budu domaćice?
Tone li feministički san o ravnopravnosti muškaraca i žena u zaborav? Pa još ne, ali sudeći prema rezultatima jednog bri...
2





KAD UMRU MAMA i TATA: 10 stvari koje se ME...
Shvatite da više niste dete. Bez obzira na to koliko imate godina, vi više niste nečije dete. Taj neko ko vas voli bezus...
15 stvari koje tata koji ima ćerke treba d...
Tata! On je pravi heroj i nezamenjiva osoba u životu svake ćerke. Očev uticaj oblikuje poverenje kćeri, njenu sliku o se...



Anketa

Прање гузе.
пеперутка16

Да ли ваш муж пресвлачи детету одећу, мислим на прање гузе и мењање пелена?

Click Here