|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vodenjak
27.1.2009 8:21:23   
Anoniman
Ja o ovoj temi baš i ne znam jer sam porođena na zakazani CR... ono što znam je da je MERYEN porođena dosta sati nakon što joj je pukao vodenjak. Sada sonja999 kaže: nocas mi je 2x bas curio vodenjak ali sada je opet stalo. osecam vrlo blage predmenstrualne bolove (mada sad je i prestalo). bojim se zbog vodenjaka, ne znam koliko beba moze da izdrzi ako ga nema. cepic jos uvek nije pukao.
Shvatila sam da žene brinu... ne znaju koliko dugo beba može biti u stomaku nakon što pukne vodenjak?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Vodenjak
27.1.2009 8:35:38   
Jeca*
Meni su anesteziolog i dr naglasila da od potpunog pucanja vodenjaka (ne curkanja), moram u roku od 5h da budem u bolnici. Jer posle beba polako gubi kiseonik Zato sam se ja svojevremeno prepala za Meryen i i dalje mi nije jasno što su nju toliko držali user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Vodenjak
27.1.2009 8:49:16   
Anoniman
A kada ti curka vodenjak, kao sonji, šta onda? Kako znaš kada je već ostalo premalo plodove vode? Kako da znaš dal da brineš? Ja bih verovatno bila u panici.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Vodenjak
27.1.2009 9:19:25   
MERYEN
Vodenjak cim pocne da curi moras da se javis doktoru moraju da ti daju antibiotike da bi zastitili bebu zbog infekcije,mozda i majku,uglavnom znam da bebu stite injekcijama,plodova voda se obnavlja ,medjutim kad pukne vodenjak skroz tu vise nema sta da se obnavlja kad curi non-stop,zato su meni ujutru oko 8 dali antibiotik i posle na sest sati ,mislim jos 2 puta sam primila,i onda su bebi pali tonovi i hitan carski.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Vodenjak
27.1.2009 9:22:59   
Anoniman
sonja999 je u terminu. Juče joj je počeo curkati vodenjak, bila je u Betaniji ali je skroz zatvorena, pa su je poslali kući do srede. user posted image  (pisala je o tome u drugoj temi... pa samo da pojasnim)

(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Vodenjak
27.1.2009 12:59:01   
MERYEN
Moj Jovan se rodio sav smezuran,kao kod jako starih ljudi koza  mu je bila naborana i ispucala,malo je i prenesen kazu da hoce od toga,ustvari oni su mi i rekli da je prenesena beba,hocu da kazem da od gubitka plodove vode deca se radjaju sa takvom kozom,sa konjuktivitisom,sa infekcijom pupka creva ribice-kureta,kod nas je bio konjuktivitis i koza naborana i da nije bilo mustele mleka za telo ,prosao bi dug period da mu se koza smira,ja sam samo na par dana prekinula da ga mazem i ponovo mu je bilo isto,sad mu je koza dobra,a i dalje mazemo mustelino mleko za telo.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Vodenjak
27.1.2009 22:25:29   
sonja999s
jao, od interneta cu poludeti!!! sada sam procitala jedno iskustvo neke zene da joj je vodenjak kapljao isto kao i meni i da je dete dobilo infekciju, sepsu i na kraju umrlo!! pa sta je ovo?!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Vodenjak
27.1.2009 22:33:33   
BINCE
SONJA99S    ZASTO NE ODES DOKT,AKO TI JE VEC TERMIN PORODA AKO SI U 9 MJ,DA TI UBRIZGAJU UNEKCIJU ZA BRZE OTVARANJE TJ.POROD...JER TAKO U KAKVOJ SI TI SADA SITUACIJI. SAMO TI GORE MOGU NAPRAVITI...LIJEPO SE TI RASPITAJ I PITAJ PAR DOKTORA IPAK JE ZIVOT BEBE U PITANJU....

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Vodenjak
27.1.2009 22:36:36   
sonja999s
nisam bila danas ni malo otvorena, sutra u 7-30h idem opet na pregled. dr mi je danas predlozio da ostanem u bolnici i da cekam ali posto nisam imala nikakave bolove rekao mi je da bolje idem kuc.
a termin pravi mi je za 2nedelje tek


< Poruku je uredio sonja999s -- 27.1.2009 22:37:06 >

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Vodenjak
28.1.2009 0:29:01   
Anoniman
Heeeeeeeeeej, najgore što možeš da uradiš je da čitaš iskustva na netu, jer u takvim situacijama iskaču samo gadna iskustva!

Glavu gore, biće sve ok!

(odgovor članu sonja999s)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Vodenjak
29.1.2009 10:52:27   
Anoniman
Kako si sonja? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Vodenjak
29.1.2009 12:02:27   
sonja999s
ne znam vise nistauser posted image sada osecam neko blago boluckanje u stomaku dole kod jajnika (kao kad treba da dobijem, ali nije bas takav bol nego vise neki pritisak). kada ne sedim, nista me ne boli, kada mirujem, odmah osecam to nesto.  vodica curka i dalje..i tako..nista pametno sve u svemu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Vodenjak
29.1.2009 12:09:32   
Anoniman
A šta ti je dr rekla, kada sledeća kontrola?

(odgovor članu sonja999s)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Vodenjak
29.1.2009 12:37:33   
sonja999s
u ponedeljak je sl. pregled.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Vodenjak
29.1.2009 12:40:10   
Anoniman
Ti onda do ponedeljka stoj! user posted image  Šalim se malo... zaista nemam iskustva sa prirodnim porođajima i ne znam da te savetujem. user posted image

(odgovor članu sonja999s)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Vodenjak
29.1.2009 13:16:32   
Jeca*
Ne znam kako sa curkanjem vodenjaka, ali znam da kad dođe period oko termina treba što više hodati, šetati, da bi se beba spustila

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Vodenjak
29.1.2009 13:25:11   
jelana9
Ja sam cula,da u nekim stranim klinikama-trudnice pred porodjajem,osim setnje teraju i na penjanje i silazenje niz stepenice...
Kazu da to pomaze,nisam imala prilike to da probam...Videcemo.
I mene to ceka,Boze zdravlje.Tek sam u 28 nedelji...

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Vodenjak
29.1.2009 13:26:52   
jelana9
p.s:Najvaznije je da se ne lezi,jer se tada beba teze spusta.
Malo setnja,malo odmor...user posted image

(odgovor članu jelana9)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Vodenjak
29.1.2009 13:37:37   
sonja999s
jao mene mrzi da se prosetam do druge sobe a ne da se malo vise aktiviramuser posted image

(odgovor članu jelana9)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Vodenjak
29.1.2009 16:38:02   
maša
KADA VODENJAK PUKNE UGLAVNOM SE JAVE I KONTRAKCIJE I OD NJIHOVOG INTENZITETA I UČESTALOSTI ZAVISI KADA ĆETE KRENUTI U PORODILIŠTE.A AKO SE KONTR. NE JAVE IMATE FORE NAJVIŠE 5h I ONDA BI TREBALO DA SE JAVITE U PORODILIŠTE. A, NARAVNO, NIJE LOŠE DA SE ČUJETE U MEĐUVREMENU SA DR KOJI VAM VODI TRUDNOĆU.

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Vodenjak
12.2.2009 13:43:54   
sonja999s
meni do kraja vodenjak nije ni pukao nego je poceo da curka  5 dana pred porodjaj. 5dan su krenule i kontrakcije a cepic je takodje ubrzo ispao.

(odgovor članu maša)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Vodenjak
12.2.2009 19:03:48   
jelana9
Kako mozete opisati,kako bi moglo izgledati "curkanje" plodove vode?
Meni je,ponekada kada imam dosta stresnih situacija-kao danas,donji ves pomalo vlazan.
Pre mesec dana,sam se javila ginekologu zbog toga.Tada mi je rekao,da je u pitanju moguce takozvano "nevoljno umokravanje".A i tada sam imala dosta nervoze u jednom danu.
Dali bi,sav taj stres mogao ostaviti nedaj Boze neku posledicu po dete?

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Kakva su Vasa iskustva?Dali ste i vi imale stres u trudnoci,ili imate?

< Poruku je uredio jelana9 -- 12.2.2009 19:05:26 >

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Vodenjak
12.2.2009 20:07:54   
sonja999s
pa meni je bas curkalo (kao kad se piski samo sto ne mozes da kontrolises), nosila sam obicne uloske i menjala sam ih dosta cesto u toku dana. i tacno vidim da su "natopljeni" kao da sam sipala vodu na njega.

(odgovor članu jelana9)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Vodenjak
12.2.2009 20:57:22   
jelana9
Mene hvata strah,da to ne iscuri neprimetno.

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Vodenjak
12.2.2009 22:26:42   
sonja999s
ne brini, nema sanse da to ne primetisuser posted image

(odgovor članu jelana9)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here