|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Trema pred porođaj?
22.12.2008 12:22:32   
Anoniman
Ja ceo svoj život imam tremu pred porođaj! user posted image

Valjda sam zato i želela na carski, nekako, ajde da ja spavam, a neko drugi uradi porođaj umesto mene. user posted image  Nije ni bitno to, nego, hajde da mi koje smo se već porodile ostavimo svoja iskustva o tremi pred porođaj, da bi je pročitale one koje to tek čeka, a vi koje ste trudne...ako ima treme... mi smo tu da vas tešimo... user posted image
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Trema pred porođaj?
22.12.2008 12:40:56   
gracija
Pred moj prvi porodjaj nisam imala vremena za tremu,jer kao sto vec znate desio se iznenada...user posted image A sad ne da imam tremu nego nekad mislim da cu odlijepiti od straha.Skoro svaku noc sanjam da mi je pocelo krvarenje ili tako nesto slicno...Sa druge strane,posto sam postala teska,cangrizava,nemogu da se namjestim,ne mogu da funkcionisem uopste,moram da mirujem(a ja vise ne mogu),jedva cekam taj dan da krenem u porodiliste i da sam porodjaj krene.Naravno da zelim da izdrzimo jos 2-3 sedmice pa da udjemo u deveti mjesec.Jutros sam se probudila i osjecala sam se kao da me neko tukao,i onako rascupana sjedim u krevetu i moja prva recenica je bila:"da mi je uci u deveti mjesec  barem pola sata,pa da idem da se poradjam".Tako sve u svemu ta trema meni dolazi sve u zavisnosti kako se ja osjecam....user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Trema pred porođaj?
22.12.2008 12:54:54   
Jeca*
Ja sam se plašila porođaja, plašila sam se kakva ću biti majka, plašila sa  se dojenja...ustvari sve to me je plašilo samo zato što mi je bilo potpuno nepoznato. Ja sam lik koji mora sve da drži pod kontrolom, u smislu organizacije, informisanosti..ali ovde uvek ima nešto što ostaje nedorečeno. To se valjda, hajde da je pomenem opet, priroda poigrava sa nama, ali ti i vrlo brzo vrati za svu tu tremu time što nam dokaže da je u nama ugrađen savršeni majčinski instinkt. Ali i ljudski je plašiti se. Tako da pretpostavljam, znajući sebe, da ću i sledeći put biti prestravljena user posted image  

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Trema pred porođaj?
22.12.2008 13:14:59   
Anoniman
Pa sledeći put ćeš verovatno da se pitaš kako ćeš da postigneš sve pored već jednog deteta koje imaš? user posted image

A ti gracija... drži se... još malalicko (što bi moj Luka rekao)... user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Trema pred porođaj?
22.12.2008 13:40:15   
MERYEN
ZVORNA PORUKA: Jeca02

Ja sam se plašila porođaja, plašila sam se kakva ću biti majka, plašila sa  se dojenja...ustvari sve to me je plašilo samo zato što mi je bilo potpuno nepoznato. Ja sam lik koji mora sve da drži pod kontrolom, u smislu organizacije, informisanosti..ali ovde uvek ima nešto što ostaje nedorečeno. Ali i ljudski je plašiti se. Tako da pretpostavljam, znajući sebe, da ću i sledeći put biti prestravljena user posted image  

ISTO U POTPUNOSTI[negde sam i pisala da se plasim porodjaja]

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Trema pred porođaj?
22.12.2008 13:45:55   
Anoniman
MERY draga, sa tvojim iskustvom, ja bih se drugog plašila još više. user posted image

(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Trema pred porođaj?
22.12.2008 14:07:16   
MERYEN
Ja se iskreno nadam da ce drugi biti manje traumatican nego prvi,ja ne znam sta je to sto bi jos moglo da me zadesi osim da me nema vise.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Trema pred porođaj?
22.12.2008 14:20:34   
Anoniman
Joj bre MERY, mani se crnih misli! Kissić

(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Trema pred porođaj?
22.12.2008 14:41:32   
oliveradj
Kada sam jako puno razmisljala o porodjaju hvatao me strah i sanjala sam ruzne snove. Skontala sam da je bolje ne razmisljati jer se samo opterecujem. I prestala sam da razmisljam o porodjaju. Sve se desilo posle termina prvo pucanje vodenjaka bolovi nikako da krenu, onda indukcija opet slabi bolovi i nisu bili jaki jednostavno nisam dozvolila da me strah kontrolise. Cak sam za vreme pauze razmisljala o tome kako bi mogli da mi skinu iglu da malo odspavam, jelo mi se razmisljala sam o hrani i porodjaj je brzo prosao. Vodenjak mi je pukao u 2 40 ujutru, porodila sam se u 15 32 poslepodne. Ozbiljniji bolovi su krenuli oko 13 h mislim, ali meni nije bilo strasno jer mi je bol poznat. Imala sam jako mucne i bolne cikluse u srednjoj skoli sam par puta plakala od muke nije nista pomagalo, ovde je bar bilo pauze.
Sve u svemu moje iskustvo je ne razmisljati o porodjaju i ne dozvoliti da strah kontrolise nas jer ce nas sve vise boleti. Srecno trudnice.user posted image


_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Trema pred porođaj?
23.12.2008 13:48:41   
prase
Ja nisam imala klasičnu tremu pred porođaj, više sam se plašila da porođaj neće krenuti "sam od sebe" nego će biti izazivan indukcijom... Kada su mi krenule prve kontrakcije, osetila sam radost a ne tremu i iako sam imala dosta vremena kasnije do samog porođaja da se istremiram (kontrakcije su krenule oko 13h, a porodila sam se konačno u 22h) nekako su mi misli bile upućene u drugom pravcu.

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Trema pred porođaj?
23.12.2008 14:02:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: oliveradj

Kada sam jako puno razmisljala o porodjaju hvatao me strah i sanjala sam ruzne snove.


Ja sam sanjala sinoć da sam rodila blizance, pored već mog Luke... Iskrena da vam budem, jedva sam čekala da se probudim... user posted image

A ti prase, nisi primila indukciju?

(odgovor članu oliveradj)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Trema pred porođaj?
23.12.2008 14:09:54   
prase
Pa, jesam primila indukciju, ali ne odmah posle prve kontrakcije user posted image Kontrakcije su krenule u 13h, pa sam ja čekala do 14h da to pomenem mami (tada sam bila kod nje i znala sam da će da se unezveri pa sam čekala da budem sigurna, da se javljaju u pravilnim intervalima i da "dovoljno" traju), pa sam nju nagovorila da sačekamo do 15h pre nego što smo pozvali MM da dođe po mene da me vozi u porodilište, pa su me tamo pregledali i pripremali za porođaj do 16-17h... Čistog porođaja sa indukcijom je dakle bilo par sati manje... E sad, koliko bi trajalo da mi nisu dali ipak epiduralnu i pojačali indukciju negde oko 19h, to ne znam user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Trema pred porođaj?
23.12.2008 19:02:01   
guppy RR
IZVORNA PORUKA: prase
Ja nisam imala klasičnu tremu pred porođaj, više sam se plašila da porođaj neće krenuti "sam od sebe" nego će biti izazivan indukcijom...

A ja sam se plašila, da ću se početi porađati na putu kući ili u porodilište... Nekako sam priželjkivala da me prime u porodilište već jednom i da tamo sačekamo da ovi moji mališani krenu van.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Trema pred porođaj?
26.12.2008 9:43:35   
gracija
E drage moje,kod mene je trema dostigla vrhunac.user posted image Juce sam bila kod doce.Naime,vec par dana osjetim kako se bebica spustila,imam ziganje dole(znate vec gdje),bole me prepone,krsta,stomak po dnu pa sve tako taj bol silazi do koljena.Ma divota...Doca kaze da moju bebicu zadrzava ovaj serklaz i gomila lijekova koje pijem,al da je pitanje dana kad ce krenuti napolje.Glavica mu je jako nisko i on je se namjestio za izlazak.Meni nepreostaje nista nego da lezim i cekamuser posted image .Ako uspijem izdrzati do 9.januara tad ce mi skinuti serklaz i pretpostavlja da ce bebac tad definitivno napolje.Sad sam u 34 nedelji,bebac ima 2400 grama,pluca su mu skoro sasvim zrela,tako da mi je rekao i ako se sad rodi nebi trebalo biti nekih vecih problema.Pa eto nek nam je Bog na pomoci...

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Trema pred porođaj?
26.12.2008 10:05:21   
Jeca*
Cccc...tvrdoglavi dečaci...kad nešto naume...user posted image
Izdrži gracija, samo hrabro, mislimo na tebe i držimo ti fige! user posted image

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Trema pred porođaj?
26.12.2008 11:17:35   
Anoniman
Ajde gracija još malalicko! Još koji gram, još koji cm... i super! user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Trema pred porođaj?
26.12.2008 12:25:17   
guppy RR
izdrži još malo gracija i radi što manje stvari kod kojih osećaš neugodnost i žiganje
čuvaj nam se user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Trema pred porođaj?
26.12.2008 13:53:59   
gracija
Hvala na podrsci...Bas mi trebauser posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Trema pred porođaj?
26.12.2008 17:19:18   
andrijana
Ja sam ceo zivot imala tremu,kako cu ja preziveti porodjaj? Svi su mi pricali kako je to strasno,kako boli da sam se plasila i da zatrudnim a desilo se slucajno. Mislim da je trudnoca nesto najlepse! Ja sam se jako plasila porodjaja,svih devet meseci sam imala na umu bol prilikom porodjaja. Mislila sam da ce trajati 24 sata pa i vise,stvarno sam se bila spremila psihicki skroz-bolece i od toga ne mogu pobeci! Posto sam zaglavila u bolnicu nedelju dana pre porodjaja,slusala sam razne price pa sam se nekako prilagodila ali sam se i dalje pitala,kako to izgleda?user posted image Nisam ni bila svesna da je pocelo da se desava kada su poceli bolovi. U pocetku sam mislila,jao pa ovo golica,ali vremenom je postajalo sve teze. Da se beba nije okrenula u stranu,mislim da bi prosla super ali ovako...
Dok sam cekala na dopler,jedna zena mi je rekla: "Niko nije odavde izasao a da se ne porodi!" Pa mi je to i bila neka uteha. A kad sam cula da se jedna iz sobe prodi za 20 minuta i da ne oseca bolove nimalo,molila sam Boga da i ja tako prodjem. Ali 'oces...


< Poruku je uredio andrijana -- 26.12.2008 17:22:29 >


_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Trema pred porođaj?
26.12.2008 17:20:36   
Lu
Nebrini ništa gracija eto i doktor ti je rekao da nema više krize,samo opušteno dočekaj malog sinčićauser posted image
nek ti je sa srećom do krajauser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Trema pred porođaj?
28.12.2008 20:28:15   
sonja999s
"Niko nije odavde izasao a da se ne porodi!"
e dobro je i reklauser posted image sad si me bas nasmejala!  pa jeste, u pravu je. meni je isto frka i bas se bojim, ali prezivecemo. user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Trema pred porođaj?
29.12.2008 10:00:28   
gina
Ja uopste nemam straha user posted image ... Prva trudnoca se zavrsila zakazanim carskim rezom, sve je proslo idealno, brzo sam se oporavila, brzo sam se snasla sa bebom iako nisam imala nikakve pomoci osim muza. Nisam stigla da se "istraumiram" user posted image .
Sada znam da mi opet sledi zakazani cariski rez, prosla sam kroz to vec jednom, i kroz operaciju pre toga. Nekad razmisljam da ce mozda porodjaj krenuti pre zakazanog termina posto je zakazan u 37+1 nedelji, a sa blizancima se ne zna, ali se ne bojim. Bice sta bude i kako mora. Samo da se meni user posted image user posted image  rode na vreme (da ne porane previse) i da budu zdravi... a ja cu se oporaviti kako god.

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Trema pred porođaj?
29.12.2008 13:33:36   
AleksandraDj
Ja sam ceo zivot govorila da se necu poradjati prirodno jer me je to stvarno jakooo plasilo, na pocetku trudnoce su mi rekli da ce me poradjati CR jer su blizanci u pitanju i ja sam bila jako srecna (samo da nije prirodno)user posted image
Medjutim evo juce sam bila kod doce i kaze da ce me ipak poradjati prirodno jer je sve ok sa bebicama i da nema potrebe da mislimo o CR. SOKIRALA SAM SE!
Sada ne da imam tremu nego mi nije dobro.. Mislim.. prirodno da me poradja sa blizancima.. cula sam i za to ali zasto bas mene to da snadje..user posted image user posted image
Ne znam sta da vam kazem evo ja ulazim u 37-mu nedelju i sada samo cekamo kada ce mackice napolje a ja kako me nesto zigne mislim.. GOTOVO!!! Evo pocinje.. kad ono nista!!user posted image user posted image

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Trema pred porođaj?
29.12.2008 18:44:16   
guppy RR
Srećice... ja sam ŽELELA da me pridodno porode sa blizancima. Zašto??? Bebe su mnogo manje nego kod obične trudnoće... i kad prva izađe, već napravi put za drugu, tako da ona druga skoro pa ispadne po toboganu za prvom. Svi koji imaju sa takvim porođajem iskustva kažu da su super prošli ako nije bilo dodatnih komplikacija (kao kod mene npr, kad se prva beba zaglavila).

Ja mislim da ćeš mnogo dobro proći ako ne ideš na CR i ako se porodiš prirodno!!

(odgovor članu AleksandraDj)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Trema pred porođaj?
29.12.2008 23:09:27   
MERYEN
Bolje je prirodno i bas je onako kako je guppy napisala,i pre ces da se oporavis ma odlicno sto je tako.user posted image user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here