|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Trovanje kucnih ljubimaca
13.1.2010 2:00:36   
cipiripi
pre 3 noci neko je labradora koji mi je u dvoristu gadjao u 03 ujutru keramickom soljom.. ujutru sam je pokupila i nisam mogla da verujem... povracao je 3,4 x do jutros.. ujutru se smirio jer je pasao travu...
jutros maltezer dobije proliv i da kaki krv.. oko 14h opet i oko 18 sveza krv...+ povracanje.. odmah sam zvala veta dosao je..labrador je dobro, nema tempreraturu, mali ima 39.1. i jednom i drugom je dao medicinski ugalj da pojede otrov i ako im do sutra ne bude bolje tj ako ne prestane krv da ih vodim na infuziju i inekcije.
otisao je u dvoriste uzeo uzorak i od labradora i od malenog i sad mi je javio da je nadjen otrov..

e sad kako je dospeo do maltezera.. ja prepostavljam da posto je zgrada do moje kuce vislja da taj koji je to bacio je tako zamahnuo da je zakacio deo otrova i moju terasu. Mali ne ide napolje nego piski na peleni na terasi i svlja po njoj..

i tako.. bez veze..
bolje su..zivnuli su..traze da jedu a nesmeju..
dala sam im samo hranu za creva i/d.

------------------------------------------------------------------------

Pazite svoje ljubimce od komsija!

< Poruku je uredio cipiripi -- 13.1.2010 2:01:37 >


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*




Direktna veza do poruke: 1
   RE: Trovanje kucnih ljubimaca
13.1.2010 2:07:28   
cipiripi
Postoje odredjini "registrovani otrovi" koji ogu da dodju u krv vaseg psa slucajni a i namerno zbog zlih ljudi.
Ja se iskreno nadam da ovo nikome nece biti potrebno ali radi opsteg znanja i prepoznavanja ovakvih situacija izvukla sam pojedine otrove.


Sredstva za čišćenje, alkohol, špirit, sredstva za potpaljivanje vatre

Simptomi: izrazito slinjenje
nakon pola sata do sat, povraćanje, , proljev, nakon daljnjih 1 do 3
sata nestabilnost, strašljivost, ukočeno pružanje nogu, grčevi uz
pružanje glave prema gore, visoka temperatura (41 do 42 stupnjeva)
Terapija: Sredstvo za
povraćanje, ispiranje želuca, sredstva za smirenje i spavanje koja
dovode do "terapsijkog sna" od 1 do 2 dana, infuzije za poticanje
izlučivanja bubrega, kalcij protiv grčeva
Reakcija: Izazvati povraćanje samo u roku prvih pola sata, inače dati
aktivni ugljen i puno vode u malim gutljajima i hitno veterinaru.



Antifriz

Simptomi: Jako slinjenje, spontano povraćanje već nekoliko minuta nakon
lizanja, proljev, umorenost, tromost, nestabilnost, grčevi
Terapija: Ispiranje želuca, infuzije kako bi se održala funkcija bubrega, kao ptroutotrov daje se alkohol preko infuzije

Reakcija: voda u malim gutljajima, ne izazivati povraćanje, aktivni medicinski ugljen, hitno posjetiti veterinara



Otrov za miševe i štakore

Simptomi: U početku lagano povraćanje koje se često previdi, nakon 2 do
6 dana tromost izazvana unutarnjim krvarenjima, blijede desni , jako
krvava mokraća, povremeno i krvav izmet
Terapija: Injekcije vitamina K1, eventualno transfuzija krvi

Reakcija: Hitno ići veterinaru. U prvih 30 do 60 minuta izazvati
povraćanje (npr. koncentriranom solnom otopinom - 1 jušna žlica soli na
100 ml vode, najbolje učiniti tek nakon telefonskog razgovora s
veterinarom), nakon 1 sata od jedenja otrova više ne izazivati
povraćanje nego dati aktivni medicinski ugljen i odmah ići veterinaru



otrovi za tretiranje biljaka, npr. pužomor

Simptomi: Ovisno o količini, unutar 24h može dovesti do smrti. Jako
slinjenje nakon 1/2 do 1 sata, povraćanje, proljev, nakon daljnjih 1 do
3 sata nestabilnost, plašljivost, ukočenje nogu, grčevi, visoka
temperatura
Terapija: Izazzivanje povraćanja lijekovima, ispiranje želuca, davanje
sredstava za smirenje i spavanje da se izazove terapijski san od 1 do 2
dana, infuzije kako bi se potaklo izlučivanje preko bubrega, kalcij
protiv grčeva
Reakcija: Povraćanje izazvati samo u prvih 30 do 60 minuta sa otopinom
soli, najbolje tek nakon konzultacije s veterinarom. Što prije otići
veterinaru!!! Dati medicinski aktivni ugljen i puno vode u malim
gutljajima.




Inselticidi bilo kakve prirode

Simptomi: Izazivaju slične simptome kao i gore opisano trovanje otrovima za biljke

Terapija: Kao i kod trovanja pužomorom

Reakcija: Kao i kod trovanja pužomorom

Za sprečavanje: Paziti kada koristite sredstva protiv buha, šampone i
pudreve. Nakon pudranja obrisati krzno vlažnom krpom., nakon
šamponiranja dovoljno dobro isprati, ne ostavljati preparate da leže
slobodno dostupni, kao ni mokre ogrlice nakon kupanja, niti dozvoliti
psu da pije vodu kod kupanja



Mineralna ulja bilo koje vrste, lijekovi, osobito tablete za spavanje

Simptomi: nema povraćanja, proljeva, ali zato često duboki san,
nesvjestivca, površno disanje, plavkaste desni i sluzokoža, brzi,
plitki puls
Terapija: Izazivanje povraćanja i ispiranje želuca, umjetno disanje i
kisik, po potrebi i uz pomoć aparata, infuzije s lijekovima za
podupiranje krvotoka i za podupiranje izlučivanja otrova putem bubrega.
Psa za vrijeme spavanja treba držati utopljenog i zbog opasnosti
zastoja krvotoga, svakih pola sata premjestiti u drugačiji položaja
Reakcija: U prvih pola sata do sat vremena izazvati povraćanje i nakon
toga dati aktivni medicinski ugljen, ako je prošlo više vremena dati
medicinski aktivni ugljen i odmah veterinaru.





Općenite reakcije:

Samo unutar prvih 30 do 60 minuta od uzimanja otrova pomaže izazivanje
povraćanja, ispiranje želuca. U svakom slučaju pomaže aktivni ugljen
koji veže na sebe većinu otrovnih tvari (ali i korisne tvari), međutim
pomaže samo dok su tvari još u probavnom sustavu (želudac i crijeva).
Kada se tvari apsorbiraju u krvotok, više ne pomažu "domaći" pripravci
i metode, nego je jedino može pomoći veterinar. U svakom slučaju
trovanja, bez obzira na samostalne mjere koje ste poduzeli,
OBAVEZNO TREBA POSJETITI VETERINARA!




Ne davati mlijeko ili ulje, jer u mnogim slučajevima podupire i ubrzava
apsorpciju otrovnih tvari. Ako primjetite trovanje, a put do najbližeg
(ne uobičajenog nego najbližeg) veterinara je predalek, pokušajte
najbolje nakon telefonskog razgovora s veterinarom dati koncentriranu
solnu kiselinu (1 velika žlica soli na 100ml vode) da se izazove
povraćanje.


U slučaju trovanja kiselinom ili lužinom ne izazivati povraćanje, jer
se time pogoršavaju opekotine ždrijela i drugih sluznica i stanje se
pogoršava. Uvijek pomaže dati aktivni medicinski ugljen, a osim kod
trovanja kiselinom i lužinom, pomaže i davati puno vode ali u malim
gutljajima. Voda razrjeđuje otrove i ako pas kao reakcija na to
povrati, to je slično efektu ispiranja želuca. Povrh toga velike
količine vode pomažu spriječiti isušivanje organizma i dehidraciju.


< Poruku je uredio cipiripi -- 13.1.2010 2:08:55 >


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Trovanje kucnih ljubimaca
13.1.2010 8:55:48   
minavb
Pobogu Cipi, ne mogu da vberujem da vam bacaju ptrov u dvoriste! Prijavite obavezno, sledeci put moze taj ludak da im baci kreozan, a onda im nema spasa.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Trovanje kucnih ljubimaca
13.1.2010 9:02:20   
jacagoga
Uopste mi nije jasno kojem baksuzu smetaju psi (zivotinje) pa ih truju.... Kad bih znala ko je sipala bi mu isti otrov u kafu pa da vidi kako to izgleda... Iznerviram se cim cujem da neko na taj nacin pokusava da "ukloni" zivotinju
Inace, vec sam prezivela pakao trovanja i lecenja psa (moj retriver je vracen iz mrtvih) a komsija koji mu je dao otrov za miseve nije smeo da izadje iz stana jer sam mu rekla da ako pas ugine nece biti dobro po njegovu bezbednost...

< Poruku je uredio jacagoga -- 13.1.2010 9:03:08 >

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Trovanje kucnih ljubimaca
13.1.2010 9:12:45   
minavb
Zato mi je posebno drago sto imam mace koje nikad ne izlaze napolje. Niste ni svesni kako su sve ljudi mastoviti u trovanju i povredjivanju zivotinja. Kad sam cula da stavljaju staklo u mleveno meso i to daju zivotinjama, nisam mogla da verujem sta covek moze da smisli. Volela bih da takvog monstruma uhvatim na delu, naterala bih ga da i sam pojede staklo.

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Trovanje kucnih ljubimaca
13.1.2010 9:19:31   
Trcosava
Cipi - strašno, čitala sam - idioti

Sa bivšim sam imala malog mačora, ali onog avlijanera, šetkao se po terasi, po dvorištu.. I naravno van, ali je uglavnom bio u kući ili na terasi.. E sad kako smo živeli tik pored šume - odi su stavljali otrove za pacove i izgleda da je maca pojela nekog otrovanog pacova ili miša, ljudi moje tuge... Kad je došao veterinar - rekao je da je malo verovatno da je pojela pacova, već neku iznutricu ili tako nešto u kojoj ima neka bakterija koja udara u nervni sistem i da on za vreme svog rada je o tome čitao samo u knjigama - koliko je redak slučaj. A maca je šapom bukvalno odrala kožu sa glave, išla kao pijana, udarala u zidove, beton user posted image

Morali smo da ga uspavamo, nije bilo leka... Volim životinje, imam užasan strah od lutalica (pasa) ali ne shvatam monstrume koji truju životinje, ako ništa drugo sipala bi im ricinus u jelo - pa da makar 3 dana ne ustaju sa wc šolje - dupe da im se rascveta user posted image user posted image user posted image


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Trovanje kucnih ljubimaca
13.1.2010 10:06:26   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: cipiripi
Pazite svoje ljubimce od komsija!



Straaasno!!!!!

Pre tri godine meni su komsije otrovale zlatnog retrivera... ali sasvim slucajno hraneci ga  svinjskim papcim..koji su bili zarazeni....

Poluuudela sam.... prvu noc miran nemrda glavom, povraca .... ma ni makac....mi sta mu je...sta mu je...uopste ne deluje dobro...da ga vodimo kod veterinara bili NG praznici on nije tu!
Nadjemo mi nekog trecerazrednog veterinara cisto da mu da prvu pomoc ili nesto dok se onaj pravi ne vrati..on mu dade neku inekcijicu i bice on dobro....

Sutra ujutru imam sta da vidim... ona lezi u kucici po strani ....ne mrda samo trepce...glavu obesila a iz usta samo bela pena......  Kraj....  izbezumila sam se!

Taj dan dolazi onaj nas  veterinar... kaze..dao joj je sve sto joj treba ali sanse su jako male da prezivi.....jadnica... on otisao, mene zvali na rucak, nakon desetak minuta ja izlazim...jadnica.... prestala da dise.....
jojj nikad necu zaboraviti i sad dok pisem krecu mi suze na oci! Nikad nisam ni pomislila da bih mogla tako da se vezem za psa...tada sam prvi put u zivotu popila bensedin...uzasno sam se osecala...
Htela sam ubiti komsije.... ni danas kad prodjem nejavljham im se...
Mrzim komsijeuser posted image


Mislila sam nikad vise necu da imam psa i tako da se vezem... ali tako postane pusto u kuci u dvoristu kad naviknes....

Posle nekih pola godine doneli smo kuci jedno malo bebce Zlatnog retrivera...  boze kako ja to kuce volim, cak sam ga ljuljuskala jkad je bio mali i uspavljivala.... ovo je moja mala Mia...

user posted image


< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 13.1.2010 10:11:24 >

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Trovanje kucnih ljubimaca
13.1.2010 11:37:10   
Lu
Strašno, kako ljudi mogu biti zliuser posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Trovanje kucnih ljubimaca
13.1.2010 11:43:21   
jacagoga
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: cipiripi
Pazite svoje ljubimce od komsija!



Straaasno!!!!!

Pre tri godine meni su komsije otrovale zlatnog retrivera... ali sasvim slucajno hraneci ga  svinjskim papcim..koji su bili zarazeni....

Poluuudela sam.... prvu noc miran nemrda glavom, povraca .... ma ni makac....mi sta mu je...sta mu je...uopste ne deluje dobro...da ga vodimo kod veterinara bili NG praznici on nije tu!
Nadjemo mi nekog trecerazrednog veterinara cisto da mu da prvu pomoc ili nesto dok se onaj pravi ne vrati..on mu dade neku inekcijicu i bice on dobro....

Sutra ujutru imam sta da vidim... ona lezi u kucici po strani ....ne mrda samo trepce...glavu obesila a iz usta samo bela pena......  Kraj....  izbezumila sam se!

Taj dan dolazi onaj nas  veterinar... kaze..dao joj je sve sto joj treba ali sanse su jako male da prezivi.....jadnica... on otisao, mene zvali na rucak, nakon desetak minuta ja izlazim...jadnica.... prestala da dise.....
jojj nikad necu zaboraviti i sad dok pisem krecu mi suze na oci! Nikad nisam ni pomislila da bih mogla tako da se vezem za psa...tada sam prvi put u zivotu popila bensedin...uzasno sam se osecala...
Htela sam ubiti komsije.... ni danas kad prodjem nejavljham im se...
Mrzim komsijeuser posted image


Mislila sam nikad vise necu da imam psa i tako da se vezem... ali tako postane pusto u kuci u dvoristu kad naviknes....

Posle nekih pola godine doneli smo kuci jedno malo bebce Zlatnog retrivera...  boze kako ja to kuce volim, cak sam ga ljuljuskala jkad je bio mali i uspavljivala.... ovo je moja mala Mia...

user posted image


Divna je. Ja retrivere obozavam a mom Badiju tepam kao detetu. Neko mi je jednom prilikom rekao da koliko brinem o njemu neko ne brine o detetu

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Trovanje kucnih ljubimaca
13.1.2010 11:45:07   
buhla
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun
Posle nekih pola godine doneli smo kuci jedno malo bebce Zlatnog retrivera...  boze kako ja to kuce volim, cak sam ga ljuljuskala jkad je bio mali i uspavljivala.... ovo je moja mala Mia...

user posted image



jooooooooooooooj kako je slatka... i ja ću na proleće da uzmem vako jedno malo!


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Trovanje kucnih ljubimaca
13.1.2010 11:47:14   
Rivana
Citam i ne mogu da verujem kakvih ljudi ima

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Trovanje kucnih ljubimaca
13.1.2010 11:49:08   
Rivana
Ovde gde raim bili su neki psi koje sam hranila dok su jos stenci bili, odrasli su i jednom ja dosla na posao njih nema, kad covek na portirnici kaze pojeli su otrov za miseve sto su sipali i uginuli svi jaoooo koliko sam plakala user posted image

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Trovanje kucnih ljubimaca
13.1.2010 11:55:40   
Tara
Strasno , ljudi umeju da budu tako zli.
Ne mogu da verujem kako mogu da truju user posted image
Ja ima bordosku dogu, moju mazu, i moj komsiluk je pokusao
da otruje par puta, cak su uspeli da otruju dva psa od komsije.
Na kraju sam morala da pozajmim ogrlicu na struju od prijatelja i da je naucim da
ne uzima nista sto joj neko baci preko ograde, bilo meso ili koska, niti bilo sta sto nadje na travi...
Imam srece sto sam je naucila dok je bila mala, da jede samo kuvanouser posted image
tako da komsija koji je hteo da je otruje nije joj skuvao meso user posted image
i mi smo izbegli katastrofu .

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Trovanje kucnih ljubimaca
13.1.2010 12:00:13   
Mari86
Moram da se oglasim na ovu temu,posto je meni padalo na pamet da uradim ovo...user posted image
ja zivotinje obozavam,i cim napravimo ogradu odmah kupujemo kucu...
Ali.......
Moj komsija ima 15 pasa (pre toga je imao 20 macaka,sa njima i miseve)..
Lepo i kulturno pokusavam vec godinu dana da razgovaram sa njim,da mu kazem da nije normalno da ima 15 pasa,jer on nije odgajivac,da mi ne mozemo da spavamo nocu od njihovog laveza a leti od smrada ne mogu da sedim na terasi...
Medjutim on ne reaguje...
Bila sam u Komunalnoj inspekciji oni ne mogu nista,mogu samo da ga opomenu,ne znma kako ce narediti zivotinjama da se ne ponasaju onako kakva je njihova priroda??!
Danas sam zvala Veterinarsku inspekciju od kojih sam dobila informaciju da on svoje pse nije vakcinisao ni čipovao,i da ce do kraja nedelje izaci na teren,ako ne bude zeleo da ih čipuje i vakcinise oduzeće mu pse.
Ja se zbog toga radujem,moram biti iskrena,zato sto mislim da nije u redu imati 15 pasa u dvoristu,koji izlecu napolje cim on otvori kapiju,i pocinju da vijaju sve po ulici.
Takodje,ako prijavim da izlaze napolje i napadaju mogu da mu oduzmu pse.
Zaista sam u nekim momentima zelela da ih otrujem,ali nisam mogla da dodjem do otrova.Time se ne ponosim ali ja nocu ne mogu da spavam,a niko nece nista da resi povodom toga.user posted image


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Trovanje kucnih ljubimaca
13.1.2010 12:03:29   
jacagoga
IZVORNA PORUKA: Mari86

Moram da se oglasim na ovu temu,posto je meni padalo na pamet da uradim ovo...user posted image
ja zivotinje obozavam,i cim napravimo ogradu odmah kupujemo kucu...
Ali.......
Moj komsija ima 15 pasa (pre toga je imao 20 macaka,sa njima i miseve)..
Lepo i kulturno pokusavam vec godinu dana da razgovaram sa njim,da mu kazem da nije normalno da ima 15 pasa,jer on nije odgajivac,da mi ne mozemo da spavamo nocu od njihovog laveza a leti od smrada ne mogu da sedim na terasi...
Medjutim on ne reaguje...
Bila sam u Komunalnoj inspekciji oni ne mogu nista,mogu samo da ga opomenu,ne znma kako ce narediti zivotinjama da se ne ponasaju onako kakva je njihova priroda??!
Danas sam zvala Veterinarsku inspekciju od kojih sam dobila informaciju da on svoje pse nije vakcinisao ni čipovao,i da ce do kraja nedelje izaci na teren,ako ne bude zeleo da ih čipuje i vakcinise oduzeće mu pse.
Ja se zbog toga radujem,moram biti iskrena,zato sto mislim da nije u redu imati 15 pasa u dvoristu,koji izlecu napolje cim on otvori kapiju,i pocinju da vijaju sve po ulici.
Takodje,ako prijavim da izlaze napolje i napadaju mogu da mu oduzmu pse.
Zaista sam u nekim momentima zelela da ih otrujem,ali nisam mogla da dodjem do otrova.Time se ne ponosim ali ja nocu ne mogu da spavam,a niko nece nista da resi povodom toga.user posted image


nemoj molim te, psi nisu krivi

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Trovanje kucnih ljubimaca
13.1.2010 12:06:36   
Mari86
Draga moja jaco..vidis da necu,pokusavam na sve nacine da to izbegnem,zaista pokusavam.
Sve zive zovem,molim da dodju,ali niko nema sluha...user posted image
jedino jos veterinarska inspekcija da izadje da vidimo sta ce oni da urade...zaista se uzdam u njih.user posted image
A nisam ni ja kriva,ja nocu ne mogu da spavam,budim se stalno,oni laju kao vukovi,zavijaju po par sati...
mm ludi,izlece na terasu,vice...malu ucute pa opet...user posted image


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Trovanje kucnih ljubimaca
13.1.2010 12:08:09   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: jacagoga

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: cipiripi
Pazite svoje ljubimce od komsija!



Straaasno!!!!!

Pre tri godine meni su komsije otrovale zlatnog retrivera... ali sasvim slucajno hraneci ga  svinjskim papcim..koji su bili zarazeni....

Poluuudela sam.... prvu noc miran nemrda glavom, povraca .... ma ni makac....mi sta mu je...sta mu je...uopste ne deluje dobro...da ga vodimo kod veterinara bili NG praznici on nije tu!
Nadjemo mi nekog trecerazrednog veterinara cisto da mu da prvu pomoc ili nesto dok se onaj pravi ne vrati..on mu dade neku inekcijicu i bice on dobro....

Sutra ujutru imam sta da vidim... ona lezi u kucici po strani ....ne mrda samo trepce...glavu obesila a iz usta samo bela pena......  Kraj....  izbezumila sam se!

Taj dan dolazi onaj nas  veterinar... kaze..dao joj je sve sto joj treba ali sanse su jako male da prezivi.....jadnica... on otisao, mene zvali na rucak, nakon desetak minuta ja izlazim...jadnica.... prestala da dise.....
jojj nikad necu zaboraviti i sad dok pisem krecu mi suze na oci! Nikad nisam ni pomislila da bih mogla tako da se vezem za psa...tada sam prvi put u zivotu popila bensedin...uzasno sam se osecala...
Htela sam ubiti komsije.... ni danas kad prodjem nejavljham im se...
Mrzim komsijeuser posted image


Mislila sam nikad vise necu da imam psa i tako da se vezem... ali tako postane pusto u kuci u dvoristu kad naviknes....

Posle nekih pola godine doneli smo kuci jedno malo bebce Zlatnog retrivera...  boze kako ja to kuce volim, cak sam ga ljuljuskala jkad je bio mali i uspavljivala.... ovo je moja mala Mia...

user posted image


Divna je. Ja retrivere obozavam a mom Badiju tepam kao detetu. Neko mi je jednom prilikom rekao da koliko brinem o njemu neko ne brine o detetu



Isti slucaj... cak su mi govorili..zeno uzmi dete pa ga tako mazi...a li oni su ko male bebe slatki i njim treba paznje i ljubavi
user posted image user posted image user posted image ....ali meni je strasni kada nek0 uzme stene pa mu slatko malo , a posle ga tretira ko mucenika... uzasno

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Trovanje kucnih ljubimaca
13.1.2010 12:10:09   
jacagoga
A to ne, Badi zivi kao grof, uziva sve privilegije kao clan porodice

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Trovanje kucnih ljubimaca
13.1.2010 12:10:56   
jacagoga
Nego, ti imas Miu a ja Badija pa ovaj mogle bi da ih "upoznamo" user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio jacagoga -- 13.1.2010 12:11:34 >

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Trovanje kucnih ljubimaca
13.1.2010 12:22:52   
minavb
IZVORNA PORUKA: Mari86

Moram da se oglasim na ovu temu,posto je meni padalo na pamet da uradim ovo...user posted image
ja zivotinje obozavam,i cim napravimo ogradu odmah kupujemo kucu...
Ali.......
Moj komsija ima 15 pasa (pre toga je imao 20 macaka,sa njima i miseve)..
Lepo i kulturno pokusavam vec godinu dana da razgovaram sa njim,da mu kazem da nije normalno da ima 15 pasa,jer on nije odgajivac,da mi ne mozemo da spavamo nocu od njihovog laveza a leti od smrada ne mogu da sedim na terasi...
Medjutim on ne reaguje...
Bila sam u Komunalnoj inspekciji oni ne mogu nista,mogu samo da ga opomenu,ne znma kako ce narediti zivotinjama da se ne ponasaju onako kakva je njihova priroda??!
Danas sam zvala Veterinarsku inspekciju od kojih sam dobila informaciju da on svoje pse nije vakcinisao ni čipovao,i da ce do kraja nedelje izaci na teren,ako ne bude zeleo da ih čipuje i vakcinise oduzeće mu pse.
Ja se zbog toga radujem,moram biti iskrena,zato sto mislim da nije u redu imati 15 pasa u dvoristu,koji izlecu napolje cim on otvori kapiju,i pocinju da vijaju sve po ulici.
Takodje,ako prijavim da izlaze napolje i napadaju mogu da mu oduzmu pse.
Zaista sam u nekim momentima zelela da ih otrujem,ali nisam mogla da dodjem do otrova.Time se ne ponosim ali ja nocu ne mogu da spavam,a niko nece nista da resi povodom toga.user posted image


Izvini ali ne mogu da shvatim kako ti je uopste palo na pamet da ih mozda trujes?!?!?!
Kako ti nije palo na pamet da i sama pokupis te pse i odneses u neko prihvatiliste, ako vec niko drugi nece? U ovom, kao ni u jednom slucaju, nisu psi krivi, pa zasto bi ih trovali pobogu?

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Trovanje kucnih ljubimaca
13.1.2010 12:39:29   
Mari86
Izvini mina ja ovo nisam ispricala da bi ti mene pitala kako mi je palo na pamet...nego samo da cujete i drugu stranu price...
I nije mi jasno kako mislis da ja udjem u tudje dvoriste i odvedem mu pse???user posted image
Nisam ni ja kriva,pa opet ne mogu da se odmorim...



_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Trovanje kucnih ljubimaca
13.1.2010 12:42:42   
minavb
Da, mirnije ces spavati ako potrujes neduzna stvorenja. Sta ako komsijino dete nocu bude plakalo pa ni od njega ne budes mogla da spavas, i njega ces nekako da ucutkas? Za svaki problem postoji resenje, a to svakako nije trovanje zivotinja koje nista nisu krive.

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Trovanje kucnih ljubimaca
13.1.2010 12:47:24   
jacagoga
MIIIIRRRRRR!!!!!!! rekla je da je odustala od svoje namere, i da pokusava na drugi nacin da resi svoj problem....
Treba je razumeti, a isto tako nisu psi krivi vec vlasnik

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Trovanje kucnih ljubimaca
13.1.2010 12:48:31   
Mari86
IZVORNA PORUKA: minavb

Da, mirnije ces spavati ako potrujes neduzna stvorenja. Sta ako komsijino dete nocu bude plakalo pa ni od njega ne budes mogla da spavas, i njega ces nekako da ucutkas? Za svaki problem postoji resenje, a to svakako nije trovanje zivotinja koje nista nisu krive.


Pa naravno da cu mirnije da spavam...i slusaj minavb ja sa tobom necu da raspravljam,mozemo normalno,bez vredjanja..ako budes bolje procitala moj post videces da ja pokusavam na sve nacine da to izbegnem,a ti nemoj da citas i da se hvatas onoga sto ti odgovara,a to sto sam napisala da sam sve zive zvala i molila da dodju da rese problem to ne vidis!!!user posted image

I molim te nemoj od mene da pravis monstruma i da spominjes decu,ovo ti nije prvi put da me prozivas..tako da molim te...
Volela bih da cujem koje resenje ti vidis ovde?!!!!!!



_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Trovanje kucnih ljubimaca
13.1.2010 12:48:58   
jacagoga
I da je ovo normalna zemlja, postojao bi zakon, inspekcija kao i udruzenje koje stiti zivotinje, tj vec postoje ali ne rade svoj posao pa ne bi bilo ugrozenih zivotinja a ni ljudi od strane zivotinja

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here