|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Razgovori mama 06/2015 (chat)
31.5.2015 23:59:52   
doktorkakristal
Drage mame!

Pošto teme ovog tipa koristimo uglavnom za razonodu, molimo vas da konkretna pitanja o zatrudnjivanju, trudnoći, bebama, deci, porodici postavljamo u za to predviđenim temama.

U vezi toga preporučujemo da pročitate
opste uslove koriscenja foruma

Ako ta pravila budu kršena, chat teme ćemo zatvarati .

Pročitajte i Ringerajin vodic za koriscenje foruma
user posted image
nek nam svima ovaj Jun bude lep pozdrav od RR tima
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Razgovori mama 06/2015 (chat)
1.6.2015 4:32:27   
vonavoj
Jutro mamike!
Da budem prva,J siska..sinoc je jedva zaspala,pa se posle pola sara probudila urlajuci,nisam znala da li sanjam ili je stvarno! Premorena sam bila..i sad sam!

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Razgovori mama 06/2015 (chat)
1.6.2015 6:28:21   
eca89
Dobro jutro mamike, mi standard 06:00 user posted image user posted image , ali šta da radim, bar mi cijelu noć prespava!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Razgovori mama 06/2015 (chat)
1.6.2015 6:58:28   
mirkam
Jutro user posted image
Samo da se upisem u jun i pozdravim vas.
Ponesto cituckam al ne stizem da pisem.
U svakom slucaju, sve vas user posted image

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Razgovori mama 06/2015 (chat)
1.6.2015 7:14:53   
mali_mis
Jutro mame user posted image
A. nas je probudio oko 3, pa smo mama i ja gledale crtani (bio je bas dobar), a gospodin je spavao user posted image

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Razgovori mama 06/2015 (chat)
1.6.2015 7:45:02   
mila83
Jutro mamike ! T jos spava,ja kafenisem i uzivam u cvrkutu ptica user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Razgovori mama 06/2015 (chat)
1.6.2015 7:50:56   
degu
Jutro mame!!! Mila uživaj u trenutku user posted image mi ustale pre 7h, ništa od cvrkuta ptica i kafe na miru user posted image čim ja ustajem i ona se budi, ima senzore user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Razgovori mama 06/2015 (chat)
1.6.2015 7:55:11   
emicaa
Dobro jutro i u junu.T se probudila oko 4 pa je pola sata pokušavala zaspati.
Ovde je baš toplo,pravo ljeto user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Razgovori mama 06/2015 (chat)
1.6.2015 12:24:35   
Misha i Ljisha
Dobar dan mame. Citam ja vas al nesto ne piskaram. Na telefonu sam pa mi nezgodno da kucam. Sad sam se dohvatila racunara.

Moram u berzici postaviti ponude ne vredi zabusavamo sa berzicomuser posted image

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Razgovori mama 06/2015 (chat)
1.6.2015 22:19:14   
Jole84
Zdravo mame user posted image
ja sam zakasala sa Milom ovih nedelju/10 dana, izgubih pojam o vremenu...Najpre nas je krenulo sa prolivom nekoliko dana, pa se kao malo ustalilo, dr mi kaže samo probiotik i ishrana, stomačni virus, da bi tokom noći ona bukvalno počela da se guši od šlajma, koji se pojavio niotkuda user posted image (naravno nije niotkuda nego mi dr državno nije videla gomilu šlajma i crveno grlo! ) Ujutru je odvedem privatno, pošalju nas na dečju kliniku, tamo nas vrate kući, nemaju mesta...daju mi par saveta skroz bezveznih, između ostalog da sme sve da jede, na moje čuđenje, dr mi odgovara "šta se čudiš, kupi detetu pljesku u lepinju, i kidajte kući"...Ja u šoku, vratimo je kući, ona sve gore i gore, Marisol ništa ne pomaže, proliv se nastavlja, uveče opet počinje da se guši od šlajma, vrišti, ispamećeni je opet odvedemo na kliniku, tamo nas ostave posle hiljadu peripetija, na kraju mm počeo da viče na hodniku, ona se guši a oni me pitaju koliko ima zuba i kakav mi je bio porođaj user posted image Ostave nas tu noć, stave je na infuziju, to mi je pa tek teško palo, držim joj rukicu da ne mrda kanilu, ona plače najžalosnije a drugom rukom me moli da je uzmem. Vrištala je satima i satima, nema sestre, nema dr, niko da nas pogleda, cele noći. Infuzija se završila, ona se nekako uspavala izmrcvarena, i u neko doba ja vidim da gori od temperature, zovem sestre nigde nikog, s njom u rukama vičem po hodniku, uspaničila sam se, a živo pile nigde...Ženica pored mene, bilo joj žao, pa ustane i nekako pronađe sestru koja mi baci špric sa paracetamolom i vrati se na spavanje. Više ne niko nije vratio da pita da li joj je pala T, sama sam joj merila, svojim toplomerom, na ivici kreveta u državnoj bolnici, dok gazim bubašvabe, da se neka ne popne do kreveta. Horor. Ujutru nas puste posle prve vizite i niko mi ne kaže da mi dete ima bronhitis! U toku noći kreće još gori pakao, šlajm joj se sliva, ona se opet guši ne ume da ispljune, i šlajm ode na uši, koje krenu katastrofalno da je bole. Vrištala je do 6 ujutru, plakala sam i ja sa njom. Iz hitne nam kažu da joj damo neke kapi i paracetamol, da je ne dovodimo jer je jako hladno da se ne pogorša stanje. Ujutru je odvedem opet privatno, žena da se šlogira kako nas pustili iz bolnice sa bronhitisom. Da mi gomilu lekova, sirupa, kapi...i hvala Bogu evo bolje je, kreće da iskašljava, imam šta da izvučem noskom, ima zrelijeg šlajma.
Eto ižalih vam se, ovo nam je prvi susret sa bolešću od kako se rodila, valjda sam zato u panici i grču, a najvećim delom sam ogorčena na naše zdravstvo u gradu.


_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Razgovori mama 06/2015 (chat)
1.6.2015 22:26:29   
Ivanka 75
Jole, sledeci put odmah da pitas Ringerajke sta da radis user posted image Bolje i korisnije savete bi dobila, veruj mi!
Zelimo vam brz oporavak user posted image

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Razgovori mama 06/2015 (chat)
1.6.2015 22:28:31   
Jole84
Ivankice user posted image pitala sam ali nisam dobila odgovor, valjda zato što je bila neka nagradna igra pa niko nije imao vremena da gleda moj "proliv", posle toga već nisam imala vremena ni da sednem za komp...

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Razgovori mama 06/2015 (chat)
1.6.2015 22:29:34   
dunja RR
Uh Jolence, meni suze krenule user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Razgovori mama 06/2015 (chat)
1.6.2015 22:38:30   
mila83
Draga moja Jole user posted image Bas mi je zao sto se toliko namuciste ti i tvoja devojcica ! Ma nase zdravstvo je katastrofa,cast izuzecima. Nadam se da cete brzo ozdraviti,samo polako,bez panike i bice to dobro.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Razgovori mama 06/2015 (chat)
1.6.2015 22:40:24   
Sanjica26 RR
Uh Jole tako je nama sa Sofijom. Evo danas je primila urbazon inekciju, jer u domu zdravlja nije nista. Dise kao zec. Danas se mm uspanicio da ne dobije upalu pluca opet, pa smo zakazali kod dr. Toj dr neizmerno zahvaljujemo jer je svaki put izleci. Cesto se desava ni da naplati.
Za dva sata kaze dr da moze da se spusti na pluca.
Sve te razumem. Grlim te puno. Sad kod dr idite ako je terapiju pogodila.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Razgovori mama 06/2015 (chat)
1.6.2015 22:42:38   
Jole84
Dunjči user posted image šta nam radi drugar?
Hvala Mila puno user posted image sad me popušta panika, ali čini mi se da mi je tek sad loše, kad je sve prošlo. Nego nema stvari koju mi mame ne možemo da preguramo user posted image
Sanjice i vi zakasali...user posted image ova dr mi je baš odlična, pogodila terapiju i što je najbitnije smirila me, jer bez nas smirenih ništa ne može da bude bolje.
Kako je Sofija sada? Da brzo ozdravite user posted image

< Poruku je uredio Jole84 -- 1.6.2015 22:44:53 >


_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Razgovori mama 06/2015 (chat)
1.6.2015 22:45:56   
mila83
DA, tek sad ti prolazi kroz glavu sta je bilo i kakve su sve propuste uradili lekari, a tvoje dete se muci.Znam,jer sam prosla kroz to. Ali bitno sada da vam je ta dr dala odgovarajucu terapiju a i ti ces sada imati iskustvo vise, pa ces i ubuduce znati kako da reagujes i kome da se obratis.
Nadam se da cete brzo ozdraviti i ojacati imunitet user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Razgovori mama 06/2015 (chat)
1.6.2015 22:53:28   
Sanjica26 RR
Veceras je dobila inekciju. Sutra jos jedna. Inhalacije na 6 sati. Sad iskasljava sto do juce nije mogla. Valjda ce prekosutra na kontroli da bude bolje. Uzas jedan kako dise. Mmje jutros do 4 bio budan, pa sam onda ja. Nadam se da ce veceras bplje da spava posto oka nije sklopila.
A na sve to spremile su se i cetvorke.
A prepoznati ubuduce je jako tesko. Pocela je suvo da kaslje. Mislili smo bice ok. Onda je krenuli produktivno. Dr nam je rekla sa prvim kasljem odmah krecemo sa inhalacijom barem ujutru i uvece da ne bi doslo do ovoga. Aj budi pametan.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 1.6.2015 22:56:36 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Razgovori mama 06/2015 (chat)
1.6.2015 23:04:43   
Jole84
Mila, sledeći put odmah kopam oči, nema da čekam user posted image Što mrzim kad tako probude vučice u nama mamama, al valjda tako treba...
Sanjice verujem ti, sad znam kako je. Mnogo je strašno to otežano disanje. Ja sam je ovih noći držala u rukama da mi leži dok sedim navaljena na jastuke, čim legne-haos. Sada sam podigla i dušek i jastuk je veliki, i opet diše teško. A povrh svega sam sama, mm na teren.
Koji inhalator imate? Nama je rekla da ga izbegnemo sada, ali da kupimo za ubuduće.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Razgovori mama 06/2015 (chat)
1.6.2015 23:12:38   
Sanjica26 RR
Uzeli smo prizmin. Nista bez njega. Pametna investicija, a moze na rate. Morali bi da trcimo u dom zdravlje.
U persun kad su deca bolesna. Secam se sa dva meseca kad je dobila laringitis svaki podoj je povratila. Ovo je i dobro kako je tada bilo. Malo pre se probudila placuci. Sigirno da ne moze da dise normalno. user posted image
Zovi nekog da dodje da ne budete same. To je bas nezgodno.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Razgovori mama 06/2015 (chat)
1.6.2015 23:18:40   
Jole84
Najavila mi se mama, žao joj da budem sama, mada mogu al nije mi prijatno nikako. Uši su mi sada trauma broj jedan.
Znači Prizmin je dobar..baš ću da pogledam kako se kreću. Moram neki da uzmem, pa neka hvata prašinu dabogda user posted image


_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Razgovori mama 06/2015 (chat)
1.6.2015 23:20:15   
degu
joj Jole setih se nase bolnice,braunile, T vristanja...grlim te puno! Znam kakva je muka samo kad je nos zapusen,a mogu misliti tek bronhitis. Drzite se! Da se Mila sto pre oporavi.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Razgovori mama 06/2015 (chat)
1.6.2015 23:31:25   
Mala Elena
Ja uopste ne stizem da pisem ...E. u nedelju dobila infekciju oba oka tj ona sluz i krmelji izlaze na sve strane. .

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Razgovori mama 06/2015 (chat)
1.6.2015 23:42:24   
dijana1*
Jaooo vidim da nismo jediniuser posted image
Tacno sam znala da ce posle onakvog zahladjenja biti hao sto se tice kaslja i slina.
Moji slinave i kaslju pa je preslo i na mene. I ja sada tesko disem.
Nisam ih vodila kod dr jer bi odma dobili AB. Tako da za sada radi Prospan, tantum verde, operil, fizioloski.... i nikada virozama krajauser posted image
Ljubim sve drugare da mi sto pre ozdraveuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Razgovori mama 06/2015 (chat)
1.6.2015 23:56:35   
Jole84
Degu nisam upratila kada je to bilo user posted image jadni naši mišići mali...Hvala ti, ljubi nam drugaricu!
Diksi da znaš da ima veze sa zahlađenjem, baš je bila velika promena odjednom.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Pokloni koje mame zaista žele nakon rođenj...
Pokažite svoju podršku, ohrabrenje i ljubav poklonima za drugu bebu koje bi svaka mama volela...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here