|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Porodični zakon Srbije
17.6.2009 13:32:47   
Anoniman
KLIK
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Porodični zakon Srbije
17.6.2009 13:33:34   
Anoniman
evo mozda zatreba nekome da pročita 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Porodični zakon Srbije
17.6.2009 13:35:54   
Modessty
jao ja čitala neke stvari zbog drugarice kad je rešila da se razvede.
Ima tu stvari koje treba svako da zna!


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Porodični zakon Srbije
17.6.2009 13:37:39   
Anoniman
Hvala Vučko!

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Porodični zakon Srbije
17.6.2009 13:43:05   
Anoniman
nema na čemu ljudi ...vidim nejasne neke stvari, a ja zaista ne znam objasnjavati

samo molim te provjerite da li je to zadnji zakon iz 2005. ili ima izmjena i dopuna

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Porodični zakon Srbije
2.2.2012 19:19:34   
PoisonEve
Ne znam u kojoj temi da pitam, pa ajde ovde: Zna li neko da li po novom zakonu o zastiti potrosaca, kupac moze da vrati robu uz fiskalni racun i da dobije natrag novac?

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Porodični zakon Srbije
2.2.2012 19:23:01   
peca
Ja mislim da imas pravo da zamenis robu, ali za vracanje novca nisam sigurna, postoji ta mocucnost ali je procedura duga, i naravno to i dalje zavisi od toga gde si kupila tu robu ....

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Porodični zakon Srbije
2.2.2012 19:25:19   
isidora88
mozeuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Porodični zakon Srbije
2.2.2012 19:38:41   
Anoniman
Ja sam skoro sigurna da imaš pravo na povraćaj novca, u svakoj prodavnici, čak i kad naoišu "ne vraćamo novac", ima neka grupa na FB i stalno čitam o zaštiti potrošača, pa su baš o tome pisali.

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Porodični zakon Srbije
2.2.2012 19:47:01   
isidora88
PE evo
Potrošač ima pravo da u roku od šest meseci od dana izvršene kupovine proizvoda, odnosno pružene usluge ( dalje: proizvod), podnese pismeni prigovor - reklamaciju u prodajnom objektu prodavca, odnosno davaoca usluge, u kome je proizvod kupljen, odnosno usluga pružena (član 36. stav 2. Zakona o uslovima za obavljanje prometa robe, vršenje usluga u prometu robe i inspekcijskom nadzoru i član 34. stav 1. Zakona o zaštiti potrošača).

Potrošač je dužan da uz prigovor - reklamaciju priloži fiskalni isečak, odnosno račun o kupljenom proizvodu i, po pravilu, stavi na uvid proizvod na koji se prigovor - reklamacija odnosi.

Po osnovanom prigovoru - reklamaciji potrošač ima pravo na:

• zamenu kupljenog proizvoda za nov proizvod, odnosno proizvod odgovarajuće marke (modela, tipa), ili

• da mu se vrati iznos plaćen za taj proizvod u visini maloprodajne cene tog proizvoda na dan vraćanja, ili

• otklanjanje nedostatka na proizvodu o trošku prodavca.

U slučaju da je prigovor - reklamacija potrošača osnovan zbog nedostatka u izvršenju određene usluge, potrošač ima pravo na:

• otklanjanje nedostatka, ili

• vraćanje plaćenog iznosa, ili

• na smanjenje cene srazmerno nedostatku izvršene usluge (član. 36. stav 3. Zakona o uslovima za obavljanje prometa robe, vršenje usluga u prometu robe i inspekcijskom nadzoru i član 35. st. 1. i 2. Zakona o zaštiti potrošača).

Ukoliko potrošač pretrpi štetu prouzrokovanu proizvodom sa nedostatkom, odnosno neizvršenjem usluge ili izvršenjem usluge sa nedostatkom, može da zahteva i naknadu štete.

Za proizvode za koje je prilikom kupovine potrošač bio obavešten i znao da su sa nedostatkom prodavac ne odgovara (član. 37. Zakona o uslovima za obavljanje prometa robe, vršenje usluga u prometu robe i inspekcijskom nadzoru i član 33. Zakona o zaštiti potrošača).

evo klik za ostatak

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Porodični zakon Srbije
2.2.2012 20:20:29   
PoisonEve
Kaput sam kupila u Uscu, u Kotonu. Kad sam njih zvala oni su mi rekli da mogu da zamenim ali da ne vracaju novac, inace kaput je bio na snizenju pa nisam sigurna ima li i to neke veze. Uglavnom treba mi tumacenje novog zakona.

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Porodični zakon Srbije
2.2.2012 20:35:46   
PoisonEve
Cek, to znaci da ne mora da vrati novac odmah?

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Porodični zakon Srbije
2.2.2012 21:02:47   
isidora88
moraju da ti vrate novac, ali naravno njima to nije u interesu jer gube novac zato i kazu da ce da ti zamene.
otidji tamo i reci da si kontaktirala sluzbu za zastitu potrosaca i da znas svoja prava, a ako ni tada ne pristanu onda se obrati zastiti potrosaca pa da oni deluju preko insekcije. ja sam to uradila kad sam kupila bratu patike koje su sutradan se bukvalno raspale a placene su bile bas dosta i nisu hteli da mi vrate pare pa sam se natezala sa njima i na kraju uzela svoje pareuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here