|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
4.1.2012 10:54:46   
dejana007
verovatno ces morati. a i bices sigurnija. user posted image

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
4.1.2012 11:04:25   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: crazymama

znaci, da se ne iznenadim ako dr kaze da ga pijem do kraja trudnoce...


Ja sam pila dok nisam napunila 37 nedelja, porodila se sa 37+5. Obično se pije do kraja, nemoj se iznenaditi.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
4.1.2012 12:57:39   
crazymama
nema veze, sve za moju cici :)

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
4.1.2012 14:58:49   
Podrum Š.
CM sve što si opisala sam preživela od 29.nedelje... bila u porodilištu na tokolizi, i otpuštena kući sa terapijom partusisten i bensedin.
Bensedin sam izbacila ali sam pila ... (zaboravila, znam da je neki slovenački lek)
Strogo, ali baš strogo sam mirovala 2 meseca. (svo vreme sam provela na RR - mislim da ima čak i par tema na forumu koje sam uredno popunila user posted image )
Kada sam ušla u 9. polako sam počela da izlazim u šetnju i kada sam ušla u 38. nedelju prekinula da pijem lekove.
Porođena sam u terminu carskim rezom.
Mislim da je poenta u mirovanju i ništa drugo.

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
4.1.2012 15:02:33   
dejana007
Mislim da je poenta u mirovanju i ništa drugo.

da, cak neki tvrde da i bez terapije - samo mirovanje (najstrozije) odrzava trudnocu.

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
4.1.2012 18:44:28   
kliklik
Ja sam istu terapiju imala, Partusisten i verapamil, od cetvrtog meseca do polovine osmog, pa su mi onda promenili i dali nifelat. Isto sam bila na tokolizi u dva navrata i mirovala sve vreme. Citajuci po forumu, samostalno sam izbacila verapamil, jer nisam imala nikakve propratne efekte tipa drhtavice i aritmije. To je slucao saznao porodicni prijatelj koji je ginekolog i neonatolog i odmah me zvao da me "izgrdi". Uglavnom, rekao je da to mora uvek zajedno da se pije bez obzira na subjektivni osecaj, narocito kad terapija traje mesecima, jer se srce opterecuje i kroz petnaest godina mogu da se jave negativne posledice zbog toga. Rekao je da je doza koja se uzima neskodljiva za bebu i da beba nece imati nikakvih posledica zbog uzimanja verapamila, a da ja itekako mogu da ih imam kasnije zbog ne uzimanja.

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
4.1.2012 18:49:52   
kliklik
Dok sam bila u Visegradskoj pre godinu dana primetila sam da su smanjili s partusistenom i da uglavnom posle IV partusistena, tj tokolize daju nifelat. Secam da je moja baba to pila za pritisak. Ja sam celu trudnocu imala prilicno nizak 90/50 do sedmog meseca, a ipak su mi dali da ga pijem.

(odgovor članu kliklik)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
19.2.2012 15:40:39   
Sanchy
U inostranstvu verapamil se uopste ne prepisuje trudnicama jer njegovo dejstvo na plod nije klinicki ispitano,ono sto se zna jeste da prolazi kroz posteljicu i nije tacno da je neskodljiv za bebu..In animal studies of verapamil and pregnancy the drug was shown to cause miscarriages and decreased fetal growth when given to pregnant rabbits.There for for people who are pregnant verapamil may not be safe.....i tako dalje...obozavam nase lekare ...Inace na stranim sajtovima cete naci i podatak da ukoliko puls ne prelazi 140 ne pijete verapamil samo ako predje ovu cifru ,tada dolazi do opterecenja srca i tada treba popite zbog vaseg zdravlja ...iz licnog iskustva mogu reci da je ginipral mnogo bolji,nemam propratne efekte dok me je partusisten ubijao...ne pijem verapamil,samo sumeci magnezijum,koji takodje smiri srce a bez razmisljanja hocu li ugroziti bebu...

< Poruku je uredio Sanchy -- 19.2.2012 15:50:40 >

(odgovor članu kliklik)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
19.2.2012 16:00:07   
Olga75
mene je i ginipral tresao jako
i pila sam verapamil
i mislim da je moja ginekoloskinja nakon 20 - 30 godina prakse znala sta radi
i to je sustina
ili verujes ili ne verujes svom lekaru
ako mu ne verujes , menjaj ga
nista meni ne znaci medicinski fakultet kad sam ja u pitanju ili neko moj , jednostavno sam subjektivna

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
19.2.2012 16:35:51   
Sanchy
Ja ne verujem nijednom lekaru,oni nisu Bogovi a ponasaju se tako i svaki moze da pogresi...vise puta potvrdjeno....tako da ja u trudnoci posecujem vise lekara,sabiram utiske,i citam,citam,citam jednostavno sam takva...mislim da svako treba sebe i svoje misljenje da postuje maksimalno a da bi ga imao mora da bude i upucen u ono sto se njega licno tice...ovde na forumu sam sretala postove zena koje ne znaju da procitaju svoj rezultat dabl ili tripl testauser posted image ,to je za mene strasno...da se rayumemo nisam ni ja ni raymisljala o tome pre trudnoce ali sa trudnocom sve me je to interesovalo i svakako ne bih izdrzala da dobijem rezultat i jos da cekam da mi ga neko procita...ali svi smo mi razliciti...za verapamil veruj mi masa kardiologa ga vise ne preporucuje u trudnoci..ne svi naravno ima onh koji su navikli da lece onako kako se lecilo pre deset i vise godina ali nova saznanja novi pristupi..user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
19.2.2012 16:59:45   
Olga75
ja nisam ginekolog ali kad sam slusala , svojevremeno ginekologiju , verapamil se itekako spominjao a spominjao se i u kardiologiji user posted image
i tako
ko ne veruje svom lekaru treba da ga promeni ili ce upasti u gugl dr maniju
inace niko ne bi studirao medicinu ili farmakologiju

< Poruku je uredio Olga RR -- 19.2.2012 17:00:12 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
19.2.2012 17:17:01   
MicinaMama
Ja sam se pocela otvarati nisam ni usla u osmi mesec trudnoce,dva dana sam pila ginipral ali nije mogao da uklonigrc materice (otvorena 2 prsta),poslana sam u Bolnicu,bila na tokolizi mesec dana,nakon mesec dana isto u bolnici su me vratili ponovo na ginipral i tog dana kada su mi skinuli tokolizu napukao mi vodenjak a nisam ni znala.Otpustili su me bez pregleda i nakon 4 dana dosla sam na kontrolu i imali su sta da vide,iscurilo mi pola vodenjaka.A osecala sam da me beba "zulja" u stomaku.Tada su me i stavili na drip i sedam sati na dripu samo sam se otvorila dodatno prst i po....i takvu su me na silu porodili,dobro su me rasekli tako d je beba nekako prosla ali sa slomljenom kljucnom kosti.Eh sada zelim time reci da nisam sigurna da to moje NE OTVARANJE nije zbog tokolize i giniprala....

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
19.2.2012 17:21:32   
Olga75
ja sam u sestom mesecu bila uloziva za jagodicu , u sedmom otvorema za prst , u osmom otvorema dva prsta i stavljena na mirovanje , tokolizu i tran.polozaj i porodila se pre termina bez obzira na ginipral koji sam uzimala na cetiri sata i posle na tokolizu
znaci , curila mi je tokoliza a vodenjak mi je pukao i sa infuzijom ( partu ) su me odgurali u porodjajnu salu
ali meni je beba bila nisko
i eto , bez obzira na svu predostroznost ja sam se porodila ranije

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
19.2.2012 17:26:48   
MicinaMama
Olga I ja sam se porodila mesec dana ranije takodje bez obzira na tokolizu.Heheh a moja Micka je bila teska 3,530kg a duga 53cm...a imala obrascine uh....Babice kada dodju i vide moj papir i pogledaju milicu samo kazu ma mora da je neka greska user posted image Ah,ja znam da nisam nista radila sa komsijom,muz mi je dosao u aprilu na 7 dana i tada sam i zatrudnila.....jedino ako nisam nekako ranije kroz vazduh user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
19.2.2012 17:32:36   
Olga75
mada , sad sve mislim da je presudno sto sam se ja pravila pametna i kad mi je dr rekla da mirujem ja nisam lezala , neeee ja sam sedela , onako zavaljeno ali ipak sedela i naravno beba je pritiskala usce i grlic se otvarao


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
19.2.2012 19:58:03   
crazymama
meni je jedan dr pred Novu godinu prepisao partusisten na 4 sata, verapamil 3xdnevno i utrogestan vaginalno ujutru i uvece... odem kod drugog dr i kaze, nema potrebe za tim... ja izbacim terapiju, i da kucnem u drvo, do sada je sve super... to je bilo u 27. nedelji, sada sam 31.ned.
idem na UZ ovih dana, pa cemo videti kakvo je stanje, ali ok se osecam.

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
29.2.2012 9:10:53   
MaryJane
Hej, da podignem temu!
Ja sam u 20. nedelji i konstatovane su mi kontrakcije zadnjeg zida. Dr kaže da malo više odmaram i da se pazim zatvora i gasova, jer oni znaju da izazovu opterećenje materice.
Čitam vaše postove i nešto se uplaših.
A ako dobijem terapiju, da li mogu i dalje da dolazim na posao i da je uzimam?
user posted image

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
1.3.2012 16:33:08   
JAmy
MJ;
Iz iskustva bih ti preporucila da ides na bolovanje ako je to ikako moguce...
Nije pametno da rizikujes,jer kakav god posao da radis(u hodu ili sjedeci) svakako ces polozajem svoga tijela da povecavas pritisak na grlic materice,a taj pritisak zna da izaziva kontrakcije.Odmaraj kuci uz terapiju koju ti dr prepise,smanji svoje fizicke aktivnosti na minimum,i opusti se sto vise mozes uz paznju tvojih najblizih,neku dobru knjigu,tv,internet,itd...
Vrijeme je da te malo razmaze user posted image

(odgovor članu MaryJane)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
2.3.2012 10:13:15   
MaryJane
Hvala, ja se sve nadam biće bolje kad malo spustim loptu i prilegnem.
Jedino što sam toliko umorna od jucanja da čim legnem - zaspim user posted image

(odgovor članu JAmy)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
16.3.2012 12:46:08   
Sanchy
Meni je dr,juce rekao da izbacim ginipral postepeno,verapamil nisam ni pila iz razloga koje sam navela ranije na ovoj strani,nadam se da se kontrakcije nece vratiti ,ostajem na utrogestanu...Partusisten mi je na pocetku bio prepisan ali mi apsolutno nije odgovarao puls mi je bio jako visok i tresla sam se kao prut ,ginipral nista...

< Poruku je uredio Sanchy -- 16.3.2012 12:47:27 >

(odgovor članu MaryJane)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
16.3.2012 22:33:01   
crazymama
kao sto rekoh, sve sam to izbacila u 27.nedelji, sada sam 35.nedelja, nemam nikakve kontrakcije niti probleme!!!
jos malo, pa gotovo user posted image

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
16.3.2012 23:22:07   
Maslacak15
Meni samo i dalje nije sasvim najjasnije zasto ima toliko zena u Srbiiji kojima je potrebna bilo kaka terapija protiv kontrakcija ili otvaranja.Osim toga, prihvatam da lekari nesto mogu da utvrde manuelno, ali ovde se duzina grlica prevashodno meri tranvaginalnim ultrazvukom na svakom pregledu i sve iznad 3 cm duzine se smatra normlanim. Isto tako tokogram je sastavni deo pregleda jos od 14 te nedelje cime se utvrdjuje ima li kontrakcija ili ne. Ja sam imala primetne "bolove" tokom cele trudnoce ali mi je receno da se radi o normalnom istezanju ligamenata materice i rastu iste. I tokogram je zaista uvek bio ravna linija. Jedino sto sam u celoj trudnoci pila je folna kiselina i tablete magnezijuma a ne mislim da sam medicinski fenomen. Nekako mi se cini da se Srbiji skoro sve trudnice prvo pocaste Progesteronom a onda i lekovima protiv kontrakcija itd itd. Sigurno je u nekim slucajevima opravdano ali mi je malo cudno. Samo na glas razmisljamuser posted image ....

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
16.3.2012 23:31:41   
JAmy
Blago vama cure,ja se evo od 14nd ubijam od te terapije,sto u tabletama sto kroz infuziju,ma hororuser posted image user posted image
Da bar nemam kontrakcije,pa da ne zalim,nego,evo bas ovih dana primam infuziju 24h i opet preko toga steze i ne popusta.Pravi sam zavisnik od tog 'otrova',osjecam se kao narkoman. Samo da mi srce izdrzi sav taj teror bar do 36nd user posted image

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
16.3.2012 23:47:16   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Meni samo i dalje nije sasvim najjasnije zasto ima toliko zena u Srbiiji kojima je potrebna bilo kaka terapija protiv kontrakcija ili otvaranja.Osim toga, prihvatam da lekari nesto mogu da utvrde manuelno, ali ovde se duzina grlica prevashodno meri tranvaginalnim ultrazvukom na svakom pregledu i sve iznad 3 cm duzine se smatra normlanim. Isto tako tokogram je sastavni deo pregleda jos od 14 te nedelje cime se utvrdjuje ima li kontrakcija ili ne. Ja sam imala primetne "bolove" tokom cele trudnoce ali mi je receno da se radi o normalnom istezanju ligamenata materice i rastu iste. I tokogram je zaista uvek bio ravna linija. Jedino sto sam u celoj trudnoci pila je folna kiselina i tablete magnezijuma a ne mislim da sam medicinski fenomen. Nekako mi se cini da se Srbiji skoro sve trudnice prvo pocaste Progesteronom a onda i lekovima protiv kontrakcija itd itd. Sigurno je u nekim slucajevima opravdano ali mi je malo cudno. Samo na glas razmisljamuser posted image ....

Zato sto su nam takvi doktori...ne mozemo mi same sebi da prepisujemo terapiju a kad imas problem i jos je u pitanju beba moras nekog da poslusas a kad je kod svih odprilika ista terapija,sta ces...mene je stvarno prestao da boli stomak ,da li od lekova ili ne to se ne da utvrditi...i da grlic mi je od starta 2cm ,cvrst,zatvoren i niko mi nije rekao da je to nesto problematicno user posted image a promenila sam vise dr od pocetka trudnoce...sad vidim da si napisala da treba da bude preko tri ,pa valjda bi mi neko od ovih doticnih spomenuo da je to nesto kratkouser posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
16.3.2012 23:51:16   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: JAmy

Blago vama cure,ja se evo od 14nd ubijam od te terapije,sto u tabletama sto kroz infuziju,ma hororuser posted image user posted image
Da bar nemam kontrakcije,pa da ne zalim,nego,evo bas ovih dana primam infuziju 24h i opet preko toga steze i ne popusta.Pravi sam zavisnik od tog 'otrova',osjecam se kao narkoman. Samo da mi srce izdrzi sav taj teror bar do 36nd user posted image

Izdrzaces..sta da radis neko stvarno uziva u trudnoci a neko se muci kroz celu ...i ja imam stalno neki problem iskreno sama trudnoca je za mene oduvek bila babaroga i odlagala sam to stanje sto sam duze mogla...sad zbog godina bilo je krajnje vreme....

(odgovor članu JAmy)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here