|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bojkot vakcinacije
28.4.2011 12:13:30   
minavb
To nije razlog za bojkot vakcinacije. Takodje, moglo je i nesto drugo da aktivira leukemiju, mozda bas ta osipna groznica protiv koje je vakcinisan. Nikad se ne zna, jbg.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Bojkot vakcinacije
28.4.2011 12:16:08   
viking
Sve znam, ali mogu misliti kako je roditeljima kad to čuju od lekara kome veruju. Ma, užas jedan! 100 ljudi - 100 priča.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Bojkot vakcinacije
28.4.2011 12:19:06   
Ana RR
Sad ću ja da odem potpuno off, ali zamislite kako je bilo mojoj mami kada se porodila sa mojom sestrom (težak porođaj, karličan) i doktor joj kaže da dete nije ni psihički ni fizički zdravo i da nije ni muško ni žensko. To je trebalo preživeti.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Bojkot vakcinacije
28.4.2011 12:19:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: verolino

Nije glupost ono sto pricaju o masonima, kao i ono srpskom pozdravu sa razjedinjenim Trojstvom.
Sa zigosanjem su preterali.
Zig mi nosimo u glavama, stoga bih svima preporucila da procitaju Domanovicevu Dangu.
Off samuser posted image

Off si, a mogli bi i da imamo temu o teorijama zavere. Ima tu svasta da se pise.user posted image
ZNas, imam utisak da se time opterecuju ljudi koji bas i nemaju sta da rade u zivotu, bas kao i ovaj moj drug. Get a job, get a life!

Imamo je KLIK

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 279
   RE: Bojkot vakcinacije
28.4.2011 12:20:58   
Snelle
Joj Ana user posted image Jel dr pogrešio ili...?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Bojkot vakcinacije
28.4.2011 12:21:48   
minavb
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Sad ću ja da odem potpuno off, ali zamislite kako je bilo mojoj mami kada se porodila sa mojom sestrom (težak porođaj, karličan) i doktor joj kaže da dete nije ni psihički ni fizički zdravo i da nije ni muško ni žensko. To je trebalo preživeti.

uh

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Bojkot vakcinacije
28.4.2011 12:25:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Sad ću ja da odem potpuno off, ali zamislite kako je bilo mojoj mami kada se porodila sa mojom sestrom (težak porođaj, karličan) i doktor joj kaže da dete nije ni psihički ni fizički zdravo i da nije ni muško ni žensko. To je trebalo preživeti.

user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 282
   RE: Bojkot vakcinacije
28.4.2011 12:30:12   
Ana RR
Moja setra ima Tarnerov sindrom, normalna je devojka koja završava fakultet (u roku na budžetu) ima momka, društvo... sve normalno. Jeste da je niža rastom, pošto je to takav sindrom, jeste da ima neke zdravstvene probleme (štitna žlezda, nerazvijene jajnike na žalost..) ali to što je on rekao je daleko od istine.
Vodili su je moji kad je bila beba u Zagreb u bolnicu Rebro na ispitivanja, normalna beba.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Bojkot vakcinacije
28.4.2011 12:31:47   
*Alexx*
Hvala Bogu, draga Anči user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Bojkot vakcinacije
28.4.2011 12:32:58   
Snelle
Uh Ana,a ne znam šta bih uradila tom dr da sam bila na mestu tvoje majke user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Bojkot vakcinacije
28.4.2011 12:33:16   
minavb
Za one koji dalje budu pratili temu, Anina prica nema nikakve veze sa vakcinama.
Anci, al ce tetka sad da uziva!user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Bojkot vakcinacije
28.4.2011 12:35:22   
Ana RR
Snelle, kad ga moj otac tad nije ubio. Strašno.

Mina, samo mi stomak grli a mene ko šiša user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Bojkot vakcinacije
28.4.2011 12:35:57   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: minavb

Za one koji dalje budu pratili temu, Anina prica nema nikakve veze sa vakcinama.
Anci, al ce tetka sad da uziva!user posted image


Da naglasimo!


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Bojkot vakcinacije
28.4.2011 21:20:44   
Mala Loojka
Sta sve necu da procitam na ovim forumima...
Znate kako, sutra da se detetu nesto desi, krivili bi vakcinu i sebe jer ste je dali, a da je niste dali opet bi ste krivili sebe... A kooo zna sta je zapravo pravi uzrok...
I kako neko moze da uporedjuje nase babe i ne znam koga... Nekada se drugacije zivelo... Posle ovih ratova, radijacija, i naseg bombardovanja sve se poremetilo... Nije isto kao pre...
Ne znam... Ja sam odlucila da bebcu dam Pentaxim, jer 95% mama koje znam su nju davale... A i posle toliko citanja o vakcinama deluje mi pametnije...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Bojkot vakcinacije
28.4.2011 21:33:57   
vukosava
IZVORNA PORUKA: minavb

SLazem se. Doneo meni drug porsle godine neki cd koji je dobio od omladine 1389. Film o vakcinaciji, cipovanju ljudi i zivotnja, zigu zveri(?!?!?) i ostalim glupostima koje je on ozbljno shvatio. Hoce covek da mi otvori oci da ameri hoce da nas porobe, isperu nam mozak i da spremaju dolazak antihrista. Ladno je crkva finansirala snimanje i kopiranje filma. Ja sam bila zgrozena. Kad sam mu rekla da sam upravo vakcinisala i cipovala macke, poludeo od besa. I eto, vise se ne druzimo iz vise razloga.


e i moj jedan isto... a da ja vama kazem nesto za amere i licne karte

1. NEMAJU LICNE KARTE (pokazujes vozacku umesto toga, to ti je i ID i vozacka)
2. ne smeju u kafane da piju pre 21 pa masovno stancuju te "fake IDs" tj lazne vozacke ...
3. kod njih je to obicna plastika kakav chip, lako za falsifikovati da se udje u kafanu


i jos jedna primedba: ko se iole razume u RFID tehnologije, ta prica je budalastina, da bi se ocitali cipovi moras da doneses tu plastiku sa cipom do odredjene distance do RFID citaca odgovarajucih karakteristika. nije to bas da nosis RFID chip i svi mogu da to ocitaju. kamo srece, znate koliko bi se onda energije sacuvalo u industriji za indetifikaciju proizvoda...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Bojkot vakcinacije
28.4.2011 21:35:47   
vukosava
IZVORNA PORUKA: vukosava


IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Zavera: hoće da nam daju vakcine koje će nas pobiti.
A jeste li razmišljali da je možda zavera u zaveri, da oni hoće da nas odgovore od vakcinacije, pa da pomremo od boleština, a oni se krišom vakcinišu i ostanu jedini na svetu?
I ko su ONI?



user posted image

ja mislim da je vredno propratnih nu pojava zastititi dete od tih bolestina... olovo je izbaceno sad a ono je bilo jedno od uzrocnika tih zescih nus pojava


isli smo sa 4 meseca na vakcinaciju, kad smo dosli kuci plakala je garant sat vremena iz petnih zila. al je za 2 dana sve zaboravila. sta da se radi, to je jedan deo detinjstva. i pored toga nisam za bojkot

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Bojkot vakcinacije
1.5.2011 19:05:25   
vukosava
tragedija u doboju

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Bojkot vakcinacije
24.4.2012 16:43:41   
Sanchy
Dalo se za ocekivati da nece reci da je primljena vakcina i uzrok smrti odojceta...inace SIDS se i te kako povezuje sa primljenim vakcinama i uglavnom do smrti dolazi istog ili cak pet dana kasnije...to je uzasnoo..
Prema kalendaru obavezne imunizacije u Srbiji, dete u prve dve godine života primi čak 14 vakcina.

Neke među njima, kao što su vakcina protiv hepatitisa B i kombinovana vakcina
protiv malih boginja, zauški i rubeola (MMR), u svetu su, kako za
„Alo!“ priča prof. dr Branislav Nestorović sa Univerzitetske dečje
klinike u Beogradu, dovele do ozbiljnih nuspojava, uključujući psihička
oštećenja, pa čak i smrt. Zanimljivo je da u Srbiji po zakonu lekar
nema pravo da objavi podatke o negativnim efektima vakcine.
Jedan od zanimljivih primera je priča o vakcini protiv hepatitisa B,
koja je između 1994 i 1998. godine u Francuskoj usmrtila više stotina
ljudi. Potom je 1998. godine povučena iz prometa, a podignuta je
optužnica protiv šefova dve farmaceutske kuće („Sanofi“ i „Glakso“) i
oni se, prema rečima prof. Nestorovića, još terete za ubistvo iz nehata
i prikrivanje podataka.
- Godinu dana kasnije, vakcina
je navodno poboljšana i vraćena na tržište, ali je ponovo izazvala
razne probleme. I onda se pojavila 2001. godine u Srbiji i Republici
Srpskoj kao humanitarna pomoć - kaže dr Nestorović.

On ističe da nije utvrđeno da li uopšte treba vakcinisati mališane protiv ove bolesti.
- Epidemiološki se najpre mora utvrditi učestalost hepatitisa B u
Srbiji. Mi uopšte ne znamo koliko nosilaca virusa imamo. Kako onda
znamo da je to rizik? Treba najpre testirati 20.000 dobrovoljaca svih
uzrasta, pa onda staviti vakcinu kao obaveznu - ističe dr Nestorović.
Dr Nestorović navodi i podatke za vakcinu protiv gripa, čija je
efikasnost, kako on kaže, 20 odsto, a pri tom ima niz neželjenih
efekata.
- Desilo mi se nemali broj puta da me, kada iznesem podatke da vakcina
za grip izaziva neurološke poremećaje, probleme sa jetrom i prolaznu
paralizu, pitaju: „Gde to piše?“. Kada kažem da to piše u uputstvu,
niko ne može da veruje. Da li se neko zapitao šta to znači „prolazna
paraliza“? Koliko prolazna - pet minuta, dva dana ili pet godina - pita
Nestorović.
Veliku pažnju javnosti u svetu izazvalo je otkriće da se MMR vakcina može dovesti u vezu sa naglim porastom broja autistične muške dece. - Autizam je bio potpuno nepoznat do uvođenja vakcina,
a sada raste po neverovatnoj stopi kod muške dece. Tako je u Americi
pre 20 godina bilo jedno obolelo dete na 1.600 dečaka, a danas je jedan
na 82 - navodi Nestorović i dodaje da je sve veći broj dece koji imaju
poremećaj pažnje i hiperaktivnost.

Čega sve ima u vakcinama


- Ćelije majmunskih bubrega
- Teleći serum
- Goveđi serum
- Crvena krvna zrnca bele ovce
- Tečnost iz mehurića teleće kože
- Pileća embrionska tečnost
- Ćelije iz abortiranog ljudskog fetusa
- Zečji bubrezi

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Bojkot vakcinacije
24.4.2012 16:48:20   
Sanchy
Kad procitam ovakve tekstove ne znam uopste sta covek da radi..ja sam primila sve vakcine pa mi nista ne fali,nbrat nije ni jednu jer je mama pocela da radi u jednoj medicinskoj ustanovi gde se pricalo o tome da vakcine nisu dobre jos te davne 1980...tako da niko nije vakcinisao svoju decu...on je naknadno u osnovnoj skoli dobio one vakcine za koje nije zakasnio i mozda se negde i slazem sa tim tadaje imunitet jaci i lakse je organizmu izboriti se sa tim ali tako malim bebama davati 14 vakcina u dve godine?! Nesto nisam ni za to..

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Bojkot vakcinacije
24.4.2012 16:48:26   
Verus
Sanchy, hoces li ti vakcinsati dete ili ces neke ili sve da preskaces?

Hep B nije obavezan u Americi, ostalo jeste AKO ce dete da bude u jaslicama...moje dete je tek sa 2 godne primilo HepB, sin isto nije po rodjenju, odbila sam: potpisala papire i odbila, dobice je tek kasnije.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Bojkot vakcinacije
24.4.2012 16:51:53   
Olga75
pa dobro a na cemu mislite da ce se virusi kultivisati na orhideji ? tupferu ? destilovanoj vodi ?

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Bojkot vakcinacije
24.4.2012 16:54:50   
Sanchy
A hoce li oni u porodilistu da me pitaju za tu vakcinu i ja bi je odbila na konto svega sto sam procitala...negde u svojoj glavi nisam jos odlucila za sve vakcine..mmr znam da cu da izbegnem,za hepatitis mislim da nema svrhe davati tako malom detetu a za ostale jos se moram informisati...znam da u Rusiji i Svedskoj deca se skoro pa i ne vakcinisu,vakcinacija je samo preporucena nista visee pa ako oni tako sto bi kod nas bilo drugacije??'Sta smo mi sugavi pa da ne zarazimo ostale user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Bojkot vakcinacije
24.4.2012 16:58:34   
mihi
Da Mina a ovde pedijatri tentaju roditelje da ne vakcinisanu decu u vrtić primaju decu koja nisu uredno vakcinisana. U uputsvu proizvođača svake vakcine stoji da se kod 1 u 100000 vakcinisanih može da javi Jilien Bar paraliza i od toga se realno umire (samo ne odmah) pa se ljudi vakcinšu, e kad nam Dveri (zilotska organizacija preporučiju da ne vakcinišemo decu onda mogu da kažem primitivizmu nikad kraja. Kad u Journal of pediatric ili Vaccination journal bude izašo rad sa sumnjama u nastajanje autizma kod dece, leukemije itd....... onda ću razmisliti dotle to su obična naklapanja i tračevi polupismenih ljudi.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Bojkot vakcinacije
24.4.2012 17:00:36   
Olga75
ma necemo se vakcinisati uopste pa nek umremo od tetanusa ili morbila
i to je za ljude

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Bojkot vakcinacije
24.4.2012 17:03:48   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Olga RR

pa dobro a na cemu mislite da ce se virusi kultivisati na orhideji ? tupferu ? destilovanoj vodi ?


padam u nesvest user posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here