|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kozje mleko
29.9.2012 10:06:53   
Yula
Ja nikada nisam pila kozije mleko niti jela bilo sta od koze, pa ni meso, jednostavno ne podnosim taj mirus/ukus. Cula sam da je izuzetno zdravo i ovde se o tome pisalo, i ja odnedavno dajem detetu kozji jogurt i super ga je prihvatio. Bas imam zelju da mu dam i kozje mleko kada budem odlucila da mu da mu neko drugo sem adaptiranog. Mislim da je ovaj kozji jogurt koji mu dajem BIO, kupujem ga u friziderima BIO hrane, pa verujem da je proverenog kvaliteta.

I ova tema je bas korisna, i normalno je valjda da na forumu suceljavamo misljenja a ne da svi klimamo glavom i ponavljamo sta jedan kaze, zasto uopste neko sa tim ima problem i vredja se?

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Kozje mleko
29.9.2012 10:25:54   
Anoniman
I ja koliko znam, koza ce pojesti i ekser, a kamo li nesto drugo user posted image
Uvek bih pre detetu dala pravo domace mleko, od osobe u koju imam apsolutno poverenje. Posto je takvu osobu tesko naci, moje dete pije ono sto jedino imamo pri ruci - mleko iz tetrapaka.
Ne znam zasto se neki toliko potresaju na forumima i uvek sam se cudila sto se ljudi nastavljaju, nek kaze ko sta ima i dovidjons.

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 77
   RE: Kozje mleko
29.9.2012 10:41:50   
Jugoslavija
Hihihi..
Vidim da je moguce i da koze izazovu diskusiju.user posted image
Salu na stranu kozije mleko je jako zdravo. Jako. Nekako medju tim domacim stvarima uvek skidam kapu guscijoj masti, prirodnom medu i kozijem mleku. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Kozje mleko
29.9.2012 11:27:38   
jovicaa
ovde se niko ne raspravlja i ne svadja ne znam zasto ste sve tako istraumiraneuser posted image
a gde nabavljate guscju mast?
ja iskreno ne pijem kozje mleko, nemam tu naviku pa ga ni aleksu ne dajem. on ga ne bi ni pio, posto ni kravlje ne pije. ali mozda mu uzmem ako pronadjem u marketu, gde kupujete kozje mleko?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Jugoslavija)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Kozje mleko
29.9.2012 11:32:39   
Jugoslavija

IZVORNA PORUKA: jovicaa


a gde nabavljate guscju mast?


Guščiju mast imate da kupite i kod ovih ljudi što po pijacama prodaju hranu iz Mađarske. Pakovanje je kao margarin za mazanje od po 250 gr i ima u kanticama kao i svinjska mast. A ima gusaka jos u Banatu, tamo se isto moze nabaviti.
Inace, jos bolja od guscije je mast od jazavca, ali to je jako tesko nabaviti. Moja mama je znala jednog lovca koji je pravio. Ta mast je ladno mogla da izleci pocetak upale pluca, verovali ili ne.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Kozje mleko
29.9.2012 11:39:30   
Dona Summer
Ja volem kozije mlekce, i danas sutra cu pokusati da ga prijustim svom detetu. Za gusciju mast nemam pojma gde ima da se kupi.
A inace par postova u nazad me podsetise na dane kad sam isla u skolu, i to nize razredeuser posted image "uciteljice, uciteljice, drugar me dirao, kaznite ga user posted image

(odgovor članu Jugoslavija)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Kozje mleko
29.9.2012 11:43:22   
Anoniman
A je l' jazavac bio tehnički ispravan? Mislim, je l' završio srednju školu, da li je redovno vakcinisan, koliki mu je bio IQ? Molim da se proveri! user posted image

Šalim se malo, vidim da vam šale manjka.

Koza koja pojede ekser daće više gvožđa mleku, stoga je to prilično cool. user posted image Inače, odgovor na pitanje o upotrebi kozjeg mleka koji se razvukao na trilion strana je prost: dečica koja vole kozje mleko piće ga, ona koja ga ne vole - neće ga piti. Mame koje su na selu i imaju pristojno, higijenski pristojno domaćinstvo davaće domaće mlekce deci, one koje nemaju mogućnost da uzgajaju koze (jer žive u gradu) davaće ono što im je dostupno - mleko iz tetrapaka, ili neće davati uopšte, ili će uraditi onako kako one procene da je ispravno, ma koliko vi savetovali ovo ili ono.

Ajde sad da se družimo, ja došla! user posted image Ljubi vas Milojkica!


(odgovor članu Jugoslavija)
  Direktna veza do poruke: 82
   RE: Kozje mleko
29.9.2012 11:48:15   
Lilla
Nisam bas ljubitelj mlijeka, posebno ne kozijeg. Ima mi neki poseban smek i ne svidja mi se. Djetetu bih davala domace mlijeko jedino od svojih zivotinja (ili maminih), a posto su vjerovatnoce da cu imati kravu ili kozu jednake nuli, a ni mama, znaci da ce piti kupovno kravlje mlijeko kad za to dodje vrijeme. Vidjela sam kako izgleda kad zene uzimaju domace mlijeko od komsija. U flasi na dnu ostane brdo crnog taloga i prljavstine i za divno cudo, tim zenama ne smeta user posted image

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu Dona Summer)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Kozje mleko
29.9.2012 14:04:02   
Dve_srece_najvece_
E da se i ja jednom oglasim....

Moje cure od svog prvog rodjendana piju kozije mleko.

Nabavljamo ga od komsije koji ima 20-tak koza, koje 2 puta dnevno vodi na ispasu, celog leta i jeseni kosi travu kako bi imao da ih hrani cele zime... Veterinar redovno dolazi, i kad se desavalo da je neka koza bolesna, njeno mleko se bacalo, a ne prodavalo. Covek zaista brine o svojim kozama, i pre svakog muzenja pere vime, svoje ruke i posudu u koju muze...moje cure cesto idu da gledaju kako on muze koze, naravno ja ih vodim , i nikad dosad nisam videla da je i jedna koza "zacinila" mleko brabonjcima.
U svakom sluchaju, mi to mleko prokuvamo i moje cure ga piju, i jedu u kasicama. Osim toga, pijemo kravlje mleko (moja kravica ad) i adaptirano (uveche) tako da mislim da je ishrana moje dece potpuna i da nema opasnosti od anemije (sto potvrdjuje i poslednja krvna slika).

Inace, od ovih mojih komsija puno ljudi kupuje mleko ,kiselo mleko i sir, i vecina ih uopste ne poznaje, pa im opet to ne predstavlja problem.

I jos nesto bih rekla. Mislim da ni previse sterilna okolina nije dobra za dete, shvatam da ne treba davati mleko koze koja je pod antibioticima, npr...ali kakve veze ima sta je koza sve pojela? Pa u tome i jeste poenta kozijeg mleka. Ona pojede i ambroziju koju nece ni jedna druga zivotinja. Moja deca su alergicna na neke polene, ali na ambroziju npr nisu, mozda je tu doprinelo kozije mleko, mozda nije...

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Kozje mleko
29.9.2012 14:45:38   
vukosava
off topic: Trt Milojka, strava ti je i slika (avatar) i ime (nick) user posted image

(odgovor članu Dve_srece_najvece_)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Kozje mleko
29.9.2012 15:28:50   
jovicaa

IZVORNA PORUKA: vukosava

off topic: Trt Milojka, strava ti je i slika (avatar) i ime (nick) user posted image

da, da, mene si bas nasmejala milojkauser posted image user posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Kozje mleko
29.9.2012 15:36:16   
Kugla12
koliko se ja sjecam, kad smo bili mali davala nam je mama kozije mlijeko jer je bilo dobro za bronhitis i pluca i uspijevalo je.. mada je bilo gadno... i nije bilo kupovno nego 'komsijsko' user posted image

_____________________________

Jednom kad doneseš odluku, čitav svemir se udruži da bi se ostvarila.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Kozje mleko
29.9.2012 15:39:12   
Mery78
zdravo je ali ima neki cudni smek :Duser posted image

(odgovor članu Kugla12)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Kozje mleko
29.9.2012 15:50:42   
sneza24
Moj brat i ja smo kao deca pili kozje mleko.Ja kravlje nikako nisam volela dok moj brat nije birao.
Mama nam je uvela kozje kad je dobila savet od nekog doktora da je ono dobro jer ublazava simpotme bronhitisa.Brat je imao oko godinu dana a ja skoro 2,5.
Pila sam iskljucivo mleko od nasih koza i od kad su ih moji prodali ja nikakvo mleko ne pijem.
Davidu dajem domace kravlje mleko od zene iz komsiluka.Dala bih mu i kozje ali neznam nikog u blizini da ih ima a nemogu da idem na drugi kraj sela po mleko.
Zivim na selu i neznam nikog ko bilo koju domacu zivotinju leci na svoju ruku jer za sve mora da dodje veterinar.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Kozje mleko
29.9.2012 15:56:55   
Milica cica
Ja mleko ne podnosim, a terali su me kao malu da pijemuser posted image i na kraju ispostavi se da ja to mleko uopšte ne varim.

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Kozje mleko
29.9.2012 19:06:53   
Yula

IZVORNA PORUKA: Trt Milojka
.........................
. Mame koje su na selu i imaju pristojno, higijenski pristojno domaćinstvo davaće domaće mlekce deci, one koje nemaju mogućnost da uzgajaju koze (jer žive u gradu) davaće ono što im je dostupno - mleko iz tetrapaka, ili neće davati uopšte, ili će uraditi onako kako one procene da je ispravno, ma koliko vi savetovali ovo ili ono.

Ajde sad da se družimo, ja došla! user posted image Ljubi vas Milojkica!




Amin!

Dobrodosla!

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Kozje mleko
2.10.2012 0:45:16   
Mariya

IZVORNA PORUKA: jovicaa
kuvanjem mleka na 100 stepeni ubijaju sve patogene bakterije(mislim na sve one koje bi mogle coveku da naskode). i kaze da je domace mleko u principu bolje zato sto nije obrano, kao sto je slucaj u fabrikama, oni ga uvek malo oberu, obrade i ono gubi na vrednosti. tako da znate... e sad naravno pitanje je da li je osoba od koje uzimate mleko od poverenja, mislim sto se tice dela sa anitbioticima..


Evo sa ovim delom se slažem. Prokuvavanjem se ubiju opasne bakterije, a kad je domaće nije obrano, razvodnjeno, homogenizovano itd... Ja sam uvek za domaće.
A komšije mi drže oko 50ak koza, prave sireve (i meki beli i tvrdi, i dimljeni i svašta) i prodaju mleko, znači žive od toga. I danas mi ta komšinica reče da jaako obratim pažnju jer se sveže mleko lako kvari i da sve mora da bude besprekorno čisto što dolazi u kontakt sa mlekom tj posude i sl., što znači da obraćaju pažnju na to. Reče mi i da miris i ukus zavisi i od vrste koze, od toga čime se hrani itd. Meni inače smrdi i mleko i meso i sir, ali ovo mleko koje donosim za Lu ne smrdi uopšte, samo malo se oseti po ukusu. Ali bitno je da se Lu ne buni. Popije šolju u cuguuser posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Kozje mleko
2.10.2012 8:47:32   
Lu
IZVORNA PORUKA: Mariya

Meni inače smrdi i mleko i meso i sir, ali ovo mleko koje donosim za Lu ne smrdi uopšte, samo malo se oseti po ukusu. Ali bitno je da se Lu ne buni. Popije šolju u cuguuser posted image

Lu ne pije kozje mlekouser posted image
Šalim se, znam na koga si mislilauser posted image
Kad smo kod mesa da kažem da se na to ne bunim, mlada jaretina mmmuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Kozje mleko
2.10.2012 9:08:59   
Verolina
Pa ja ga bas ne bih pila posto nijedno mleko ne volim, ali mi ne smrdi. Mogla bih da ga popijem da moram. Ali zato koziji sir obozavam. Pita sa kozijim sirom je vrh!
Kozije mleko je zdravo upravo zbog gorkih trava koje nijedna druga zivotinja ne jede. Trebalo bi deca da ga piju. Malo ga zasladite sa medom i superiska. Ako dete hoce, naravno.
I uvek glasam za domace mleko. Neko je ovde rekao kako seljaci sami lece goveda antibioticima. To se moze smatrati izuzetkom. Nije seljak toliko glup da leci kravu sam, pa da mu ugine i da ima stetu od preko 1000 evra. Nekada davno moj deda je imao krave. Nikada ih sam nije lecio, upravo zbbog ovoga sto sam rekla. Inace, ja ne znam koliko ste vi zaista imali priliku da gledate domace sveze pomuzeno mleko, ali mleko krave ili koze koja je lecena je nekako sluzavkasto i jako lako se prepoznaje. Kravu i kozu veterinari lece uglavnom od upale vimena, a tad je mleko zaista sklisko i sluzavo. Tako da smatram da se prepumpavaju price o tome. Naposletku, kao sto ovde neko rece, svako ce raditi ono sto zeli. U 22. veku ljudi verovatno nece vise imati izbora, ali bar jos nekih 20-tako godina dok se Srbija potpuno ne zakuzi, mi imamo opciju da pojedemo i popijemo nesto sveze "direkt ispod bureta".
Ono sto nikada ne bih mogla da pijem je ovcije mleko. Jednom su mi ga uvalili, i htela sam da umrem. Uzasno je jako i smrdi mi.user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Kozje mleko
2.10.2012 9:13:47   
jovicaa

IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: Mariya

Meni inače smrdi i mleko i meso i sir, ali ovo mleko koje donosim za Lu ne smrdi uopšte, samo malo se oseti po ukusu. Ali bitno je da se Lu ne buni. Popije šolju u cuguuser posted image

Lu ne pije kozje mlekouser posted image
Šalim se, znam na koga si mislilauser posted image
Kad smo kod mesa da kažem da se na to ne bunim, mlada jaretina mmmuser posted image

user posted image


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Kozje mleko
2.10.2012 11:32:51   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Trt Milojka

A je l' jazavac bio tehnički ispravan? Mislim, je l' završio srednju školu, da li je redovno vakcinisan, koliki mu je bio IQ? Molim da se proveri! user posted image

Šalim se malo, vidim da vam šale manjka.

Koza koja pojede ekser daće više gvožđa mleku, stoga je to prilično cool. user posted image Inače, odgovor na pitanje o upotrebi kozjeg mleka koji se razvukao na trilion strana je prost: dečica koja vole kozje mleko piće ga, ona koja ga ne vole - neće ga piti. Mame koje su na selu i imaju pristojno, higijenski pristojno domaćinstvo davaće domaće mlekce deci, one koje nemaju mogućnost da uzgajaju koze (jer žive u gradu) davaće ono što im je dostupno - mleko iz tetrapaka, ili neće davati uopšte, ili će uraditi onako kako one procene da je ispravno, ma koliko vi savetovali ovo ili ono.

Ajde sad da se družimo, ja došla! user posted image Ljubi vas Milojkica!




Konačno glas razuma!!! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Kozje mleko
2.10.2012 11:36:11   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Trt Milojka
Koza koja pojede ekser daće više gvožđa mleku, stoga je to prilično cool. user posted image

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 97
   RE: Kozje mleko
10.10.2012 15:26:17   
Anoniman
Elem, da se upišem ovdi. Nića je postala luda za kozjim jogurtom. Kupih joj iz nevezuše neki 2,8%, lepa, mala bočica pa lepo pije iz te bočice i potamani celu bocu. Ja probala, meni je isti kao i svi ostali jogurti, ne smrdi, totalno je ok. A na boci ispisano trilion nekih zdravih stvari koje su u tom jogurtu, pomaže u jačanju imuniteta, dobar je za gvožđe i za oboljenja disajnih puteva (bronhitis i sl). Piše na ambalaži, a i doktorka mi potvrdila user posted image .

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 98
   RE: Kozje mleko
14.10.2012 11:30:39   
Severina*
Zbilja zanimljivo, nimam pojma što bih dodala osim ove fotke:

user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Kozje mleko
14.10.2012 15:06:43   
boba 11
Sudeci po velicini nogu rekla bih da je ovo krava a ne kozauser posted image

(odgovor članu Severina*)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here