|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Visok prolaktin (PRL)
27.2.2013 11:07:48   
ksenija81
MamaJaco, meni je prolaktin setao uglavnom ujutro i uvece i jutarnji mi nikad nije bio ispod 25 a uglavnom 33, a jednom tokom dana i 42. Posto na profilu bude sve ok onda mi nista od lekova nisu uvodili. Tsh mi isto seta do 3.9 i sad je pao verovatno zbog leka koji pijem za prolaktin.
Ne znam za Bg, ali ti mogu reci ko je u ns najbolji za to.

_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu MamaJaca)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Visok prolaktin (PRL)
27.2.2013 11:13:39   
MamaJaca
Hvala Ksenija! Pa i obe moje vrednosti su slicne tvojima, posalji mi na pp ako ti nije problem, te neke dr iz Novog Sada. Vise bi mi odgovarao BG, ali mogu da skoknem i do NS user posted image , hvala!

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: Visok prolaktin (PRL)
27.2.2013 11:36:43   
NoraBo

IZVORNA PORUKA: ksenija81

Maslacak, koliko kostakod vas? Mislim da cu krajem marta ici na tu stranu pa bih mogla uzeti ako je povoljnije. Ovde kosta 6500, 8 kom pakovanje.



Ksenija81 moja preporuka od srca je Dostinex, jeste dosta skup, ali nus pojave 0, apijem ga već godinu!!! Nisam nikad probala Bromokriptin, jer mi je doktorka odmah prepisala Dostinex, rekavši da od njega neću imati nuspojave, i da ona ne preporučuje Bromokriptin jer sa takvim nuspojavama koje on izaziva nisi sposoban za normalne dnevne aktivnosti, a da ne pričam da ukoliko želiš da ostaneš trudna treba ipak da si čila i vesela, dobro raspoložena, zar ne? Kod nas u Bgd sam uspela da ga nađem u jednoj apoteci i košta 6.000 rsd 8 tableta, posle sam videvši da ga u toj apoteci nabavljaju iz Turske(nalepnice i uputstvo su bili na turskom), molila prijatelje koji su putovali u Tursku da mi kupe lek, i zamisli tamo su ga plaćali 15 eura po bočici sa 8 komada. Strašno, koliko se apotekari na nam bogate! Moja preporuka je da nađeš nekoga ko putuje u Tursku i zamoliš ga da ti kupi više bočica dostineksa, ja ga sada pijem jednom nedeljno 1 tableta, treba uskoro da ponovo radim analizu pa da vidim da li mogu da ga smanjim na 1/2 tablete. MamaJaco ja ti mogu preporučiti dr Spremović koja radi u Višegradskoj, a privatno je možeš naći u Intermedicus Bis na NBG, jako je dobra i kao endokrinolog i kao ginekolog.

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: Visok prolaktin (PRL)
27.2.2013 11:46:34   
ksenija81
Ma nesto brljavi i meni, jesi dobila poruku od mene mozda?

_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu NoraBo)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Visok prolaktin (PRL)
27.2.2013 11:48:25   
MamaJaca
Hvala Ksenija i NoraBo! Nesto rr zeza user posted image

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: Visok prolaktin (PRL)
27.2.2013 11:57:19   
NoraBo
Ksenija81 nisam dobila poruku user posted image

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Visok prolaktin (PRL)
27.2.2013 12:00:13   
ksenija81
Borim se al ne ide, ne znam zasto nece... mozda dobijes 1001 poruku istu :)

_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu NoraBo)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: Visok prolaktin (PRL)
27.2.2013 12:33:22   
Maslacak15
Ksenija,
Ja sam dostinex dobila na recept uz minimalnu participaciju jer sam osuguranik, ali mislim da je regularna trzisna cena vrlo slicna toj od 60 evra za 8 komada. Premda kao sto rekoh mislim da bi ti to pakovanje trajalo 4 meseca (16 nedelja) jer sumnjam da bi ti trebala doza visa od 0.25 mg nedeljno tj pola tablete.

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Visok prolaktin (PRL)
27.2.2013 12:39:56   
NoraBo
Ksenija81 nadam se da si dobila odgovor

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: Visok prolaktin (PRL)
27.2.2013 13:09:40   
MamaJaca
Maslacak, a jel ja taj lek ne mogu da dobijem bez recepta? Nazvala sam ovog mog dr, pisala sam na prethodnoj strani, deluje mi da mi nebi prepisao terapiju ni ako na ponovnoj proveri prolaktina imam istu vrednost.. Idema za par nedelja u Srbiju, pa mozda tamo da probam da dodjem do leka, bar za pocetak..

(odgovor članu NoraBo)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Visok prolaktin (PRL)
27.2.2013 19:21:24   
Maslacak15
Mislim da ne mozes MamaJacouser posted image To jest bar ja ne znam kako se to u Nemackoj radi. Samo sam videla u online apotekama trzisnu cenu Cabergolina ( Dostinexa) koja se krece u pomenutim okvirima. I mislim da oni svi traze recept. Mozda privatni osiguranici moraju da je plate pa posle refundiraju-neznam. Mene je kostalo samo 5user posted image . Probaj u Beogradu da nadjes endokrinologa ako mislis da nema izgleda da ubedis svog doktora da ti ga prepise. Ali ja bih ga pitala sto ti neda da pokusas. Pa nista ne moze da ti se desi sa tako niskim dozama osim da ti ne pomogne. U suprotnom mozda zatrdunis u rekordnom rokuuser posted image Pozdravljam te puno user posted image

(odgovor članu MamaJaca)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Visok prolaktin (PRL)
27.2.2013 19:27:00   
degu

IZVORNA PORUKA: ksenija81

Prolaktin 5.7
TSH 1.29 jeeeee


Jeeeeee, bravoooo!!!!

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: Visok prolaktin (PRL)
27.2.2013 19:45:07   
17 joka
Ksenijauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: Visok prolaktin (PRL)
27.2.2013 20:39:06   
MamaJaca
Evo upravo sam procitala celu temu! Stvarno moram da dodjem do Dostinexa! Pa bas je puno cura bilo koje su odmah nakon spustanja prolaktina ostajale user posted image , ne kazem da ce to i sa mnom biti, bilo bi lepo, al stvarno moram pokusati.. Maslacak, nasla sam nesto online, cena skoro 100e za 8 tableta od 0.5(valjda mg), al nisam sigurna da li moze da se kupi. Obicno kad krenes da pritiskas ok ispadne od nekud da ti treba recept!
Gledacu da jos jednom za nekih 10ak dana iskontrolisem prolaktin i ako bude i dalje povisen da ovog dr pritisnem da mi ga prepise, stvarno nemam sta da izgubim sa tako malom dozom, a da dobijem mogu i te kako, nadam se..
Da pitam cure jos jednom da li imaju da mi preporuce nekog dr u BG koji bi mi za ovako povisenu vrednost prolaktina 33.7 (granica 23.2) prepisao lek, hvala puno user posted image

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: Visok prolaktin (PRL)
27.2.2013 22:13:25   
NoraBo
P već sam pisala, mene vodi dr Spremović možeš probati kod nje user posted image

_____________________________

mogu osvojiti svijet jednom rukom, ako me ti držiš za drugu.

(odgovor članu MamaJaca)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: Visok prolaktin (PRL)
28.2.2013 8:45:40   
ksenija81
Evo nasla sam na nekom turskom site-u Dostinex kosta 23 eura pakovanje od 8 tableta. A postoji i neki Cabaser koji je jos jeftiniji i 20 tableta od 1 mg kosta 13 eura.

http://www.ilacprospektusu.com/ilac/142/dostinex-0-5-mg-8-tablet

< Poruku je uredio ksenija81 -- 28.2.2013 8:51:30 >


_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu NoraBo)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: Visok prolaktin (PRL)
28.2.2013 9:22:19   
MamaJaca
Hvala cure user posted image , divne ste! Javicu se ja dr Spremovic, moracu da nazovem ranije, pre nego sto dodjem u Srbiju i da se dobro raspitam kako da se organizujem ako budem trabala da i kod njih dajem krv (a pretpostavljam da da).
Koliko dugo se ceka na rezultate prolaktina jutarnjeg, a koliko dugo na rezultate dnevnog profila, ako bude i to od mene trazila?
Ja bi najradije da probam sa dostinexom, a posto bi njega uzimala nedeljno, onda mozda taj dnevni profil i nije tako vazan. Negde sam za dr Spremovic na pocetnim stranama videla da nekoj zeni koja je imala prolaktin oko 600 nije prepisala lek, pa sam se zato zapitala da ne bude i sa mnom sl, mada je moj trenutno na nivou od oko 800, a to je vec znatno vise.
Ksenija, hvala za sajt, al  nisam sigurna da to moze da se poruci i stigne u Nemacku.. Nazvacu ja mozda i tvoju dr, pa cu videti kako bi sa njom mogla sve ovo da izvedem dok sam tu (dolazim na nesto manje od 2 nedelje)
Imam i neku rezervnu dr ovde, ali ona je bas sad otisla na odmor, i vraca se tek za dve nedelje user posted image
Bas sam se upetljala, nadam se da cu se izvuci iz svega..Mislila sam da su dr ovde mozda nesto drugaciji, ali izgleda da su svuda isti, na nasu zalost

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: Visok prolaktin (PRL)
28.2.2013 12:11:21   
ksenija81
Svakako se ne moze naruciti, svaka zemlja ima svog uvoznika, ovo je za opciju ako imas nekog ko tamo ide pa da ti kupi, kao sto je Nora radila.

_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu MamaJaca)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Visok prolaktin (PRL)
28.2.2013 12:41:36   
MamaJaca
Hvala Ksenija! A da li u Srbiji moze da se kupi u apoteci bez recepta?

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: Visok prolaktin (PRL)
28.2.2013 13:18:08   
ksenija81
Moze, ali samo nekim apotekama posto lek nije registrovan ovde, i cena je od 6500-7000 din

_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu MamaJaca)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Visok prolaktin (PRL)
28.2.2013 13:40:39   
MamaJaca
Pa dobro, nekako bi ga pronasla, dolazim tu za neke 3 sedmice otprilike. Ja bih  naravno da prolaktin jos jednom prokontrolisem, i ako pocnem da ga pijem da posle nekog vremena opet pogledam njegove vrednosti, nebi bas skroz na svoju ruku. Ici cu na vise varijanti, pa valjda ce bar jedna biti uspesna! Hvala user posted image

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 471
   RE: Visok prolaktin (PRL)
28.2.2013 15:41:08   
Guli
Zdravo devojke,ja sam nova,i kao i vi imam problem sa povisenim prolaktinom u z to i dijagnozu uvecan mikroprolaktinom levi...user posted image
Pijem Bromokriptin vec 5 meseci (3 puta dnevno),pa me interesuje moze li mi neka od vas reci,kad vec dokrot nije, smem li dok sam pod terapijom da ostanem u drugom stanju i da li cu imati problema da ostanemtrudna?!


(odgovor članu MamaJaca)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Visok prolaktin (PRL)
28.2.2013 16:27:13   
NoraBo
Draga Guli, naravno da smeš, jer kada ne dolazi do željene trudnoće, lekar upućuje između ostalog i na analizu hormana, što je bio moj slučaj i tada mi je utvrđen povišen prolaktin. Baš da bih smanjila mogućnost da je uzrok neplodnosti njegovo povećanje, doktorka mi je prepisala Dostinex (modernija varijanata Bromokriptina), tako da slobodno ga pij, jer svakako sa visokom vrednošću prolaktina ne bi bila u mogućnosti da ostaneš trudna. Koliko znam povišen prolaktin sprečava ovulacije, i često dovodi do ne regularnih ciklusa, mada ja nisam imala problem sa ciklusima. Eto tako, pij ga i čim saznaš da si trudna kod endokrinologa-ginekola pa će ti oni reći kako dalje. Meni je moja doktorka rekla da ću ga piti do 12-te nedelje trudnoće, kada do trudnoće dođe hehehhe user posted image

_____________________________

mogu osvojiti svijet jednom rukom, ako me ti držiš za drugu.

(odgovor članu Guli)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: Visok prolaktin (PRL)
28.2.2013 16:31:49   
Guli
Hvala NoraBo...
Ja jos nisam ni pokusala da ostanem u drugom stanju,ali posto razmisljam na tu temu...morala sam malo da se raspitam,a koliko vidim vi ste ovde bas upucene! :)
Malo me je brinuo taj mikroprolaktinom,pa se zbog toga raspitujem,a verujem da ne smem da zatrudnim da bi mi to naglasili

(odgovor članu NoraBo)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Visok prolaktin (PRL)
28.2.2013 17:26:31   
Jole84
Guli i ja imam to mikroprolaktinče user posted image a zatrudnjujem (mada bezuspešno user posted image ) Kad dođe do trudnoće onda ti samo endokrinolog smanji dozu bromokriptina i to je to,nije štetno po plod,a kažu čak da se mnogim ženama posle porođaja sam od sebe izgubi ili od redovne terapije. Srećno user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Guli)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here