|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
5.12.2013 22:57:46   
srna001
A ha ha ha Dijana, može!Ti sledeće nedelje ideš kod moje a ja kod tvoje dr!Čekaj gde se ti beše pregledaš isto u bolnici ili negde privatno?Nikako da pohvatam

Ne kašljem više onako, hvala Bogu.Samo ujutru malo kao neki deka dok ne izbacim još ono malo šlajma ali zato ovako zvučim kao da sam prehlađena iako mi nos nije zapušen.I sad je grlo nešto opet krenulo da me zeza.Žurka!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
6.12.2013 0:26:46   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: srna001

A ha ha ha Dijana, može!Ti sledeće nedelje ideš kod moje a ja kod tvoje dr!Čekaj gde se ti beše pregledaš isto u bolnici ili negde privatno?Nikako da pohvatam



user posted image u bolnici ali u Banja Luci.
Dobro je da se smanjio kasaljuser posted image

Nesto nam je trece tromesecje zatajilo?

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
6.12.2013 0:39:24   
Dani.kv
Dobro vece
Mene vise sramota da kukam na gorusticu, bolove u nozi i sakama. Sad sam pocela i pritisak dole da osecam, zeza me i prepona a i po nekad me zateze oko pupka. Valjda je to normalno za osmi mesec? Sutra UZ. Jedva cekam. Inace nemam vise ketonska tela u urinu i brisevi su Ok

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
6.12.2013 0:41:52   
Dani.kv
Reve cekamo i navijamouser posted image

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
6.12.2013 0:47:19   
dijana1*
Dani nema potrebe da te bude sramota, ako je iko kukao onda je ova grupa kukalauser posted image i svi smo dogurali do termina.
Meni je nekako taj 8-mi mesec bio najgori. Stomak je bio mnogo manji ali sam se osecala nesposobnom. Nisam mogla da hodam , da vozim auto, te me boli ovo, te ono, pa mi zuji u usima, nesvestica..... stalno nesto. A sada pred porodjaj se osecam sto puta boljeuser posted image

(odgovor članu Dani.kv)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
6.12.2013 8:04:02   
mirkam
Dobro jutro..
Molim vas pomagajte!
Juce sam bila prvi put kod doktora kojeg planiram da me porodi. Sve je u redu bilo a onda je poceo cudno da me gleda i pitao me ko u porodici ima veliku galvu?!Rekla sam niko,ali svi smo krupni. Rekao mi je da beba ima veliku glavu(!?) i da je generalno malo krupnija.
Molim vas da pogledate mjere sa UZ pa mi kazite imate li iskustva i da li je ovo nenormalan nalaz:

kng 34+5
bpd 104
hc 352
ac 313
fl 68
avr 37+2
tezina 2700-3000gr

Ja cu tek za 10 dana na kontolu a od soka ga sinoc nista nisam pitala!
Pukoh od brige!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
6.12.2013 8:05:02   
Sesilija 83
Evo i mene drage moje.... ja samo povremeno gvirnem da vidim sta se desava, selili smo se pa ceo osmi mesec nisam ni primetila... sad smo se kompletirali pa sam pocela da odmaram, kesu za porodiliste sam sinoc zavrsila jos papucice da ubacim i mogu da krenem...
Juce sam bila na ctg u Frontu lele,lele, koja je ono guzva ja sam osedela cekajuci.... ctg ok,zatvorena sam skroz,i takooo,sledeci cetvrtak opet pa razmisljam da ponesem sator i da kampujem tamo do porodjaja.... a vi kako ste????

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
6.12.2013 10:15:03   
dijana1*
Mirkam prebacila sam post u temu "vaganje beba na uz".
Sesilija upisi nam predvidjeni datum porodjaja, ako zelis da te stavimo na spisak ( prva strana ove teme).

Nocas sam se pet puta budila i bila sam ubedjena da porodjaj kreceuser posted image
Reve, draga cestitam ti ovde user posted image javi nam se kada budes mogla i kako si prosla. Veliki ljubac za tebe i Ivuuser posted image

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 6.12.2013 10:16:26 >

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
6.12.2013 11:50:57   
mati

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Dani nema potrebe da te bude sramota, ako je iko kukao onda je ova grupa kukalauser posted image i svi smo dogurali do termina.


Potpisujem, sto bi ja rekla 'rizicna' grupa... Ja cekam da se ti i srna porodite pa da zvanicno cestitam i da odahnemo od briga malo... Da zatvorimo rizicni krug zivi i zdravi.user posted image


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
6.12.2013 13:04:07   
srna001
IZVORNA PORUKA: mati

Potpisujem, sto bi ja rekla ''rizicna'' grupa... Ja cekam da se ti i srna porodite pa da zvanicno cestitam i da odahnemo od briga malo... Da zatvorimo rizicni krug zivi i zdravi.user posted image



A ha ha ha, dansa me samo zasmejavate zabole me stomak od smejanja!!!

Danas nam se Reve porađa!!!Ne javlja se baš sam nestrpljiva!

Sesilija kad god došla dobrodošla!

Mirkam ja ću ti na temi napisati odgovor, mislim da sam ja otprilike u to neko vreme išla na kontrolu.I moja beba je krupnija i glavatija, to nije razlog da se stresiraš...dalje na temi KLIK

Ja juče dok sam bila na CTG-u pitam babicu, nema gužve danas?A ona će meni, ma kako nema, puno je porodilište samo smo zvučno izolovani pa se ne čuje.Da li je moguće da ja ni jednom ne mogu da ubodem doba godine kad nema gužveuser posted image A kažu natalitet u padu, pa šta bi bilo kad bi žene više rađale?Nema mesta u porodilištima, nema mesta u vrtićimauser posted image


< Poruku je uredio srna001 -- 6.12.2013 13:12:43 >

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
6.12.2013 13:08:33   
Ana RR
Reve se porodila user posted image

Trudnice, ja moram da vas pitam, je l umete da pronađete sve teme? Da otvorite spisak poslednjih aktivnih debata i ostalo?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
6.12.2013 13:14:16   
srna001
Juhuuuu Reve user posted image user posted image user posted image
Anči ja obično u pretraživaču tražim neku temu!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
6.12.2013 13:25:20   
marijana22
Porodila se Reve user posted image user posted image
Krecu polako decembarske trudnice


Ja standardno, odvela dete u vrtic pa u skitnju. Malo da odmorim, sredim po kuci pa opet u vrtic. Bila sam do kineza, kupila malo ukrasa za jelku, planiram sledece nedelje da ukrasavam jelku, samo da je donesemo od mojih.
Sto se tice boginja pretpostavljam da nemam razloga za brigu, ali bolje da proverim.

Mirkam i meni su rekli za prvo i drugo dete da su krupnije i naprednije. Verovatno bi te slao da radis jojs neke nalaze da smatra da nesto nije u redu

pozdrav svimauser posted image

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
6.12.2013 13:36:14   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: srna001

Juhuuuu Reve user posted image user posted image user posted image
Anči ja obično u pretraživaču tražim neku temu!


Možeš tako, naravno. A imaš i sa desne strane ovo

user posted image

kada klikneš na Aktivne debate otvori se poslednjih 50 debata u kojima je pisano.

Je l znate za to? Odoh u off ali rekla bih da se neke devojke ne snalaze (jer pišu samo u ovoj temi).

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
6.12.2013 14:41:43   
Biserce
Hello trecakinje!
Bila na ctg, sve ok, nema kontrakcija, nisam otvorena, vadila sam ks, briseve i hbs, u pon urino i kopro. U sredu opet ctg i nosim rezultate. Ja idalje kasljem

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
6.12.2013 14:55:53   
Dada81
Pozdrav i od mene,svima! Ja pisala samo u prvom trom.drugo sam totalno preskocila(ovde)sto mi je zao,ali stvarno nisam mogla i nekako sam sve bila u strahu...Sada sam 32.ned,prosle ned.vadila nalaze,kao'dobri su,mada sam uvek bila malokrvna,a ja nisam uocila na nalazu gde je zeljezo.Ovde su opusteniji,cudni su im i nalazi,pa nadam se da je dobro sve.Na kontrle mi rekao svake dve nedelje ,brzinski me pregleda uz i to je to.Tako mi je bilo i sa Davidom.Na ctg me slao samo kad sam prosla termin..I do sad sam nalaze vadila samo dva puta,na tome ce i ostati ja mislim.Ono sto znam je da je beba jako nisko i da se vec okrenuo...

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
6.12.2013 17:30:03   
Jipiii
Pozdrav za sve trecakinje,pronasla sam vas pre dva dana i jako mi je zao sto nisam pre jer ste sve divne i lakse i lepse bi vreme uz vas prolazilo user posted image Bila sam na kontroli,otvorena sam 1 prst.slabo spavam i muci me dijareja od juce,stomak tvrd... termin 30.12.

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
6.12.2013 17:42:10   
Dada81
Dobro dosla Jipii! I meni je RR mnogo znacila i svi ovde.Bilo mi je lakse ne resavati sama dileme,srecu,probleme oko majcinstva,pa i oko banalnih stvari,uvek je neko pruzio podrsku,nasmejao me,dao savet. Pridruzi nam se u ostalim temama.user posted image

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu Jipiii)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
6.12.2013 19:11:53   
Powerpuff Girl
Evo i ja sam isla danas na pregled - CTG i UZ.
Srna, ni mene nisu pregledali vaginalno, ali ja se ne bunim. Ne bih da me muce kao Dijanu user posted image
Ctg je dobar , posteljica ssada izmedju 1. i 2. stepena, a do sad bila 2. stepen ka 3. Ne znam kako, ali tako kazu.
Beba ima 2450g i prvi put zaostaje par dana od prosecne za tu starost, ali to je zato sto sam izbacila testenine i slatkise. Odmah sam se pozalila doktoru i on je rekao da smem pomalo da se castim. Odoh da navalim na sladoled! user posted image

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
6.12.2013 19:51:52   
dijana1*
Jipiii dobro nam doslauser posted image stavila sam te na spisak trudnica na prvoj strani ove teme.
Vidim svi radite ctg samo mene caprkajuuser posted image
Gde si bre Dado, nema te sto godinauser posted image
PG meni se ne cini da je beba sitna. Tako je i moja nesto imala u tom periodu. Svaka beba ima svoj ritam rasta. Ali ti slobodno navali i zasladiuser posted image i ja sam se opustila sto se tice hrane:-)
Zene mene sve zivo boli. Ledja me najvise bole, stomak isto tako, kao blagi menstrualni bolovi. Meni se cini da cu ja uskoro :-)

(odgovor članu Powerpuff Girl)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
6.12.2013 20:00:00   
Dada81
Evo me,Dijance,user posted image mene kad ima,stalno tu,kad nema-nema dugo.Neka bude,samo nek prodje najbolje. Ne znam,tako se sve poklopi pa ne dolazim,ili zeza komp.sporac ili je do mog zdravlja...Meni jos nije rekao kilazu bebice.,Moram videti ima li mene na spisku trudnica,termin mi 27.januaruser posted image

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
6.12.2013 20:01:47   
Sanjica26 RR
Tako sam i ja mislila, pa vidis gde sam.doguralauser posted image
Pozdrav trudnice.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
6.12.2013 20:08:08   
Dada81
Zdravo Sanjice! Nema me na spisku,sad sam videla.Mozs li me ti Dijana upisati?

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
6.12.2013 20:33:42   
Jipiii
Hvala zene user posted image Da li je neka od vas imala problema sa dijarejom,cula sam da je to najava porodjaja pa sam se malo uplasilauser posted image

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
6.12.2013 20:33:49   
dijana1*
Dado stavila sam te na spisakuser posted image
Sanjice prosli put sam otisla u jednu krajnost( 2 meseca ranije) samo da sada ne odem u drugu krajnostuser posted image

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here