|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 1/14 [chat]
24.1.2014 11:30:48   
zdrav
Jel ima neko iskustva sa urodjenim stridorom kod beba?

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Razgovori mama 1/14 [chat]
24.1.2014 12:12:16   
Misha i Ljisha
Dobar dan mame ja sam morala da dodjem sad na rr pa crkla puklauser posted image . Evo moja guzara zaspala sama bez mazenja,nunanja,citanja knjige (ima neki Marvin u knjigi koju gledamó za spavanjac pa moramo svi odreda da ga ljubimo,izvalavili smo knjigicu skroz na skroz). Eto vec se desilo da tako samo zaspi odjednom,valjda kako je pocela da hoda,pa se premori od jurcanja tamo amo. Ja kuvam. Nadam se da ce odvaliti bar dva sata (u poslednje vreme spava nekad i tri). sad cu da ukljucim inhalator jer je i ona slinava. Pozdrav mame

(odgovor članu zdrav)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: Razgovori mama 1/14 [chat]
24.1.2014 13:59:17   
doktorkakristal
ZDRAV O cemu se radi

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: Razgovori mama 1/14 [chat]
24.1.2014 14:14:25   
adulence
Ljisa je mislila na to kako joj je dunja sama zaspala....

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Razgovori mama 1/14 [chat]
24.1.2014 14:32:40   
zdrav
Stridor se javlja kod malih beba jer je hrskavica larinksa mekana,kada vazduh prolazi hrskavica vibrira i stvara zvuk slican hrkanju!

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: Razgovori mama 1/14 [chat]
24.1.2014 16:41:26   
Torbica
Stridor je takodje termin koji se upotrebljava kod laringealnog kaslja...cujno otezano disanje.
Ne poznajem nikoga sa bebom da ima urodjen stridor.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu zdrav)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Razgovori mama 1/14 [chat]
24.1.2014 16:43:29   
nina26
Mame, samo da vam se javim...noc je bila jako teska, vise je spavala u zagrljaju nego u krevetu...user posted image oko 4.30h je dobila i T , 38C, odmah sam joj dala sirup, pa je nekako zaspala....danas sam joj dala sirup za iskasljavanje, i stavljala fizioloski + izvlacili slinice sa onom pumpicom....

opet je dobila T, tacno posle 12h 1quser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu zdrav)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: Razgovori mama 1/14 [chat]
24.1.2014 16:53:31   
adulence
A joj nina,nas je zaobisla temperatura bar za sada...ali krkljamo i slinimo uzas...samo strpljenje izborice ae one ...vec su velike smizle

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Razgovori mama 1/14 [chat]
24.1.2014 17:00:08   
Anoniman
nina, jeste li isli na vakcinu ili ste odlozili?

(odgovor članu adulence)
  Direktna veza do poruke: 459
   RE: Razgovori mama 1/14 [chat]
24.1.2014 17:20:35   
doktorkakristal

IZVORNA PORUKA: zdrav

Stridor se javlja kod malih beba jer je hrskavica larinksa mekana,kada vazduh prolazi hrskavica vibrira i stvara zvuk slican hrkanju!

izvinjavam se ja sam skroz pogresno procitala user posted image ,ne poznajem ni ja nikog ,mozete otvoriti temu mozda se neko javi

(odgovor članu zdrav)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Razgovori mama 1/14 [chat]
24.1.2014 17:26:54   
Olga75
ima tema o stridoru KLIK

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Razgovori mama 1/14 [chat]
24.1.2014 19:02:32   
nina26
Ksenci, odlozili naravno.

Adulence,za Ivicuuser posted image user posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: Razgovori mama 1/14 [chat]
24.1.2014 19:05:09   
zdrav
Ako neko ima iskustva neka se javi!

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: Razgovori mama 1/14 [chat]
24.1.2014 20:07:08   
Moiraina
Dobro veče, mame.
Moj bebac zaradio blaži oblik bronhitisa, baš sam se iznenadila pošto osim kašljucanja nema nikakvih simptoma, jede, spava normalno, nema temperaturu, živahan je uobičajeno (što znači da ne staje, neumoran je), pa se sada inhaliramo berodualom. A pošto mu je i grlo crveno, dobio je sinacilin user posted image Inače, niču mu 4 zuba istovremeno (gornje trojke i četvorke), desni su mu blago rečeno užas, otekle i sa podlivima. I na sve to, danas dok je jurcao po kući, padne i udari bradom o sto i pukne mu gornja usna user posted image
A još i ovo vreme, mrzim zimu, mrzim! I opet radim sad za vikend (i prošlog vikenda sam radila). Ovo je više za negativnu energiju, čini mi se user posted image
Nina, adulence, da dečica ozdrave brzo!

(odgovor članu zdrav)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: Razgovori mama 1/14 [chat]
24.1.2014 20:35:32   
Torbica
Evo i mene...
Sinacilin na crveno grlo...bez temp.... user posted image Bolje da ne lajem...
Moj Djole kasljuca ali mi se cini da ce proci bezbolno, tj dobro je odreagovao na inhalacije i prija mu Broncamil, tako da se nadam da ce prezdraviti za vikend. Bebac kao furija. Celo popodne smo se igrali zmurke i vijali macke i misa, ja sam naravno stalno bila macka. Umorila sam se....
MOj dever koji je baksuz nad baksuzima je danas isao za Bg, pa kod drugara u Zemunu pao i povredio ruku...Krenuo kuci kolima i naravno zvao mm da dodje negde na autoput po njega jer ne moze vise da vozi... Pre nekid dve nedelje je otkinuo parce palca blenderom jer je gurao prstima neki komad, naravno opet mm isao, vozio ga. Inace je sa druge strane kuce, nije klinac, 72-o godiste, i sve kod njega uvek naopako. Nijedna zena ne valja...Pa je reda radi napravio dete nekoj i sad se vuku po sudu, tuzi ga za alimentraciju,a on daje i vise nego sto treba jer voli malecku. I na sud je isao danas ali je sud naravno otkazan a njemu niko nije javio. Cuj, NS-BG, ipak se pokrenes, pa mislim, dzaba otici, bas je bedak. I uglavnom, stalno imamo sa njim dogodovstine.....
Da nam svima decica za vikend budu kao nova, ljubac svima

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: Razgovori mama 1/14 [chat]
24.1.2014 21:16:13   
big mum
Pozdrav mameuser posted image

Mi konačno završili sa krečenjem i spremanjem.
Juče sam sve završila,prozori,tepisi .Pala sam sa nogu.

U nedelju mom Strahinji 2.rođendanuser posted image Ali slavimo u ponedeljak.Sveki je rekla da će napraviti tortu ,ja ću je ukrasiti.Nemam vremena za to a i ruka me užasno boliiiiuser posted image

Već dobranih mj dana pomalo trne,no međutim u zadnjioh 7 dana počelo me buditi noću,jaki oštar bol kroz cjelu ruku i bol silazi kroz cjelu šaku i počnu me boliti zglobovi.Evo sad kucam,ruka je već utrnula do bola.user posted image
Sveki me tješi -"ma to nije ništa strašno,to je reuma"


Poslije rođendana moram do doktora.

Odo,pozdravljam VAS sve.

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: Razgovori mama 1/14 [chat]
24.1.2014 21:23:24   
Moiraina
Ah, Torbice, šta da ti kažem.... Ali kako da ne poslušam dr, ona inače ne daje antibiotik za svaku glupost, a i ovako sam jako zadovoljna njom, a sada mu je prepisala... Ne znam... Jutros ga je pogledala druga dr (ova naša je otišla na odmor) i rekla da nastavimo sa istom terapijom 7 dana user posted image Joj koliko se to dete napilo antibiotika od rođenja... user posted image

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: Razgovori mama 1/14 [chat]
24.1.2014 21:29:30   
mtajcica83
Dobro vece i od mene.Ja uglavnom citam sta pisete ali sam lijena da pisem, ali sam u tokuuser posted image .
Kod nas uzadno vrijeme kisa grmljavina i juzina.Pogled na uLaz u zaliv je jeziv sve crno tamno sivo...
Danas sam cistila kucu i ko da nisam cistila sto dana koliko se prasine i cuda nakupi.
Nadm se da ce klinci biti bolji za vikend.
Ljubac

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Razgovori mama 1/14 [chat]
24.1.2014 21:38:55   
Torbica
Moiraina, znam draga, ipak je to vasa dr i ona ga je pregledala. Bice sve ok, nemoj da se jedis.
Big mum, zvuci kao da je cervikalni sindrom, vratna kicma. Jole ce to bolje da ti napise. Dobre vezbice kad prodje ta akutna faza i bices kao nova. Kakva reuma, ti si mlada zena. Ono sto moze da pomogne a ne moze da skodi je B vitamin, ako je (a rekla bih da jeste) neki od nerava negde stradao, da se regenerise ovojnica i bice bolje. Terapija uvek ide - mirovanje, B komplex i naravno ako se proceni da treba neka blokada ili vec. Mora neko da te pregleda.
Ja veceram i cekam mm, nema ga jos...

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: Razgovori mama 1/14 [chat]
24.1.2014 21:49:01   
big mum

IZVORNA PORUKA: Torbica

Moiraina, znam draga, ipak je to vasa dr i ona ga je pregledala. Bice sve ok, nemoj da se jedis.
Big mum, zvuci kao da je cervikalni sindrom, vratna kicma. Jole ce to bolje da ti napise. Dobre vezbice kad prodje ta akutna faza i bices kao nova. Kakva reuma, ti si mlada zena. Ono sto moze da pomogne a ne moze da skodi je B vitamin, ako je (a rekla bih da jeste) neki od nerava negde stradao, da se regenerise ovojnica i bice bolje. Terapija uvek ide - mirovanje, B komplex i naravno ako se proceni da treba neka blokada ili vec. Mora neko da te pregleda.
Ja veceram i cekam mm, nema ga jos...



Hvala na savjetuuser posted image ,probaću još večeras.Ne može da škodi.

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Razgovori mama 1/14 [chat]
24.1.2014 22:05:14   
Torbica
Ma nista draga, nadam se da ce te brzo popustiti. Prvo olaksanje ide uglavnom za dva dana, ako si samo nazuljala negde neki nerv. Beviplex, Bedoxin, koji god, ili neki od B komplexa, samo udri. Sav visak B vitamina ces ispiskiti, ne mozes se predozirati. user posted image
Mm stigao, cujem ih dole...
Sad unose frizider koji je danas stigao deveru... ja ga zaprimila jer on nije tu. Klasika za sve stvari... Kad sam mu javila da je stigao, kaze, jesi gledala da li je negde ogreban...A on upakovan u stiropor i one dascice user posted image Pored mm, jos je jednog komsiju iscimao da ide, da vrati njegov auto, pa kontam da komsija i mm unose taj frizider, ma to je onaj najveci, kombinovan sa zamrzivacem..a stepeniste usko, sve ih vidim kako ga obrcu!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 471
   RE: Razgovori mama 1/14 [chat]
24.1.2014 23:16:57   
Mariya
Pozdrav,mame! zna li neka od vas moze li se rastaviti i kako rastaviti nuk-ovu dudu?

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Razgovori mama 1/14 [chat]
25.1.2014 8:06:39   
doktorkakristal
dobro jutro drugarice
Ja i muz smo sinoc isli kod prijatelja,prvo okupali Doru i nahranili i ostavili kod moje mame ,posle vise od 6 meseci sam otisla negde u vecernjim satima user posted image ,kaze mama jedno deset minuta je histerisala pred uspavljivanje ,ali srecom zaspala je
napolju lepo konacno sneg user posted image prava zimska idila

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: Razgovori mama 1/14 [chat]
25.1.2014 10:00:38   
lokica77
jutro mame,
konacno sneg bas sam bila srecna jutros kad sam ga videla. Izvela K napolje ona se odusevila morala je i da proba malo gacala po snegu...ma uzivzncija. I sve bi bilo idilicno da me onaj s grtalcomuser posted image nije isprskao kad sam se vracala iz prodavniceuser posted image pa sam doruckovala prvi prljavi sneg.
K spava ja pijem kaficu pa cemo malo kod mojih...pozdrav mame lep vikend zelim
P.S. MiLJ pa gde si ti zeno...falisuser posted image


_____________________________

Ako ne ide po planu, ide po sudbini...

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Razgovori mama 1/14 [chat]
25.1.2014 10:34:02   
vikiveki
Dobro jutro mame...evo i ja konačno da stignem da sednem za komp. Ja počela da radim pa nemam vremena nimalo.
Ovih dana Viktoriju boli jedan kvaran zub a nemogu da je nateram da ide kod zubarauser posted image toliko je tvrdoglava i tera po svome da nemam reči...i nije mi jasno kako može da trpi toliko bol samo da je ne bi vodila kod zubara,i neće da mi prizna da je boli zub i kada ja vidim po njoj da je boli.Najgore mi je u toku noći, a onda neznam kako da joj pomognem.U pitanju je mlečni zub i ja joj objašnjavam da ti mlečni zubi ne bole puno a i sama zna jer je do sada i popravljala i vadila te zube,ali sada neće ni da čuje za zubara

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu lokica77)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična i zdrava užina tokom aktivnih su...
Za više uživanja u prirodi i svežem vazduhu, važan faktor je i odabir zdravih i kvalitetnih alternativa u odnosu na hran...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here