|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  120 121 [122] 123 124   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
30.1.2015 12:14:35   
bubulence
Eco ne brini, verovatno je ovulacija bila malo kasnije. a i to sto na CTG nema kontrakcija ne znaci nista... mozes se poroditi za par sati, veruj. samo nemoj da nam se nerviras!
boko super za UZ!!!

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 3026
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
30.1.2015 12:15:31   
choopa choops
Dan :-)

Jabude ajde neka su joj srećni puti :-))))

bubu žao mi zbog bakterije, ali dobro, dobicete terapiju pa da ste mirni...

Eco ne sekiraj se, doći će i koja kontrakcija.

serpi, sto kaže boka, dobro da nije nešto teže. Ne sekiraj se. Kod nas stalno pišu te kazne za parking, i to je jedna 10e. Zato i mrzim tu uličnu naplatu, jer mi se često desi da zaboravim. A kad parkiram na parking, platim na rampi i mirna sam...

Pričate o svekrvama i mamama. Meni sada svekrva kuva, prošli put mi je mama. To kad sam mirovala i kad sam izašla iz bolnice, prvih 7 dana user posted image Ali mi u životu ni mama ni ona nisu uzele nešto da čiste iako nam je pomoć jedno vrijeme zbilja bila potrebna. . Sad je to radio MM, za koji dan ću ja . Šta da se radi...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 3027
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
30.1.2015 12:18:49   
soni
IZVORNA PORUKA: eca89

Evo, evo mene, kakva crna tema, doktorica kaze ni k od kontrakcijauser posted image . Kaze da tolerisu 10dana, da prenesem, tek onda ce me ostaviti u bolnici, pa ce vidjeti sta ce, ako do tada ne dobijem bolove sama!


eco u cuceci polozaj sto vise, seksaj se i izmuzaj..user posted image ....lepo bebi kod tebe


Kakve bakterije Bubulence ??

< Poruku je uredio soni -- 30.1.2015 12:20:11 >


_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 3028
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
30.1.2015 12:24:15   
bubulence
Soni nemam pojma kakve bakterije, to su nam javili iz dz za Emu, posto smo joj radili bris u ponedeljak.
pa ja pola dana provedem u cucecem polozaju pa nista user posted image .

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 3029
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
30.1.2015 12:28:38   
srculence25

IZVORNA PORUKA: choopa choops

Pričate o svekrvama i mamama. Meni sada svekrva kuva, prošli put mi je mama. To kad sam mirovala i kad sam izašla iz bolnice, prvih 7 dana user posted image Ali mi u životu ni mama ni ona nisu uzele nešto da čiste iako nam je pomoć jedno vrijeme zbilja bila potrebna. . Sad je to radio MM, za koji dan ću ja . Šta da se radi...


Ja kad racunam na mm moram da cekam danima jos nije okacio garnislu a dobro danas ce da kreci spavacu.
Pored babe u kuci mogla bih da se porodim nebi me obisla user posted image jos mi neki dan kaze treba da pere zavese a nema ko da skine pa sta sad jer ja trebam u 9 mes
da njoj skidam i kacim zavese pa nemogu ni moje.
ODnosi sa svekrom i onom drugom svekrvom su malo bolji.Za pocetak smo progovorili ja sam bila jednom tamo.Sad kad smo krecili dnevni dosla je da se ponudi
da mi pomogne i sad je rekla da je zovem da dodje.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 3030
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
30.1.2015 12:29:01   
choopa choops
soni ne znam za prelazak user posted image Nama je sin bio počeo da prelazi par dana noću, a onda sam mu rekla da ne može više (smeta mi zbog stomaka, koprca se pa me udari), nego ako hoće, može da dođe ujutru kad svane, malo da odspava i da se mazimo. I za divno čudo više ne dolazi user posted image

Kod nas je takvo nevrijeme, duva nekakav vjetrar sa kišom, niko ne ide pješke. moji jedva došli iz škole...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 3031
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
30.1.2015 12:30:35   
soni
ja dva dana pred porodjaj cujem od drugarice da uzmem pumpicu i izmuzavam se... i tako sam radila jedan dan vise puta i sutradan tj u toku noci mi krenu kntrakcije....sada cu opet da probam , verujem d aje od toga user posted image

dace joj lekice i bice dobro :/

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 3032
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
30.1.2015 12:32:30   
soni
dobro je choopo kad vas slusa...ona place pa sat vr


_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 3033
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
30.1.2015 12:33:31   
srculence25
Cula sam i ja za to izmuzavanje ili kad pritiskas puno grudi da hoce da pokrene.
Ali eto ima i ovo mazi stomak i izazvaces kontrakcije user posted image pouzdano receno od neke babice meni nema logike user posted image

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 3034
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
30.1.2015 12:35:09   
choopa choops
Ma jok, mi krečili i prali zavjese u kuhinju, taman onda kad sam bila u bolnici i dr mi rekla da strogo ležim. I MM zakači zavjese, ja vidim naopako, bilo mi žao da ga maltretiram da skida p sam ja uzela da ih stavim. I taman ona nailazi kaže: Nemoj gore da se penješ, nema gore stvari za trudnice nego da kače zavjesu. I to je to user posted image Ništa daj ja ću da ti pomognem i to. Mislim ni ne očekujem ja zbilja, i vjerovatno im ne bih ni dala, ali interesantno da se ne ponude kad ke vec bila takva situacija? user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 3035
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
30.1.2015 13:40:43   
Valerie
user posted image zdravo svima!

eco, probaj malo i uz/niz stepenice, nemam ideju, meni nista nije pomoglo user posted image . ali samo jos malkice!

nemojte da se teglite na gore, to je stvarno opasno, kao i podizanje teskog, necu da mracim, ali to je no-no. ja na srecu nemam zavese, a za sve tesko trazim pomoc. tudja losa iskustva su me ucvrstila u ideji da nista nije vaznije od toga da ostanemo 2 u 1 dok god to treba user posted image

cupo, odstampah novi primerak onog kalendara na engleskom, prosli put sam ga bas koristila, zvrljala sa strane :))) ali ovaj put sam i ukoricila, da mi se ne raskupusa. pravi sam streber, svescica, olovcica, samo da docekam pregled

tako se radujem sto su crtice i vto tema pune novih trudnicica, bice ovde opet tesno, superrr

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 3036
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
30.1.2015 13:49:25   
serpica
Bubi,Boko,Chupa user posted image vec mi je bolje sto kazete nek se zavrsi na kazni..
Eco ko sto rekose devojke moze da krene bilo kad,ne brini..
Ja sam odspavala a mali jos spava user posted image taman da zavrsim rucak..
Bubi zaboravih da ti kazem,to za bakteriju mozda je stafilokok ar to je bezazleni i ne leci se ako ne stvara problem,moja mladja skoro imala koristilil smo gentamicin kapi u nos i brzo se smirilo.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 3037
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
30.1.2015 14:01:10   
jabudic
Znači znala sam!

Gospodja neće ni u kuću ni u stan, nego ZNA ONA ŠTA ĆE!

Majke mi ima da poludim! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 3038
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
30.1.2015 14:01:45   
bubulence
Serpi nemam pojma, rece dr da dodjemo po terapiju, traje nedelju dana pa da ponovimo bris... sada ce mm doci pa ce je voditi...
e za grudi sam i ja cula, ali znate sta, neka beba izadje kada bude spremna. mislim da je tako najbolje...

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 3039
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
30.1.2015 14:05:22   
serpica

IZVORNA PORUKA: jabudic

Znači znala sam!

Gospodja neće ni u kuću ni u stan, nego ZNA ONA ŠTA ĆE!

Majke mi ima da poludim! user posted image user posted image user posted image




Jaoo jabudic majku mu user posted image ignorisi koliko mozes,ili trazi visoke i strme stepenice,nemas sta drugo....user posted image
Bubi bas javi koja je bakterija a ti za svaki slucaj nemoj blizu nje.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 3040
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
30.1.2015 14:06:16   
bubulence

IZVORNA PORUKA: jabudic

Znači znala sam!

Gospodja neće ni u kuću ni u stan, nego ZNA ONA ŠTA ĆE!

Majke mi ima da poludim! user posted image user posted image user posted image


a sta ona hoce??????

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 3041
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
30.1.2015 14:14:22   
jabudic
Da traži posao, genije! NAravno sad čekao sezonu! Majke mi tražim stan za sebe!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 3042
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
30.1.2015 14:18:41   
choopa choops
Valerie ja ga koristih i sa ćerkom i sinom, i evo sad opet user posted image Dobar je.

Ih jabudicu...user posted image Tako je i moj pokojni svekar govorio kad ne bi bilo po njegovom...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 3043
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
30.1.2015 14:19:49   
choopa choops
Da traži posao? user posted image user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 3044
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
30.1.2015 14:24:07   
bubulence
aha, a do tada je kod vas? i kada nadje posao ostaje kod vas?

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 3045
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
30.1.2015 14:38:16   
jovicaa
hej :)
kaako si bubulence, kakvo je stanje sa otvaranjem, fino si izgurala vec?

mene samo pucaju hormoni, smenjivanje emocija ceo dan od teske depresije do euforijeuser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 3046
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
30.1.2015 14:40:23   
bubulence
jovice super sam, sto se vise blizi porodjaj meni je sve bolje user posted image .
dr nije pregledao od 28. nedelje kada je ustanovio da sam otvorena, kaze ne cackamo dalje...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 3047
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
30.1.2015 14:41:43   
*boka*
Cekaj, ako sam dobro razumela Jabude, njoj je kod vas skroz onako OK i smatra da nema potrebe da se vraca kuci, vec ce da nadje posao i da ostane tu da zivite svi zajedno u jednom velikom coporu (ja copor nazivam zajednicu sa svekrvama, tastama i ostalo)?
Je li to znaci to njeno ZNAM JA STA CU?

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 3048
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
30.1.2015 14:42:08   
Trcosava
oj!
Kojo delate bre? Hoćete da se porađate? user posted image

Eco, sve te razumem. Ej bre pa kad je mene zaova zvala, aj ni po jada on nego ortak od mm me pitao user posted image

Labude, crna ti :( ne bila ti u koži.

Soni, taj prelazak je faza. Moja je imala isto oko 2 godine tu fazu. Svaku noć se budila oko 1 čini mi se, sa sve vrećom za spavanje je dolazila do nas (počelo je kad je moja mama bila ovde na jedno mesec dana, pa smo mm i ja prešli u dnevnu da spavamo, a mamu stavili da spava u spavaću, pošto ona rano leže, a TV joj smeta...)i tako mesecima. Već sam mislila da idem kod psihologa, nisam znala kako više. Imali smo čak i tabelicu, kad spava u svom krevetu dobije jedan pečat, pa kad spoji 7 dobije recimo kinder jaje ili tako nešto. Ma sve živo smo probavali i ništa! NA kraju je samo od sebe prestalo. Doduše i mm je pričao sa jednim psihologom iz vrtića (on im nešto servisirao) i ona žena isto rekla faza. Ne znam šta drugo da ti kažem osim strpi se i probaj što više da rpičaš. Možda da probaš i ti sa ovim nagradama, možda kod vas upali.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 3049
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
30.1.2015 14:42:51   
lanajelena
Zene imate li vi neku drugu temu nama netrudnicama je dosadno user posted image user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 3050
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  120 121 [122] 123 124   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  120 121 [122] 123 124   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uloga placente (video)
video
Nakon implantacije, iz perifernih ćelija blastocista, razvija se deo strukture zvan placenta, koji služi kao veza između...
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Kilaza bebe
VVVV

Kolika je vasa beba bila kad se rodila?

ispod 2,5kg (8%)

2,5-3kg (10%)

3-3,5kg (38%)

3,5-4kg (29%)

4-4,5kg (14%)

iznad 4,5kg (2%)


Ukupan broj glasova: 473

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here