|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  78 79 [80] 81 82   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
21.11.2016 2:15:15   
Ivanad
Drage mame,
Zanima me da li je neka od vas uspela da produzi bolovanje a da je imala samo jedan izvestaj od fizijatra kad beba ima vec 10meseci??
Ja mesecima nisam uspevala da zakazem kod odredjene dr.u Sokobanjskoj kod koje sam vodila prvo dete, kada sam je konacno dobila rekla mi je da ne zakazuju vise oni nego pedijatar i dok sam otisla kod pedijatra i zakazala mi za 2 meseca, beba prelazi vec 10meseci... Za to vreme beba je uznapredovala bas bas bas, od svih problema koje sam uvidjala (naucila sam s prvim detetom sta da kazem ne valja) sada cini mi se nema nista... Puzi kao luda, ustaje na noge, malo cupka a cak i pravi male korake drzeci se naravno, pa se bojim da ce me prvo sad u petak dr. nagrditi sto sam dosla tek sa 10m, sto joj trazim produzetak...a ako i dobijem od nje, sta ce biti za tri nedelje kad izadjemo pred komisiju! Jaooj bas brinem, pa sam se raspisala, al mogu dobiti otkaz ako se vratim sad na posao (to nije tema) pa ce mi glava puci od razmisljanja... Nek me utesi neka mama user posted image
I jos nesto, gde pripada Surcin, gde se ide na komisiju?

(odgovor članu Mamab)
Direktna veza do poruke: 1976
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
21.11.2016 6:53:32   
sonyasha
IvanaD, mi idemo na komisiju u četvrtak, pa ću da ti kažem kako je sa jednim izveštajem fizijatra od 10 meseca.

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu Ivanad)
Direktna veza do poruke: 1977
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
21.11.2016 10:37:50   
Mamab
Ivanad, ja sam bila u istoj situaciji kao ti-samo jedan izvestaj od fizijatra, beba imala punih 10 meseci na tom pregledu, izvestaj potpuno uredan, dijagnoza f 82 (uopstena dijagnoza koja nista ne znaci - pracenje motornog razvoja). Na najozloglasenijoj komisiji Novi Beograd, dobili smo produzenje 2 meseca, iako fizijatar nije htela da napise preporuku za produzenje.
Lekarska komisija za Surcin je na Novom Beogradu, ukoliko se nesto nije promenilo.. Pitaj u 27.marta kad budes predavala.

Pozdrav i srecno!

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 1978
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
21.11.2016 12:33:09   
Ivanad
Hvala vam puno! I javi sonyasha kako ste prosli! user posted image

< Poruku je uredio Ivanad -- 21.11.2016 12:35:15 >

(odgovor članu Mamab)
Direktna veza do poruke: 1979
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
21.11.2016 13:07:49   
suzi kju
Mamab ti na izvestaju nisi imala preporuku za produžetak? Nije ti na kraju izvestaja pisalo to da se izvestaj izdaje i radi produzetka bolovanja?

(odgovor članu Mamab)
Direktna veza do poruke: 1980
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
21.11.2016 13:11:57   
Mamab
Tako je Suzi, nisam imala preporuku produzetka, fizijatar nije htela da mi napise tu famoznu recenicu uz obrazlozenje-"kasno ste se setili". user posted image

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1981
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
21.11.2016 13:19:02   
suzi kju
Pitam jer ni meni verovatno doktorka nece hteti da napiše. A ja sam mislila da bez te famozne rečenice negif prava ni da predam.
Kontala sam da idem privatno kod fizijatra zbog te recenice user posted image

(odgovor članu Mamab)
Direktna veza do poruke: 1982
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
21.11.2016 13:53:57   
Maraj
Suzi ma zabole te. Ti predaj. Nikad se ne zna. Oni svakako pregledaju decu tamo na komisiji. Tako da fizijatar moze stosta da napise , kad oni imaju dete ispred seve.

mamab , hvala na odgovoru. Ja rafim u prosveti. Imam samo platu i prevoz(koji ne dobijam sada kada sam na bolovanju) . U prosveti ne ppstoji regres , topli obrok i ostalo.
Al svakako necu onda to bolovanje od pedijatra uzimati ako se ne placa 100%

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1983
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
21.11.2016 13:55:48   
suzi kju
Ja cu svakako da predam. Nego ne znam da li odemo kod tog fizijatra privatno nebi li mi on napisao preporuku za produžetak. Ipak mi je to sigurnija varijanta.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1984
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
21.11.2016 14:35:47   
Maraj
Pa mozes. Mada ti predaj taj izvestaj u 27.marta , mislim taj koji vec imas. Kada te budu zvali da ti zakazu , reci ce ti da li ti treba drugi izveštaj

e da zaboravih da napisem
Neki roditelji koji nisu dobili produzetak , kada sam ja bila , cula sam da su im rekli da mogu da se zale u roku od 15 dana , cini mi se

< Poruku je uredio Maraj -- 21.11.2016 14:37:01 >

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1985
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
24.11.2016 13:18:23   
Ivanad
Nisam dobila izvestaj za produzetak od doktorke iz Sokobanjske, kaze sve je uredu..jos napisala na kraju "kontrola po potrebi."
Ipak sam predala sa tim izvestajem u 27.marta za produzetak... Ali ne verujem da cemo dobiti 😢

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1986
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
24.11.2016 13:20:46   
NinaIva
Ivanad a kod koje dr ste bili? Pa, jesi li joj uopšte i kazala da ti je potrebno mišljenje zbog komisije?

(odgovor članu Ivanad)
Direktna veza do poruke: 1987
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
24.11.2016 14:15:09   
Ivanad
Jesam naravno, ali kaze da nema na osnovu cega da mi to napise, jer je sa bebom sve uredu i jer smo prvi put dosli sad sa 10m.(iako zna da sam starijeg sina dovodila kod nje...) Drugi dr.dodaje da ce ona do komisije prohodati! (A pre toga sugerisu da bude sto manje na nogama a sto vise da puzi...)

(odgovor članu NinaIva)
Direktna veza do poruke: 1988
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
24.11.2016 14:22:04   
Ivanad
I mame , kakva je komisija u DZ Zemun? Tamo cemo valjda ici...

(odgovor članu Ivanad)
Direktna veza do poruke: 1989
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
25.11.2016 9:17:39   
sonyasha
Surčin je definitivno zemun. Mi smo bili juče tamo i ljudi su fenomenalni! Gledaju samo papirologiju koju doneseš, prozbore sa tobom dve rečenice i kažu izađite i sačekajte. Milutinca nisu ni pogledali. Dobili smo 4 mesecauser posted image user posted image user posted image
Od izveštaja smo imali jedan sa 9.5 meseci i jedan sa 11, oba sa f83.
Kada smo ovako dobro prošli razmišljam da ako ne nađem u međuvremeni posao da probam i drugi put.

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu Ivanad)
Direktna veza do poruke: 1990
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
25.11.2016 12:53:11   
Ivanad
Super Sonyasha!!! user posted image user posted image user posted image
Ja nazalost nemam bas papirologiju za produžetak, taj jedan izvestaj je bez preporuke za produzetak... Izvini sto smaram Sonyasha, jel bilo mama koje nisu imale tu cuvenu recenicu ili ciji je nalaz bio uredu? I mama koje su odbijene??user posted image

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 1991
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
25.11.2016 13:23:51   
sonyasha
Koliko sam videla sve su izlazile zadovoljne! Baš su onako pristojni ti ljudi u komisiji i mislim da će izaći u susret! Držim ti fige!

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu Ivanad)
Direktna veza do poruke: 1992
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
26.11.2016 3:19:24   
trifketa
Drage mame,

Interesuje me da li imate iskustva sa komisijom na Cukarici? Treba da izadjemo uskoro, predali smo papire. Beba ne puzi, ne podize se, ne hoda...

Prvo dete prohodalo tek sa 20 meseci. Na komisiju sam tada isla na Novi Beograd, pre dve godine, i tada dobila samo mesec dana, bila sam jedina kojoj su produzili. Dete je imalo ozbiljan problem, i nije hodalo jos 9 meseci, ali nisam dobila vise nista. Sada je ozloglasena doktorka na Novom Beogradu otisla u penziju, tako da je tamo postalo normalno, i ne vracaju vise, a pogotovu ne bolesnu decu. Medjutim ako stoji punim stopalom, vratice Vas i ovi.

Sada me zanima kako je na Cukarici? Da li gledaju izvestaje? Dr iz Instituta nije napisala preporuku, iako dete niti hoda, niti stoji, niti puzi... Samo pise f82,i na kraju posebna nega majke.
Na izvestajima neurologa i psihologa, ne pise nista strasno... A dete je usporenije od sestre i ko zna kad ce i on prohodati. Zato uveliko prica, pa ko zna sta ce tamo da misle, posto je psiholog procenila disharmonican razvoj, zamenu razvoja motorike i vokalnih sposobnosti, koje su sada procenjene na 2 meseca plus, a motorika na 3-.

Sta mogu sa ovim svim da ocekujem na Cukarici?
Nerviram se...

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 1993
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
26.11.2016 14:40:23   
Khaleesi
Nemoj uopste da se nerviras.
Mi smo bili na Savskom za komisiju a beba je skoro pa hodala sama i dobili smo 2 meseca samo sto smo usli, ona je uzela a beba pocela da se dere i oni ko iz topa 2 meseca. A relno samo sto nije sama pocela da hoda.
Zato ne brini nista produzice ti...user posted image

(odgovor članu trifketa)
Direktna veza do poruke: 1994
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
29.11.2016 18:23:27   
Alex12
Molim vas da mi objasnite proceduru za produzetak porodiljskog. Beba ima 9 meseci,ide redovno kod fizijatra,danas smo bili ponovo,ali ja nisam pitala nista vezano za produzetak,sve mislim ima jos vremena,ali kad sam dosla kuci videla sam da je sledeca kontrola krajem januara,a porodiljsko mi istice pocetkom februara. Inace,beba ima problem sa stopalima,uvrce ih na unutra i savija,radimo vezbe od 3-eg meseca (tada smo krenuli kod fizijatra) i danas su nam rekli da joj kupimo ortopedske cipelice. Sta treba da radim dalje,da li da idem kod naseg pedijatra,da li da odem ponovo kod fizijatra ako mi treba nekakav poseban papir za bolovanje?
Hvala svima unapred

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 1995
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
29.11.2016 18:31:54   
suzi kju
Procedura je ta da ti fizijatar pise izveštaj za produžetak, koji predaješ u 27.marta mesec dana pre isteka porodiljskog. Onda te nakon par dana pozovu i kazu gde da se javis na komisiju.

(odgovor članu Alex12)
Direktna veza do poruke: 1996
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
29.11.2016 18:41:47   
Alex12
Hvala puno na odgovoru :)

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1997
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
29.11.2016 18:43:50   
Alex12
Zaboravih jos nesto-ja bih trebala da predam onda za mesec dana otprilike,da li je danasnji izvestaj tada vec "star",da idemo po novi neposredno pre predavanja?

(odgovor članu Alex12)
Direktna veza do poruke: 1998
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
29.11.2016 18:47:07   
suzi kju
Mislim da moras da imas jedan "mladji"izveštaj. Jer ti cea tek nekog januara predati a do tad ima mesec ipo tako da mislim da ce ti taj od juce zastareti

(odgovor članu Alex12)
Direktna veza do poruke: 1999
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
29.11.2016 18:50:23   
Alex12
Da,u pravu ste. A i svakako treba da mi napisu "preporuku" za bolovanje,ako ona bas tada ne resi da ispravi stopala :)

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 2000
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  78 79 [80] 81 82   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  78 79 [80] 81 82   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pokloni koje mame zaista žele nakon rođenj...
Pokažite svoju podršku, ohrabrenje i ljubav poklonima za drugu bebu koje bi svaka mama volela...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here