|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
9.10.2019 12:39:53   
lesli

IZVORNA PORUKA: Maruska15

Žene na Gak-u u Nišu sam. Vrlo je loše,radićemo neke osnovne analize i mora prekid da se izvrši. Tako je kako je,molite se za mene da prodjem što lakše i da prebrodim sve ovo. Hvala svima vama na podršci koju ste mi davale danima,mnogo mi je značila svaka reč utehe. Ljubim vas sve.





Maruska user posted image
Zao mi je zaista sto je ishod takav user posted image ali ako vec mora dobro je da se to uradi sto pre. Zelim ti da se to sve sto pre zavrsi, pa da i tebi malo lakne i da u miru odbolujes sve sto se izdesavalo.

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
9.10.2019 12:42:16   
Bojana05
Odlicno ,Marushka,barem nesto se resava...ponekad koliko god bilo tesko kad mora da se zavrsi bolje ga je zavrsiti sto pre...znam neke zene koje su prosle kroz isto iz alicnih razloga a u vec poodmakloj trudnoci i tezi im je bio psihicki nego fizicki deo,barem za to da ne brines ako je ikako moguce...drzi se,mozes ti to!!!!💕💕💕

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
9.10.2019 12:46:32   
Maslacak15
Beco pogresno si razumela. Geni se ne menjaju ali nisu svi geni ukljuceni/ aktivni od samog pocetka. A NIFTY meri samo osnovne hromozopatije i par sindroma. Zato je vazno raditi ekspertski u 22. nedelji. NIFTY i amniocenteza samo iskljucuju mogunost da beba ima Ddown, Edvards Patau i jos neke stvari i za te stavke su 100 % pouzdani. Ultravuk nije 100 posto garancija. Ona nije radila test, ali i da jeste i da je negativan na Edvardsa to ne znaci da beba nema drugu genetsku anomaliju.
Moze se imati mutacija u genu X koji je jako vazan za funkciju organa Y i defekt dodje do izrazaja tek kad taj organ pocne da radi. Ja znam devojcicu koja je prosla amniocentezu u Beogradu , receno je sve super, pa ima progresivnu degenereaciju mreznjace ( skoro je slepa) koja je 99,999 kongenitalna, znaci rodila se tako. Ali amniocenteza ne proverava pojedinacne mutacije. Znaci mogu genetski sindromi da se ustanove tek u detinjstvu nekad i kasnije.

Nebih nikoga da plasim, sve te stvari su jako jako retke, iako evo mozda je Maruska sirota primer da moze da se desi i kad imate samo 26 godina ali generalno moderna dijagnostika vam ne daje mogucnost da iskjljucite sva genetska oboljenja. ovo sve mozes da mi verrujes na rec, to mi je struka i znam te stvari bolje od lekara.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
9.10.2019 13:09:31   
lesli

IZVORNA PORUKA: Maruska15

Ja sam se pomirila sa sudbinom. Nemam gde iz ove kože. Samo mi je žao što ću pored psihičke i emotivne traume da doživljavam i porodjajne bolove ni za šta. Samo da mi Bog pomogne da ne traje dugo i ne bude mnogo bolno.




Maruska, proveri da li mogu da ti daju epidural?
Ili da vidis sa njima da li postoji mogucnost CR s’ obzirom da je i prvi porodjaj pre godinu dana bio CR (mozda sad lupetam?)

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
9.10.2019 13:12:36   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: lesli


IZVORNA PORUKA: Maruska15

Ja sam se pomirila sa sudbinom. Nemam gde iz ove kože. Samo mi je žao što ću pored psihičke i emotivne traume da doživljavam i porodjajne bolove ni za šta. Samo da mi Bog pomogne da ne traje dugo i ne bude mnogo bolno.




Maruska, proveri da li mogu da ti daju epidural?
Ili da vidis sa njima da li postoji mogucnost CR s’ obzirom da je i prvi porodjaj pre godinu dana bio CR (mozda sad lupetam?)
Ja se nadam da neće da mi rade carski rez. Ne bih želela da budem operisana kad već gubim bebu. A i možda zbog neke naredne trudnoce.


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
9.10.2019 13:13:03   
Beca.t
Draga Maruska! Drzimo pesnice da sve prodje lako, koliko je to moguce. Uz tebe smo!!! 😘😘😘😘 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
9.10.2019 13:16:20   
Maslacak15
bolje ne carski ako ne mora zbog buducih trudnoca.....Iako je sa aspekta samog porodjaja u ovim uslovima mozda lakse.

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
9.10.2019 13:21:07   
lesli
Da, maslacak zbog toga sam mislila da je lakse da ne bude svesna. Ali u pravu ste zbog narednih trudnoca, a ni maruska ne zeli cr.
Ali valjda onda bar epidural moze da dobije?!
Ako vec mora da prodje kroz to sto mora, bar da ne oseca fizicki bol...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
9.10.2019 14:11:41   
popkica bebic
Maruška, mnogo mi je žao što prolazis kroz sve to.... Danima vam ne pišem jer zaista ne bih znala šta da kažem... Nema reči utehe... Ali, proći će... Mora jednom da prođe! Stručniji od mene rekli su sve. Drži se... Grlim te... 



_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
9.10.2019 17:50:33   
Bebana17
Maruska, mnogo mi je zao zbog tebe i tvoje bebe, treba mnogo snage da se ovo pregura, ali Bog je zene napravio snaznim da izdrze sve. Tako ces i ti, zbog sebe, tvoje devojcice, muza i dece koja ce tek doci. Uzasno jeste, ali zene mogu sve. Ljubimo te i saljemo zagrljaje podrske, da sve ovo brzo prodje, sto bezbolnije.


(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
9.10.2019 21:21:20   
Beca.t
Mislimo na tebe Maruska, draga nasa, znamo da si hrabra i jaka! Bice sve dobro!

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
9.10.2019 22:27:04   
Khaleesi
Nisam mnogo svracala na ovu temu posle svih mojih desavanja, bila sam i dalje sam tuzna da udjem medju trudnice.

Sad vidim da i Maruska ima muku kao ja, ako sam dobro procitala i razumela da beba nije ok. Maruska meni su juce radili u totalnoj kiretazu jer je srce prestalo da kuca. Plakala sam kad sam se popela na sto, anesteziolog nije znao sta je, doktor mu je rekao da imam missed. Mislim da se sazalio pa mi je dao cak i malo vise anestezije da sto pre prestanem da placem i da se ne tresem vise na onom stolu. Sledece se secam kako se sestra iz malog mozga dere i doziva me kroz maglu a mene sve dole boli. Preko sat i po sam bila u anesteziji, bar po onome sto sam videla kada su me odveli o vratili. Krvarim  i vucem se po kuci, uglavnom lezim. Lekove za bol ne pijem, jer lakse mi je da me boli tako znam da je bilo tu i da ga vise nema.  Vremenom ce sve da prodje. A priroda se valjda pobrinula da posto nije bilo dobro ne prezivi dalje. Nadam se za 2 ili 3 meseca da cemo uspeti sa novom bebom i da ce da bude bolje. I ti da prodjes ok na intervenciji pa da obe sledece godine budemo opet mame. Drzi se. ♥️

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
10.10.2019 6:06:08   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: Khaleesi

Nisam mnogo svracala na ovu temu posle svih mojih desavanja, bila sam i dalje sam tuzna da udjem medju trudnice.

Sad vidim da i Maruska ima muku kao ja, ako sam dobro procitala i razumela da beba nije ok. Maruska meni su juce radili u totalnoj kiretazu jer je srce prestalo da kuca. Plakala sam kad sam se popela na sto, anesteziolog nije znao sta je, doktor mu je rekao da imam missed. Mislim da se sazalio pa mi je dao cak i malo vise anestezije da sto pre prestanem da placem i da se ne tresem vise na onom stolu. Sledece se secam kako se sestra iz malog mozga dere i doziva me kroz maglu a mene sve dole boli. Preko sat i po sam bila u anesteziji, bar po onome sto sam videla kada su me odveli o vratili. Krvarim  i vucem se po kuci, uglavnom lezim. Lekove za bol ne pijem, jer lakse mi je da me boli tako znam da je bilo tu i da ga vise nema.  Vremenom ce sve da prodje. A priroda se valjda pobrinula da posto nije bilo dobro ne prezivi dalje. Nadam se za 2 ili 3 meseca da cemo uspeti sa novom bebom i da ce da bude bolje. I ti da prodjes ok na intervenciji pa da obe sledece godine budemo opet mame. Drzi se. ♥️



Draga Khaleesi, mnogo mi je zao...nisam znala da se tako zavrsilo...Hvala ti sto si skupila snage da nam se javis...Saljem ti veliki zagrljaj i podrasku ❤

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
10.10.2019 8:00:44   
Maruska15
Dobro jutro mile moje. Evo izadjoh napolje da popijem kafu. Strasne bolove sam sinoć imala u krstima,pa se proširio bol i na butine i kukove. Dva puta su me pregledavali. Zatvorena skroz,ne znaju uzrok bola. Nekako uspem da se uspava,i bolovi su prestali. Krvna slika,biohemije,d-dimer sve je u redu. Juče na uzv doktorka kaže da neće tek tako da prekinu trudnocu dok se ne sazna uzrok zašto nema plodove vode dovoljno i zašto je beba stala sa rastom. Kaže ako već vršimo prekid bebi ništa ne znači još tri nedelje manje više. Ja rekoh da meni znači,da mi sve ovo uništava psihicko zdravlje i da ne mogu više..    Ne znam kada će svemu da dođe kraj....


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
10.10.2019 8:39:20   
bubulence
Draga Maruska, verujem da ti je dosta svega i da si psihicki stvarno lose. Ali mozda zaista treba da se otkrije razlog zbog naredne trudnoce.

Popki, kako si nam ti? 

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
10.10.2019 8:43:45   
Beca.t
Draga Maruska, sigurno da je vazno da otkriju razlog. Izdrazec jos malo sada si na sigurnom. 
P.s. Pustila sam tu pre neki dan moju e-mail adresu i broj mobilnog na mejl.
Veliki zagrljaj!!! ❤❤❤

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
10.10.2019 8:52:24   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: Beca.t

Draga Maruska, sigurno da je vazno da otkriju razlog. Izdrazec jos malo sada si na sigurnom. 
P.s. Pustila sam tu pre neki dan moju e-mail adresu i broj mobilnog na mejl.
Veliki zagrljaj!!! ❤❤❤
Čudo mi ništa nije stiglo??


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
10.10.2019 9:16:51   
Bebana17
Khaleesi, mnogo mi je zao, zelim ti da se sto brze oporavis i zaboravis i da za par meseci vec budes trudna. 


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
10.10.2019 9:56:55   
lesli


IZVORNA PORUKA: Maruska15

Dobro jutro mile moje. Evo izadjoh napolje da popijem kafu. Strasne bolove sam sinoć imala u krstima,pa se proširio bol i na butine i kukove. Dva puta su me pregledavali. Zatvorena skroz,ne znaju uzrok bola. Nekako uspem da se uspava,i bolovi su prestali. Krvna slika,biohemije,d-dimer sve je u redu. Juče na uzv doktorka kaže da neće tek tako da prekinu trudnocu dok se ne sazna uzrok zašto nema plodove vode dovoljno i zašto je beba stala sa rastom. Kaže ako već vršimo prekid bebi ništa ne znači još tri nedelje manje više. Ja rekoh da meni znači,da mi sve ovo uništava psihicko zdravlje i da ne mogu više..    Ne znam kada će svemu da dođe kraj....





Draga Maruska...ne znam sta bih ti rekla. Ok izvadili su biohemiju, d-dimer , ks. Ako beba nema izglede da prezivi, ne znam zasto bi te mrcvarili jos 3 nedelje?! Razlog moze da se utvrdjuje i nakon prekida sto je svakako pozeljno da bi se isti ishod izbegao u narednoj trudnoci i stavise mislim da ih zakon primorava da to urade. A TORCH?Recice i maslacak sta misli, ali mi zdrav razum nalaze da recimo genetiku - i bebinu i tvoju obradjuju nakon prekida jer to moze da se ispita kad god, a ne da cekas po 2-3 nedelje rezultate tih testiranja.

Moja rodjaka je zbog toksoplazmoze imala sijamske blizance, koji nisu preziveli. Naknadno je ustanovljeno da je toksoplazma bila uzrok (valjda cak i misle da se zbog nje jajna celija nije do kraja podelila kako treba).

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
10.10.2019 10:26:37   
Maslacak15
Uh, ne znam sta bih rekla. Odlucila je kako je odlucila i sad nema nazad. Maruska tu si gde si iz te koze nemozes pobeciuser posted image . Mi smo tu da te podrzimo koliko mozemo. Naravno da genetiku mogu da rade i kasnije i sve moguce druge analize, i potraga ce im biti laksa kad rade histopatologiju nego ovako odokatvivno. Ali moze da se desi i da se uzrok ne sazna, kao sto sam objasnila juce. TORCH je jedno vadjenje krvi to ne traje nedeljama. Nego meni to lici kao sto sam se pribojavala, nemaju jasna pravila nego jedan doktor kaze ovako drugi onako a ona ceka. Ne znam ni da li smeju da izvrse prekid ako majcin zivot nije ugrozen bez odluke komisije. Tacno je to da ako beba nema sanse da prezivi a sigurno da nema barem ne bez velikih i teskih ostecenja sve je to jedno tesko mrcvarenje ali ako nemaju jasnu regulativu moze im se. Mogu samo da s enadam da ce da se pojavi neko razuman sa dovoljno autoriteta da prekine agoniju.... zelim ti puno snage Maurska user posted image

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
10.10.2019 10:30:14   
popkica bebic
Maruška, drži se! Nemam šta da kažem... Ne znam šta bih....

Meni je hgb porastao sa 89 na 102. Nije mnogo, ali bitno je da raste. I broj eritrocita i hematokrit. Ubi me u pojam čekanje... AnaTamara, jesi li još uvek 2 u 1? 

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
10.10.2019 10:31:53   
lesli
Ma znam da je Torch jedno vadjenje krvi, ali se rezultat ceka nedeljama.
Besmisleno mi je da urade sve sto mogu i da cekaju sve zive rezultate koji mogu da se cekaju po 7-10 i vise dana, ako je jasno da beba ne moze da prezivi ili i ako moze sto kazes sa veoma ozbiljnim, trajnim ostecenjima.

Maruska user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
10.10.2019 10:41:58   
Bojana05
Khaleesi,mnogo mi je zao zbog svega sto si morala da prodjes...ti najbolje razumes Marushku i agoniju kroz koju prolazi....s obzirom da si ostala u Srbiju,mozda da pokusas da uhvatis vezu da ta komisija brze donese odluku,da ne moras da cekas jos 3 nedelje ipak imas dete kuci koje te ceka i kome si potrebna...ne znam,nisam pametna,znam da postoje procedure koje se moraju ispostovati ali mi nije jasno kako mogu da ti produzavaju agoniju ako ce se vec zavrsiti isto😔😔😔
Popkice,suoer za krvnu sliku👏👏👏najbitnije je da raste i da na porodjaj ne odes iscrpljena. Jos malo i gotovo,jel?

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
10.10.2019 11:49:15   
bubulence
Zene, hajde da ne pravimo zbrku i da je samo bunimo informacijama za koje nismo 100% sigurni. TORCH se ceka do nedelju dana, radila sam ga nekoliko puta ove godine. Drugo, komisija se takodje ne ceka dugo. Imam primer u porodici, jetrva je imala prekid trudnoce, jedno popodne je ustanovljen problem, primljena u bolnicu, odradjene analize, sutra dan zasedala komisija i isto popodne je izazvan porodjaj. Ovde pokusavaju da utvrde uzrok, sigurno postoji razlog zasto to rade, veci su strucnjaci od nas. 


(odgovor članu Bojana05)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
10.10.2019 12:03:39   
Maslacak15
pa ona je rekla jutros da joj je doktorka saopstila da moze da traje tri nedelje.....


tj deluje kao da svaki put dobije drugu informaciju. Juce su joj rekli da je stanje jako lose i samo osnovne analize i prekid. Pa joj je doktorka druga rekla da ipak moze da potraje tri nedelje ( bez da je popravila prognozu o ishodu trudnoce). Njoj je ocigledno svega dosta (razumljivo) i htela bi sto pre da okonca agoniju.

sigurno da niko ne zeli da je zbunjuje i otezava situaciju.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 10.10.2019 12:11:30 >

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here