|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
6.12.2009 21:01:31   
Anoniman
Iskreno, mislim da me mama nije videla golu otkako sam pocela da nosim grudnjakuser posted image Nije to poenta. Ni ja ne volim da mi se neko mesa. Ja znam da bi mi, da je tako moglo, mama dosla na dva sata, pomogla sta treba i otisla, a svekrva je bila tu ceo dan, svima pricala kako mi pomaze, a ne radi nista. Njenu pomoc nisam ni trazila, ni ocekivala.
A mm radi kod privatnika, i dobio je tri slobodna dana kad sam se portodila


(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
6.12.2009 21:08:56   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Nedja

Iskreno, mislim da me mama nije videla golu otkako sam pocela da nosim grudnjakuser posted image Nije to poenta. Ni ja ne volim da mi se neko mesa. Ja znam da bi mi, da je tako moglo, mama dosla na dva sata, pomogla sta treba i otisla, a svekrva je bila tu ceo dan, svima pricala kako mi pomaze, a ne radi nista. Njenu pomoc nisam ni trazila, ni ocekivala.
A mm radi kod privatnika, i dobio je tri slobodna dana kad sam se portodila




Tako nekako user posted image Pazi, ja nisam pricala konkretno o nekome ovde, samo sam skrenula paznju da postoji i druga strana. Zalosno je to sto tvoj muz nije mogao da uzme godisnji, ali to nam je ovde bolna realnost. A za svekrve ne znam, sve su razlicite, ne znam sta bih ja radila da je moja neka ostrokondja i da mi je blizu, lako mi je sada da pametujem u ovoj situaciji



_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
6.12.2009 21:15:48   
Lu
Samo treba imati čvrst stav i reći,ne hvala ne treba mi pomoć(ako ne treba),ja sam tako rekla i svojoj mami,imam mišljenje isto kao Lilly.
I mm je dobio slobodno 10 dana ali sam ja od toga 7 provela u bolnici tako da...ostali smo sami ja i Roko.
Uglavnom moja mama se plašila i da uzme maloga,jednom se izderala na mene što on plače dok ga kupamuser posted image
Zato sam ja fino sebi platila babicu da mi dolazi dok ja ne prohodam,pa ne treba mi još da se nerviram i prepirem sa mamom ionako sam bila van sebe taj prvi mjesec-dvauser posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
6.12.2009 21:52:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedja

IZVORNA PORUKA: OTI

a je l mislite da je mnogo glupo sto ja zelim da moja mama dodje u stan sa nama posle porodilista?
Mene ce verovatno docekati mm, svekrva, moji roditelji...
Ja bih stvarno zelela da samo moja mama i mm dodju gore u stan...
Da li je glupo da svekrvi kazem to?
Joooj, glupo je...





OTI, draga, to je bila i moja zelja, i kajacu se celog zivota sto to niasm jasnije rekla svekrvi, nego sam joj rekla da ne mora da dodje, da ce doci moja mama. Trebala sam joj reci NEMOJTE DOLAZITI!!!!Ona je ipak uzela mesec dana godisnjeg, dve nedelje dolazila svaki dan i po ceo dan gledala tv, i nista mi nije pomogla. Kajacu se ceo zivot sto sam muku mucila sama na svetu prvih mesec dana, kada je mm radio po ceo dan, ona nije htela da pomogne, a mama nije mogla da dodje, da se svekrva ne uvredi. Iskomuniciraj to...svakako ce ti biti prijatnije da te mama vidi onako slomljenu od porodjaja, i da te gleda kako dojis, i da ti udje u sobu kad se presvlacis, nego svekrvauser posted image I lakse ces njoj reci sta ti se jede, ili izadji iz sobe, nije mi do zivota, a ne tebe da gledam...a verovatno ces imati takvih trenutaka.



Meni nece biti glupo da kazem muzu da zelim svoju mamu i samo svoju mamu ti tih dana...
Vala ima da razume.
Nego, ja jos nemam predstavu kako to izgleda i koliko ti je neko potreban tada...
MM je isto isplanirao da uzme 10 dana tada (firma daje 5 sama po sebi za rodjenje i 5 ce da uzme godisnjeg)...ali mi se cini da ce mi trebati mama...
Inace bih volela da je moguce da mm i ja sami to sve sredimo tih 10 dana...Ne znam kako to sve izgleda i da li je to dovoljno?

Pokusavam da zamislim iz vasih prica...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
6.12.2009 21:53:39   
tea87bgd
Ja nisam mogla da kazem ne treba mi nicija pomoc jer zivimo zajedno.U porodiliste su dosli mm,svekar i zaova,a kod kuce su bili zaovin muz i dete i svekrva.Posto nisam neki ljubitelj cveca(nije da ga ne volim vec mislim da je bolje potrositi novac na nesto drugo)baredila sam mm da mi slucajno ne donosi cvece vec mi je kupio omiljenu bombonjeru.A svekar je u porodiliste doneo buket za babicu koja je donela bebu i za mene.Znala sam da ga je svekrva nagovorila da uzme cvece pa sam iskulirala i njega i cvece iz principa.A kad smo dosli kuci ludiloooooo.Puna kuca ljudi,ono dete se dere,svekrva naspremala hrane kao da nikad nisam jela i tako.Da bi rascistila glavu otisla sam do prodavnice da prosetam.Mislim,lepo je s njihove strane sve to,docek,hrana i ostalo,ali meni je tad trebao odmor vise od svega.I jedino mi je bilo zao sto moja mama nije bila tad pored mene.Bas mi je trebala u tom trenutku,ali sta da se radi...

_____________________________

Hajde da ostavimo za sobom
bar mali trag na svetu ovom
kad jednom ode nam sve u vetar
i svako od nas bude nepar...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
6.12.2009 22:08:55   
Anoniman
a bi rascistila glavu otisla sam do prodavnice da prosetam.Mislim,lepo je s njihove strane sve to,docek,hrana i ostalo,ali meni je tad trebao odmor vise od svega.I jedino mi je bilo zao sto moja mama nije bila tad pored mene.Bas mi je trebala u tom trenutku,ali sta da se radi...
IZVORNA PORUKA: tea87bgd

Ja nisam mogla da kazem ne treba mi nicija pomoc jer zivimo zajedno.U porodiliste su dosli mm,svekar i zaova,a kod kuce su bili zaovin muz i dete i svekrva.Posto nisam neki ljubitelj cveca(nije da ga ne volim vec mislim da je bolje potrositi novac na nesto drugo)baredila sam mm da mi slucajno ne donosi cvece vec mi je kupio omiljenu bombonjeru.A svekar je u porodiliste doneo buket za babicu koja je donela bebu i za mene.Znala sam da ga je svekrva nagovorila da uzme cvece pa sam iskulirala i njega i cvece iz principa.A kad smo dosli kuci ludiloooooo.Puna kuca ljudi,ono dete se dere,svekrva naspremala hrane kao da nikad nisam jela i tako.Da bi rascistila glavu otisla sam do prodavnice da prosetam.Mislim,lepo je s njihove strane sve to,docek,hrana i ostalo,ali meni je tad trebao odmor vise od svega.I jedino mi je bilo zao sto moja mama nije bila tad pored mene.Bas mi je trebala u tom trenutku,ali sta da se radi...


Tea upravo to me interesuje...Znaci porodilja moze da hoda taj dan? ne mogu upravo to da zamislim...kako to izgleda? da li zena moze sama sa muzem i bebom ako naravno uzmemo da je sve proslo regularno???


(odgovor članu tea87bgd)
  Direktna veza do poruke: 56
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
6.12.2009 22:15:59   
tea87bgd
Pa ja sam mogla da hodam,samo sam malo teze sedala...Tu mi je od pomoci bilo cebe koje sam uvila u rolnu i onda sela u tu rupu od cebeta.Imala sam 4 konca ali nije bilo strasno.Ma mozes sama sa muzem beba ionako spava i jede.Ja sam ti onaj tip i sto ne mogu - mogu.Organizacija ti je pola posla...

_____________________________

Hajde da ostavimo za sobom
bar mali trag na svetu ovom
kad jednom ode nam sve u vetar
i svako od nas bude nepar...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
6.12.2009 22:19:17   
tea87bgd
I ako ti treba pomoc nemoj da ti bude glupo zovi svoju mamu.Muzu objasni zasto ti treba mama tada,a svekrva razumela ili ne njen problem.

_____________________________

Hajde da ostavimo za sobom
bar mali trag na svetu ovom
kad jednom ode nam sve u vetar
i svako od nas bude nepar...

(odgovor članu tea87bgd)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
6.12.2009 22:19:54   
Anoniman

Pa to me interesuje..NAjradije bih sve oterala kuci i sa svojim muzem i detetom dosla u stan i polako, po redu...
Sta uopste radi zena kad dodje?
je l treba da se tusira? je l treba da se presvuce?
Sta se radi sa bebom kad dodjete?

Sve to pokusavam da zamislim ali verovatno zavisi i od toga kakav porodjaj budem imala...



(odgovor članu tea87bgd)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
6.12.2009 22:30:13   
tea87bgd
Ja sam ispostovala njih kad sam dosla,otisla do prodavnice i otisla sa muzem i bebom u sobu.Beba je sisala i onda zaspao,a ja sam sredila sve sto treba za sutradan kad dodje patronazna tipa kadicu,peskir,jod,gazu,sapun,bokal.I onda se istusirala i otisla kod moje bebice i legla da spavam.Videces kad dodje taj dan,ne moze da se planira.I za dve nedelje uklopices se...

_____________________________

Hajde da ostavimo za sobom
bar mali trag na svetu ovom
kad jednom ode nam sve u vetar
i svako od nas bude nepar...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
6.12.2009 22:32:25   
Anoniman
ma ja o tome kao luda mislim u poslednje vreme  user posted image

hvala tea
user posted image

(odgovor članu tea87bgd)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
6.12.2009 22:36:32   
tea87bgd
Samo se ti opusti i uzivaj u trudnoci.Koliko imas jos do kraja?
Nema na cemu i drugi put...i treci ako zatrebauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hajde da ostavimo za sobom
bar mali trag na svetu ovom
kad jednom ode nam sve u vetar
i svako od nas bude nepar...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
6.12.2009 22:39:11   
Anoniman
ma ima jos da se gura...termin mi je 20.mart...



(odgovor članu tea87bgd)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
6.12.2009 22:43:21   
tea87bgd
Sad ce to brzo...Samo napred...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hajde da ostavimo za sobom
bar mali trag na svetu ovom
kad jednom ode nam sve u vetar
i svako od nas bude nepar...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
6.12.2009 22:48:24   
gagana83
Jao Oti,bas su mi slatka ova tvoja pitanjauser posted image Naravno da porodilja moze da hoda,osim ako nije imala nekih komplikacija na porodjaju.Ja sam ustala uz pomoc babice par sati nakon porodjaja.Ja nisam mogla da sedim desetak-petnaest dana zbog rane a tusirala sam se jos u porodilistu.Tih prvih dana ce beba verovatno samo spavati tako da neces imati nekih obaveza oko nje osim da je nahranis,presvuces,okupas i previjes pupakuser posted image Kad bude dosao taj dan znaces i sama sta treba da radis,veruj mi.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu tea87bgd)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
6.12.2009 22:53:26   
tea87bgd

IZVORNA PORUKA: gagana83

Jao Oti,bas su mi slatka ova tvoja pitanjauser posted image Naravno da porodilja moze da hoda,osim ako nije imala nekih komplikacija na porodjaju.Ja sam ustala uz pomoc babice par sati nakon porodjaja.Ja nisam mogla da sedim desetak-petnaest dana zbog rane a tusirala sam se jos u porodilistu.Tih prvih dana ce beba verovatno samo spavati tako da neces imati nekih obaveza oko nje osim da je nahranis,presvuces,okupas i previjes pupakuser posted image Kad bude dosao taj dan znaces i sama sta treba da radis,veruj mi.

A ja ne napisah za presvlacenje blesauser posted image ,a pupak je bio tatin zadatak...Kazem ti OTI ne razmisljaj o tome vec UZIVAJ...

_____________________________

Hajde da ostavimo za sobom
bar mali trag na svetu ovom
kad jednom ode nam sve u vetar
i svako od nas bude nepar...

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
6.12.2009 22:56:06   
mihi
Oti moj savet, beba, muz, ti i eventualno nek ko ti mnogo prija, tvoja, mama, sestra.... i kraj.

(odgovor članu tea87bgd)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
6.12.2009 23:01:30   
Anoniman
svima hvala
user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
6.12.2009 23:04:07   
Anoniman
Apro po intime, tri dana posle prvog porođaja došla je svekrva, ja treba da dojim bebu koja je već gladna i plače ona stoji na vratima od sobe i čeka da počnem, ja nemam nameru da počnem dok je ona na vratima, dojenje je po meni intimna stvar. Beba se sve više dere, ona mi kaže pa što ga ne hraniš ja joj odgovorim hoću samo Vi zatvorite vrata, svako normalan bi shvatio, a ona komentariše "kakve veze ima kako ciganke na ulici doje decu" Pritisak 300. Posle 7 dana se spakovala i uvređena otišla, drugo unuče je videla posle dva meseca jer sam mm zapretila da  mora da kaže da toliko traje oporavak od CR.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 69
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
6.12.2009 23:04:40   
buhla
ja pretpostavljam da ako sve prodje u redu na porodjaju, da ti niko sa strane nije potreban da bude konstantno sa vama... eventualno neko da ode u prodavnicu, pripazi na bebu dok ti odmoris ili skuva rucak, pospremi... moj plan je posto mi je mama u blizini, da dodje povremeno u toku dana da pomogne, naravno kad ona bude mogla... pogotovo sto je i pitanje koliko ce mm biti uz nas, zbog posla, a i majke! 

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
6.12.2009 23:06:27   
tea87bgd

IZVORNA PORUKA: mihi

Oti moj savet, beba, muz, ti i eventualno nek ko ti mnogo prija, tvoja, mama, sestra.... i kraj.

Kratko i jasno...a ne kao ja...esej...user posted image user posted image

_____________________________

Hajde da ostavimo za sobom
bar mali trag na svetu ovom
kad jednom ode nam sve u vetar
i svako od nas bude nepar...

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
6.12.2009 23:06:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Apro po intime, tri dana posle prvog porođaja došla je svekrva, ja treba da dojim bebu koja je već gladna i plače ona stoji na vratima od sobe i čeka da počnem, ja nemam nameru da počnem dok je ona na vratima, dojenje je po meni intimna stvar. Beba se sve više dere, ona mi kaže pa što ga ne hraniš ja joj odgovorim hoću samo Vi zatvorite vrata, svako normalan bi shvatio, a ona komentariše "kakve veze ima kako ciganke na ulici doje decu" Pritisak 300. Posle 7 dana se spakovala i uvređena otišla, drugo unuče je videla posle dva meseca jer sam mm zapretila da  mora da kaže da toliko traje oporavak od CR.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


O lude li zene boze...
Ljudi su neverovatni i netakticni...neverovatno.
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 72
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
6.12.2009 23:07:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: tea87bgd


IZVORNA PORUKA: mihi

Oti moj savet, beba, muz, ti i eventualno nek ko ti mnogo prija, tvoja, mama, sestra.... i kraj.

Kratko i jasno...a ne kao ja...esej...user posted image user posted image


ma moze i esej i kratko uputstvo !!meni je sve bolje nego nista...posto mi je NISTA u glavi sada  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tea87bgd)
  Direktna veza do poruke: 73
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
6.12.2009 23:13:20   
mihi
Stvarno ne taktični OTI, a ženi je posle porođaja potrebna pažnja, mir, spokoj, tolerancija okoline i pomoć ali ne po svaku cenu, nekad je lakše da se i sama malo pomuči nego da tu bude neko ko je nervira.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Docek iz porodilista - sta zamisljamo?
6.12.2009 23:17:12   
Anoniman
Upravo tako...Nekako mi se cini prirodno da se toj zeni sve udovolji, da joj se pomogne...Ako ne mozes da je osetis pitaj je sta joj odgovara...

A ne tako..svako svoje tera..
ma neka se  nosi rodbina u pmmm

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here