|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Roditeljski dodatak
12.7.2010 18:23:28   
lanajelena
predali odavno jos nam nije stiglo resenje user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Roditeljski dodatak
12.7.2010 18:33:26   
Anoniman
Jao super što te vidim na ovoj temi, već danima hoću da pitam nešto, a super, ti si taman iz N.Sada i rodila si drugo! user posted image

Dobija se samo od republike, 100.000 i nešto dinara, na 24 rate, jel?

Gde se to predaje, u Radničkoj ili preko puta Isidorine?
I šta sve još ide uz prijavu... jel opet ima ono mlaćenje po centru za socijalni rad?

(odgovor članu lanajelena)
  Direktna veza do poruke: 302
   RE: Roditeljski dodatak
12.7.2010 18:36:42   
lanajelena
4350 tako nesto se dobija na dve godine...isto kao i za prvo dete,moram da nadjem taj spisak jer mi je sve podnosila koleginica(draga moja) ide i socijalni rad(tamo najmanje posla)...trebaju ti izvodi i za prvo dete i drugo,aj pitam sutra pa ti saljem

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Roditeljski dodatak
12.7.2010 18:39:40   
Anoniman
I za prvo i za drugo??? Skotovi! Lopovi! user posted image

Aj budi srce, pa napiši ovde, puuuuno bi mi značilo. I pitaj i u koju zgradu se nosi... mislim da je ovo u Radničkoj gradski nešto, a da za republički treba da nosim preko puta Isidorine.

Inače, ako se ja dobro sećam, ja sam rešenje za prvo dobila kada je imao oko 3 meseca.

(odgovor članu lanajelena)
  Direktna veza do poruke: 304
   RE: Roditeljski dodatak
12.7.2010 22:44:57   
New Mom
Tasho, u Radničku ide sve vezano za republičke dodatke, bez obzira za koje je dete. I procedura je ista kao za prvo (ispisala sam na 9.strani, da se ne ponavljam).
U Žarka Zrenjanina (kod Isidorine) ide vezano za pokrajinske i gradske dodatke (u školici su rekli da se to dobija samo za prvo, za svako drugo ide samo za republički, ali to proveri, nisam merodavna za to).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Roditeljski dodatak
12.7.2010 22:54:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: New Mom



Republički dodatak (u Radničku 2):
- uverenje iz Centra za socijalni rad da nisi lišavana roditeljskog prava (prvo to odraditi. Za to treba fotokopija izvoda iz m.k.r za svu decu, uverenja o prebivalištu za svu decu, fotokopije ličnih karti roditelja i zahtev koji se dobija u Centru. Ne moraš ići lično, može neko drugi da preda.)
- zahtev za roditeljski dodatak
- izvod iz matične knjige rođenih za dete - original (nisu vratili)
- uverenje o državljanstvu majke - original (nije vraćeno)
- fotokopija llične karte majke i original na uvid
- fotokopija zdravstvene knjižice majke (koja je overena i sa istom adresom kao u ličnoj karti)
- uverenje o prebivalištu deteta iz SUP-a
- 2 fotokopije štedne knjižice Poštanske štedionice




user posted image

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 306
   RE: Roditeljski dodatak
12.7.2010 23:48:10   
isidora88
sve sam procitala sto ste do sad pisale ali mi nista nije jasno user posted image
koliko se dobija para za prvo dete u novom sadu? kada je najbolje podneti zahtev i koliko se ceka na isplatu?
i ako neko moze da mi kaze sta je sve potrebno od dokumenata,znaci koliko mi treba izvoda iz m.k.r, koliko drzavljanstava i ostalih gluposti?
kada najranije moze da se podnese zahtev?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Roditeljski dodatak
13.7.2010 0:05:13   
lothroniell
Ne znam tacno koliko para se dobija, ali oko 600e koliko smo mi skontali. Treba ti 3 izvoda (mogu kopije), potvrda iz centra za socialni rad da neposredno brines o detetu, neki obrazac koji se uzima u radnickoj 2, i neki koje uzimas u Zarka Zrenjanina 2 neka kancelarija za socialno nesto nesto dece... user posted image Kopija tvoje zdravstvene knj., 2-3 kopije stedne knjizice postanske stedionice, i nekoliko kopija LK. Toliko se ja secam. Jedni su nam rekli da se ceka 2 meseca, drugi mesec dana... Pa cemo videti!
Nadam se da sam bar malo pomogla.

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Roditeljski dodatak
13.7.2010 0:27:37   
isidora88
pomogla si mi puno user posted image
jos da mi neko kaze koja je cifra u pitanju i da li mogu da prikupim dokumenta pre rodjenja bebe (mislim na moja dokumenta)
i zanima me kada najranije moze da se podnese zahtev?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Roditeljski dodatak
13.7.2010 8:08:36   
bebablue
isidora, nama su sve objasnili u Skolici za trudnice, tj. dobile smo fotokopije obrazaca i neki iskucani tekst, gde ides i sta nosis. Jedino obrazac iz Radnicke ne mozes kopirati, vec ga moras uzeti, a uz njega dobijes isto fotokopirano uputstvo sta ti treba i gde se predaje. Ne moras imati otvorenu stednu knjizicu u Postanskoj Stedionici, jer se taj racun za roditeljski dodatak oni sluzbeno otvore. Kada ti legnu pare, dovoljno je Resenje koje ces dobiti i licna karta da bi podigla novac.

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Roditeljski dodatak
13.7.2010 12:44:16   
lanajelena
IZVORNA PORUKA: Tashke

IZVORNA PORUKA: New Mom



Republički dodatak (u Radničku 2):
- uverenje iz Centra za socijalni rad da nisi lišavana roditeljskog prava (prvo to odraditi. Za to treba fotokopija izvoda iz m.k.r za svu decu, uverenja o prebivalištu za svu decu, fotokopije ličnih karti roditelja i zahtev koji se dobija u Centru. Ne moraš ići lično, može neko drugi da preda.)
- zahtev za roditeljski dodatak
- izvod iz matične knjige rođenih za dete - original (nisu vratili)
- uverenje o državljanstvu majke - original (nije vraćeno)
- fotokopija llične karte majke i original na uvid
- fotokopija zdravstvene knjižice majke (koja je overena i sa istom adresom kao u ličnoj karti)
- uverenje o prebivalištu deteta iz SUP-a
- 2 fotokopije štedne knjižice Poštanske štedionice




user posted image


Mom odradila moju obavezu...sve potpisujem,samo se u Radnicku predaje za drugo,trece

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Roditeljski dodatak
13.7.2010 15:29:07   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Mi smo proshlog ponedeljka predali dokumentaciju za roditeljski dodatak...
Predali smo 2 zahteva za po 5000 od grada Subotice, Dva zahteva za prvo i drugo dete od pokrajine, i 2 zahteva za prvo i drugo dete od republike i jedan zahtev za blizance....

Danas sam dobila reshenja za sve osim za blizance....jel to kasni ili mi nije odobreno? Jel vama to reshenje kasnije stiglo?

I jel moze neko da mi objasni kako preko neta da proverim racun u poshtanskoj shtedionici?user posted image



Razjasnila sam svoja pitanja....

Danas su me zvali iz pokrajinskog sekretarijata...u vezi dokumentacije za blizance...treba da im dostavim ochitanu lichnu kartu...poshto imam onu sa chipom na kojoj ne pishe adresa... Super shto su me zvali...mogli su jednostavno da mi odbiju zahtev...

A rachun u poshtanskoj shtedionici ne mogu da pratim preko interneta ili sms-a, jer imam shtednu knjizicu, a ne tekuci rachun.... pa tju morati lichno da idem i proveravam kad su mi legle parice...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 312
   RE: Roditeljski dodatak
13.7.2010 15:31:36   
Anoniman
Inache...shto se tiche potrebne dokumentacije...uopshte nije komplikovano...jer na svakom zahtevu koji uzmete...pishe shta je potrebno priloziti uz zahtev.... A kod nas se svi zahtevi uzimaju i predaju na istom mestu... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 313
   RE: Roditeljski dodatak
13.7.2010 21:08:41   
New Mom
IZVORNA PORUKA: isidora88

sve sam procitala sto ste do sad pisale ali mi nista nije jasno user posted image
koliko se dobija para za prvo dete u novom sadu? kada je najbolje podneti zahtev i koliko se ceka na isplatu?
i ako neko moze da mi kaze sta je sve potrebno od dokumenata,znaci koliko mi treba izvoda iz m.k.r, koliko drzavljanstava i ostalih gluposti?
kada najranije moze da se podnese zahtev?

isidora, na strani 9. sam sve to napisala. A najranije možeš podneti čim dobiješ prvi izvod iz m.k.r. za bebu.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Roditeljski dodatak
14.7.2010 12:26:12   
BabyG
Ja predala zahteve 18.2. 22.2 mi stiglo rešenje. 30.3. od republike sam dobila pare, 8.4. od pokrajine, a od grada ništa još uvek.. user posted image

_____________________________

Konačno sam shvatila zašto imam par kilograma više nego pre par godina. Kako
starimo postajemo sve teži. To je zato što imamo sve više znanja u
našim glavama. Dakle ja nisam debela, nego inteligentna!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Roditeljski dodatak
14.7.2010 12:29:32   
simke
Od grada i od pokrajine uplaćuju zajedno,bar je tako bilo u našem slučajuuser posted image

(odgovor članu BabyG)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Roditeljski dodatak
14.7.2010 12:45:00   
isidora88
a koliko uplacuje drzava,pokrajina i grad? o kolikim parama je rec? da znam na koliko mogu da racunam user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Roditeljski dodatak
14.7.2010 12:48:34   
lanajelena
Isidora koliko se ja secam sve ukupno nekih 60000 ...neka me preprave svezije prvorotke(ja zaboravim sta je juce bilo a ne pre tri god)

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Roditeljski dodatak
14.7.2010 14:42:53   
BabyG
I tako se ja vama požalih, proguglah malo i nađoh broj Gradske uprave za socijalnu i dečiji zaštitu.. I posle malo muke, dobih vezu iiiiiiiiiii... Novac mi je uplaćen još u MAJU, ali na lični broj (JMBG)! Prema tome, kad pproveravate, idite u poštu OBAVEZNO i tražite da vam provere i lični broj. Piše u štednoj knjižici. I reče mi ta službenica, šta li je već, da od novembra uplaćuju na lični broj.

Isidora, od republike je 27000, od pokrajine 30000 i od grada NOVOG SADA 15000 dinara.


_____________________________

Konačno sam shvatila zašto imam par kilograma više nego pre par godina. Kako
starimo postajemo sve teži. To je zato što imamo sve više znanja u
našim glavama. Dakle ja nisam debela, nego inteligentna!

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Roditeljski dodatak
14.7.2010 14:47:59   
BabyG
E da! Rekli su mi i da su pare uplaćene i onima koji su podneli zahtev u aprilu, pa ako ima takvih, brzo po novce! user posted image

_____________________________

Konačno sam shvatila zašto imam par kilograma više nego pre par godina. Kako
starimo postajemo sve teži. To je zato što imamo sve više znanja u
našim glavama. Dakle ja nisam debela, nego inteligentna!

(odgovor članu BabyG)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Roditeljski dodatak
14.7.2010 14:55:18   
Mishica 77
Ja od republike još nisam dobila. user posted image
A možda ja nešto ne radim dobro. Kad je legao novac od pokrajine, stigao mi je izveštaj na kućnu adresu i sa tim sam otišla u PŠ. Ja sad čekam isto. Jel tako treba ili da idem u PŠ da pitam? Kontam trebaju da jave. Nije mi jasno. user posted image Sve ostalo sam dobila ooooodavno.


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu BabyG)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Roditeljski dodatak
14.7.2010 17:31:14   
BabyG
Mishice, napisah u prethodnom postu da ne mogu u PŠ da ti provere stanje na LIČNOM BROJU (JMBG-u) i da treba do Pošte da odeš.....

_____________________________

Konačno sam shvatila zašto imam par kilograma više nego pre par godina. Kako
starimo postajemo sve teži. To je zato što imamo sve više znanja u
našim glavama. Dakle ja nisam debela, nego inteligentna!

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Roditeljski dodatak
15.7.2010 1:15:46   
Mishica 77
Ne videh... Fala, fala!
Kakva neviđena budalaština!!! Ali ne-vi-đe-na!!!
Će idem sutra da proverim!


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu BabyG)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Roditeljski dodatak
15.7.2010 11:08:59   
Anoniman
Pokupila sam formulare iz Centra za socijalni rad i iz Radničke! user posted image

(odgovor članu Mishica 77)
  Direktna veza do poruke: 324
   RE: Roditeljski dodatak
19.7.2010 11:23:34   
LillyT
Stigao mi je jutros papir iz Tirsove i sada mi vise nista nije jasno. Tamo su mi rekli da sa papirima idem u prvu postu, a na tom sto mi je stigao, pise da ce mi se isplatiti preko knjizice u Postanskoj stedionici. Gde sada ja idem po pare user posted image Da li su posta i postanska isto?!?
Jbt, sto sam smotana kada mi neko daje novac, nisam navikla da nesto dobijam

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here