|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  96 97 [98] 99 100   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
15.10.2013 11:22:22   
Brbljivica
zdravo cure ,bas mi je drago sto je zazivela ova tema malo vise .!vidim ia i novih clanica pa bih da ih pozdravim i pozelim lepo druzenje na ovim stranicama sa nama.tu smo da se kritikujemo ,pomazemo i delimo misljenja.
ne mogu tacno da se setim imena nove jedne clanice koja tek treba na konsultacije (na F...) joj je ime...
ja sam isto na konsultacije bila negde jula a vto ce mi poceti sada sa prvom mecom ,,a to je oko 1novembra .hocu da kazem da je rano isuvise krenula sa priprema za vto ,jer ce analize alo zastariti do pocetka njenog vto s obziro da jos nije bila na konsultacije .koliko sam skontala SPEBO trazi skorz sveze analize .meni je ostao UZ uterusa (sutra ga radim ) ,i progesteeron 21dana ciklusa ,a to je negde 25og okotbra .i sa tim su moji nalazi gotovi .ovih dana ocekujem od njih poziv za histeroskopiju i bas mi je drago sto ce mi raditi hietrosopiju para nedelja pred vto.to puno znaci .
meni se isto Aleksandra javljala na tel ,,,ali meni je nebitno sta govore .po pet puta ih pitam dali su dobili email i koliko tacno analiza su mojih dobili ,jer se desavalao da ne mogu da otvore sve dokumente koje im saljem emilom.pa ja nazovem i preispitam sve .uvek su mi odgovarale,ako ne odmah ,onda pri kraju radnog vr tj oko 14,15 h me nazovu ,smire me i kazu mi sta im je u planu samnom nadalje .
mi smo tj mm je imao ureaplazmu non stop mesecima i jedva neki put uspemo da izvucemo sterilan nalaz.posto spebo ne trazi za mm nalaz ureaplazme,ja sam ih upozorila da je mom m to veliki problem i da bi bilo najbolje da se to izleci bezobzira sto na papiru za anlize ne stoji da klinika spebo trazi ureaplzmu za muskarca.
slozili su se samnom i rekli da i mm mora imati sterilan bris ,pa tek onda se mozemo ušustiti u avanturu oko histeroskopije.
za divno cudo njega su izlecili sa samo jedno kutijom dovicina u sta smo mi bas bas sumnjali ! on je znao da popije i po 2 gr antibiotika (eritromicina ) na dan ,po preporuci doktora i nije uspeevao da se izleci. pomislili smo -pa kako se onda moze izleciti sa samo jednom???!user posted image - ali eto ,,uspeo je i nadam se da ce tako ostati!user posted image
zato smatram da je clanica F... ,krenula jako rano sa analizama,jer ce oni posle traziti verovatno da se jos nesto ponovi.
nama je doktror stojkovic odmah rekao da je trebala histeroskopija izmedju 2 vto ,i da samo ja uradim kariotipe (posto kaze-mm vec ima decu ,pa on ne mora !)
meni su hormoni ok osim prolaktina koji je malo povisen i rekose da ce mi dati tabletice za to ,pa cemo da vidimo.
hocu da vama kaze cure ,da zovete i pitate po sto puta nesto sto vas zanima i nista bez njih da ne radite .mene su tako ucili ,i vidim da su moje drugarice bile u pravu ...
ko sto rece jedna cura ovde ,i sestre tamo imaju svoje krizne i nervozne trenutke -moramo i to da razumemo...mi imamo nas cilj ,a one samo moraju raditi njihov posao ,sve ostale je na doktorima ,sreci i BOGU!user posted image

_____________________________

ja --"76...hsg-ok,ureaplazma-kako kad...
oktobar 2013,histeroskopija-otkolnjen septum
mm--"72.oligospermija i ureaplazma -non stop od 2008 god! (otac dvoje dece!)
1.vto KC.Nis-2010god.--spontani u 2mesecu
2. vto KC Nis 2013-beta 0...

(odgovor članu Lepterija)
Direktna veza do poruke: 2426
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
15.10.2013 11:28:58   
Brbljivica
DEVOJCICE draga ,moj mm je koristio (i dalje koristi ) prah CORDICEPS SINENSIS ( 3 x po pola kasicice )dnevno ,i 2 meseca unazad je uporeo sa tim uzimao i prag MORINGE tkz.zeleno zlato ...imao je oligospermiju 2 ,jedva 15 miliona u celom ejakulatu i 60 posto morf dobrih spermica ,sada ima 22,5 miliona i 81 posto morf dobrih spermica sa 60 posto pokretnih 10 psoto slabo pokretnih i 30 posto nepokretnih spermica ...
licno islim da mu je to pomoglo ,amada smo i lab promenili ,pa zato zelimo da ponovimo u LE spermogram.moj je savet da se sperogram za analizu vto u psebu odradi u spebu ,bezobzira na novac ,.mene su tako savtovali i vec mi je jasno zbog cega ste mi tako savetovale.hvala vam ,.
IZVORNA PORUKA: alex88

da jesam ,88 sam godiste,ali zbog problema koji imamo nismo hteli da cekamo,spermogram se pogorsava svakih 6 meseci i pored raznih preparata za poboljsavanje,pa me iskreno strah da ostanemo bez icega a i zajedno smo 5 godina.



_____________________________

ja --"76...hsg-ok,ureaplazma-kako kad...
oktobar 2013,histeroskopija-otkolnjen septum
mm--"72.oligospermija i ureaplazma -non stop od 2008 god! (otac dvoje dece!)
1.vto KC.Nis-2010god.--spontani u 2mesecu
2. vto KC Nis 2013-beta 0...

(odgovor članu alex88)
Direktna veza do poruke: 2427
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
15.10.2013 12:36:43   
alex88
brbljivice mi smo radili u leskovcu spermogram i u potpunosti se podudara sa spermogramom koji radimo u Kv u jednoj privatnoj laboratoriji,kod nas na higijenskom ne rade dobro jednom je pokazao 60% normalnog oblika sto je bilo mnogo,mnogo vise nego sto inace ima.U martu smo pre vto odradili u Le i vise nismo ponavljali,trenutno koristi med sa onim raznim semenkama pa videcemo kad se budemo opet spremali za vto dal ce se ista popraviti.

(odgovor članu Brbljivica)
Direktna veza do poruke: 2428
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
15.10.2013 14:00:53   
Fibi82
Brbljivice, hvala na lepim recima i savetima. Htedoh napisati da mi je ista Alexandra rekla kada sam zvala da pitam u vezi prve konsultacije da kada prikupim sve nalaze, onda da ih zovem i zakazem.. Sta da radim ako zastare.... Tako mi je receno i tako radim. Sta cu, moram biti poslusna. user posted image

(odgovor članu Brbljivica)
Direktna veza do poruke: 2429
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
15.10.2013 14:02:05   
Brbljivica
ma ok ....radi kao sto ti kazu ..... samo pozitivno !

_____________________________

ja --"76...hsg-ok,ureaplazma-kako kad...
oktobar 2013,histeroskopija-otkolnjen septum
mm--"72.oligospermija i ureaplazma -non stop od 2008 god! (otac dvoje dece!)
1.vto KC.Nis-2010god.--spontani u 2mesecu
2. vto KC Nis 2013-beta 0...

(odgovor članu Fibi82)
Direktna veza do poruke: 2430
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
15.10.2013 14:03:18   
Fibi82
Molim te Brbljivice da mi kazes zasto si toliko cekala na postupak?

(odgovor članu Brbljivica)
Direktna veza do poruke: 2431
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
15.10.2013 14:10:55   
Brbljivica
na koji postupak ,,mislis sada u spebu ?? pa zbog guzve !
a< upravo me zvali da mi kazu da ponovim tsh i da ce mi na histeroskopiji reci kada radimo vto,novembar ili decembar ....a ja se pripremila za novembar ,....jaooooooooooooo

_____________________________

ja --"76...hsg-ok,ureaplazma-kako kad...
oktobar 2013,histeroskopija-otkolnjen septum
mm--"72.oligospermija i ureaplazma -non stop od 2008 god! (otac dvoje dece!)
1.vto KC.Nis-2010god.--spontani u 2mesecu
2. vto KC Nis 2013-beta 0...

(odgovor članu Fibi82)
Direktna veza do poruke: 2432
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
15.10.2013 15:23:21   
Fibi82
Da, mislila sam na taj postupak sad u Spebu. Bas ti se oduzilo, uzas.. Ne kapiram samo zasto vecina zena rade histeroskopiju pre postupka? Bas mi je zao sto nista ne razumem u vezi te vto.. user posted image

(odgovor članu Brbljivica)
Direktna veza do poruke: 2433
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
15.10.2013 15:33:56   
Brbljivica
tako se svima duzi vto ,,,ne brini ,,ii ti ces vise anje toliko da cekas ,,,sve mi imamo svoj red...
histeroskopija se radi da bi se dobro videla unutrasnjost materice koja ne moze UZ obicnim da se vidi,i ukoliko postoje neki polipi ,priraslice ...itd ...to se otklanja i cisti se sam zid materice tom intervencijom.samim tim je mnogo bolja uspesnost vto...tako sam ja citala i tako meni rekose ...proguglaj malo.
ti sigurno neces na red pre januara ...ali radi ko sto ti rekli

_____________________________

ja --"76...hsg-ok,ureaplazma-kako kad...
oktobar 2013,histeroskopija-otkolnjen septum
mm--"72.oligospermija i ureaplazma -non stop od 2008 god! (otac dvoje dece!)
1.vto KC.Nis-2010god.--spontani u 2mesecu
2. vto KC Nis 2013-beta 0...

(odgovor članu Fibi82)
Direktna veza do poruke: 2434
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
15.10.2013 15:43:43   
Fibi82
Hvala. U martu mi le radjena laparoskopija, pisah vec da mi je levi jajovod izvadjen, a desni nisu uspeli da prociste. Tamo u otpusnoj listi pise da su materica i jajnici u normalnom stanju za dob i paritet. Zbog toga mislim da meni nece trebati histeroskopija.

(odgovor članu Brbljivica)
Direktna veza do poruke: 2435
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
15.10.2013 15:47:56   
Brbljivica
o tome ti ne brini ,reci ce ti na prvoj konsultaciji oni..ti samo ponesi sve moguce papire ,lepo klasiraj sta je sta ..i tamo pokusaj da im sve lepo objasnis i pitas dali trebas jos nesto dodatno da odradis ...
histeroskopija je bezbolna ,moze i na uput bilo gde ,izlazis za jedan dan iz bolnice -nemoj to da te brine i ako ti to predloze.
ja sam izabrala da radim i platim kod njih histeroskopiju ,mada su uvek u guzvi i prioritet i je prvo vto ,a izmedju svega toga -kada uhvate slobodan dan ,rade histeroskopiju.

_____________________________

ja --"76...hsg-ok,ureaplazma-kako kad...
oktobar 2013,histeroskopija-otkolnjen septum
mm--"72.oligospermija i ureaplazma -non stop od 2008 god! (otac dvoje dece!)
1.vto KC.Nis-2010god.--spontani u 2mesecu
2. vto KC Nis 2013-beta 0...

(odgovor članu Fibi82)
Direktna veza do poruke: 2436
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
15.10.2013 19:13:35   
Brbljivica
cure ,ja odradila amh i inhibin i stigli mi danas nalazi ...
INHIBIN B ---20
AMH --- 1,25 sve u granicama normale .
e sad ,malopre odradila UZ UTERUSA ,doca pise -endometrium 11 dana ciklusa 3,7 mm
na desnom jajniku cista bistorg sadrzaja 36x 30 mm
na zadnjem zidu materice -miom vel 11mm.
levi jajnik -ok.
sta vi mislite ,sta ce se desiti sa mojom vto ,a u petak mi zakazana histeroskopija u spebu ,ali sada me buni cista ,,,kako ce mi to
srediti ?!

_____________________________

ja --"76...hsg-ok,ureaplazma-kako kad...
oktobar 2013,histeroskopija-otkolnjen septum
mm--"72.oligospermija i ureaplazma -non stop od 2008 god! (otac dvoje dece!)
1.vto KC.Nis-2010god.--spontani u 2mesecu
2. vto KC Nis 2013-beta 0...

(odgovor članu Brbljivica)
Direktna veza do poruke: 2437
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
15.10.2013 19:16:47   
17 joka
Brbljivice sve ce se sreditiuser posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Brbljivica)
Direktna veza do poruke: 2438
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
15.10.2013 19:36:49   
alex88
brbljivice jer je to vodena cista?nista ne brini oko toga moze i da se povuce,ja sam ih imala par puta,jednom je bila nesto veca pa sam pila tri meseca orgametril,a par meseci pre vto se opet pojavila i sama nestala.reci ce ti vec al ne bi trebala da predstavlja problem za histeroskopiju.Fibi mozda ti se sad cini da je to dugo cekanje ali proletece videces i sama,ja sam otisla na prve konsultacije sa svim rezultatima,stavili me na program za april,kontracepciju pocela februara,ponovila briseve,krvnu sliku,internistu i brzo je dosao april.

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 2439
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
16.10.2013 0:02:21   
Lepterija
Mislim da to nista nije strasno. Mozes ih pozvati i reci za taj ultrazvuk. Ali pre stimulacije oni OBAVEZNO zakazu da kod njih odradis, moraju da te pogledaju, sto je i logicno. Mene su gledali par dana pre nego sam pocela sa Diferelinom a ono kod mene cista ogromna (mislim da sam je dobila og kontracepcije). Radili su mi punkciju jer nije sama pukla. Punkcija se placa 5000. Ja se nadam da ce se to tebi sve ocistiti od Mikroginona. Pogledace te oni sad, nista ne panici. Ja sam neke nalaze imala jos iz maja meseca i nisu pravili problem, samo sam morala spustiti tsh. Mene vise brine tvoj inhibin B. Valjalo bi da je visi. Ali oni ce ti bolje reci nego ja.
IZVORNA PORUKA: Brbljivica

cure ,ja odradila amh i inhibin i stigli mi danas nalazi ...
INHIBIN B ---20
AMH --- 1,25 sve u granicama normale .
e sad ,malopre odradila UZ UTERUSA ,doca pise -endometrium 11 dana ciklusa 3,7 mm
na desnom jajniku cista bistorg sadrzaja 36x 30 mm
na zadnjem zidu materice -miom vel 11mm.
levi jajnik -ok.
sta vi mislite ,sta ce se desiti sa mojom vto ,a u petak mi zakazana histeroskopija u spebu ,ali sada me buni cista ,,,kako ce mi to
srediti ?!


(odgovor članu Brbljivica)
Direktna veza do poruke: 2440
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
16.10.2013 0:15:46   
Beba2012
Брбљивице, добро би било да не читаш много коментаре. Почињеш да паничиш како ми се чини. Све оно о чему причам је из искуства. Наравно да ме нервирају девојке које би сад да иѕигравају неке паметнице и паметују са коментарима оваквим и онаквим, везано за сестре и све остало. Ја сам причала о свом искуству, умем ја да се иѕборим за своје место под капом небеском, имам доста тог стажа неплодности и све о чему пишем пишем ради нечијег добра. Немој се ни хормонима посебно оптерећивати. Ја рекох да ми FSH није падао испод 10, а имала сам много фоликула. Важна је права терапија, а није ни чудо због сталне терапије да дође до померања тих вредности. Мени је инхибин Б био 90 у циклусу у коме су ми прекинули стимулацију. Лош избор инјекција. Никада се нисам упознавала са женама док би трајала стимулација, јесам комуницирала, али нисам желела да размењујем телефоне и слушам туђу муку. Једноставно сам таква. Успаничим се и помешам све у глави и стално напета не могу остварити циљ. Добре моје, одох да спавам па се чујемо сутра и не губите наду.

(odgovor članu Brbljivica)
Direktna veza do poruke: 2441
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
16.10.2013 12:09:31   
Fibi82
Bravo Bebo za ovo sto si na pisala i smatram da si maximalno u pravu. Ni ja se ne planiram druziti i previse zblizavati ni sa kim. Imam svoje roditelje koji su mi kao najbolji prijatelji i sa njima o svemu razgoravam. Takodje imam divnog muza, brak kakav bih svakom pozelela. U redu je upoznati, ali se previse zblizavati.. Hmmmmm. Suprug ce biti u Leskovcu samnom, on bas i ne dozvoljava da previse razgovaram na ovu temu. Ni sa njim ja ne mogu razgovarati jer ne zeli da se opterecujem ovim svim. A sto Beba2012 kaze, svaka tudja veca muka dovodi do panicenja, a to mi ne treba.

(odgovor članu Beba2012)
Direktna veza do poruke: 2442
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
16.10.2013 13:15:01   
Beba2012
Фиби, желим ти пуно среће. Правила нема, писала сам о томе раније. Ја нисам имала никакав проблем, ја сам родила једно дете , али у првом браку и мислила сам да ће све ићи лако. Много фактора треба да се споји. Сам проф. Стојковић је рекао да је то Божја ствар, када би знали шта је узрок, верујте да би у Лесковцу успевало из прве. Они не малтретирају своје пацијенте. Са др разговарати крајње отворено, он неће да прича, али ја хоћу. Ја бих ушла у ординацију и прво села да причам са др Небојшом и тражим да ми одговори. Када сам ушла у ову причу ништа нисам знала о вантелесној оплодњи. Мени, нпр. др који ми је водио трудноћу није дао да идем на амнио, јер ми је трипл био добар, а други је говорио да идем обавезно због година. Нисам отишла због ризика који може некад да донесе. Понављам ПРАВИЛО ЈЕ ДА НЕМА ПРАВИЛА.

(odgovor članu Fibi82)
Direktna veza do poruke: 2443
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
16.10.2013 16:02:49   
alex88
Pravilo je da nema pravila je stalno ponavljao prof.Stojkovic.Izvinite sto moram da kazem i nemojte me shvatiti pogresno,svi smo razliciti,nekom odgovara i opusti druzenje sa zenama slicnih problema,nekom stvara paniku.Nije da "pametujem" ali odrasli smo ljudi i poznajemo najbolje same sebe,trebamo da radimo ono sto nam odgovara.Izvinjavam se jos jednom ako sam nesto pogresno rekla

(odgovor članu Beba2012)
Direktna veza do poruke: 2444
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
16.10.2013 16:21:48   
Fibi82
Alex, slazem se i sa tobom, svako treba da radi ono sto mu odgovara i sto mu prija. Svako je slucaj za sebe.

(odgovor članu alex88)
Direktna veza do poruke: 2445
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
16.10.2013 17:29:25   
Beba2012
Девојке, баш тако. Радимо оно што нам прија. Ово је стресан поступак и не можемо кроз све сами. Мене је другарица, иначе моја ок другарица, питала докле намеравам да идем на вантелесну. Вратила ме је у свет реалности, али сам јој рекла да ћу ићи док не успем. Нисам се наљутила на њу, желела ми је најбоље.Али, изнервирао ме један коментар који је био у смислу да сад неком од нас неко није био добар, а тај неко је стварно добар. Одреаговала сам тако како јесам и остајем при томе. Ја сам се прехладила пред трансфер, све време сам се чувала, јела много воћа и прехладила се. Изађем ја са пункције, приметим да ме грло болуцка, нос ће сваког часа почети да цури. Питам баш ону сестру Марију, испашће да имам пик на њу, шта да радим. Гледа у мене и не одговара ништа. Питам је да уђем и питам др. Не дозвољава, др има пацијенте. Погледам је, схватим колико је себична и уђем код др. Није ме вратио, дозволио ми да кажем шта имам и предложио фервекс. На дан трансфера била сам као нова. Сад да се нашалим мало, постаћу као Лане Гутовић, не може да шкоди.

(odgovor članu Fibi82)
Direktna veza do poruke: 2446
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
16.10.2013 17:37:09   
Fibi82
I ja cu glavom kroz zid zarad trudnoce.. Ne moze da skodi.. user posted image

(odgovor članu Beba2012)
Direktna veza do poruke: 2447
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
16.10.2013 17:48:48   
alex88
U pravu si bebo veoma je stresan postupak,i meni se desavalo da me neki kometari bliskih ljudi povrede ali naravno nisam mogla da se naljutim zbog toga,ko nije prosao kroz to tesko da moze da te razume u potpunosti.

(odgovor članu Fibi82)
Direktna veza do poruke: 2448
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
17.10.2013 15:17:46   
ivanicasale
cure ja sam danas dobila pozivno pismo da se javim u KC Nis 29.10 u 8h na proces vto.E sada ja sam birala Novi sad ali ocigledno da tamo nema mesta pa su me prebacili u Nis.Sad pomagajte kog dr da izaberem

(odgovor članu Brbljivica)
Direktna veza do poruke: 2449
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
17.10.2013 15:28:56   
daca77
Ivanice, mislim da ti je dr Jasmina jedina tamo normalna i strucna osoba...

(odgovor članu ivanicasale)
Direktna veza do poruke: 2450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  96 97 [98] 99 100   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  96 97 [98] 99 100   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here