|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Klinika Ivanović
24.3.2018 21:50:21   
lesli
Majo, ne brini o tome! Trenutno ih imate 13 i mislim da mozes da ocekujes da ce do blastociste doci minimum 6-7 embriona, tako da ce biti i za vracanje i za zamrzavanje. ;)

Meni je vratila jednu blastocistu, prvi pokusaj i evo me u 14. nedelji. Ostale blastice smo zamrzli.

Ti se samo opusti, odmaraj ovih par dana i nabaci veliki osmeh u utorak i to ti je vec pola posla do pozitivne bete! :)
Ja sam na dan transfera gledala nase slike sa nekih putovanja i razmisljala na onom stolu o nekim lepim uspomenama. Muzic je uzeo slobodan dan, pa smo taj dan bas uzivali. Ja sam jos naredni dan koliko toliko mirovala, a onda sam 3. dan od transfera pocela da izlazim napolje jer su poceli rogovi da mi izlaze user posted image .

Ps. Dodatni bonus je sto betu cekas krace, jer ti vraca starije embrione. :)

< Poruku je uredio lesli -- 24.3.2018 21:53:34 >

(odgovor članu Majabg85)
Direktna veza do poruke: 1001
   RE: Klinika Ivanović
27.3.2018 7:51:53   
lesli
Majo, srecno danas! user posted image
I da nam se za 10 dana preselis na trudnicke strane user posted image

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1002
   RE: Klinika Ivanović
27.3.2018 8:08:48   
Maraj
Ja sam ih imala 8. Vratila mi je Goca 2.dan dve. Od ostalih 6 samo je jedna prezivela do 5.dana tj do blaste

< Poruku je uredio Maraj -- 27.3.2018 8:09:29 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1003
   RE: Klinika Ivanović
27.3.2018 9:18:54   
Majabg85
Hvala drage moje 💋💋💋Danas u 13:30 je transfer pa se javljam kad dodjem 🤞

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1004
   RE: Klinika Ivanović
27.3.2018 10:29:20   
lesli

IZVORNA PORUKA: Maraj

Ja sam ih imala 8. Vratila mi je Goca 2.dan dve. Od ostalih 6 samo je jedna prezivela do 5.dana tj do blaste


Uh, to je procentualno bas malo. Rekla bih da minimum 20% dodje do blasti, naravno kad su zene mladje (do 35). Ali se vracamo na ono da je sve individualno, a verovatno i kod jednog para to moze da varira... Ma bitno je da je vama ta jedna odradila posao! user posted image
Pogotovo sto vidim da ocekujete i pojacanje iz prirodnih radova user posted image user posted image user posted image

Ja sam u toku stimulacije ali i pre uzimala inozitol, c vitamin i maticni mlec u kapsulama. I naravno metformin. Muzic mlec, vit C i propolis. Da li je to imalo veze, pojma nemam...ali je sigurno da nije moglo da odmogne. Inace mlec, c vitamin i propolis su nam standardni tretman za jesen/zimu kao prevencija prehlade i gripa.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1005
   RE: Klinika Ivanović
27.3.2018 10:34:40   
Maraj
Jeste lesli, nama je taj jedan bio dobitni user posted image
U tom momentu ja sam napunila 32 god.
I da nakon 2 godine ja prirodno zatrudnim user posted image
Nekad je stvarno, sve iz glave...
Majo navijamo user posted image

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1006
   RE: Klinika Ivanović
27.3.2018 11:34:36   
lesli
Maraj, niste jedini. Znam jos jedan par koji je kod Goce prosao kao vi.

Inace, mislilm da glava jeste bitna ali ne i presudna. Mnogima pre ulaska u postupak nadju gde je bio “kvar” i dobiju adekvatnu terapiju za to.
Verujem da bi izvestan broj parova koji ostvare trudnocu uz pomoc VTO uspeli i bez nje uz adekvatnu terapiju, samo je pitanje vremena. Zbog toga mi se cini da se pribegava VTO kao kontrolisanijem i verovatno brzem postupku.
U prilog tome mi idete ti i tm, ovaj drugi par, kao i ljudi koji ostvare prirodno trudnocu dok cekaju naredni postupak.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1007
   RE: Klinika Ivanović
27.3.2018 13:15:55   
Majabg85
Sad su me zvali sa klinike i rekli u 2 da dodjem. Rekli su da imam 3 slamcice koje ce mi zamrznuti a na svakoj po 3 blastociste
.Aj neko ko se razume neka mi pojasni 😁 Od uzbudjenja jer su i na klinici odusevljeni ne znam da razmisljam.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1008
   RE: Klinika Ivanović
27.3.2018 13:59:20   
lesli
IZVORNA PORUKA: Majabg85

Sad su me zvali sa klinike i rekli u 2 da dodjem. Rekli su da imam 3 slamcice koje ce mi zamrznuti a na svakoj po 3 blastociste
.Aj neko ko se razume neka mi pojasni 😁 Od uzbudjenja jer su i na klinici odusevljeni ne znam da razmisljam.


Ako imas 3 slamcice sa po 3 blastociste, imas 9 za zamrzavanje tj. za 3 pokusaja FET(frozen embryo transfer). Ako kojim slucajem postupak sad ne uspe imas za 3 pokusaja (svaki put izvade jednu slamcicu i odlede embrione u njoj) bez stimulacije. Sama priprema za fet je mnogo manje invazivna nego za ivf (manje hormona), cak postoji varijanta da se vracanje rasi u tvom prirodnom ciklusu i postupak je dosta jeftiji. Pored tih 9 imas jos 1-3 embriona koji ce ti biti vraceni danas.

Inace me cudi da su ti zamrzli 3x3, jer je sa blastocistama veci procenat uspesnosti nego sa emrionima koji su stari 2-3 dana, a pritom sa danasnjim tehnikama zamzravanja embriona velika vecina ih prezivi odledjivanje (mislim da sam za blaste nasla da oko 90% blasti prezivi odmrzavanje). Mislila sam da obicno vracaju 1-2 blaste, da bi se izbegle trojke...

Ps. Verujem da ti je muz odusevljen jer imate embriona za prvu postavku fudbalskog tima user posted image


< Poruku je uredio lesli -- 27.3.2018 14:11:20 >

(odgovor članu Majabg85)
Direktna veza do poruke: 1009
   RE: Klinika Ivanović
27.3.2018 15:02:11   
Maraj
Jao pa super. Al bolje da su stavili u svaku slamcicu po 2 ne po 3. Sta ako ti se u sledecem postupku sva 3 embriona prime. To su trojke covece user posted image
Dakle to znaci da ti je jedna slamcica jedan pokusaj fet-a. To je super. Znaci imas jos 3 mogucnosti sa te 3 slamcice. Predivno. Nemoj uopste da se opterecujes. Samo mirne glave. Imas te 3 slamcice u "rezervi"user posted image

< Poruku je uredio Maraj -- 27.3.2018 15:03:08 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1010
   RE: Klinika Ivanović
27.3.2018 15:17:48   
lesli
To je i meni malo cudno. Ja bih to zamrzla 4x2 + 1 ili eventualno 3x2+3, ali kapiram da znaju sta rade.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1011
   RE: Klinika Ivanović
27.3.2018 15:53:09   
Majabg85
Drage moje...Evo me vratila sam se...zamrzli su mi 3 slamcice sa po 3 embriona a vratili au mi nazad 1 koji oni kazu da je najbolji...Sad mirovanje i za 11 dana beta 🌸

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1012
   RE: Klinika Ivanović
27.3.2018 16:12:41   
lesli
To kad kazu za 11 dana beta, da znas da se danasnji dan racuna kao prvi dan. Znaci betu vadis par dana pred uskrs ;)
Ne znam kako se ti osecas i da li su ti se jajnici smirili? Ja sam malo vise odmarala na dan transfera i naredni, a posle laganica - lagane set_nje, kuvala, ukljucivala masinu za ves (ali ga nisam prostirala), sredjivala po nesto po kuci... Sve je to ok, dok se ne naprezes previse.

Ali ti radi u zavisnosti kako se osecas i mislis da treba. Srecno! user posted image


< Poruku je uredio lesli -- 27.3.2018 16:14:01 >

(odgovor članu Majabg85)
Direktna veza do poruke: 1013
   RE: Klinika Ivanović
30.3.2018 2:15:47   
Vekicica
Nova sam na forumu i moram da se ukljucim. U postupku sam VTO kod Goce vec godinu dana. Pre nje sam bila u Leskovcu i samo cu Vam reci da realno izmedju kezenja u Leskovcu i suplje glave, uvek biram Gocinu strucnost i kako mnogi zovu hladnocu. Zena ne da nije gladna, nego je u ovom poslu i vise nego dzek. Za razliku od Leskovca, gde Vam i vodu naplate uz kez,kao i svaki UZ po 2500din.Goca naplacuje samo osnovno. Naglasicu Vam i to da mi jeste preporucila mrsavljenje kod njene cerke,jer sam realno gojazna i da sam PREZADOVOLJNA. Dovoljno je da Vam kazem da sam od jednog tretmana lipolizom i venkvisom skinula 11cm u struku i 20 u butinama, za 14 dana. Cerka joj je predivna, ni malo nije ni razmazena, ni gladna. Dzek je na Gocu. Nikad ne naplati sve sto odradi i ne vidim cemu pljuvacina, jer je devojka tek otvorila i vrhunski radi. Ja nisam mogla ni 3cm uz silne dijete da skinem. Cula sam i iskustva iz Praga. Misljenja su podeljena, ali ovde je cinjenica da Goci niko strucnost ne moze da ospori, kao ni Gali (njenoj cerki) sto nece moci. Mislim ipak da svako stvari posmatra kakav je sam. Oni koji imaju losu nameru, uvek misle da ce neko da ih predje, a ko misli da ljudi nude pomoc, oni i dobiju. Ja licno, nastavljam sa tretmanima, vrh su i deluju munjevito.

(odgovor članu Ema_)
Direktna veza do poruke: 1014
   RE: Klinika Ivanović
30.3.2018 2:29:24   
Vekicica
I jos da naglasim da su mi na endometrijum 4.5 i 5.5mm u Leskovcu ubacivali embrione i imala sam 4 propala embrio transfera. Od 20 jajnih celija ni jednu blasto mu nisu dobili. Goca mi je od 11 j.celija dobila 7 blasto i to mi je samo jednu ubacila kad je uspela da mi posle godinu dana podeblja otpisani endometrijum na 11mm. Ona da je alava, ne bi se mucila godinu dana da mi resi uzrok, nego bi ubacivala i uvodila stalno u nove postupke VTO, kao sto su radili u Leskovcu i u Embriolabu u Solunu. Ko je god duze kog nje, shvati da nju pare stvarno ne zanimaju, ali zena ne moze dzabe da radi, a ogroman novac ulaze u opremu. Dajte joj vreme i poverenje. Zena zna sta radi.

(odgovor članu Vekicica)
Direktna veza do poruke: 1015
   RE: Klinika Ivanović
30.3.2018 16:34:42   
Ema_
Ne, kad tumacimo tudje postupke ne krecemo samo od sebe i kakvi smo mi, vec i od prethodnih pozitivnih ili negativnih iskustava u zivotu valjda. Vi ste npr. kliniku u Leskovcu doziveli kao da nemaju dobre namere, a ima zena kod kojih je obrnuto.
Ja licno nisam imala ni trunke nepoverenja u doktorku Gocu, nicim nije pokazala da radi u bilo cijem interesu osim u mom i zato me onaj post bas zacudio. Iz njega mi je delovalo kao da je prilicno napadno navodila na te tretmane, ne znam. S druge strane, nisam ni ja idealne kilaze, ali je meni npr. savetovala samo vise fizicke rekreacije.
I da, radila sam betu <0.1 user posted image ali ne predajemo se jos. Kako god bilo, sve kad sam sabrala i oduzela, ne bih menjala kliniku, nastavljamo dalje

Pozdrav za sve i nadam se da je sledeca vest od neke od vas pozitivna user posted image

(odgovor članu Vekicica)
Direktna veza do poruke: 1016
   RE: Klinika Ivanović
30.3.2018 17:21:46   
Vekicica
Ja sam iznela cinjenicu. Raditi embriotransfere na 4.5 endometrijum je cisto izivljavanje. Ja sam im dala sansu i upravo dobila iskustvo da su mi svakog dana naplacivali po 2500 UZ i to ako slucajno imam eure, slali me u menjacnicu kao da cu da pobegnem. Ja sam Vam iskreno rekla da sam samo sa JEDNIM JEDINIM tretmanom skinula 20cm.u butinama i 10cm.u stomaku. Samo pravim paralelu zasnovanu na cinjenicama. Blanko su osuli paljbu po devojci i Goci, a da niko nije ni bio na tretmanu. To nikada necu da razumem. Jedno je steceno iskustvo, drugo blanko osuda i teorija zavere. 5 godina se lecim od steriliteta, jedino se Goca pozabavila mojim problemom. Svi su mi davali estrofem i kao ,,to je to". Necu ni da pricam koliko stvari mi nije naplatila, koliko je puta izvadila i dala mi lekove bez dinara. Videla je i za kilograme koliko se mucim i samo predlozila tretmane, bez ikakvog uslovljavanja, cak mi nije ni naplatila taj tretman, nego mi je poklonila kao probu i stvarno ja tu Gocu o kojoj pojedini pisu nisam upoznala. Jeste cutljiva, jako malo prica, ali je dzek za sve sa kojima sam se sretala za ovih 5 godina. Sto se tice bete, opusti se, uspece ti sigurno, ja sam do sad imala sedam manjih od 1. Glavu gore i veruj mi da si na dobroj adresi. Znam mnogo slucajeva koji su joj se predali i svi su na kraju uspeli. Neko sa vise, neko sa manje pokusaja, ali sve koje znam su ostvarili trudnocu. Samo glavu gore i veruj da ce ti uspeti.

(odgovor članu Ema_)
Direktna veza do poruke: 1017
   RE: Klinika Ivanović
30.3.2018 17:25:59   
Vekicica
Nova sam na forumu, pa je mozda nesvesno odgovor otisao tebi. Izvini, molim te. Moja greska. Tek se ucim da kucam.user posted image
Nije bilo tebi namenjeno, vec onima koji su bez da koriste usluge, vec osudili taj centar na trecem spratu i okarakterisali kao centar za pranje para, a ne za pomoc. Ja opet idem u nedelju i javljam jos koliko sam izgubila u obimima. Jos jednom, moje izvinjenje i svako dobro.

(odgovor članu Vekicica)
Direktna veza do poruke: 1018
   RE: Klinika Ivanović
30.3.2018 21:30:50   
Maraj
Prvo da kazem, svaka cas_t ako se 20cm u obimu izgjbi od 1 tretmana a kazes da nisi mogla godinama ni gram da skines. Ne znam sta je to. Al ja nisam cula za takve efekte od jednog tretmana. Blago onda nama. Nece vise biti debelih.
Drugo ja ne pljujem Gocinu strucnost. Ja sam otisla kod nje jer sam imala problem sa sterilitetom godinama. Imam sina zahvaljujuci njoj. Ali da mi je apsurd otvarati "kozmeticki salon" u sklopu klinike za vto , to jeste....
Evo mog primera od veceras.
Drugu po redu trudnocu vodim u njenoj klinici. Kod jedne izuzetne doktorke. I sta se desava...ja veceras nisam uspela dobro da vidim bebu na uz niti je dr uspela da odradi uz kako valja jer su oni na 3.spratu nesto radili i crpeli svu struju da nama u prizemlju nije dobro radio ultrazvuk vec je bagovao. A taj ultrazvuk mi je naplacen 8000 din kao da je sve odradjeno kako treba , a nije.
Ti nisi bila njen pacijent pre nego sto je po meni zapostavila svoju struku i okrenula se cerkinom biznisu, pa ne mozes ni da komentarises kako je pre bilo.
Ja jesam. A i vidim sta se sada radi...
Drago mi je da si ti zadovoljna i nadam se da ces doci do svog krajnjeg cilja, a to je beba jel da, ne lipoliza i orosavanje zenskog medjunozja

< Poruku je uredio Maraj -- 30.3.2018 21:38:25 >

(odgovor članu Vekicica)
Direktna veza do poruke: 1019
   RE: Klinika Ivanović
30.3.2018 22:36:43   
Vekicica
Nemam razloga da lazem. Niti mi je rod, niti pomozi Bog. Prvo nije u pitanju kozmeticki salon, gore radi plasticni hirurg i njena cerka i to je ozbiljan centar za lecenje gojaznosti. Drugo, zena uopste ne radi orosavanje vagine, nego vrlo uspesno leci problem nekontrolisanog mokrenja, pretezno nastalog nakon porodjaja kod zena. Upravo sam protiv ovoga. Nisu ljudi krocili na 3 sprat a izmisljaju upravo ovakve price. Trece, koja je to zgrada, gde ako prvi sprat ,,pere ves", treci ne moze da gleda TV??? Ja ne razumem ni zene koje na klinici cute, na forumu se zale...i nije tacno da nisam bila pacijent pre otvaranja treceg sprata. Treci sprat je pre mesec-dva poceo da radi, a ja sam pacijent vise od godinu dana, ali stvarno ne mogu da ostanem imuna na izmisljotine, a licno sam pacijent famoznog trecag sprata. Ja sam srecna sto imam sve na jednom mestu i zaista ne vidim prostor za bilo kakav negativan komentar na tu temu, ali 100 ljudi-100 cudi.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1020
   RE: Klinika Ivanović
31.3.2018 2:43:09   
Momoftwins
Pozdrav svim sadasnjim i buducim mamama,
Visegodisnji sam clan na jednog drugog foruma koji ne dozvoljava pominjanje licnih imena lekara
I institucija pa sam iz istog razloga resila da dodjem ovde i napisem koju recenicu o bolnici Ivanovic i dr Goci..
Naime, posle dve godine uzaludnih pokusaja uz pomoc Goce pre 3 meseca rodila su nasa dva andjela i ja cu joj, naravno,
biti vecno zahvalna. Imam tezak pcos i dok su mi na drugom mestu (ne zelim ni da pominjem naziv institucije jer ne zasluziju ni
anti reklamu) uzimali novac za nepotrebne postupke, Goca je moje probleme resila bez VTO uz pomoc blage stimulacije i mnogo strpljenja.
Trudnoca je vodjena kod iste doktorke koju clanica Maraj pominje (znam, jer ne postoji druga zenska osoba
koja radi u bolnici) pa mi je prosto neverovatno da ista clanica ne zna da se laserom bavi iskljucivo nasa zajednicka
doktorka a ne Goca? U pitanju je ozbiljna masina koja zenama sa ozbiljnim problemima kao sto su inkontinencija vraca normalan
zivot, ne znam u cemu je tu problem? Da li mislite da su 2018 godine zene duzne da trpe nevoljno oticanje urina? Draga Maraj
nadam se da se nikada u zivotu posle dva porodjaja neces suociti sa ovim groznim problemom i uveriti se u tezinu mojih reci.
Sto se treceg sprata tice, posle blizanacke trudnoce ostao je visak kilograma i koze, stoga sam odlucila da dam sebi sansu u bolnici
koja mi je vec jednom donela najvecu zivotnu srecu..
Sve sto su clanice pisale o ovoj temi, imalo bi donekle smisla kada bismo znale da je Goca zapostavila svoj posao i krenula da “svastari”,
medjutim posto se ona zadrzala na onome sto po mom skomnom misljenju najbolje na svetu radi, zaista ne vidim problem u tome
sto je krenula da siri posao i za to odobrala, kao sto je clanica gore napomenula, vrhunske strucnjake i ekvivalentne masine.
Takodje ne razumem osobe koje forsiraju sebe da ostanu negde gde im ne prija? Draga Maraj ocigledno je da ne mozes da prihvatis
cinjenicu da je zena pozelela da u svoj posao na neki nacin uvede i svoje rodjeno dete, koje je, kao mnoga druga deca dobrostojecih roditelja
moglo da ostane potpuno nezainteresovano za tako nesto. Dobila si jedno dete, sada cekas drugo apsurdno je da te UZ preglede koji su zaista
kruna nasih uspeha provedes u bolnici i okruzenju koje ti ne prija.. Dakle, nasa zajednicka doktorka je ta koja radi na laseru i ne, laser nema
ama bas nikakve veze sa dr Gocom, dok je treci sprat nova nada za nas koje zelimo da se resimo viska kilograma pre ili posle trudnoce..
Sledece nedelje ocekuje me prvi tretman (morala sam da sacekam da prodje neko vreme zbog carskog reza), bice mi drago da sa vama
podelim iskustva, sve mamice i buduce mamice pod br 1 treba da budu zadovolje sobom ❤️


(odgovor članu Vekicica)
Direktna veza do poruke: 1021
   RE: Klinika Ivanović
31.3.2018 6:59:30   
Maraj
Meni svi ovi prethodni komentari izgledaju kao komenari botova tako da ja vise svoje misljenje o famoznom 3.spratu ovde iznositi necu.

(odgovor članu Momoftwins)
Direktna veza do poruke: 1022
   RE: Klinika Ivanović
31.3.2018 7:32:26   
Maslacak15
Slazem se sa Maraj. I meni Tako deluje. Samo bih da podset_im da je prica krenula zbog clanice koja se pozalila da joj je sa 173 cm i 73 kg preporucena terapija mrsavljenja novom metodom. Ni ja nemam nikakvog interesa da nekog hvalim ili kudim Ali ovo Mi je dovoljno da upali lampicu. To je BMI 24 znaci sasvim normalna telesna tezina. Po medicinskim kriterijuma. I ne vidim Sto bi bila smetnja vantelesnoj oplodnji. Mi svi vec imamo skroz poremecene stavove sta je debelo a sta Nije. Pisem ovo Samo i iskljuci jer znam da zene Koje se suocavaju da problemom sa fertilitetom pocnu vremenom da sumnjaju U sve jer traze odgovor inuzrok problemu. I onda Su Jako ranjive inpodlozne da im neko naprica gluposti. Ovo na zalost zvuci Tako.
Nadam se naravno da je clanica proverila secer stitnu, insulinsku rezistenciju itd Ali Ako tu ima problema treba joj endokrinolog a ne magicna lipoliza novim metodama. A 70 ak kila na tu visinu Nije mnogo....

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 31.3.2018 7:36:07 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1023
   RE: Klinika Ivanović
31.3.2018 9:13:10   
Vekicica
Malo karaktera ako imas neces ni iznositi nista o trecem spratu, jer o njemu ocito ne znas nista, a dajes sebi za pravo da pricas.Ovde realno jedino Maraj lici na bota i treba da je sramota, jer i sama kaze da joj je upravo ova klinika podarila dvoje dece,a ovde je blanko iznela gomilu neistina u rekordnom roku, a da pritom nije ni videla kako izgleda treci sprat, a ne koristila usluge. Da nisam bot, mozes da se uveri sutra u 14h. Budi pored mene od pocetka merenja, preko celog tretmana i za 7 dana opet dodji na merenje. Nije sramota videti i informisati se. Sramota je blanko pljuvati. Ovde sam dozivela transfer blama. Ja sam bot sto kazem istinu, a nije bot onaj ko pljuje, a nije ni usao da vidi, a ne koristi usluge. Valjda ovaj forum sluzi da ISKUSTVOM pomognemo jedna drugoj, jer smo sve u istom kosu, a ne da sirimo rekla-kazala? Goca nikoga ne tera da smrsa, ali upravo masno tkivo je meni vuklo sav estrogen i jedva mi je uspela podeblja endometrijum Nolvodeksom i fizikalnom terapijom(koja nije na trecem spratu). Eto koliko je meni pomoglo nesto sto nisu lekovi. Ja molim da se sve KORISNICE treceg sprata jave i da razmenimo iskustva i molim sve koje su cule, a nisu videle da ne dezinformisu clanice foruma.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1024
   RE: Klinika Ivanović
31.3.2018 9:30:43   
Vekicica
Ja jos uvek nisam ostvarila trudnocu, imam zamrznute jos 3 slamcice od po 2 blasto, ali mi nije kriva Goca sto mi je tanak endometrijum. Ona je dobila najbolje embrione sto je bilo do nje i sada mi pomaze da mi se i implantira bar jedan od njih i na tome i njenom strpljenju sam joj neizmerno zahvalna, jer znam sta znaci uci u tu mafiju, gde te vide samo kao cifru i tretiraju kao zivotinju. I gore je nek pomenuo da je skoro 25 BMI normalan. Nije normalan. To je gornja granica. Probajte o trosku drzave da aplicirate sa ovim BMI. Dok ne skinete bar 5-6kg nece da razmatra komisija vas zahtev. Ja sam visoka 173cm, teska 85. Imala sam 81kg.kada mu je dr Spremovicka rekla da skinem 15-17kg pa da joj se javim. Za normalan izgled nije mnogo na 1.72 tezina 72, ali za VTO jeste, jer hormoni umesto gde treba idu u masno tkivo i treba mnogo vise, jer se doziraju po KTT.

(odgovor članu Vekicica)
Direktna veza do poruke: 1025
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Da li smo zaista prestare za trudnoću nako...
Ne želite bebu posle 35.? U redu, ali nemoj reći da si stara! Postoji bezbroj razloga za rađanje dece posle trideset pet...
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here