|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada otići na bolovanje???
9.2.2010 15:14:17   
Anoniman
treba sve da ih prijavljujemo...!!!!

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 476
   RE: Kada otići na bolovanje???
10.2.2010 0:21:26   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Mimče

ljudi kakva je procedura otvaranja trudničkog bolovanja u bg, ima li koja iskustva.
Što se tiče posla ja sam na ugovoru na određeno pa tako da ako mi ga ne promene kad otvorim porodiljsko dobijam otkaz, jer će mi isti isteći a ja neću biti tu da nastavim da radim.


Odes kod svog ginekologa da ti otvori bolovanje koje traje mesec dana,a posle te salje na komisiju koja ti produzava..U Bg-u nema problema sa produzavanjem i bez problema daju trudnicko...

(odgovor članu Mimče)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Kada otići na bolovanje???
10.2.2010 0:28:45   
Dora
IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: Dora

Ispiše mi ona bolovanje. Vidi da sam slomljena, da ne mogu da dišem, kijam, oči mi zasuzile...ne mogu da govorim od promuklosti...ništa. Pitam ja :sad kad sam već tu, šta mogu od lekova, neke kapi za nos? Nešto za grlo? Kaže ona ladno: Pa, pitaj u apoteci, oni će ti dati nešto što smeju trudniceuser posted image user posted image user posted image


I ovo je doktor?user posted image



Kažu svi da je ona jedan od najboljih doktora u domu zdravlja, ali eto, kad je baš briga, ne vodim trudnoću kod nje... Pa bzv, nema veze, tražila sam banalan savet, uostalom, ja imam ugovor s njom i zdravstvenu knjižicu, obavezna je da me gleda kao svog pacijenta...ali eto. Sva sreća pa sam "puna para" pa mogu da vodim trudnoću privatno, bez nervoze i ovakvog cimanja...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Kada otići na bolovanje???
10.2.2010 8:01:29   
minavb
Ja bi je prijavila. Trudnicu tako da za*ebava, pa to je stvarno sramota! To nije lekar, zapravo, to nije covek!

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Kada otići na bolovanje???
10.2.2010 14:25:21   
Dora
Znam Mina, i ja bih, ali ako je njima rečeno da ne primaju pacijente koji nisu zakazali pregled, šta da radim? Nije ona kriva što bih po tome ja došla na red za mesec dana...pa sam tako upala. Koga da prijavim, a da krenem od početka? I uopšte, čemu zakazivanje kad se samo prave još veće gužve?
Dok nije bilo zakazivanja, dođeš, predaš knjižicu, kažu ti koji si broj i vretiš se kad proceniš da će na red da dođe tvoj br. Tako je bilo u dečijem dispanzeru a verujem i u celom DZ.
E, sad, i u dečijem je ovako. Tamo doktorice daju sve od sebe da odrade dobro posao i svi budu ispoštovani. Vidi se da se trude, prema svima su pune razumevanja i one sestre...nije im lako ali stvarno svaka im čast. E, u silnom tom haosu,  gde bude po 20-oro dece u čekaonici, one nađu način da se ne osećaš ko idiot. Da odeš zadovoljan posle svega toga. Zašto na genekologiji nemaju humanosti? Pogotovo matore isfrustrirane sestre? Zašto je teško izaći u susret trudnicama, ženama uopšte? Šta ih to do đavola košta??? Baš ništa osim par minuta vremena koje svakako imaju. Što se ne ugledaju na svoje koleginice iz dečijeg dispanzera?



< Poruku je uredio Dora -- 10.2.2010 14:26:46 >

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Kada otići na bolovanje???
10.2.2010 14:28:08   
minavb
Moj lekar ima poseban dan za trudnice. Tada ostale ne prima. Ako nemas zakazano, primice te na kraju kada zavrsi sa svima koji imaju zakazano. Obicno su zene solidarne pa puste tako nekoga ako se bas zuri. Ne vidim zasto ne bi primili nekoga ko nije zakazan, sta ako se radi o hitnom slucaju?

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Kada otići na bolovanje???
4.3.2010 0:53:24   
Dakili
Drage moje, danas sam bila na komisiji u Novom Sadu, po prvi put, i bez problema su mi produzili bolovanje do 1.04. zbog visokog pritiska.Inace, visok pritisak me jako nervira i stvara svakakve tegobe pa se nadam da ce do kraja trudnoce i na porodjaju sve biti ok.Sada sam XXI nedelja.Pozdrav svima!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Kada otići na bolovanje???
4.3.2010 7:55:38   
gagins
Hvala dragom Bogu da su malo razumniji,izgleda da se nesto ipak promenilo.Ja kad sam bila proslog meseca bili su fenomenalni ljudi lekari,koji mi cak ni nalaze krvi nisu trazili,lepo mi ljudska pitanja postavljali,kako se osecam,jos malo pa gotovo,vidimo se jos jednom...Mislim da su mi oni bili na samom pocetku ne bi bilo problema,ali.....dobro je,proslo je.Nadam se da ce tako i ostati i da ce sve trudnice koje to moraju i zele svoju trudnocu provoditi kuci uzivajuci!

(odgovor članu Dakili)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Kada otići na bolovanje???
4.3.2010 11:08:22   
Dora
Ja sam 30. nedelja i za par dana ću na komisiju u NS. Da li će mi tražiti ranije izveštaje genekologa ili samo poslednji? Zna li ko?

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Kada otići na bolovanje???
4.3.2010 18:35:58   
mejvis
Ja sam nosila samo poslednji izveštaj!!!
Bila sam u 26. nedelji jednom i dali su mi do porodiljskog odsustva, "ne morate da dolazite više", rekli!!!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Kada otići na bolovanje???
4.3.2010 19:47:06   
Dora
U NS je komisija malo specifična. Nemaju milosti, kao i ovi bankari kad ti gledaju kreditni birouser posted image

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 486
   RE: Kada otići na bolovanje???
10.3.2010 15:12:39   
Dora
Evo, bila sam danas na komisiji. 3. dete, 3. CR, nemam karton kod njih...Pita me u čudu zar nikad nisam uzimala bolovanje? Nisam. OK. To je bilo dovoljno.
Naredni mesec ću biti na trudničkom a posle toga otvaram porodiljsko.
user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 487
   RE: Kada otići na bolovanje???
10.3.2010 18:07:19   
A.N.A.
Na bolovanju sam od novembra. Ocekivala sam da je firma predala papire koje sam im uredno predavala svaki mesec, medjutim sad sam saznala da dzabe cekam uplatu jer su papiri jos u firmi. Nisu ih ni predali jer su im blokirali racune i ne mogu da mi otvore namenski racun...dodatan problem im je sto ne bi mogli da mi prebace novac koji im uplati socijalno-zbog blokade... Iznervirah se i ne znam sta sad da radim. Da ne bih po ovom losem snegu isla u pravnu sluzbu da se raspitam...da li neko zna kakva su mi prava i sta sad da radim???user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: Kada otići na bolovanje???
10.3.2010 18:11:55   
Verus
ANA vidi ovde: KLIK

 Ili ovde:   KLIK

Odgovor ne znam, ali mislim da ces ga mozda naci na te dve teme-ili pak, postavi pitanje na temi pod prvim KLIK....




(odgovor članu A.N.A.)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Kada otići na bolovanje???
11.3.2010 9:10:38   
inataly
Veliki pozdrav svima!
Prvi put se javljam, treba mi savet. Trudna sam ( 10 nedelja ) i hvala Bogu za sada je sve u redu, ali ne radi mi se :((((
Ne radi mi se zbog pritiska, svađa ( gazde se prepiru međusobno ), kolege nervozne i jednostavno htela ja to ili ne dođem kući premorena zbog gluposti :((( Sa druge strane plata mi kasni, tako da ja više potrošim nego što zaradim ( doručak, voćkice, gorivo jer je hladno pa ne mogu peške... ) Pre nedelju dana sam bila na bolovanju ali samo 5 dana zbog prehlade - to me ispisala Dr opšte prakse i uživala sam ( mirnija sam ).
A želim da uživam u trudnoći jer je prva i pravo je iznenađenje za nas :)))
19.03. idem na ultrazvuk a poečtkom aprila kod Dr na pregled i da joj odnesem rezultate vađenja krvi.
Treba mi savet kako da dobijem bolovanje?
Hvala Vam unapred na savetima!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: Kada otići na bolovanje???
11.3.2010 9:14:49   
minavb
Trazis od ginekologa da ti otvori bolovanje. Uglavnom otvaraju bolovanje bez problema.U nekim gradovima problem nastaje kad treba da se ide na lekarsku komisiju, mada uglavnom bolovanje produzavaju bez problema. Ako ti je problem to sto ti plata kasni, na bolovanju ce ti biti jos teze. Prvo, plata se umanjuje na 65% od plate, a drugo, kad predjes 30 dana bolovanja, ides na teret drzave i to poprilicno kasni. Zene koje rade u privatnim firmama, cesto imaju problem sa poslodavcem koji im cak i zadrzava novac od socijalnog. Dobro razmisli, raspitaj se u firmi kako su prosle druge trudnice, kako kadrovska i racunovodstvena sluzba vodi papirologiju i tek onda vidi da li ti se isplati da ides na bolovanje. 

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu inataly)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Kada otići na bolovanje???
11.3.2010 9:31:38   
inataly
Nije bilo trudnica u mojoj firmi :( a što se tiče plate što mi kasni veruj mi da mi više uopšte nije problem jer bar ću biti kući i biću mirnija ( i manje potrošiti )
Samo da uspem pa makar da me ispisuju na bolovanje na dve tri nedelje pa nedelju dve da radim :)))
Hvala puno na savetu! user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Kada otići na bolovanje???
11.3.2010 12:24:57   
mejvis

Na bolovanju sam od novembra. Ocekivala sam da je firma predala papire koje sam im uredno predavala svaki mesec, medjutim sad sam saznala da dzabe cekam uplatu jer su papiri jos u firmi. Nisu ih ni predali jer su im blokirali racune i ne mogu da mi otvore namenski racun...dodatan problem im je sto ne bi mogli da mi prebace novac koji im uplati socijalno-zbog blokade... Iznervirah se i ne znam sta sad da radim. Da ne bih po ovom losem snegu isla u pravnu sluzbu da se raspitam...da li neko zna kakva su mi prava i sta sad da radim???user posted image

Au, znači od novembra nisi primila ništa...., katastrofa! Naravno da imaš prava na naknadu, ja bih otišla prvo u zgradu opštine, kod nas u Pančevu postoji služba (kancelarija) gde se mogu dobiti informacije o pravima trudnica i porodilja. Odnela bih i kopije doznaka u socijalno (zdravstveno) osiguranje pa bi se i sa njima posavetovala. Ukoliko tvoja firma ima pravnu službu i ukoliko su ok oni bi trebalo da su najbolje upućeni u sve. Možeš i da tužiš firmu ali to ti je varijanta kada više nemaš opcija....

Ja sam od decembra na trudničkom i stiže mi redovno, svakog 25. u mesecu za predhodni mesec! Čim zdravstveno osiguranje uplati firmi oni uplate meni...., jeste da je 65%....
Koleginica je na porodiljskom i njoj leže plata kada i svim zaposlenima jer se porodiljsko refundira preko opštine a opština neće da refundira poslodavcu dok poslodavac ne uplati radniku.
Koliko ja znam slučajeva gde ima problema sa isplatom trudničkog i porodiljskog uglavnom se radi o tome da poslodavci prave probleme i ne ispunjavaju svoje obaveze!

(odgovor članu A.N.A.)
Direktna veza do poruke: 493
   RE: Kada otići na bolovanje???
11.3.2010 12:46:11   
ivak
IZVORNA PORUKA: inataly

Veliki pozdrav svima!
Prvi put se javljam, treba mi savet. Trudna sam ( 10 nedelja ) i hvala Bogu za sada je sve u redu, ali ne radi mi se :((((
Ne radi mi se zbog pritiska, svađa ( gazde se prepiru međusobno ), kolege nervozne i jednostavno htela ja to ili ne dođem kući premorena zbog gluposti :((( Sa druge strane plata mi kasni, tako da ja više potrošim nego što zaradim ( doručak, voćkice, gorivo jer je hladno pa ne mogu peške... ) Pre nedelju dana sam bila na bolovanju ali samo 5 dana zbog prehlade - to me ispisala Dr opšte prakse i uživala sam ( mirnija sam ).
A želim da uživam u trudnoći jer je prva i pravo je iznenađenje za nas :)))
19.03. idem na ultrazvuk a poečtkom aprila kod Dr na pregled i da joj odnesem rezultate vađenja krvi.
Treba mi savet kako da dobijem bolovanje?
Hvala Vam unapred na savetima!


Nebih da te obeshrabrim ali  bolovanje se sada mnogo teze otvara nego pre par godina ,drzava hoce da smanji svoje troskove,Tvoj ginekolog ti moze otvoriti bez problema ali najduze mesec dana a posle toga ides na komisiju ali ako je sve ok sa trudnocom odbice te i poslati da radis. Zato bolje otvaraj na dve nedelje  dve radis ako tako mozes u firmi, u tom slucaju ces imati 100% platu posto se do mesec dana plata nesmanjuje i ide na teret firme.
Zelim ti lepu i mirnu trudnocu user posted image .


< Poruku je uredio ivak -- 11.3.2010 12:51:00 >


_____________________________

"Život ne znači čekati da oluje prođu...Život znači naučiti kako plesati na kiši."

(odgovor članu inataly)
Direktna veza do poruke: 494
   RE: Kada otići na bolovanje???
11.3.2010 13:04:05   
Dora
IZVORNA PORUKA: inataly

Nije bilo trudnica u mojoj firmi :( a što se tiče plate što mi kasni veruj mi da mi više uopšte nije problem jer bar ću biti kući i biću mirnija ( i manje potrošiti )
Samo da uspem pa makar da me ispisuju na bolovanje na dve tri nedelje pa nedelju dve da radim :)))
Hvala puno na savetu! user posted image



Poslodavcu je veliki izdatak da tebi plaća platu i doprinose a ti da si na bolovanju. Zato što mora naći tvoju zamenu i nju plaćati (i platu i doprinose). Svako bolovanje do mesec dana je na teret poslodavca. Sad, koliko god da se ja zalažem za to da trudnice ne treba da rade ako tako žele, realno, posle mesec dana običnog bolovanja postoji komisija koja ti odobrava bolovanje na teret države i to isto na mesec dana. To je smišljeno da bi se olakšalo poslodavcima i trudnicama. I ja to razumem. Zato, ako nemaš jak zdravstvaeni razlog da ti komisija odobri bolovanje, neće ti odobriti.

(odgovor članu inataly)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: Kada otići na bolovanje???
11.3.2010 13:20:46   
minavb
IZVORNA PORUKA: ivak

Zato bolje otvaraj na dve nedelje  dve radis ako tako mozes u firmi, u tom slucaju ces imati 100% platu posto se do mesec dana plata nesmanjuje i ide na teret firme.

Svako bolovanje, osim porodiljskog i bolovanja zbog nege deteta, se placa 65% od plate. Samo retke, bas retke privatne firme, svojim radnicima i na bolovanju daju 100%.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu ivak)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: Kada otići na bolovanje???
11.3.2010 13:28:51   
ivak
IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: ivak

Zato bolje otvaraj na dve nedelje  dve radis ako tako mozes u firmi, u tom slucaju ces imati 100% platu posto se do mesec dana plata nesmanjuje i ide na teret firme.

Svako bolovanje, osim porodiljskog i bolovanja zbog nege deteta, se placa 65% od plate. Samo retke, bas retke privatne firme, svojim radnicima i na bolovanju daju 100%.


OK ,onda se izvinjavam nism znala da nepostuju svi ta pravila,ja sam sada bila na bolovanju i nisu mi nista  odbili....tj jos nisam dobila platu ali rekli su da nece. Kako do mesec dana bolovanja ide 100%.user posted image


_____________________________

"Život ne znači čekati da oluje prođu...Život znači naučiti kako plesati na kiši."

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 497
   RE: Kada otići na bolovanje???
11.3.2010 13:30:52   
NONA79
Svečano u ponedeljak idem na bolovanjeuser posted image user posted image user posted image i onda još malo pa user posted image !

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 498
   RE: Kada otići na bolovanje???
11.3.2010 13:34:25   
minavb
IZVORNA PORUKA: ivak

IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: ivak

Zato bolje otvaraj na dve nedelje  dve radis ako tako mozes u firmi, u tom slucaju ces imati 100% platu posto se do mesec dana plata nesmanjuje i ide na teret firme.

Svako bolovanje, osim porodiljskog i bolovanja zbog nege deteta, se placa 65% od plate. Samo retke, bas retke privatne firme, svojim radnicima i na bolovanju daju 100%.


OK ,onda se izvinjavam nism znala da nepostuju svi ta pravila,ja sam sada bila na bolovanju i nisu mi nista  odbili....tj jos nisam dobila platu ali rekli su da nece. Kako do mesec dana bolovanja ide 100%.user posted image


Ponavljam, sva bolovanja, bilo da su do mesec dana ili preko mesec dana, osim porodiljskog ili radi nege deteta, se placaju 65%. Takodje ponavljam, samo retke privatne firme, daju radnicima 100% i kad su na bolovanju do mesec dana.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu ivak)
Direktna veza do poruke: 499
   RE: Kada otići na bolovanje???
11.3.2010 13:35:39   
micketta
IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: ivak

Zato bolje otvaraj na dve nedelje  dve radis ako tako mozes u firmi, u tom slucaju ces imati 100% platu posto se do mesec dana plata nesmanjuje i ide na teret firme.

Svako bolovanje, osim porodiljskog i bolovanja zbog nege deteta, se placa 65% od plate. Samo retke, bas retke privatne firme, svojim radnicima i na bolovanju daju 100%.



cek malo, mina. u beogradu se samo prvi mesec trudnickog placa 65%, ostalo je 100%...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here