|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 1/14 [chat]
4.1.2014 11:54:37   
Maslacak15
Jole tri dana visoke temperature pa osip posle temperature, stvarno zvuci kao Rozeola. Meni je stariji decak prelezao sa 8 meseci. Da ima problem sa Sinacilinom odreagovala bi ozbiljnije. Proveri za svaki slucaj, ali resenje problema je obicno vrlo prostouser posted image Puno te pozdravljam i trebalo bi da Teodora bude vec sutra skroz OK.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Razgovori mama 1/14 [chat]
4.1.2014 11:59:39   
World
Samo da dodam, i Ana je nedavno imala trodnevnu temperaturu i nakon toga osip, povukao se vec sledeci dan.... Nikakvih drugih simptoma, pa pretpostavljam da je to isto u pitanju..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Razgovori mama 1/14 [chat]
4.1.2014 12:54:21   
Sanchy
KLIK ,da se nadovezem sta je Jole pisala,danas moras biti dr.kada je u pitanju tvoje dete jer su ovi po dz ili nestrucni ili jednostavno slabo zainteresovani da se udube u problem i to me strasno nervira,nemam poverenja u zdravstvo odavno a evo i po ovom istrazivanju poslednji smo u Evropi,,

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Razgovori mama 1/14 [chat]
4.1.2014 13:03:22   
jole82
E ovako žene drage...
KS: Le na donjoj granici, Ly, Gr normalni, CRP neg..čak su joj hemoglobin i eritrociti na gornjoj graniciuser posted image (inače krv sam čuvala za kraj da pokažem baš da vidim šta će rećiuser posted image )
Dakle Dg: Roseola user posted image
E sad ovako..prvo što je dr rekao kad je pročitao pređašnju Dg iz kompa je virusna inf. gornjih disaj putevauser posted image
WTF zašto je dobila AB?
Zbun je napravilo sledeće...T je prvo imala temp prošli vikend(27-29.12) (do 38,3)
30.12.odlazimo kod dr Dg. virusno.. oNda dan ipo nema temp da bi
31.12 skočila uveče na 39,2..
01.01. ujutro se budi sa 39...idemo u dz..gde je moja pretpostavka da je sad druga dr dala AB misleći (bez ikakve provere!!)da je virusno prešlo u bakterijsko i dala plus inhalacije
03.01. kontrola T nema temp..čak je i bila niža oko 36 -36,2....treća dr kaže nastaviti ukupno 6 dana inhalacije i 7 dana AB...i sinoć dakle par sati posle dr njoj bukne osip oko 20h (koji je evo već slabiji danas...a AB popila poslednji juče u 13:30)

Isključila sam AB i inhalacije čim sam primetila osip..Ovaj 4. dr kaže pametno i da joj ne treba ništa...evo osip se već povlači i za dan dva treba da se povuče..i da nije alergija na AB...

Dakle moraš biti dr da bi išao kod druser posted image ...džaba je 48 sati pila AB..al ajd nek je i to džaba samo da nije alergija..
Problem je što ne gledaju šire od svog oka..i baš sam gledala sve tri prethodne dr su isto pregledale drm drm po milisekund stetoskotom... zini na sekund i ćao (veelika je gužva) aha pa najbolje daj AB na virus, pa umalo da popije da je alergična na AB(što se neretko dešava) sreća pa naleteh na ovog matorog docu pa je konverzacija tekla normalno..
Pri tom je Tea i zaspala pre pregleda i unela sam je spavajući i spustila na onaj za pregled..gde doca sam kaže pa vidite kako lepo diše ne treba joj Berodual i kad se probudila poslušao je i rekao da to krčkanje se čuje iz nosa...
Bistre bistre tečne sline..pojačana salivacija zbog zuba ...
I eto ti..to sam sve jai mislila..i hvala Bogu da je tako i da je ovaj dr normalan..
A da sam se nasekirala jesam..što eto ispade budalaština i svaki dan išli u dz zbog neznanja i ofrlje pregleda...
Al hvala Bogu sve je okuser posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Razgovori mama 1/14 [chat]
4.1.2014 13:39:07   
Sanchy
Ja rekoh virus..dobro je sto je sve ok,ali nije dobro sto su lekari takvi kakvi su,nasa dr je otisla u penziju ,ja vise nemam kod koga da idem jer su svi tako tako,,inace jos nekoliko dr je otislo u penziju a oni nemaju nameru da primaju nove pedijatre sada je dole haos u svako doba,realno doktori nemaju vremena da pregledaju dete kako treba,,za sve je kriva drzava

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Razgovori mama 1/14 [chat]
4.1.2014 14:15:23   
anci kv
jos uvek tvrdim da se veterinari bolje ophode prema zivuljkama,nego dr prema nama!!
mm izgleda fasovao neki virus,pocinje da kaslje i kija,bude li joj preneo,zadavicu ga majke mi

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Razgovori mama 1/14 [chat]
4.1.2014 17:42:44   
mama micki
Dobar dan žene, mi smo jutros spavali do devet, napokon se odmorih. Danas mi je bila cimerka iz porodilišta pa smo se malo družile, deca rođena isti dan, sat vremena razlike...blizu smo pa smo ostale u kontaktu. Do sad sam sređivala krš koji su bebci napravili...ludilouser posted image
Jole drago mi je da nije ništa ozbiljnije...poljubac za T!
Mame veliki pozdrav svima, bolesni da brzo ozdrave!
Želim vam lep ostatak vikenda!

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Razgovori mama 1/14 [chat]
4.1.2014 18:16:10   
Tiziana
Ja ne znam da li ovde na forumu ima nekog ko ide u dz savski venac,ali ja moram da ih pohvalim.toliko tesko daju antibiotik i toliko se trude da ga izbegnu kad god mogu da nemam reci..ako posumnjaju na osnovu klinicke slike da bi trebalo ukljuciti ab,odmah salju na vadjenje krvi i briseve itd..i najcesce kazu dovedite dete tek ako i posle 3 dana ima temperaturu(ako nema neke druge pratece tegobe)...

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Razgovori mama 1/14 [chat]
4.1.2014 19:04:12   
ivaMark
Jole, super sto je sve proslo...ako mogu tako da napisem user posted image a posteno ste se iscimale user posted image
Kod nas nema nista posebno, sem sto koristimo toplo vreme da smo vecinu dana napolje.

Pozdrav veliiiki..

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Razgovori mama 1/14 [chat]
4.1.2014 21:37:43   
doktorkakristal
JOLE user posted image broz ce bebi biti dobro
Mi danas skitali do grada koristimo ovo sunce D uziva u kolicima prespava setnju i kafenisanje user posted image

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Razgovori mama 1/14 [chat]
4.1.2014 21:59:29   
mama micki
I mi smo u dz Savski venac, kod doktorke Steljić i potpuno se slažem da su za svaku pohvalu. Mi smo u dz Savski venac već skoro 7 godina od kako se rodila starija ćerkica.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Razgovori mama 1/14 [chat]
4.1.2014 22:30:20   
dijana1*
Dobro vece mameuser posted image
Jole vi ste se bas namucileuser posted image nadam se da ce T za dan-dva biti kao nova.
Ja sam svoje momke spakovala u krevet. Vuk ovih dana ne ide u vrtic pa sam po ceo dan sama sa njima. Jedva cekam da prodje januarska euforija i da se ponovo vratimo u ritam. Mnogo mi je lakse kada prepodne bude u vrticu a popodne samnom. Ovako je haosuser posted image

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Razgovori mama 1/14 [chat]
4.1.2014 23:55:29   
Tiziana
Mi smo kod dr.vranes,ali smo naravno bili i kod svih drugih i zaista bez razlike sve imaju isti pristup..

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Razgovori mama 1/14 [chat]
4.1.2014 23:59:51   
Rosita
Jao Jole, samo da T bude dobro, nek idu bestraga sa tim nagadjanjima i ofrlje terapíjama.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Razgovori mama 1/14 [chat]
5.1.2014 7:39:46   
adulence
Dobro jutro,uh ja sam se fino fino naspavala i cekam Ivu da se probudi da doruckuje pA da idemo na pijacu da nabavimo sve sto.nam trdeba za sutra i prekosutra...jole ljubi mi malu misicu...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Razgovori mama 1/14 [chat]
5.1.2014 8:34:58   
doktorkakristal
dobro juro user posted image

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Razgovori mama 1/14 [chat]
5.1.2014 12:07:23   
Anoniman
Dobar dan mamice user posted image je gotova pa izvolite.
Kod mene se rucak kuva,cekamo mm sa posla,Ficko spava a Hana gleda tv. Popodne cu da pravim kolace a sutra cu spremati sarmu i pecenje i posnu trpezu za badnji dan!user posted image

(odgovor članu doktorkakristal)
  Direktna veza do poruke: 92
   RE: Razgovori mama 1/14 [chat]
5.1.2014 12:33:04   
ivaMark
Tiziana, zaboravih da napisem juce: svaka cast za dr iz savskog venca, takvih je jakoooo malo user posted image
Moja bebana preskocila jutarnje cokanje, pa smo odmah presle na dorucak u devet. Ona preko dana ima raspored kada jede, spava....ali nocuuu, pa to je haos, nekada se probudi jednom-nekada tri puta, nemam pojma od cega to zavisi. Jedva sam je sada uspavala, kenkala je i sva se unervozila, pile malo.

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Razgovori mama 1/14 [chat]
5.1.2014 14:03:33   
Torbica
Cao mame, ne stizem da pisem, guzva kod mene, decaci na inhalacijama, Sve je pod kontrolom. Pripreme za Bozic, pa za Slavu, sto stvari.
Osisala sam se na paz, bas sam srecna.
Jole, no comment, antibiotik na mirne leukocite.....bolje da ne lajem...Ljubimo lupkicu.
Poljubac svima

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Razgovori mama 1/14 [chat]
5.1.2014 17:22:38   
pocahontas
Torbi moramo organizovati neko druzenje da vidimo friz!!

Zenske nadam se da uzivate u praznicima, mada je napolju prolece pa ja i nemam utisak da su novogodisnji praznici..

Valjda ce sa zahladjenjem i virusi izumreti, ovo vreme je katastrofa!

sve vasuser posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Razgovori mama 1/14 [chat]
5.1.2014 17:33:31   
Torbica
Poc user posted image , obavezno, bas mi je trebalo osvezenje! Super mi stoji, kakav sam narcis...
Spremam se na hor, mada me nesto grlo bolucka, nadam se da cu se izvuci, ma samo nek prodje Bozic da otpevam kao covek a posle kako god hoce...
Ljubim

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Razgovori mama 1/14 [chat]
5.1.2014 19:23:05   
srna001
Dobro veče i od mene.Nama je trebalo malo vremena da se uhodamo ali se sad nadam da ću se malo više družiti ovde sa vama.Mi smo definitivno rešili da Z ne šaljemo u vrtić neko vreme.Mesec dana je bila bolesna, krvna slika joj je katastrofa.Tako da i zbog nje i zbog bebe malo će da pauzira.Ja ne znam šta je ovom mom detetu ali ja moram da ga budim na tri sata da bi jeo.On jeste bio malo žut u početku pa mi je patronažna savetovala da ga do mesec dana budim ali baš je spavalica.Doduše ima on i dosta budnih perioda kad neće da spava i po tri sata ali zato kad zaspi....
Jao što me nervira ova zima pa i ovako kilava kakva jeste, jedva čekam proleće.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Razgovori mama 1/14 [chat]
5.1.2014 19:32:36   
srna001
Još nešto...Pisala sam i na temi o dojenju ali evo da pitam i ovde.Mame koje dojite bebe, koliko često ste se izmlazale u početku?Ne mogu da se setim da li sam to radila posle svakog podoja.Ja za sad preskačem noć a preko dana malo iscedim i teram dalje, ne izmlazam se sad pola sata do poslednje kapi.Prvo dvoje sam dojila više od godinu i po ali ne mogu da se setim ovog detalja.

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Razgovori mama 1/14 [chat]
5.1.2014 19:44:20   
jole82
Dobro veče mame
Teodora je super...osip se povlači...hvala na lepim željamauser posted image
A od juče ima novitet...kad joj se spava ona me vuče za nogavicu i njače i kopa uvo(onda je odnesem u krevet i sama se uspava posle nekog vremena-nikad je nisam uspavljivala)...a od juče - dođe do mene traži da je uzmem..skloni mi kosu (naravno ne baš svaku dlakuuser posted image ) legne na mene i zaspi za 6 sekundi user posted image
Da le je to tako što sam krenula na posao...al poče dete da me mazi i ljubi i to me baš zagrli i stegne pa se odmakne pogleda me i nasmeje se...ko velika bre...i tako ceo vikend..
Al će tata da ima paklenu nedeljuuser posted image radim full radno vreme
Odoh da lakiram nokte, peglam uniformu a posle i kosuuser posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Razgovori mama 1/14 [chat]
5.1.2014 20:05:30   
nina26
Jole, sad procitah za T na brzaka sta se sve izdesavalo user posted image mi smo taj virus sa osipom prelezali sa 5,5m i to u bolnici user posted image sa sve infuzijom....dobro, je da je sve proslo brzo kod vas, mi smo bili 7 dana...nisam znala da se tako zove Roseolauser posted image nama napisala na otpusnoj, samo viroza, tako nesto...

a mazulja jedna, cim si krenula na posao, vidis kako se 'pripitomila' user posted image ja jos uvek cekam, kad cu moci da poljubim ovu moju, a da me ne gura rukomuser posted image

kiss za sveuser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Izbor


Da li biste zrtvovali "imanje" porodice zarad blistave karijere?

Da (9%)

Ne (77%)

Neodlucan/a sam (14%)


Ukupan broj glasova: 190

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here