|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
6.3.2018 10:05:39   
milicicak
Rosi, jedino sto mozes da uradis i sebi i D je onaj brzi bris iz grla na Streptokok. Jeste on najmerodavniji ujutru pre jela i pre pranja zuba ali zovi lab pa pitaj da li moze i sad. I da odes kod dr opste prakse na pregled. Ne znam sta da vam kazem za viruse, svi su bolesni. Mm i ja ovo sto smo dobilo je bez temperature ali smo bukvalno bili samleveni par dana, svaki misic me boleo. Zeza me mm da sam trosadzija, rolna toalet papira odlazi dnevno na duvanje nosa user posted image i evo, sedam dana ne prestaje. Moji su imali taj virus sa temperaturom, mama se mucila pet dana, tata je bukvalno izgoreo dva dana (imao je temperaturu 39,7) i posle toga kao da nista nije bilo. Uglavnom, svi su nesto kilavi.
Mislim da bebi ne moze nista.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
6.3.2018 10:07:19   
Maraj
Jao kako je divno napolju. Sve sam prozore pootvarala. Sunce na sve strane prodire u stan
Bas mi prija

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
6.3.2018 10:10:01   
Rosita
D vec pije ab, a ja bih ujutru mogla da dam bris.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
6.3.2018 10:10:44   
Maraj

IZVORNA PORUKA: milicicak

Zeza me mm da sam trosadzija, rolna toalet papira odlazi dnevno na duvanje nosa user posted image


Jao mili nista mi ne pričaj. Ja toliko piskim da rolna wc papira ode do posle podneva.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
6.3.2018 10:30:36   
vonavoj
Rosita.moje su imale sarlah proslog maja.i ja sam se bojala za sebe.to jeste streptokoka..ali mi je dr rekla da retko prelazi na odrasle..to su decije bolesti..radila sam bris za svaki slucaj..ali je sve ok bilo..proveri..

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
6.3.2018 14:26:44   
Rosita
Definitivno moram. Evo imam T. Tačno sam znala. Ne može biti nešto što dete drži pod ogromnom T tri dana non stop a da mene zaobiđe :(

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
6.3.2018 14:42:42   
milicicak
Rosi, misa mu, bas nije moralo... Nadam se da je nesto bezazleno i da ce brzo da prodje user posted image
Mene opet boli stomak, tacno cu da se upucam. Dok sam mirovala i lezala sve je bilo ok, cim sam krenula normalnije da se ponasam opet mi se place od bolova... Il sam mnogo kmezava postala ili ova beba namerava da zeza celu trudnocu.
Odoh da perem kosu pa da se spremam kod dr. Covece to mi dodje ko izlazak user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
6.3.2018 18:35:08   
smeško
Dobro vece svima.
Rosi, mislim da ste mu prerano dali ab, a ni temperatura, koliko sam pratila, nije bila strasna. Mislim, nikad nije svejedno roditelju, ali virusi su nam sve jaci i gori, cini mi se. Nikiju smo isto vadili krv i sa slicnim rezultatima sacekali smo sa Panklavom i hvala Bogu prolazi. On je dva dana imao preko 40. Sve vreme. Onda je virus uhvatio mene. Sa temperaturom, ali hvala Bogu malo nizom. Trenutno se svi oporavljamo, ja jedva disem od sinusa, ali bar temperature od jutros nema.
Svašta ste ispisale, bas ste bile vredne! Milicicak, super za boginje! Maraj, Niki je imao 2,5 godine kada se Maki rodio. Spavao je sam u svom krevetu i pazio na bebu. Nije isao u vrtic i svo vreme sam pre toga posvecivala njemu. Mislim da ga potcenjujes sto se tice razumevanja situacije. Bice ti jako tesko, jer mu nisi postavila bilo koju granicu. Nikada nije lako, ali je uvek bolje sto pre.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
6.3.2018 19:14:47   
Misha i Ljisha
Dobro vece. Bokte mazo ne mogu da se otresem.one amerikanke. Pa dobro ako ne mogu e onda cu na moj nacinuser posted image . A da bude bez stresa.

Veceras sa sefom na telefonu
D mi se smara al evo stigoh da joj napravim palacinke i malo da procaskamo. Bila sam.ljuta na nju danas jer nije htela da jede pasulj. I na kraju ga je jela sa sve suzama. I bi mi zao pa kao ajd da jok napravim palacinke veceras. U kuci je sad vec brrrr... Tu jednu sobu grejemo.klimom. drugu uljanim radijatorom.u kupatilu smo srecom iako smo uveli grejanje ostavilo onu grejalicu na zidu a kuhinju grejem.kuvanjem.i nekom.malom grejlicom.sto duva topao vazduh.

Srecom nije minus napolju.

A propo osmog marta. Kupila sam uciteljici baleta bukmark jer sm.skapirala da u autobusu uvek cita knjigu. A na klizanje treneru ( trenericiuser posted image ) sam kupila kutiju za bombone jer ih uvek deli deci. Dunja ih jako voli pa eto mali znak paznje da se obraduju.

Ja danas kao menstrualne bolove da imam pa sam skapirala da su to ipak neke pripremne kontrakcije. Tj one lazne kako se vec zovu. Ali nije.mi svejedno iskreno.
Idem jos sefu da odradim par stvari. Racunam.danas cu u krevet ranije akosve pozavrsavam na vreme.

Pozdrav mame

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
6.3.2018 19:30:01   
smeško
Ljisho, sada sam komentarisala poklone u temi.user posted image
Ja pop....iz slicnog razloga pre par dana, ali zaboravila da pomenem.user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
6.3.2018 20:22:39   
Rosita
Moguce, smeško. Ali veruj mi nakon što je u decembru vukao verovatni virus bez t zakomolikovan slinama i dobio upalu pluca, nije mi do rizika sad. Nekako sam ja htela ovaj put ab. T mu ide 39.5. Malopre 39.2 dala lek ali makar je prošlo 7 h između dve doze.
Meni 37.8. Popih panadol, ne mogu da funkcionišem. Kašljem, beba nešto mirna pa se tripujem, verovatno bezveze.

Ljišo, super pokloni.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
6.3.2018 20:30:09   
smeško
Ma, verujem. Nego su pedijatri oni koji su upuceni. Nama je nas rekao da trenutno kosi taj sa visokom temp. i da po analizama daje sliku bakt.infekcije. Pojma ne bih imala, Nikiju je i urin bio sporan sad je super. I ja sam se uplasila, nismo uspevali da mu oborimo 40 i to samo jedan sat od sirupa. Opasno sam razmisljala da ipak dam ab. Ovo mu je treci virus od boginja. Ja sam popila paracetamol na 38.3, nisam htela da cekam. I onda sam se pokrila da se preznojim, a bebac se tada razmrdao, jedva sam izdrzala. Tri sata je trajalo, ali sam uspela da je spustim do 37.3. Zelim vam da brzo ozdravite!

< Poruku je uredio smeško -- 6.3.2018 20:32:45 >

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
6.3.2018 21:15:57   
Maraj
Joj drage bas ste i vi pored dece zaribale user posted image
Smesko , pa da opao mu imunitet nakon boginja, pa sve na njega...
Ja sutra planiram da odem do Fronta. Opet u genetsko savetovaliste, da geneticar pogleda moj tripl test. Opet cu se nacekati sutra tamo. Javljam vam se iz Fronta. Bice mi dosadno pa cemo se kuckati user posted image

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
6.3.2018 21:56:53   
smeško
Je l' moras kod geneticara?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
7.3.2018 7:30:08   
Misha i Ljisha
Rosita javljaj kako ste.
Maraj cekamo vesti.
Nadam se da cete sve brzo preboleti ove viruse i bakterije. Moja D kaze mama ja vec cekam letouser posted image
Svi ga valjda vec cekamo

Dobro jutro. Mi se spremamo za trening. Ja ustala kad me sef zove. Taj covek ne spavauser posted image

Toliko sam zagrejala spavacu sobu valjda od straha da nam.ne bude hladno da smo na kraju D i ja spavale otkrivene heheh...

Za dorucak palacinke. Eno D vec rucka.
Pisite mame. Volim kad ste aktivne.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
7.3.2018 7:30:08   
Maraj
Jutro drage.
Ja da se javim iz Fronta. Od 7 sam ovde...
Pa smesko, dr iz Doma zdravlja kaze da mi je tripl nesto bolji od dabla, sto je dobro, ali kako su me iz genetskog poslali da uradim tripl, da se njima javim, da i oni pogledaju rezultate. Da zavrsim sa njima. Tako da dodjoh danas. Prosle nedelje nisam mogla zbog onog silnog snega....danas dodjoh, da vidim sta ce mi oni reci.

< Poruku je uredio Maraj -- 7.3.2018 7:31:28 >

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
7.3.2018 7:42:33   
smeško
Ne znam sta vise hoce. Samo te maltretiraju.
Je l'' ti se vidi stomacic?

< Poruku je uredio smeško -- 7.3.2018 7:43:18 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
7.3.2018 8:03:03   
Maraj
Smesko meni se cini da je odma poceo da mi se vidi. Veci mi je nego u prvoj trudnoci. Valjda se to sve rasteglo pa se brze vidi. user posted image
Ne mogu ga sakriti, vidi se user posted image
Kako je tebi u trećoj?

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
7.3.2018 9:43:15   
Rosita
Jutro. Mislim da ide na bolje. Juce je lek dobio u pola 7 uvece, zatim u 4 ujutru sto je dobar napredak. Evo doručkuje. Razvlači, ali nije jeo 2 dana osim par zalogaja. Ja dala bris. Mislim da je bezveze i da je virus, ali hajde. T zasad nemam. Ako budem mogla, popodne ću do dm- a da nešto pokupujem. Doćiće mi majka u petak na 2-3 dana pa će mi nešto pomoći. Nisam baš avoja od ovog virusa, a ništa nisam počela.
Pišemo se :). Ljubim.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
7.3.2018 10:00:28   
Maraj
Evo i mene. Zavrsila sam u genetskom
Po njima , moj dabl je niskog rizika a tripl mi je granicnog rizika i zakazali su mi amnio u Frontu za 20.mart. tj 19.da se javim a 20.je intervencija. Malo se smorih. Nisam ovo ocekivala. Dr iz dz mi je govorila da mi je dabl rizican a teipl je ok. Sad ovi u genetskom skroz drugacije. Valjda ce biti sve ok. Koliko se uopste cekaju rezultati amnio?

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
7.3.2018 10:19:45   
smeško
Rosi, neka si uradila. I ja sam odmah le i le formulu i crp. Da smo samo mi u pitanju ne bismo to radile sigurno. Nama je sinoc i Maki dobio temp, cele noci se borimo. Eto, jos njegov da izguramo. A taman je zavrsio sa Augmentinom zbog upale usiju. user posted image
Maraj, meni se na pocetku nije video, pa onda sam dobila problem sa nadimanjem, pa je bio dva broja veci. Pa, kako se to povuklo sada mi se cini da je ok. Bas mi je zao sto se toliko nerviras vec dva meseca. Do kada misle tako da te muvaju, dok se ne porodis?! Ac se cekala dve tri nedelje, sve zavisi od slucaja do slucaja, kad zaseju, kako i sl. Ja sam ubedjena da ce sve biti u redu, ali znam kako je, slicno su izvozali i mene.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
7.3.2018 10:23:01   
Maraj
Smesko, da l mi verujes da nemam vremena da uzivam u trudnoci. Jako mi je zao zbog toga. Da l je moguce da ja sa 35 god i 3 meseca starosti spadam u tako rizicnu grupu zbog godina. Opet kazem, nije mi svejedno . Malo me strah. A opet i to cekanje.... Da docekam taj 20.mart pa o da jos 2-3 nedelje rezultati. Odlepicu. Od samog starta ove trudnoce me vontraju po analizama i lekarima

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
7.3.2018 10:31:16   
smeško
Ma, ja sam ti napisala da ce te na kraju poslati na ac. Tako su i mene. Dobar tripl, ali ipak...A lepo su mogli i odmah da zakazu ac, da ne gubim vreme. Isto u N.frontu. Dok su nam stigli rezultati ja sam odlepila i proslo mi dve trecine trudnoce. I to sve u stresu. Verujem ti, stvarno. Udahni duboko i razmisljaj samo pozitivno. Danas se i ac stalno radi, nekada su trebale ozbiljne indikacije za nju. Sada skoro svaka druga trudnica radi. Zato ne brini, ne znaci da oni nesto vide ili sumnjaju. Bice sve ok.

< Poruku je uredio smeško -- 7.3.2018 10:32:30 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
7.3.2018 10:37:30   
Rosita
Maraj, baš bezveze. Šta možeš, biće sve u redu, što manje misli o tome. U Bg, Ns je tako izgleda. Po unutrašnjosti čisto sumnjam. Kad saberem vaša iskustva očito se forsiraju dnk testovi ili se razvlačiš. Ili presečeš pa nećeš dalje. Stvarno je bezveze dobijati rezultate u odmaklim trudnoćama. Čovek definitivno mora da zna šta će odmah na početku.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
7.3.2018 10:40:16   
Maraj
Pa bolje da su me odma poslali
Ovako se samo razvlacimo a ja strepim...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uloga placente (video)
video
Nakon implantacije, iz perifernih ćelija blastocista, razvija se deo strukture zvan placenta, koji služi kao veza između...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here