|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Amniocenteza?
3.4.2012 21:36:39   
Sanchy
Napisi nam sutra sta su ti rekli u svakom slucaju bice ti lakse,znam po sebi ,uvek mi je lakse da se izjadam fakticki neznancima nego bliskim osobama valjda zato sto su navikli da sam jaka osoba koja sve guta a uopste nije tako...cak stavise...puno te pozdravljamuser posted image

(odgovor članu Maryjana)
Direktna veza do poruke: 1076
   RE: Amniocenteza?
4.4.2012 15:38:26   
sladja77
podrska za Marijanu!Ja msam danaa bila na genetskom u kg i rekli su da nema potrebe za ac. sada cekam 16 ned da radim tripl.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1077
   RE: Amniocenteza?
7.4.2012 12:14:45   
blackmagic
Evo i ja da vam se javim posle duzeg vremena(nisam imala net).:(...

Moj rezultat amnio je dobar...Hvala bogu da se sve zavrsilo....i dobicemo jos jednog batu user posted image

Hvala vam svima na podrsci i recima koje ohrabruju,sve je uz vas mnogo lakse..ljubim vas...user posted image

Zao mi je kad ovde procitam lose vesti,ali samo mogu reci,da je dobro da i postoji ovakva analiza...sta bi bilo da neznamo kakvo dete nosimo...draga Marijana..samo hrabro....svi smo uz tebe..user posted image

(odgovor članu sladja77)
Direktna veza do poruke: 1078
   RE: Amniocenteza?
7.4.2012 17:28:54   
Sanchy
Blackmagicuser posted image user posted image

(odgovor članu blackmagic)
Direktna veza do poruke: 1079
   RE: Amniocenteza?
7.4.2012 17:59:22   
blackmagic
Sanchy..hvala od srca...user posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1080
   RE: Amniocenteza?
9.4.2012 21:10:54   
Maryjana
CESTITAM black magic!!!!!

(odgovor članu blackmagic)
Direktna veza do poruke: 1081
   RE: Amniocenteza?
9.4.2012 21:18:52   
crazymama
maryjana, kako si ti?


_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Maryjana)
Direktna veza do poruke: 1082
   RE: Amniocenteza?
9.4.2012 21:19:46   
Maryjana
Evo i ja da se javim.Sve je zavrseno.U proslu sredu bila u Palmoticevoj po rezultat.Rekli nam da kod nas nije nasledan oblik Dauna (bogu hvala),a inace postoji i nasledan Daun i tada na rezultatu pise 14,21 (koliko sam ja razumela).A Dr iz Palmoticeve,koji je inace jako ljubazan i strpljiv i hoce sve da objasni do najsitnijih detalja, mi je na kraju rekao nesto u stilu-pa dobro sad si to obavila i u sledecoj trudnoci si mirna.Sto je znacilo otprilike-eto sad si prelezala boginje,stekla imunitet i vise ih nikad neces dobiti.

Isti dan sam otisla do Narodnog fronta sa ciljem da se raspitam kada ce me primiti,koliko to traje itd.medjutim oni mi predlozise da isti dan ostanem.Tako da sam potpuno neplanski odma ostala u bolnici.I eto,pregurah i to,danas pustena kuci i sta da vam kazem.....Glupo mi je da pisem o detaljima jer ne verujem da bilo koga to i zanima.

Hvala svim devojkama sa foruma na podrsci koju sam dobila.Necu vas ja sad ostaviti.I dalje cu biti prisutna na forumu i dosadjiti vam povremeno svojim komentarima.

(odgovor članu Maryjana)
Direktna veza do poruke: 1083
   RE: Amniocenteza?
9.4.2012 21:51:22   
Sanchy
Tako nesto sam ti i napisala na temi dabl test...sta da radis..user posted image ...pozdrav od meneuser posted image

(odgovor članu Maryjana)
Direktna veza do poruke: 1084
   RE: Amniocenteza?
9.4.2012 22:00:00   
Maryjana

IZVORNA PORUKA: crazymama

maryjana, kako si ti?



Dobro sam.Iz ove koze se ne moze!!!!

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 1085
   RE: Amniocenteza?
9.4.2012 22:44:33   
crazymama

IZVORNA PORUKA: Maryjana


IZVORNA PORUKA: crazymama

maryjana, kako si ti?



Dobro sam.Iz ove koze se ne moze!!!!


tesko je sigurno, ali oporavices se, a onda u nove pobede, nadaj se zdravom detetu koje ce imati kvalitetan zivot i koje ce tebi pruzati neizmernu srecu...user posted image


_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Maryjana)
Direktna veza do poruke: 1086
   RE: Amniocenteza?
10.4.2012 10:21:17   
tixy1
Juce sam bila na amnio u NS. Postupak je bio prilicno bezbolan, vishe sam se ja poplashila.

Izvadili su mi 15ml za standardu proceduru i josh 12ml koje je mm odmah nosio za BG na Bioloshki, zbog analize na Sindrom fragilnog X, kojeg ima njegov rodjeni brat. Meni je na Doublu bila povishena beta, a ostalo je sve bilo ok.

Eto, sad cekamo 3 nedelje rezultate.

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 1087
   RE: Amniocenteza?
10.4.2012 12:09:39   
Sanchy
Lezi kuci i odmaraj sta ces ,ja sam lezala dve nedelje skoro pa non stop,nisam izlazila iz pidzame...sta taj sindrom fragilnog x izaziva tj.koje su mu posledice ?I moze li dete da ima taj fragilni x a da nema nikakve simptome oboljenja?

(odgovor članu tixy1)
Direktna veza do poruke: 1088
   RE: Amniocenteza?
10.4.2012 12:27:22   
tixy1
Mozes da budes nosilac, a moze i da ti mutacija bude potpuna.
Kod nasledjivanja je bitno ko je nosilac. Ako je otac nosilac, on na sinove ne prenosi, a cerke su mu u istoj meri nosioci kao i on.
Ako je nosilac majka, onda ima shanse i kod muskog i kod zenskog deteta da se nasledi puna mutacija, da dete bude nosilac ili da uopste nema. To je rizicnije.
Najveci broj mentalno zaostale dece ima upravo ovaj sindrom, a njegova jacina se ispoljava od male (npr. dete ima problema u ucenju) pa do pune mutacije (mentalni, fizicki, socijalni aspekti bolesti). Simptomi su raznovrsni.

Tako da smo mi hteli da proverimo da li ce mrvica (najverovatnije je devojcica) biti nosilac ili ne. Jer posle ce ona imati peripetija ako je nosilac, jer ce njena deca imati shansu da se kod njih razvije puna mutacija.

< Poruku je uredio tixy1 -- 10.4.2012 12:28:11 >

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1089
   RE: Amniocenteza?
10.4.2012 12:30:17   
Maslacak15
Tixy dali nosis decaka ili devojcicu? Ako nosis decaka sigurno je sve ok. Fragile x se nasledjuje preko X hromozoma.Znaci ako nosis decaka dete je od tvog muza dobilo samo y hromozom i time ne moze biti pogodjeno mutacijama na x u njegovoj familiji.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1090
   RE: Amniocenteza?
10.4.2012 12:48:24   
Sanchy
Tako nesto sam ti htela reci kao Maslacak,slazem se sa njom..a i da jeste nosilac oni ti ne mogu ili mogu reci u kom stepenu ce se razviti neke osobine te bolesti?Predpostavljam da ne mogu,s toga ja to ne bih ni radila jer tu je onda podeljena verovatnoca da ce sve biti u redu i da ce dete imati neku ispoljenu osobinu bolesti..a sa ttom verovatnocom ja ne bih mogla nista da uradim,jedino to da li ce ona preneti na svoje dete..mozda zbog toga ..

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1091
   RE: Amniocenteza?
10.4.2012 13:05:28   
Maslacak15
Hm pa da to je jedini problem. S obzirom da suprug ocigledno nema nikakvih problema sigurno nije nosilac kompletne mutacije kao njegov brat jer bi se to videlo. Medjutim problem kod zena nosilaca inicijalne ekspanzije ( u pitanju je uvecanje niza tripleta u genu FMR1) je sto se dodatna ekspanzija moze desiti tokom mejoze u germinalnim centrima. Tako da njihova deca, znaci naredna generacija, moze razviti sindrom. I tu su isto pogodjeni vise muski potomci posto je penetrantnost kod zena nosillaca pune mutacije oko 50% jer onje imaju i drugi normalan x hromozom.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1092
   RE: Amniocenteza?
10.4.2012 13:43:03   
tixy1

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Tixy dali nosis decaka ili devojcicu? Ako nosis decaka sigurno je sve ok. Fragile x se nasledjuje preko X hromozoma.Znaci ako nosis decaka dete je od tvog muza dobilo samo y hromozom i time ne moze biti pogodjeno mutacijama na x u njegovoj familiji.


Sve ja to znam. Izgleda je devojcica, pa smo hteli da proverimo odmah, jer svakako bih radila amnio.
Da ne proverim sad, morala bih kasnije njoj da vadim krv i akam se opet sa geneticarima, ovako smo to obavili i cekamo...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1093
   RE: Amniocenteza?
11.4.2012 12:46:56   
pinky
Maryjana, jako mi je zao. Znam sta znaci proci kroz cekanje rezultata, nikom ne bih pozelela nesto ni priblizno slicno! Ali mogu da zamislim da je sve to kroz sta si ti prosla neopisivo mnogo tezeuser posted image . Bezbroj puta sam razmisljala da li bih mogla da prezivim da su mi javili da je rezultat los i da li bih uopste mogla da ostanem psihicki normalna. Ali u takvim situacijama covek iscrpi snagu ni sam ne znajuci odakle. Zaista se divim tvojoj hrabrosti! Jedino dobro, da tako kazem, u svemu jeste to da je gotovo nemoguce da se ponovi ista situacija. Prema tome, glavu gore, sad je sve iza tebe! Tesko jeste, ali nema izbora. Nadam se da ces nam se u skorije vreme javiti sa mnogo lepsim vestima! user posted image

(odgovor članu Maryjana)
Direktna veza do poruke: 1094
   RE: Amniocenteza?
11.4.2012 16:20:09   
Maryjana
Pinky i ja se nadam da ce nova bebica uskoro.Moram da cekam 3menstruacije da prodju i onda mogu da se "bacim na posao".Mada dr mi je rekla-sacekaj 3 menstruacije ali znas i sama da se zene porede pa posle 3meseca dodju opet trudne i nemaju nikakvih problema.Time mi je prakticno rekla da vec za 2meseca mogu da pocnem iako se savetuje 3.

(odgovor članu pinky)
Direktna veza do poruke: 1095
   RE: Amniocenteza?
11.4.2012 16:27:47   
nink
Maryjana meni su posle spontanog rekli da sacekam 2 menstruacije a ja ostadoh trudna posle prveuser posted image ..Sve je u najboljem redu ,Zelim ti sto pre da nam se vratis sa mrvicom u stomaku,ma brzo to prodje,to ja iz iskustvauser posted image

(odgovor članu Maryjana)
Direktna veza do poruke: 1096
   RE: Amniocenteza?
11.4.2012 18:30:56   
tixy1
Nakon koliko dana od amniocenteze ste bile u shetnjici?

Meni su rekli da odmaram 3 dana i da ne dizem nista tesko dve nedelje. Ja se cuvam od naprezanja i pazim kako ustajem iz lezeceg polozaja.


(odgovor članu nink)
Direktna veza do poruke: 1097
   RE: Amniocenteza?
11.4.2012 18:35:13   
Sanchy
Ja sam lezala dve nedelje,moj dr je veoma sistematican i pazljiv sto se tice tih stvari..dao mi je udarnu dozu antibiotika da pijem cetiri dana posle amnio i utrogestan 3 puta 200mg,ginipral...

(odgovor članu tixy1)
Direktna veza do poruke: 1098
   RE: Amniocenteza?
11.4.2012 21:45:48   
Maryjana

IZVORNA PORUKA: nink

Maryjana meni su posle spontanog rekli da sacekam 2 menstruacije a ja ostadoh trudna posle prveuser posted image ..Sve je u najboljem redu ,Zelim ti sto pre da nam se vratis sa mrvicom u stomaku,ma brzo to prodje,to ja iz iskustvauser posted image


Super sto si mi to rekla,da ni ja ne gubim vreme.Sacekacu 2menstr.da prodju pa na posao.

(odgovor članu nink)
Direktna veza do poruke: 1099
   RE: Amniocenteza?
11.4.2012 22:23:38   
nink
Maryjanauser posted image

(odgovor članu Maryjana)
Direktna veza do poruke: 1100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here