|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Amniocenteza?
20.4.2012 16:23:21   
sladja77
Taman sam se ponadala da ce danas kad stignu rezultati tripla sve biti ok, kad ono...1 prema 50 rizik od edvardsovog sindroma.. dabl bio ok, samo je age risk bio 1 prema 274... panika.. preko veze zakazah amnio u ponedeljak u institutu za majku i dete.. iskustva? pliiiiiiiiiiizzzzzzzzzzz....

(odgovor članu Maryjana)
Direktna veza do poruke: 1101
   RE: Amniocenteza?
20.4.2012 17:07:48   
ana77
I meni je triple bio onako bezveznjikav (1:468 za down, ostalo sve OK, pa sam odlucila da ipak odradim amnio kad mi je vec zakazana. Isto idem na IMD. Zanima me da li su brisevi (vaginalni i cervikalni) neophodni posto moja dr ode na godisnji, a privatno nece to niko nece da radi trudnicama... Zvacu u ponedeljak da ih pitam. Jedino da mi oni urade od ponedeljka... 

(odgovor članu sladja77)
Direktna veza do poruke: 1102
   RE: Amniocenteza?
20.4.2012 17:27:37   
Sanchy
Kako nece privatno da rade?ako si iz bgd to ti je dezinformacija pa evo u Risticu ce ti svaki dr uzeti briseve.....ja sam radila te briseve pre amnio moj dr je rekao da uradim,neki dr smatraju da nema potrebe posto se plodova voda uzima odozgo pa bakterija moze da udje u matericu samo putem igle...u svakom slucaju ja sam posle amnio dobila udarnu dozu antibiotika cetiri dana da pijem,za svaki slucaj i to zavisi od dr do dr ali mislim da je to jako jako mudro piti posle zahvata....Sladjo sta da radis i meni je tripl bio los pa je ac pokazala da je sve ok,znaci ac moras odraditi i to je to....posle procedure odmaraj,lezi dve nedelje,neki dr su opusteni pa savetuju mnogo manje mirovanje ali ako hoces da budes sigurna da si sve preduzela sto je do tebe onada sto duze odmaraj....

< Poruku je uredio Sanchy -- 20.4.2012 17:29:09 >

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 1103
   RE: Amniocenteza?
20.4.2012 17:46:26   
ana77
Ja sam dobila to kao potrebnu analizu da donesem na prijemu na IMD, a u DZ su mi rekli da to ne rade privatno - misle valjda na cervikalni bris..., a pravo da ti kazem ne daju mi se sad nesto pare za to. Zvacu ih u ponedeljak, pa cu ih pitati da li je bas neophodno... Ako jeste, uradicu... 

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1104
   RE: Amniocenteza?
20.4.2012 17:52:01   
Sanchy
Ako su ti rekli da treba onda ces morati da doneses e sad shvatam te u potpunosti i ja dadoh do sada silne pare,sve sam privatno radila skoro,retko sta u dz....i ne brini svi brisevi se rade privatno ako ne uspes drzavno....

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 1105
   RE: Amniocenteza?
20.4.2012 18:02:24   
ana77
Znaci u Dr Ristic rade, nadam se da mogu da zavrse za pet dana cervikalni mada... tesko (ne znam koliko im je potrebno da uzgaje sve potencijalne kulture :D :D :D). Nista, zovem ih u ponedeljak da ih pitam. Malo sam zakasnila jer sam razmisljala da li uopste da idem na AC ali kapiram da mi je bolje da budem 100% sigurna kad vec imam zakazano i za dz mi je.
Nadam se da nece biti komplikacija u IMD se lezi tri dana, pa ce me valjda imati pod nadzorom :D!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1106
   RE: Amniocenteza?
20.4.2012 18:15:50   
Sanchy
Meni su tamo radili cervikalni,vaginalni i hlamidiju,mikoplazmu i ureaplazmu,petkom i subotom ja mislim da postoji neki popust,isto ako si student imas popust,brzo je rezultat...isto bih ti preporucila dve dr.tufegdzic i djurdjevic ostale su bezveze,ja sam isla kod svih cini mi se:)....mozes ih zvati i danas i sutra cisto da se raspitas i za cenu...imas njihov sajt pa vidi,takodje euromedik znam da je povoljniji od Ristica pa mozes da zoves i njih i uporedis cene

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 1107
   RE: Amniocenteza?
20.4.2012 18:31:03   
ana77
Bas ti hvala Sanchy. Zvacu ih mozda vec sad da eventualno zakazem za sutra da bi bilo gotovo :)! Jos ako ima popust :D :D :D, ekstra. Ne znam na kom racunu sam dobijala popust za Ristic - da li na Ideinom ili na Lilly-jevom racunu??? Nema veze :D :D :D! U svakom slucaju, hvala puno na informacijama :D!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1108
   RE: Amniocenteza?
20.4.2012 18:50:59   
Sanchy
U Merkatoru sam dobijala za Ristic kupon a sad za Euromedik da me ubijes ne mogu da se setim...

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 1109
   RE: Amniocenteza?
20.4.2012 19:16:47   
crazymama
meni ni u jednoj privatnoj nisu hteli da uzmu vaginalni bris, kazu da ne uzimaju od trudnica...

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1110
   RE: Amniocenteza?
20.4.2012 19:21:47   
Sanchy
Svasta..ne znam zasto ne bi,meni su u Risticu uzeli sve briseve i tamo odradili...

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 1111
   RE: Amniocenteza?
20.4.2012 19:37:48   
ana77
Zakazala sam za sutra kod Ristica, rade i trudnicama :)! Nije ni preskupo - oba brisa su 1500din - sa sve uzimanjem uzoraka :D!
Hvala puno Sanchy!!! :***

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1112
   RE: Amniocenteza?
20.4.2012 19:39:55   
Sanchy
Nisam mogla da ti kazem cenu posto sam ja radila vise stavki odjednom pa je to ispalo sve oko 8000...a pojedinacno se nisam mogla set_itiuser posted image ..ja sam iskreno prvi put ovde od vas ,tebe i CM cula da neko nece da vadi bris privatno zato sto je u pitanju trudnicauser posted image ...u svakom slucaju eto resenouser posted image

< Poruku je uredio Sanchy -- 20.4.2012 19:40:50 >

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 1113
   RE: Amniocenteza?
20.4.2012 20:24:02   
ana77
Ja sam to cula odavno ali realno, nisam nikog bas pitala :)! Valjda im je rizicno da cackaju, pa da nesto zeznu :)! Ali pretpostavljam da ce biti pazljivi :D!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1114
   RE: Amniocenteza?
20.4.2012 21:26:40   
sladja77
ana gde i kada ti radis?sanchy, znam, izgleda da mi je ac bila sudjena.. iiii.. sta je to imd?

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 1115
   RE: Amniocenteza?
20.4.2012 21:33:54   
sladja77
hahaha,, stvarno sam kreten, mislila sam da je imd neki postupak, sad ukapirah da je skracenica!user posted image kada ides ana

(odgovor članu sladja77)
Direktna veza do poruke: 1116
   RE: Amniocenteza?
20.4.2012 22:12:49   
ana77
Ja imam zakazanu 27.4., a moram da se tamo prijavim 26. Ostajemo do ponedeljka, takva je tamo procedura :)! Ti? U ponedeljak?


< Poruku je uredio ana77 -- 20.4.2012 22:13:40 >

(odgovor članu sladja77)
Direktna veza do poruke: 1117
   RE: Amniocenteza?
20.4.2012 22:19:41   
sladja77
aha, ne znam dokad cu ostati.. sta su ti rekli da poneses od stvari i dokum ja nista ne znam

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 1118
   RE: Amniocenteza?
20.4.2012 22:28:42   
ana77
Na papiricu mi pise:
1. Uput za stacionarno lecenje
2. Izvestaj genetskog savetovalista
3. Nalaz krvne grupe i RH faktora (u slucaju negativnog, potrebna je i krvna grupa partnera)
4. Skorasnje rezultate krvne slike, biohemije, urina, cervikalnog brisa i vaginalnog sekreta (ne starije od 30 dana)
5. Sve za licnu higijenu.

(odgovor članu sladja77)
Direktna veza do poruke: 1119
   RE: Amniocenteza?
20.4.2012 22:43:13   
sladja77
Imam sve sem tih briseva , imam i to ali ostalo u domu zdravlja.a da li treba i spavacica i to?bas ti hvala ana.

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 1120
   RE: Amniocenteza?
21.4.2012 0:02:29   
crazymama
u risticu nisam ni pitala, jer sam cula nekoliko losih iskustava od ljudi koji su se kod njih pregledali... pa sam ih iskljucila potpuno.

ja sam AC radila u frontu, ali sledeci put ako Bog da, radicu je u institutu za majku i dete... zene, srecno, nemojte da se plasite postupka, to nista ne boli, mene su tri puta ubadali, jer nisu mogli da uzmu uzorak iz prve... najgore je cekanje rezultata, treba se pripremiti psihicki.

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu sladja77)
Direktna veza do poruke: 1121
   RE: Amniocenteza?
21.4.2012 1:09:15   
Sanchy
Znam ja sam cula nesto lose za svaku kliniku u Beogradu.....tako to ide....ali svaka iole ozbiljnija privatna klinika radi sve analize bez obzira da li je neko trudan ili nije,,cim bi mi neko rekao da to ne radi zato sto sam trudna taj me vise ne bi video jer samo odbijanje govori u prilog njegovoj nesigurnosti tj.nestrucnosti....a sto se tice uzimanja uzoraka za ac ti ga bas nagrabusi,iskreno se nadam da te ne vodi dr koji ti je radio amnio,to je jako nestrucno i opasno i za bebu i za majku,dobro si prosla,ja bi joj ruke skrsila nakon toga,iskreno....

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 1122
   RE: Amniocenteza?
21.4.2012 6:28:25   
sladja77
Crazy mama bas me utesi od jutros! user posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1123
   RE: Amniocenteza?
21.4.2012 6:28:43   
sladja77
user posted image

(odgovor članu sladja77)
Direktna veza do poruke: 1124
   RE: Amniocenteza?
21.4.2012 6:48:55   
sladja77
Ana vidi ovo deo teksta sa ultramedikinog sajta.

Pitanje postaje još složenije ako se zna da je amniocenteza praćena sa malim ali ipak signifikantnim rizikom od rupture membrana, intraamniotske infekcije, krvarenja, izo-imunizacija majke i gubitka ploda. Nedavni izveštaj u medicinskoj literaturi navodi čak i smrtni slučaj nakon genetske amnioceneteze. Pre nego što se odlučimo za amniocentezu trudnica mora znati da bez obzira što se većina geneskih amniocenteza završi dobro, da ona ipak nije univerzalno benigna procedura.

(odgovor članu sladja77)
Direktna veza do poruke: 1125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here