|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  89 90 [91] 92 93   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
19.12.2015 18:05:30   
wivern
Ne cupo, kad ga stigneš on uopšte ne pokazuje da ga ista boli. Vodicu ga od ponedeljka na orl da vidimo.
E počeo je jadnicak da bude vrlo kooperativan sa lekovima, čim vidi kašiku otvori usta i sam popije.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 2251
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
19.12.2015 21:57:13   
milicicak
Wiv, mini buba je imala oko 18 meseci kad je prvi put pocela da kuburi sa temperaturom. Posle dva dana je naucila da vice daj mi lekic daj mi lekic user posted image u januaru je jadna toliko eferalgana i brufena popila da je kad je sve proslo jos desetak dana bila sva u cudu sto ne pije vise lekic user posted image
Da ozdravite sto pre user posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 2252
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
19.12.2015 22:01:49   
vonavoj
Wiv,mucite se sa paracetamolom,moje skoro da ni ne reaguju na parac.kad imaju preko 39..samo brufen.i to slobodno uvek daj 1ml vise,bolje je uvek vise kad je visoka temp.nego manje..slobodbo mu daj 4ml brufena. I masiraj ga sa oblogama 1:3 alkohol:voda..i carapice mu natopljene obujes i preko suve...
Ako pije antib. Usi su mu pokrivene..

< Poruku je uredio vonavoj -- 19.12.2015 22:02:29 >

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 2253
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
19.12.2015 22:04:38   
wivern

IZVORNA PORUKA: milicicak

Wiv, mini buba je imala oko 18 meseci kad je prvi put pocela da kuburi sa temperaturom. Posle dva dana je naucila da vice daj mi lekic daj mi lekic user posted image u januaru je jadna toliko eferalgana i brufena popila da je kad je sve proslo jos desetak dana bila sva u cudu sto ne pije vise lekic
Da ozdravite sto pre


user posted image

Von, sad su mi napisali da mu dam 4.5 ml brufena. Ali to i jeste razlog zasto sam ga sinoc ponovo vodila. Da mi kazu dozu i kako da kombinujem.
Danas je vec druga prica. Ima temp ali je brufen skine, a i on nije izmrcvaren ima snage dete da se igra.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2254
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
19.12.2015 22:07:57   
Rosita
Moje dete nakon poslednjeg ozdravljenja- otisao u vrtic u sredu potpuno zdrav, saniran nos i kasalj, 5 dana bez T- je nakon 3 dana u vrticu veceras opet pod T! Stisnuo ga i nos.user posted image

user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 2255
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
19.12.2015 22:12:15   
vonavoj
Super wiv! Naucices da budes i sama lekar..

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 2256
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
19.12.2015 22:16:42   
milicicak
Wiv, koliko je Maksa tezak?
Mene je uvek nerviralo sto svaki dr prica svoju pricu sto se doziranja i kombinovanja tice, stvarno sam bila van sebe par puta...
Nasa dr kaze onoliko ml brufena dnevno koliko dete ima kg. Ako ode preko 40 das 50% vise i pravac na mehanicko hladjenje (ako je dovoljno veliki da sedi mlaka kupka pa polako hladis vodu, ako je mali onda uvijes u vlaznu pelenu pa uvijes u peskir za par min skidas pa opet...). I njen stav je da je temp dobra za organizam i da se dete tako samo izbori protiv patogena i da je treba skidati tek kad predje 38,5. I da nije dobro kad se temp naglo obara, to je preveliki sok za organizam...
Jbg, T je temp skakala i na 40,7-8, meni sad ove temp do 39 dodju ko nista. Mada, svako dete drugacije reaguje na temp i ta prva visoka je uzasno stresna jer ne znas kako ce dete reagovati. Ova moja srecom dobro podnosi visoke temperature, jos jedna stvar u kojoj uopste ne lici na mene user posted image
Rosi, misa mu, zar opet user posted image

< Poruku je uredio milicicak -- 19.12.2015 22:18:06 >

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 2257
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
19.12.2015 22:27:38   
Rosita
Opet, ja stvarno ne znam, bas ga poteralo :(. Ja uvek dajem pred spavanje sirup, iako je do 38, ja dam,nemam pojma, mirnija sam. Meni se svidja to sa ml brufena koliko i kf, to je jednostavno.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2258
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
20.12.2015 0:35:09   
choopa choops
Wiv ma jos bolje da ga ne boli, jer kazu da kad je u pitanju jaka upala usiju da onda boli i na dodir.
A za cepice te pitam, jer je orijateljica nedavno stavljala malom, pa isto nije skidalo temp, pa su kao bili slabi cepici. Nemsm pojma.
Kazem, ja sad racunam onako kako ssm pisala, i zaljepiću ns frizider ds imam za sledeci put, da ne gledam u pasulj.
I da, i mojima yvima uvijek brufen bolje pomogne, ali ih ja ivijek kombinujem.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2259
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
20.12.2015 7:12:48   
wivern
Mili maksa ima 9 kila user posted image mi smo mrsavci i patuljci
Ma to me i nervira te njihove različite terapije.
Choopo i ja ću kombinovati kad moram, za sada brufen radi bez premca. Samo jednu kasiku uvece popije i izgura ceo dan bez temperature.
Rosi pa to je vrtić, tako smo isto i mi. Ali smo vezali neverovatnih 10 dana u jaslama. Kaže moja sestra kad ga kupi samo ih je troje od cele grupe.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 2260
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
20.12.2015 8:44:19   
Rosita
Jeste wiv, ali sam ocekivala boljitak, ovo mu je druga godina u vrticu. Opet, ovi virusi kace i odrasle, tako da.. . Nadavali smo se para i homeopati, tu je bila neka prica o podizanju imuniteta, bla, bla. Ne mogu da gresim dusu, mozda je i pomoglo, ali zadnji put je najstrasnije zaribao iako je to pio, tako da smo u revoltu samoinicijativno prekinuli. Nisam ni panicar niti mislim da je D sad bolesniji od drugih, al ovo svako malo odsustvovanje mm ili mene sa posla me isto nervira. B.. mu misha. Bice bolje. ..D ima oko 14 kg, ne vise, sad i manje i oko 92 cm, u martu puni tri. Meni deluje sitan u poredjenju sa nekim drugarima iz vrtica, dr kaze da je to sve prosecno, te dobro, on jede raznovrsno kad je zdrav, ali ne puno.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 2261
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
20.12.2015 9:10:38   
Trcosava
Rosita, sad ću da te utešim user posted image Ani je ojačao imuniteit tek u trećoj godini vrtića. S tom razlikom da je Ana krenula sa 3 godine u vrtić. Znači prve dve godine mislim da nisam izbijala od lekara sa njom. Nije bila T, ali je kašljala najstrašnjije, a njoj se j1-2-3 spusti na pluća. I onda ''''to je vrtić, nema terapije'''' Do januara, e onda je tolko smlati - da smo svaki početak januara ili februara bile u bolnici. Ili bronhitis sa 39 T, zadnji put upala pluća.

Von, to sam je i ja odmah pitala, da nije mala miligramaža paracetamola. Ali i da jednostavno na neku decu paracetmol nema efekta. Bitno da je bolje i da nema T preko dana.

A što se tiče davanja čepića - meni to uopšte nije nasilno. 5x manje je nasilno od recimo čišćenja nosa špricom. Kod Ane doduše ni to nisam mogla da upotrebim jer je ona momentalno izbacivala napolje čepić, odnosno potera je, a kad sam joj davala glicerinski - taj nije radio radnju user posted image

< Poruku je uredio Trcosava RR -- 20.12.2015 9:12:52 >


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2262
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
20.12.2015 9:14:01   
Rosita
Joj Trco :/. Jeste, sve je dobro dok tako ne zaglave. Vidi, D bi bio slican da ga ja ne inhaliram svaki put kad naidje takav kasalj i tu su beroduali, pulmikorti i td., te se iscupavao. Grlisha

Ps sto se tice navikavanja na pijenje, D sam sebi daje antibiotik i nurofen. Navuce na spric, ja mu podesim u lepo istiska sebi malo po malo. Hahaha. E jedino eferalgan nece. Njega povraca

< Poruku je uredio Rosita -- 20.12.2015 9:18:57 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 2263
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
20.12.2015 9:15:22   
Sanjica26 RR
Ja jos uvek dajem Sofi cepice jer od lekova povraca. Poslednji put smo joj dali Nurofen. I taj je prihvatila jer ima lep ukus.
T je skroz drugacija. Ona sve pije, ali samo joj od brufena pada temperatura. I ona je sitna, a visoka. Moja spagetica. Inace njoj se tek ove godine popravio imunitet. Skoro da nije bolesna.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 20.12.2015 9:16:26 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2264
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
20.12.2015 9:19:44   
milicicak
Rosi, da te uresim mini buba ima 14,5 kg i 97cm a godinu je starija user posted image i na svaku prehladu reaguje temperaturom user posted image
Cepice nikad nismo stavljali, brzo se navikla na lekic i obozava ga user posted image i na brufen definitivno bolje reaguje nego na eferalgan

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2265
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
20.12.2015 13:44:03   
Ana RR
Žene, ne znam kakvi su ovo virusi ali kad mi matori ne možemo da se oporavimo šta da pričamo za dečicu. Ja sam pod antibioticima a imam temperaturu. Noćas sam se toliko preznojila da sam morala da ustanem da se presvučem, i gaće su mi bile mokre. U životu mi se to nije desilo.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2266
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
20.12.2015 13:57:11   
Rosita
Ana, neki razvratni i bludni virusi user posted image . Da brzo ozdrave i matori i mladi user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2267
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
20.12.2015 15:23:22   
Zemunka85
Retkost je naici na slucaj da neko pohvali nekog DR, ovo je postalo strasno.

Prosle god kada smo kuma i ja vagale da li detetu dati 4,5 ili 6ml brufena kumic zaglavi u bolnici i oni mu daju 10, tako da aaaapsolutno nisu normalni.

A Wiv to sto pises, slicno iskustvo imam - mi smo se bolnicki lecili od "upale bubrega' sa godinu dana, ali je na prijemu konstatovano i crveno grlo. Dve godine posle tj pre pola god, kada smo dospeli do DR Peco (jedne od nasih najboljih decijih nefrologa), kada je pogledala sve te papire ona kaze da njoj ne lici da je tada bio pijelonefritis, vec da su svi simptomi bili od grla (??!?!?!?) jer je CRP bio u granicama normale. Kad se nisam prevrnula. Ok jeste ona tada imala I urinarnu infekciju ali izgleda ne na bazi pijelonefritisa, vec samo cistitis (ostalo na besici), kao i sledeca 4 puta kada se nismo lecili bolnicki. Luda kuca.
Da stvar bude jos gora u sred naseg lecenja DR slomi nogu i ode. Nije se vracala pola god te Zemunska ostane bez "decijeg nefrologa". Znaci nema uopste tog DR. Posle izvesnog vremena mi privatno odemo nesto i nabasamo na nacelnika Zemunske. Ja ga pitam "Da li je ta DR jos na bolovanju" kaze on jeste, ja pitam da li to znaci da i dalje ZB nema decijeg nefrologa, a on ce mrtav ladan "Pa nije nikada ni imala, ta DR je samo radila kao deciji nefrolog" +++. I sta dalje reci ...

Milicicacak iiiiisto i kod mene. Doduse nije islo preko 39.7 ali kada ima obicno je oko 39-39,5 i sto kazes super podnosi, tako da ja do 39 nita ne radim.

Rosita, pa ja ne mogu da verujem. Cudo jedno. Jako jako jako mi je zao. Vidimo koliko nikako da se oporavite i koliko se polomiste.

Da svi malisani sto pre ozdrave user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2268
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
20.12.2015 16:58:26   
choopa choops
Pa tačno to, oni računaju po godinama, a ne po kilaži. I onda napišu za djecu od 6mj do 1g dozira se brufen od 2,5ml do 5ml. I ja dam njoj koja ima 9mj oko3-3,5ml i ne može da joj skine temperaturu. A L je moglo. Eto a I je sa 9mjeseci imala 9kg, a L sa godinu dana. I onda treba da tražim po internetu kako da doziramuser posted image Ma idi, umjesto da stave fino tamo na papiru kako da se izračuna, jer nisu sva djeca ista?!

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 2269
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
20.12.2015 17:10:32   
Anarunika
Meni je Živa imala tri dana 37 do 37,3.Ja mislila zubi jer joj izbijaju. Kad jedno popodne poče da plače ne može da se smiri. Odemo kod dr,kaže on da je inače epidemija nekog novog virusa koji nema veze ni sa gripom ni sa prehladom,nešto novo ,da ga prati visoka temp. 4,5 dana i da ide na bronhije i pluća. I sutra Živa dobije temp.39,5. Iala dva dana i prošlo. Nismo joj davali antibiotik samo Eferalgan i Brufen.
Što se tiče doze za Brufen dr mi je rekao da za njenu kilažu (oko 9,5 kg)ide 4, 4,5 ml.
Tako da smo mi dobro prošli.Sada još uvek kašlje kao neka baba ,onako iz duše. Nadam se da se neće ništa vraćati.

A inače sam joj jedva davala i eferalgan i brufen. Stisne usta i neće da otvori i onda se dere kao manijak dok joj dajem. Brufen sam joj davala na špric a eferalgan onom kašičicom što se dobije u kutiji.

Čepiće nisam nikada kporistila

< Poruku je uredio Anarunika -- 20.12.2015 17:12:56 >

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 2270
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
20.12.2015 19:09:09   
Rosita
Mili, D je prosle godine u junu imao do 10.5 a do leta ovog, tj.maja- za godinu d. dobio je svega 1.5 kg, eto toliko o bolestima, virusima, laringitisima i napredovanju. Da bi od leta do jeseni lepo dobio 2 kg. Sad opet sezona bolesti... Ljubi manekenku :*
IZVORNA PORUKA: milicicak

Rosi, da te uresim mini buba ima 14,5 kg i 97cm a godinu je starija user posted image i na svaku prehladu reaguje temperaturom user posted image
Cepice nikad nismo stavljali, brzo se navikla na lekic i obozava ga user posted image i na brufen definitivno bolje reaguje nego na eferalgan



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2271
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
21.12.2015 20:44:48   
lesica
Pojedine serije Eferalgan sirupa ( skoro pa sve aktuelne) se povlače iz prometa.
Povlačenje je pokrenuto nakon što su otkrivene poliuretanske čestice u opremi za pakovanje za koje se ne može sa sigurnošću tvrditi da nisu kontaminirale proizvod.

Pročitajte više...

U tekstu su serije sirupa koji se povlače, ja između ostalog imam jedan kući, i klinci su ga pili


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2272
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
21.12.2015 20:47:27   
Sanjalicaaa
Sad videh na fejsu da ste ovo objavili. Imam i ja jedan, kupila pre par dana. Nismo ga jos ni otvorili.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 2273
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
21.12.2015 20:51:23   
lesica
Sanjalice, proveri seriju, i ako je jedna od tih vrati pošto je već neotvoren.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 2274
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
21.12.2015 20:56:27   
Maraj
I ja imam jedan neotvoren....al nemam fiskalni da zamenim...

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 2275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  89 90 [91] 92 93   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  89 90 [91] 92 93   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here