|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  90 91 [92] 93 94   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
21.12.2015 21:21:02   
mama krava
A meni je D pio taj....user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2276
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
21.12.2015 21:35:00   
Sanjalicaaa

IZVORNA PORUKA: lesica RR

Sanjalice, proveri seriju, i ako je jedna od tih vrati pošto je već neotvoren.

Jeste, odmah sam proverila. Imam i fiskalni, ali nisam ga kupila u Bgu. Nego dok sam bila kod mojih pre par dana.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 2277
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
21.12.2015 23:27:29   
Rosita
I D je popio jednom, dva puta. Sreca pa forsiramo nurofen....

On, hvala Bogu, nema T. Imao je u subotu vece i nedelju ujutro. Mislim da je stvar u tome sto smo u subotu ujutro i uvece isli napolje i da je prehladio sinuse ili vec... iako je bio obucen lepo i nismo bili puno. Bar se nadam da je samo to...

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 2278
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
22.12.2015 13:04:20   
Anarunika
Naš eferalgan nije iz tih serija ,dobro je.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2279
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
27.12.2015 20:22:44   
Zemunka85
Zenske mi danas posle RR Deke temp, posle sto god. Prvo 38.5, ja sacekala, evo sad 39 pa sam joj dala Brufen. U uputstvu kazu 5ml, na Halo bebi 8ml, ja dala 6ml. Spala skroz.
E sad, vidim joj malu belu tackicu na krajniku - da li tu tantum verde pomaze i da li je obavezna poseta pedijatru - zbog te tackice iako ih izbegavam u sirokom luku?
Inace i ja imam istu tackicu :(, otkida me grlo .. ali nemam temp...za sad...

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 2280
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
27.12.2015 20:46:10   
branki*
Zemunka,ja bih pratila,pa ako temp se nastavi i dalje dva tri dana,idvela bih dr.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 2281
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
27.12.2015 22:56:30   
choopa choops
Sačekaj i prskaj Tantum Verde, možda pomogne. Koliko ima kg ona?

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 2282
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
27.12.2015 23:11:42   
Zemunka85
Cupo, 16kg. Onda bila 39, dala joj brufen i od tad kao nova. Mada ona generalno dobro podnosi visoke temp. Nije se vracala. Videcu ujutru mada sam joj svakako spricnula tantum. Sutra je necu u vrtic, pa cu za prekosutra videti...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 2283
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
28.12.2015 13:40:38   
Anarunika
Meni je Aki pre nekog vremena imao temp. jedno 3 dana ,do 38.I kada sam ga treći dan odvela u DZ njemu skroz spala ali zato mu izbili čepovi po krajnicima božeme sačuvaj. Dr mi pokazala,i dala mu je antib. Izgleda da je temp.spala kada je upala tj.angina izbila. Tako je možda isa tvojom devojčicom. Sačekaj još jedan dva dana i prati situaciju sa temp.i sa grlom ,važno je da je spala temp.

Ja inače klincima dajem 5ml brufena uvek i reaguju lepo na njega.

< Poruku je uredio Anarunika -- 28.12.2015 13:42:12 >

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 2284
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
28.12.2015 13:46:47   
Zemunka85
Meni je ona ovaj put baas fino zaribala, ne pamtim da je skoro. Temp nam je 99% dana oko 39. Davala sam joj 6ml brufena ali se jutros u 10h vratila na 39 temperatura (a u pola 8 je popila) pa sam upravo sada ipak dala 7ml, jer su ti minuti kao godine. Tusirala sam je dva puta, ali sam za to tusiranje zentara zesca (imam drugaricu kojoj je mala dozivela fras tokom tusiranja) i onda vrv ne smanjim dovoljno temperaturu vode, tako da nista nisam uradila. Opste stanje joj je ocaj, ne pamtim je ovakvu ... i tesko guta. Tako da odosmo u pola 7 kod DR.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 2285
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
28.12.2015 14:31:10   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: choopa choops

Napisaću kako joj sad dajem:

Paracetamol u 1ml ima 24mg, a daje se od 10-15mg po kg.

Primjer
10kg*10mg=100mg 100mg:24mg=4,16ml
ili
10kg*15mg=150mg 150mg:24mg=6,25ml

Brufen u 1ml ima 20mg, a daje se od 5-10mg po kg.

Primjer
10kg*5mg=50mg 50mg:20mg=2,5ml
10kg*10mg= 100mg 100mg:20mg= 5ml

Manja doza se daje za temperature do 39C, a veća preko 39C.

Ja sam joj davala manju dozu brufena, znači do 2,5ml, a trebala sam 9,5kg*10mg=950:20=4,25ml...


Zemunka pitam za kg, zato jer sam ja ukapirala da mojoj ne pomaže brufen/paracetamol ako ih doziram kao što piše u uputstvu, pa sam našla ovaj metod i čim sam tako počela da dajem djelovalo je.

Ali pazi, tebi ona nije imala vatre cijelu noć onda, to je OK. Naša dr kaže da se obavezno dovedu djeca ako treći dan imaju visoku T.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 2286
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
28.12.2015 14:34:13   
choopa choops
U tek sad kapiram da je to od pola osam jutros. Pa onda je povedi, ne bi se tako brzo vraćala....

Po ovoj "mojoj" računici, djetetu od 16kg brufen se dozira od 4ml za nisže tmperature pa i do 8ml kad su tako visoke ;-)


< Poruku je uredio choopa choops -- 28.12.2015 14:39:37 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 2287
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
28.12.2015 14:38:50   
Zemunka85
Dada cupo, hvala. Tako sam i ja kontala. Samo, neko mi kaze da se uvek daje ista militraza, a neko - po potrebi prilagodjavas u tih par ml gore-dole. Msm ja njoj svakako ne dajem do 39. Juce sam joj na 39 dala 6ml, ali vidim da danas tj od nocas ne radi posao, pa sam 7ml. Iako je bas retko vodim, zakazah u 19h jer cujem kako tesko guta ...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 2288
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
28.12.2015 16:03:17   
Sanjalicaaa
Meni su u Institutu za Majku i dete rekli da G dam po 8ml sirupa jer ima 16kg. Mada njemu i 5ml skine dobro temperaturu

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 2289
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
28.12.2015 16:10:30   
mama krava
Zemunka vodi...mi smo svi zakacili ovo cudo sto sam im dovukla s posla. I svima visoka T i svima grla upaljena groooozno. Svi smo na ab.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 2290
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
28.12.2015 20:32:16   
Jole84
IZVORNA PORUKA: mama krava

A meni je D pio taj....user posted image


I meni Mila user posted image
Bukvalno par dana pre nego sto su javili....imala sam dva Eferalgana na polici s lekovima, i uhvatim taj prvi, Marfijev zakon....
Drzte se zene, zakasasmo s decicom dok prodju ovi virusi, uzas..

< Poruku je uredio Jole84 -- 28.12.2015 20:34:18 >


_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 2291
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
28.12.2015 22:19:22   
Zemunka85
Tacno sam osetila da je nesto jace. Nikad ona nije ovako skljokana. Ks je ocaj iako je pretpostavka DR bila da je virus te dobi Pancef. Sad opet 39 user posted image

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 2292
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
28.12.2015 22:28:19   
Sanjica26 RR
Zemunka sad cu da ti pisem pp.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 2293
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
30.12.2015 8:02:31   
branki*
I meni boka temperaturu od nocasuser posted image nikako nismo spavale.dadoh paracetamol sirup sad,da vidim kako ce ici.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2294
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
30.12.2015 8:06:01   
eca89
A, joj Branki, da joj nije od zubića? Da je što prije prođe, drugaricu našuuser posted image user posted image !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 2295
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
30.12.2015 8:12:11   
branki*
Ipak je,ja mislim prehlada,cureo joj nosic pre dva dana poceo i malo kijala i evo sad temperatura.
Hvala,nadam se i jauser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 2296
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
30.12.2015 9:39:36   
wivern
Heheheh evo mene opet ovde, sinoć temperatura preko 39. Čim sam videla tu brojku nisam ni čekala da ispiše do kraja. Ali sam je brzonspustila, brufen+tuširanje. Sad ću da ga vodim kod dr, mada mislim da je grlo.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 2297
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
30.12.2015 9:46:42   
branki*
Jao,bre,wivuser posted image moja se uspavala sad,pratim.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 2298
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
30.12.2015 12:35:10   
Zemunka85
Mi ne mozemo ispod 39 da spustimo pa to ti je. Juce ceo ceo ceo dan 39,6. Uopste nzm zato uvek kada je bolesna ima te visoke temp. Vremenom sam naucila da ih se ne plasim tj manje ih se plasim ali vaj put je samlevena kao nikad nista u usta ne stavlja. Ja dajem samo Brufen. Cekam da predje 39. Ovaj put sporo oara i ne ispod 38.5 mada mi je to milina. Namucena je uzasno. Tusiram je redovno. Dobila je Pancef i nadam se da ce od vcrs kenuti da deluje. Moja DR i na halo bebi kazu da AB treba TRI dana da krene da radi. Braaaaaateeeee ... Sto se brufena tice, DR mi rece 5,5ml na 8h (nikako na 6h) a na HB 8ml na 6h, pa to su tooooootalno dva razlicita saveta. Ja dajem na 6h, moram sta cu. Ne mesam sa paracetamolom, samo brufen na 6h ili dobijem jos sat vremena tusiranjem pa bude 7h, mada sam vec pisala da sam za tusiranje zentara zesca. Dam joj 7ml. Nzm vise ni sama ... Evo sad spava 38.5. Mislim da je krenulo na bolje cim je ispod 39 a brufen je pila nocaj u pola 4. AB u pola 10. Jooooj ... samo da joj se povrati apetit. Crna je oko ociju. A sinusi su horor. Kako izvaditi detetu slince iz sinusa,krklja, gusi se, cujem puna je puuuna a kada duva nema nista. I eto, jeste ona retko bolesna ali sada i definitivno - svaku NG od pocetka njenog zivota ej bila pod AB bolesna. Grrrrrrrr .....

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 2299
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
30.12.2015 17:30:00   
wivern
Zemunka tako su i meni davali potpuno različite savete u Tirsovoj i na institutu. Ja mu sad dam brufen, tusnem ga i on za pola sata kao nov. I ne vraća mu se temperatura do sledeće večeri.
A na institutu su mi rekli da nikako ne mesam paracetamol i brufen, a u tirsovoj da mešam kod većih temperatura. Pa ti budi pametan

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 2300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  90 91 [92] 93 94   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  90 91 [92] 93 94   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here