|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Homoseksualnost
24.11.2008 10:06:09   
Anoniman
Ne znam gde bih stavila temu... guppy...

Kako gledate na homoseksualce? Kod kog pola lakše prihvatate - kod ženskog ili kod muškog? Zašto?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Homoseksualnost
25.11.2008 11:48:07   
Anoniman
user posted image  Nemate mišljenje o homosexualcima? OK, ja ću da počnem.

U principu, nemam ništa protiv njih... ALI... da se okupljaju u svojim specijalnim barovima, i da to što rade, rade iza zatvorenih vrata.

Zašto više toleriše lezbejke nego gej muškarce? Ne znam. Možda to ima veze sa tim što se na TV mnogo češće vide dve žene "u akciji" nego dva muškarca, pa nekako postane "normalno". Ustvari, ako dve devojke imaju "okršaj" ne nazivaju ih nužno lezbejkama, nego je to baš sexy. user posted image  A muškarci su odmah pe***čine! user posted image  

Znači nemam ništa protiv, ako ja ne moram da gledam...
Ne znam čemu ona cela priča da treba da tučemo ljude koji učestvuju na Gej paradi? Pa pobogu, ništa ne vredi tući ih... danas im je već dozvoljeno da se venčaju i usvajaju decu. E to im već ne bih dozvolila. Mislim da dete treba da ima mamu i tatu a ne dve mame ili dvoje tata.

KLIK

< Poruku je uredio Tasha -- 25.11.2008 11:55:26 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Homoseksualnost
25.11.2008 12:03:06   
MERYEN
Nemam misljenje o njima,jer bih ja prva isla na njihove gej parade i bila ih do besvesti.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Homoseksualnost
25.11.2008 12:06:05   
Anoniman
Joj MERY... user posted image

(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Homoseksualnost
25.11.2008 12:54:27   
guppy RR
Pravo da vam kažem, ja prihvatam i to. Zašto?

Kao prvo... i to su ljudi, koji imaju svoj život, svoj normalan razvoj... a to, sa kim oni spavaju i koga vole, stvarno nije moja stvar... ko što nije moja stvar, sa kim spava moja komšinica.

Kao drugo ... dosta im je težak život i sa tim da su odbačeni iz društva i da moraju da traže ljubav u istom polu... a činjenica je da te veze ne traju toliko dugo koliko i heteroseksualne, i mogu samo da zamislim kako ih to može slomiti.

Kao treće ... ne tiče me se njihov brak - ako žele partnerstvo neka ga imaju, baš kao i svi koji žele na taj način drugoj osobi pokazati osećaje.

Kao četvrto... nemam oblikovano mišljenje o deci. Priroda je odlučila o tome, da dete uzgajaju majka i otac. Ali otvorite oči, ima li toga još u svetu? Pogledajte kako majka i otac znaju maltretirati svoju decu (čitale smo sve o tome i na forumu), ... pogledajte koliko je samohranih majki... Pa se na kraju pitam, nije li možda onda detetu bolje kot dve majke ili dva oca u naručju, koji ga vole 100 %, da su bili spremni proći kroz sve to i stigmu ovog društva, da bi uzgajali jedno nevino dete.

...
ne zaboravite,
i to su ljudi, kao mi. I oni su išli sa nama u škole, radovali se istim stvarima...
samo traže ljubav na drugom mestu nego mi...



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Homoseksualnost
25.11.2008 13:03:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: guppy




... nemam oblikovano mišljenje o deci. Priroda je odlučila o tome, da dete uzgajaju majka i otac. Ali otvorite oči, ima li toga još u svetu? Pogledajte kako majka i otac znaju maltretirati svoju decu (čitale smo sve o tome i na forumu), ... pogledajte koliko je samohranih majki... Pa se na kraju pitam, nije li možda onda detetu bolje kot dve majke ili dva oca u naručju, koji ga vole 100 %, da su bili spremni proći kroz sve to i stigmu ovog društva, da bi uzgajali jedno nevino dete.



Nisam na taj način razmišljala o tome... Možda imaš pravo... user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Homoseksualnost
25.11.2008 13:08:49   
guppy RR
Znam Tašo, i ja sam drugačije razmišljala. Ali to zato što je društvo napravilo veliku stigmu na tome, homoseksualci su "zli" ljudi kojima je "samo do seksa", povezuju ih sa bolestima, HIV, itd... A to su skroz normalni ljudi, kao i mi.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Homoseksualnost
25.11.2008 13:14:59   
Anoniman
guppy, ja zaista nemam ništa protiv njih. Da mi je lepo - pa nije, ali verovatno ni mi nismo njima lepi. user posted image  Samo sam bila protiv da usvajaju decu, jer mislim da tu sem neke genetike (ili čega već) ima veze i vaspitanje. Ne znam da li deca koja recimo rastu sa dva muškarca, npr muško dete, da li će to posle uticati na njegov izbor partnera???

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Homoseksualnost
25.11.2008 16:59:15   
kumara
Ja sam ih ranije jako jako mrzela i svasta pricala od tome, ali posto sam imala prilike da neko vreme zivim u Parizu gde je to najnormalnija pojava, navikla sam se i promenila misljenje. Pri tome mi se desilo da sam saznala sa su neki meni bliski ljudi homoseksualci... Onda nekako sve postane drugacije. Ako ti neku osobu volis pre nego sto saznas sve o njoj, onda je volis i posle (bar ja) i prihvatis njene izbore.

Ipak, moram prizati da mi je ipak bilo jako neprijatno kada sam prvi put bila u kod njih u stanu i kad su mi rekli "ovo je nasa spavaca soba". Mada se ti moji prijatelji najnormalnije ponasaju u javnosti i nikada ne pokazuju emocije, pa to olaksava stvari, jer verujem da bi mi opet bilo neprijatno da sedim sa njima a da se oni ljube npr. Mada opet, odakle bilo kome pravo da im to zabrani. Nije fer da neko moze da pokazuje emocije u javnosti, a neko ne...

Joj sad sam se i ja spetljala. Ne znam ni ja sta ustvari mislim. user posted image user posted image user posted image U sustini, svako ima pravo na svoj zivot.

Jedino cega se jaaaaako bojim je kad me jednog dana dete bude pitalo da mu sve to objasnim... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Homoseksualnost
25.11.2008 17:43:25   
guppy RR
Meni bi bilo neprijano i da se drug i drugarica žvale ispred mene user posted image

I mene bi brinulo to za moje dete, jer mislim da je homoseksualcima trenutno jako teško prolaziti u životu. Možda se varam, ali čini mi se teže nego nama.

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Homoseksualnost
25.11.2008 20:34:30   
andrijana
Svako ima pravo na seksualno opredeljenje,ljudi,pa to je njihov zivot! Neka rade sta misle da je najbolje za njih! Bolje i to nego da se ubijaju!user posted image

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Homoseksualnost
25.11.2008 23:31:34   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: andrijana

Bolje i to nego da se ubijaju!user posted image


Pa da...

A ono što si se spetljala Lenka, to se mešaju tvoje kućno vaspitanje (da treba poštovati svačije stavove, pa i to su ljudi, bla, bla) sa onim što zaista osećaš (da ti je neprijatno ako oni pokazuju svoja osećanja, jer ustvari misliš da to nije normalno). Bar ja tako mislim... Isti je slučaj i kod mene...

(odgovor članu andrijana)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Homoseksualnost
26.11.2008 0:49:14   
kumara

IZVORNA PORUKA: Tasha
A ono što si se spetljala Lenka, to se mešaju tvoje kućno vaspitanje (da treba poštovati svačije stavove, pa i to su ljudi, bla, bla) sa onim što zaista osećaš (da ti je neprijatno ako oni pokazuju svoja osećanja, jer ustvari misliš da to nije normalno).


Da, mozda si upravu. S tim sto se kod mene mesa i to da znam jako dobro neke homoseksualce i da ih zaista volim. Tako da mi je ustvari glupo da kazem bilo sta lose o tome, jer se nekako osecam da njih direktno vredjam. A to ne zelim... user posted image

Sve u svemu, bilo bi mi jako tesko da sutra moram svoje dete da vodim kroz sve to i sa njim da to prozivljavam. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Homoseksualnost
26.11.2008 7:21:53   
Lu
Ovako sam ja nedavno počela da razmišljam o tome,
a što da moj sin ili ćerka meni kažu,znaš mama ja sam gej?
Mislim da trebamo tako gledati na stvari,da se to može desiti i nama,a ne samo osuđivati druge unaprijed zato što te osobe imaju drugačije sexualno opredjeljenje.
Pa to nije ništa za osudu,za osudu su druge stvari,od zlostavljanja djece,kriminal,ubojstva itd...
Ja želim da moj sin bude zdrav,pošten,vrijedan,da voli i poštuje sve ljude i njihove razlićitosti,a dali će biti gej ili hetero to mi je između navedenog najmanje bitno.
Jedino se bojim za te ljude i malo me strah kako se drugi ophode prema njima,ali sam uvjerena da je to zbog neznanja,neupućenosti i (ne)odgoja ovih drugih
Sve u svemu sexualna orijentacija nas nečini ni dobrim ni lošim ljudima.

< Poruku je uredio lu -- 26.11.2008 7:22:48 >

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Homoseksualnost
26.11.2008 8:40:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lu

Sve u svemu sexualna orijentacija nas nečini ni dobrim ni lošim ljudima.


user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Homoseksualnost
26.11.2008 16:57:14   
prase
Sve ovo zdravorazumski zvuči, ali ja i dalje tu pojavu ne voleeeeeeeeeeeeeem. U stvari, protiv samih osoba nemam ništa, dok god ne prave javne proslave svoje seksualnosti. Zašto? Zato što smatram da je to vrsta bolesti, da ne kažem izopačenosti, u svakom slučaju da nije normalno. I ne plašim se da povlačim liniju između normalnog i nenormalnog, ma koliko to bilo nepopularno u ovo današnje vreme "tolerancije". Da je to normalno, zar im Bog (ili, ako neko više voli - majka priroda) ne bi dao način da imaju porod? Zar onda ne bi bilo (seksualnih) naklonosti prema istom polu i u carstvu životinja? Uz pretpostavku da nije normalno, zašto to treba slaviti, podržavati, lobirati, sugerisati ranjivom egu tinejdžera? Hoće li sutra biti, u duhu tolerancije i jednakosti svih oblika ljubavi, biti Nekroparada?

Inače se stvar malo otrgla kontroli, u doba moje babe poljubac u obraz je bio vrhunac pre braka... a danas se kondomi dele deci na ulici. Sve to pod izgovorom, ako već rade te stvari, da se bar zaštite - čime se prećutno priznaje da je u redu što rade to sa 12 godina? Moj brat od tetke je u svojih 15 godina doživeo da ga startuje neki p... homoseksualac sa nekim letkom koji štampa JAZAS (valjda se tako zovu, oni što se bore protiv side), na kojem je do detalja objašnjeno koji su "oblici" seksualnog čina između "dve osobe koje se vole" - pising, riming, fuj, fuj, fuj... I to sa rečima: "Neki ljudi vole da..." kao da je to normalno!!! Prvo mu se činilo da je umislio da je ovaj ... takav kakav jeste, a onda ga je on zvao da pričaju na klupi pa mu stavio ruku na rame... Jedva se sprečio da ga ne isprebija i pobegao glavom bez obzira. E sad, zamislimo da nije bio priseban, da se posvađao baš tada sa roditeljima, da mu je ovaj dao "nešto" da se smiri i uskoro postao "jedini koji ga razume". Pola današnje gay populacije su ljudi koji su u to uvučeni, a ne koji su takvi rođeni. Glavu dajem. A mi, umesto da se borimo barem tako što ćemo sprečiti javne afirmacije tih stvari, dozvoljavamo da je to u redu. Ja bih unuke sa mojom DNK, a vi?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Homoseksualnost
26.11.2008 17:36:32   
guppy RR
Ja mislim da to nije bolest, a ima toga i u svetu životinja, gde nema te propagande.
A slažem se u potpunosti sa time, da je sve to previše "na videlo" mladima - mislim na seks i gubitak vrednosti, koje smo nekad imali.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Homoseksualnost
26.11.2008 22:37:40   
Anoniman
Ja moram da napišem, a nema nikakve veze sa homosexualcima, nego me prase asocirala:

NE VOLEM KAD MI GAĆE UĐU DE VEĆ UĐU,
TE ŠTO BRINU BRIGU TUĐU,
KOŠPICU U ŠTRUDLI OD VIŠANJA,
NE VOLEM...

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Homoseksualnost
27.11.2008 7:42:54   
Lu
IZVORNA PORUKA: prase

Pola današnje gay populacije su ljudi koji su u to uvučeni, a ne koji su takvi rođeni. Glavu dajem. A mi, umesto da se borimo barem tako što ćemo sprečiti javne afirmacije tih stvari, dozvoljavamo da je to u redu.


Ok,treba poštivati svačije mišljenje,ako nevoliš homoseksualce to je tvoj stav i imaš pravo na to,
ali sa ovim citiranim se nemogu složiti jer biti gej danas nije popularno niti je ikad bilo,
ljudi se na to nenavikavaju i nenagovaraju,oni se takvi rađaju samo što poslije u nekoj dobi to počnu da primjećuju.
Takođe se neslažem  kada to netko naziva bolešću i izopačenosti,to je pregrubo jer opet ponavljam ljudi nečine zlo drugima ako su homoseksualci ili hetero.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Homoseksualnost
27.11.2008 8:39:43   
guppy RR
I ja se ne slažem da su u to uvučeni, znam mnogo i devojaka i momaka koji su gay i znam njihove priče. prasence, znaš li ti nekog homoseksualca i pričaš nam to na osnovu iskustva (da su uvučeni u to) ili samo na osnovu iskustva tvog brata od tetke koji je sreo jednog luđaka na ulici?



(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Homoseksualnost
27.11.2008 8:49:39   
Anoniman
Ja mislim da neko ko nema sklonosti da bude sa istim polom jednostavno neće biti. Koliko god da je mlad, koliko god da se posvađao sa roditeljima, koliko god da mu se srušio svet! POBOGU! Pa svi smo prošli tih 15ak godina kada smo kao emotivno nestabilni, kada nas nerviraju roditelji, kada se kao ceo svet okomio na nas, pa ipak nismo postale lezbejke. Nikada mi nije ni palo na pamet da tražim devojku mami u inat, radije sam tražila nekog frajera za kog sam znala da nije po maminom ukusu! user posted image  

Prase, pa ni tvoj brat nije posrnuo... znači, nije to baš tako lako uvući nekoga ko zna šta voli... mislim da se uvući može samo onaj koji je tako rođen, a toga do tog momenta nije bio svestan, ili nije hteo da prizna svoje opredeljenje. Mislim da od streight čoveka ne možeš napraviti gay-a!

Volela bih guppy čuti neku od tvojih priča, ako možeš o tome da pričaš.

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Homoseksualnost
27.11.2008 14:27:35   
prase
Ja ne poznajem ni jednu gay osobu, možda ih ima oko mene ali neće da se razotkriju jer znaju moje stavove user posted image Šalu na stranu, ne bih ja njih sve uza zid, nego me nervira (na primer) što u poslednjih 10 godina nisam videla ni jednu seriju u kojoj nema bar jedna gay osoba (izuzetak su domaće, koje i ne gledam). U serijama/filmovima koji su namenjeni tinejdžerima isto su mahom zastupljene ovakve stvari. I to afirmativno.

Poznajem zato dve osobe koje su u jednom periodu života "bile" gay. Jedna je bila samo ubeđena da je gay, jer nije mogla da nađe drugi izgovor zašto ne oseća ništa prema suprotnom polu (nema simpatiju, pa nema dečka, pa nema nikakvu vezu, pa ima vezu u kojoj nema sexa...). Onda je upoznala čoveka prema kojem je osetila magnetsku privlačnost i imala ispunjenu vezu... Nisu ostali zajedno, ali je kod nje sve došlo na svoje mesto. Druga je ne samo bila ubeđena da je gay, nego je i izlazila sa drugim devojkama, spavala sa njima, sve. Kasnije je shvatila da nije sposobna da ima pravu vezu ni sa osobom istog pola, kao što nije mogla sa osobom suprotnog. Obe ove osobe, sada već mogu reći "devojke" jer je to već otkriveno, izlazile su u iste klubove u BG. Kretale su se u istim krugovima večito navarenih, bezveznih, površnih ljudi. Šta je bilo sa ostalim ljudima, to ne znam. Jedna od ove dve devojke je i danas moja dobra prijateljica i ima dvoje dece. Druga se zamonašila za vreme bombardovanja i nisam sigurna gde je sada.

Sad, ja se pitam: da li bi gay veza kao takva opstala dugo godina, čime se gubi mogućnost povratka na straight pravac, kao što umeju da se održe straight veze među ljudima koji nikada nisu bili jedno za drugo? Istinska ljubav je univerzalna i aseksualna, pa vezuje osobe istog ili različitog pola... Manifestacija ljubavi je nešto drugo i mislim da se dobar deo toga kako se koja ljubav manifestuje jednostavno nauči a ne rađa. Kada bi jedina manifestacija ljubavi bila sex, kako bi bilo koja platonska ljubav opstala? A ima ih mnogo... i divne su...

Nadam se da nisam nikoga udavila, pokušavam samo bolje da se izrazim na istu temu a vidim da mi ne ide. Suština i korenm mog stava su zaista jednostavni: ja sam u veri, znam šta u Bibliji piše na temu homoseksualnosti, zato nema šanse da promenim mišljenje upoznala neku (da kažem "pravu") gay osobu ili ne. Možemo da se družimo, možemo da izlazimo, možemo da se razumemo, mogu da je/ga volim, ali ne mogu da kažem da prihvatam da je njen/njegov seksualni nagon normalan. Šta da radim... bilo bi dosadno da svi mislimo isto... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Homoseksualnost
30.11.2008 13:48:05   
guppy RR
jako si lepo napisala i stvarno mišljenje na mestu. Ali da budem "površna" u odgovoru, samo ću reći: što se seksualnosti tiče,... šta da radi muškarac, koji se ne uzbudi uz pogled na lepu ženu, a uzbudi se kad vidi drugog muškarca? Znači govorim o čistoj fizičkoj uzbuđenosti? Kako da on sebi objasni da to nije prirodno? Kako da mlad muškarac objasni sebi kad se sa ženom u krevetu, zašto nema erekciju, šta god ona radila? ... Teško je... teže nego što mi mislimo.

A slažem se, da veza nije samo seks. Ali homoseksualnost jeste nešto, što se određuje time, kakvo ti je seksualno usmerenje. Zato tu moramo pričati o tome, a ne o tome, kakva veza bi duže opstala.

Baš si lepo napisala... sviđa mi se tvoj način iznošenja misli u više tema.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Homoseksualnost
5.12.2008 8:52:39   
Anoniman
Grčki sud razmatra poništenje gej brakova
 
Grčki sud razmatra zahtev za poništenje prvih homoseksualnih brakova koji su zaključeni ove godine i pored zvaničnih upozorenja da su ilegalni.

Dva para, jedan lezbijski i jedan gej, zaključeni su u julu na ostrvu Tilos, iskoristivši nepreciznosti u zakonu. Naime, u zakonu se ne pominje pol osoba koje zaključuju brak.
Međutim, javni tužilac sa susednog ostrva Rodos obratio se sudu navodeći da ni zakon niti Ustav Grčke ne pominju brak istopolnih osoba. Tužilac je zatražio od suda da se izjasni o validnosti gej brakova.
"Smatramo da sud ne može da ostane izvan uticaja nakon izjava visokih zvaničnika da su ti brakovi nevažeći", rekao je branilac parova Vasilis Hirdaris.
Uticajna Pravoslavna crkva Grčke osudila je ta venčanja. Ministarstvo pravde je takođe ocenilo da su ti brakovi nelegalni i da bi svi uključeni mogli da se nađu pred sudom.
Hirdaris je rekao da će se gej parovi obratiti Evropskom sudu za ljudska prava ako sud proglasi njihove brakove nevažećim. Odluka grčkog suda se očekuje u martu 2009.
IZVOR

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Homoseksualnost
9.12.2008 16:03:33   
maslacak
Ja nemam nikakvo mišljenje o njima u doslovnom smislu riječi..
Imam jako dragog kolegu na poslu koji je gej, ali bez obzira što je jako kolegijalan i vrijedan i nadasve drag čovjek, ja ne mogu biti u njegovom društvu duže od dvije minute, jednostavno me počne iritirati načinom govora, i tikova na licu, previše feminiziran itd.
Eto neprirodno mi to i gotovo........

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here