|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bojkot vakcinacije
10.4.2014 14:33:40   
Rosita
Ma zavera, ja sto ti kazem user posted image

Pazte, uredih, sad nije link ali preko kopi pejst funkcionise.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Bojkot vakcinacije
10.4.2014 14:47:00   
Peace*
Kakav link! user posted image

Pročitala sam.

Ja bih lepo predložila da se napravi jedna država, neka se zove recimo "Nevakcinisani", ili "Prirodni"... šta znam, i neka se tamo lepo odsele svi nevakcinisani, i neka odatle ne izlaze.



_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: Bojkot vakcinacije
10.4.2014 14:48:55   
majared
U pslednjem casopisu MAMA ima clanak o autizmu i prica jednog oca autisticnog decaka koji se razboleo posle mmr vakcine. Kako mrzim takve testove,sad nemogu nocima da spavam jer se i nama priblizava vakcinacija. Moracu da procitam sve sta ste ovde napisale

< Poruku je uredio majared -- 10.4.2014 14:49:27 >

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: Bojkot vakcinacije
10.4.2014 15:00:48   
soni
Zivimo u Norveskoj, moja devojcica je ovde primila sve vakcine i zbog svakojakih teksova juce sam popricala sa medicinskom sestrom koja posecuje skolu u kojoj radim a zaposlena je i u glavnoj bolnici u gradi..Ona kaze da ce zbog takvih glasina o losem uticaju vakcina, zahtevati tj ponuditi na razmatranje da ovde vakcinisanje bude obavezno za sve, sada je dobrovoljno zato sto zele da sprece moguce epidemije i zele da zastite ostalu decu i odrasle..Ovde dolaze iz Somalije, Sirije..raznih drugih zemalja i kontinenata i poceli su da se susrecu sa bolestima koje nama nisu poznate, upravo zbog nevakcinisanja..Ti azilanti ne zele da ima deca prime vakcine ( pojedinci) pa su u Norveskoj jako zabrinuti i zele to da sprece...kazu da i uticaj nekih lekova moze da izazove isto nezeljene posledice i da su nezeljene posledice vece pri upotrebi tih lekova nego posle vakcinisanja...

Ja sam apsolutno za vakcine


_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Bojkot vakcinacije
10.4.2014 15:46:09   
mama micki
Maslacakuser posted image user posted image user posted image za svaku reč. Pogledala sam ovo od početka do kraja i kažem da sam ja ipak za vakcinaciju!

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: Bojkot vakcinacije
10.4.2014 19:10:27   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: Maslacak15


Sanchy sto se tice medicinske nauke-precenjujes je. Pronalazenje leka za bilo koju virusnu bolest je izazov koji je tesko savladiv.

Izgleda da je svi precenjujemo,i ako silne pare odose za kojekakva istrazivanja a lekova niotkudauser posted image


_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: Bojkot vakcinacije
10.4.2014 19:31:09   
Sanchy
Soni ne znam zasto bi se vakcinisana deca plasila nevakcinisanih,,vakcina treba da stiti dete da ne dobije tu bolest i ako ona postoji u okruzenju ili ako je i dobije da bude u blazem obliku i prodje bez posledica,,cemu onda zabrinutost?

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: Bojkot vakcinacije
10.4.2014 23:08:08   
Modessty

IZVORNA PORUKA: majared

U pslednjem casopisu MAMA ima clanak o autizmu i prica jednog oca autisticnog decaka koji se razboleo posle mmr vakcine. Kako mrzim takve testove,sad nemogu nocima da spavam jer se i nama priblizava vakcinacija. Moracu da procitam sve sta ste ovde napisale


Maja toga uvek ima i uvek će biti. Razumem te. Sad razmišljaš - šta ako je moje dete baš t o jedno u hiljadu koje će loše odreagovati na vakcinu. Svi smo prošli kroz to. Ja nekako prelomih i vakcinisah Danila i tom MMR vakcinom, tj Priorixom. Isto će biti i sa Nikolom. Valjda se više bojim posledica nevakcinisanja nego posledica koje možda može da izazove vakcina

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: Bojkot vakcinacije
10.4.2014 23:11:46   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Rosita

evo, rucno sam otkucala linAk:

Panika zbog vakcinacije dece

izvor: Večernje novosti


Prepravila sam link. Sad bi trebalo da radi

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Bojkot vakcinacije
10.4.2014 23:37:27   
Sanchy
Morbila u Srbiji nema,rubeole i zauske nisu opasne decije bolesti i mislim da je i bolje da ih deca preleze dok su mali takodje vecina nas ih je prelezala zar ne?Moja generacija je vakcinisana samo vakcinom protiv morbila,rubeole sam prelezala,zauske nikad nisam imala..,sutra bih bebca vakcinisala samo m.vakcinom da moze da se nabavi kod nas ali u ovom obliku mi se uopste ne dopada

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: Bojkot vakcinacije
10.4.2014 23:43:42   
superm
Ne znam sta da mislim... ponekad mi je zao sto sam vakcinisala decu... i to ne zbog ove frke sada nego sam i ranije imala taj osecaj

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: Bojkot vakcinacije
11.4.2014 0:19:01   
Modessty
Kad se ovako digne previše prašine oko nekih stvari ne mogu da se ne zapitam, šta je to drugo što hoće da sakriju i sa čega nam u stvari skreću pažnju.

Nije mi žao što sam vakcinisala dete. I drugo ću.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: Bojkot vakcinacije
11.4.2014 1:22:54   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: superm

Ne znam sta da mislim... ponekad mi je zao sto sam vakcinisala decu... i to ne zbog ove frke sada nego sam i ranije imala taj osecaj

Ne treba da ti bude zao,,ne smatram da su sve vakcine bespotrebne jer kao sto vec napisah medicina nije uspela za toliko godina ,toliko istrazivanja i toliko potrosenog novca,da pronadje niti jedan lek protiv ovih bolesti ,da ne pricam o sidi,raku itd,,za koje cak ni vakcina ne postoji.BCG vakcina je ziva vakcina ali je to pojedinacna vakcina i smatram da ne moze da naskodi jer je imunitet cak i deteta sposoban da se izbori sa njom takodje petovalentne vakcine sadrze inaktivisane viruse i takodje ih ne smatram opasnim ni bespotrebnim ali mmr u obliku u kojem je eto cistom logikom stvari ,tri ziva virusa odjednom ubaciti u deciji organizam???I vecina dece ce se izboriti i sa tim,temparatura,otok itd,,su znakovi da se organizam bori pri tom stvarajuci antitela ,,ali jedno dete u nekoliko hiljada nece se izboriti i to nije rekla kazala jer postoje dokumentovani slucajevi gde deca imaju ime i prezime i gde je sud doneo presudu da je mmr okidac razvoja tog i tog poremecaja itd..znaci ne baba vanga nego sud..I kada se vec dize prasina oko bas te vakcine najvise,zasto nam ne omoguce pojedinacne vakcine protiv ovih bolesti?Jedan mesec morbili ,drugi rubeola treci zauske?M.vakcina je postojala jer smo je mi dobijali,posebna vakcina protiv zausaka mislim da i dalje postoji ,hrvati su je pravili L Zagreb se zvala ili tako nesto,za rubeole ne znam tacno ..ali to je izgleda skupoo,kao sto je izgleda skupo napraviti mmr vakcinu koja bi sadrzala inaktivisane viruse i bila prihvatljiva za sve nas koji strahujemo..i ovako i onako..


_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: Bojkot vakcinacije
11.4.2014 7:39:56   
mama micki
user posted image user posted image user posted image Uvek se u državi digne frka oko nečeg kad treba da se prikrije nešto mnogo veće. Ja sam vakcinisala obe ćerkice i uopšte mi nije žao. Ja sam pitala našu dr. pedijatra kada je Sara trebala da primi vakcinu i rekla mi je da to što se priča i piše ne treba da me brine. Da je to zaista tako i da su neke od vakcina stvarno toliko opasne, ne bi bile obavezne. Rekla mi je da ona kao naš pedijatar može da garantuje da nemam zbog čega da brinem. Sara je na primer MMR primila 20 dana posle prvog rođendana, najviše zbog vrtića, jer karton mora biti popunjen i važno je da je dete primilo sve vakcine. Tea je istu vakcinu primila sa godinu dana, dan posle rođendana i sad pred školu. Nijedna nije imala nikakvu reakciju na vakcinu a o pričanju da ne govorim. Tea usta ne zatvara a Sara je na istom putu. Ne mogu da dođem do reči od njih.user posted image
IZVORNA PORUKA: Modessty RR

Kad se ovako digne previše prašine oko nekih stvari ne mogu da se ne zapitam, šta je to drugo što hoće da sakriju i sa čega nam u stvari skreću pažnju.

Nije mi žao što sam vakcinisala dete. I drugo ću.


(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: Bojkot vakcinacije
11.4.2014 8:30:24   
Trcosava
Hm žene... Koliko vas veruje da vanzmaljci postoje? Koliko vas veruje da se u nekoj laboratoriji čuva virus variole vere?

Ukidanje bilo kakve vakcine je po meni ludost. Primer? Evo vam Slovenija - ukinuli su BSG vakcinu jer smatraju da je u Slo iskorenjena tuberkuloza. Ana je vakcinisana jer sam ja iz Srbije.

Prošle ili pretrošle godine se desilo šta? Medicinska sestra na odeljenju sa novorođečadima je dobila tuberkulozu.

Nećete da vakcinišete decu? Ne morate.
Dođe Pera sa virusom i zarazi vam dete. Pa se posle hvatajte za glavu.


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: Bojkot vakcinacije
11.4.2014 10:44:43   
Torbica
Trco user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: Bojkot vakcinacije
11.4.2014 10:52:18   
Modessty
Trco ubola si suštinu user posted image Lepo ja rekoh jednom Sveta Trca user posted image


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: Bojkot vakcinacije
11.4.2014 10:58:03   
pari
slažem se...
evo jednog super teksta
http://www.iflscience.com/health-and-medicine/dear-parents-you-are-being-lied

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: Bojkot vakcinacije
11.4.2014 11:31:07   
Sanchy
Virus variole se zvanicno cuva u dve laboratorije,jednoj ruskoj i jednoj americkoj i to nijee nikakva teorija zavere nego zvanican podatak,sto se tice vanzemaljaca bas pre neki dan amerikanci uslikase neko svetlo na marsu NASA jos nije dala zvanicno saopstenje he he.....moj brat je prelezao morbile,visoka temp.i to je to,nije mu cak nijedan oziljak ostao od boginja

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: Bojkot vakcinacije
11.4.2014 11:53:39   
Trcosava
Za njega znam da se čuva - nisam mislila da je on teorija zavere - više je bio uvod u ono ispod.

Dakle protiv nje se više niko ne vakciniše, a akonpuste virus - ćao.

Te tako sad pera, žika i laza neće svoje dete da vakcinišu i to od veoma aktuelnih bolesti, a kad ga zakače (da se ne ponavljam).....
Dakle, slučaja koji sam navela više može da se poveže sa vv.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: Bojkot vakcinacije
11.4.2014 12:11:35   
Maslacak15
Interesantna logika Sanchy. Pojedinacni primer tvog brata je validan, ali zato primeri stotine miliona dece koja su primila MMR bez ikakvih problema nisu validni. Iako su to neuopredive stvari, posto su morbili dokazano tesko zarazno oboljenje koje se cesto komplikuje, cak i sa smrtnim ishodom a reakcije na vakcinu ako ih i ima u 99,999 % bezazlene. Ja sam ih lezala, 1992, sa 15 godina i mogu da kazem da je to bez konkurencije daleko najgora bolest koju sam imala. Blagi uzas. Znaci ja ne treba da verujem WHO i mnogim drugima koji imaju preciznu evidenciju koliko hiljada ljudi godisnje umre od morbila, zato sto tvoj brat nije imao problema?
Uopste mi nije jasno kako neko moze se ne nasmeje na recenice "Dr Velkov" : Moja svekrva je umrla kao posledica vakcine.
I to jos sest meseci kasnije. To je toliko apsurno da nebih ni da pocinjem da argumentujem, ali iz meni iz nepoznatih razloga neki ljudi veruju takve " analogije". Ili " komisjin mali je posle vakcine dobio autizam" i tome slicno.....

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: Bojkot vakcinacije
11.4.2014 12:27:46   
Olga75
ajde da probamo ovom logikom : ako dete ima nezeljenu reakciju na vakcinu gde se ubaci zanemarljivo mali broj virusa cija je virulencija oslabljena sta bi bilo kad bi se susreo sa ozbiljnim virusom u ozbiljnoj kolicini ?
znaci ako ga je ta mala doza toliko poremetila ona velika bi mu sta ?

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: Bojkot vakcinacije
11.4.2014 12:56:25   
Peace*
Pojedinacni primer tvog brata je validan, ali zato primeri stotine miliona dece koja su primila MMR bez ikakvih problema nisu validni.


To je rekla i ona Načelnica iz SU na komentare koje je Velkovka navodila,

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: Bojkot vakcinacije
11.4.2014 14:26:43   
Rosita
Zene, bas je zanimljivo kad ima oprecnih misljenja ovde, ona su polaziste za odlicne recenice koje procitam od velikog broja vas. Nema dobrih uvida bez dobrih argumenata za i protiv.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: Bojkot vakcinacije
11.4.2014 14:31:21   
Rosita

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Soni ne znam zasto bi se vakcinisana deca plasila nevakcinisanih,,vakcina treba da stiti dete da ne dobije tu bolest i ako ona postoji u okruzenju ili ako je i dobije da bude u blazem obliku i prodje bez posledica,,cemu onda zabrinutost?


Verovatno se mora sire razmisljati, zdravstveni sistem bi bio opterecen bolesnom decom, majke bi bile na bolovanju, pored patnje bolesne dece poboljevanje bi bespotrebno trosilo resurse drustva, kazem bespotrebno jer je to zvanicni stav- vakcinisanje. Samo razmisljam.


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pet NAJLEPŠIH IMENA ZA DEČAKE od samo tri ...
Sve češće je praksa roditelja da deci daju zanimljiva i neobična imena koja imaju snažna značenja, a uz to se uglavnom t...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here