|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bojkot vakcinacije
19.9.2014 10:37:15   
Olga75

IZVORNA PORUKA: Brand new mama

Sad,kakve su vakcine u Srb nemam pojma,ali ja sam prezivjela,mada mi je ostao oziljak:) A autizma ima i u razvijenim zemljama

ostao ti je oziljak od one protiv variola vere , moj je ko dva dinara ogroman
al je ona iskorenjena , neka oziljka user posted image
i od BSG ostane oziljak

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 476
   RE: Bojkot vakcinacije
19.9.2014 10:38:02   
Maslacak15
Farmaceutska industrija je jedna od najstrozije kontrolisanih industrija. To mora da shvatite pre nego sto pocnete da verujete u teorije zavere. Procedure su izuzetno rigorozne. Izbacivanje jednog jedinog leka na trziste cesto kosta nekoliko milijardi evra investicije i traje u proseku 15 ak godina. Prvo postoji opsezna preklinicka faza, istrazivacka , karakterisanje supstance i testiranje zivotinja. Onda se ide na kliniku Faza 1 , Faza 2 i Faza 3. Rade se opsezne u etapama tkzv ( double blind placebo) studije da bi se videlo da je lek delotvoran kakvi su sporedni efekti. Procedura uzasno dugo traje i verovatno je u mnogim slucajevima i preterana, ali upravo jel su u pitanju delikatne stvari da bi se minimizovala sansa da se nesto previdi- ima smisla. Zato se sad u slucaju ebole ubrzava postupak, posto se ocigledno radi o obecavajucim susptancama a situacija na terenu prosto ne dozvoljava da se ceka jos tri godine iz eto akademskih razloga da bi se formalno pokazalo da je skroz bezbedno.
Vakcine su narocito rigorozno kontrolisane. To naravno ne iskljucuje teoretsku mogucnost u proozvodnji da se dogodi neka greska, i pored svih sistema kontrole ali je ona izuzetno mala. Niko ne moze biti siguran da ga kad izadje na ulicu nece udariti auto.
Mnogo su vece sanse da vam se desi nesto zbog proizvoda iz industrija koje su mnogo manje kontrolisane. Neko je pomenuo kozmetiku. to cu pre da poverujem nego da se otrovao lekom. Industrija hrane. Ko gde sta i kako stavlja, u poredjenju sa tim je farmaceutska industrija ZLATO. Ne zato sto su fini , nego ne smeju. I neuporedivo pre ce dete da vam dobije listeriozu od sira koji ste kupili od babe od poverenja ( " domace je super je") a vi dobijete trovanje zato sto ste probali rakiju koju vam je neko preporucio nego sto ce nesto da se desi vasem detetu od vakcine.



(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Bojkot vakcinacije
19.9.2014 11:00:18   
Trcosava
Mnogo volem kad Maslačak dođe pa za sve da objašnjenje user posted image

Bila sam i biću za vakcinaciju.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Bojkot vakcinacije
19.9.2014 11:04:09   
Modessty
Maslačak nedostajala si nam user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Bojkot vakcinacije
19.9.2014 11:09:28   
Klarita
Nema adekvatan smile da njime pokazem koliko uzivam dok citam postove koje maslacak napise o cemu god da je rec.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Bojkot vakcinacije
19.9.2014 11:13:36   
Milagros

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Farmaceutska industrija je jedna od najstrozije kontrolisanih industrija. To mora da shvatite pre nego sto pocnete da verujete u teorije zavere. Procedure su izuzetno rigorozne. Izbacivanje jednog jedinog leka na trziste cesto kosta nekoliko milijardi evra investicije i traje u proseku 15 ak godina. Prvo postoji opsezna preklinicka faza, istrazivacka , karakterisanje supstance i testiranje zivotinja. Onda se ide na kliniku Faza 1 , Faza 2 i Faza 3. Rade se opsezne u etapama tkzv ( double blind placebo) studije da bi se videlo da je lek delotvoran kakvi su sporedni efekti. Procedura uzasno dugo traje i verovatno je u mnogim slucajevima i preterana, ali upravo jel su u pitanju delikatne stvari da bi se minimizovala sansa da se nesto previdi- ima smisla. Zato se sad u slucaju ebole ubrzava postupak, posto se ocigledno radi o obecavajucim susptancama a situacija na terenu prosto ne dozvoljava da se ceka jos tri godine iz eto akademskih razloga da bi se formalno pokazalo da je skroz bezbedno.
Vakcine su narocito rigorozno kontrolisane. To naravno ne iskljucuje teoretsku mogucnost u proozvodnji da se dogodi neka greska, i pored svih sistema kontrole ali je ona izuzetno mala. Niko ne moze biti siguran da ga kad izadje na ulicu nece udariti auto.
Mnogo su vece sanse da vam se desi nesto zbog proizvoda iz industrija koje su mnogo manje kontrolisane. Neko je pomenuo kozmetiku. to cu pre da poverujem nego da se otrovao lekom. Industrija hrane. Ko gde sta i kako stavlja, u poredjenju sa tim je farmaceutska industrija ZLATO. Ne zato sto su fini , nego ne smeju. I neuporedivo pre ce dete da vam dobije listeriozu od sira koji ste kupili od babe od poverenja ( " domace je super je") a vi dobijete trovanje zato sto ste probali rakiju koju vam je neko preporucio nego sto ce nesto da se desi vasem detetu od vakcine.




Stvarno pretjeruješ,jel ti radiš u toj farmaceutskoj kompaniji pa da znaš sve ove provjerene informacije....i znači zdravija je ona poluplastika iz marketa i prodavnica brze hrane nego domaći proizvod,uzgojen svojom rukom...

_____________________________

Živim za moju dječicu i za bolje sutra!!!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Bojkot vakcinacije
19.9.2014 11:14:05   
mali_mis

IZVORNA PORUKA: Klarita

Nema adekvatan smile da njime pokazem koliko uzivam dok citam postove koje maslacak napise o cemu god da je rec.



Potpisujem. I ja jako volim da je citam user posted image

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Bojkot vakcinacije
19.9.2014 11:15:32   
Rosita
Jednom mi je jedna ucena zena rekla da je decu naravno vakcinisala, zdravi su, nemaju autizma u familiji do ntog kolena, hocu da kazem navela je ovo kao kriterijum, tj. jedan od argumenata za. A podseti me sad ovaj Klaritin komentar. Pa me zanima da li se postojanje autizma u porodici uzima kao relevantno pri odluci o vakcinisanju, zvanicno? Mislim da ne, al eto neka prokomentarise maslacak ako moze.

Nedavno je zaovina mala trebala da primi mmr i da krenu na more ubrzo. Ja sam prokomentarisala da mozda zbog odlozenih reakcija odu lepo na more pa onda prime vakcinu i tako su i uradili. Mala je medjutim zaglavila u bolnici zbog teske dijareje, u jednom momentu je dehidrirala, hvala Bogu ide na bolje. Volela bih i ovde da se prokomentarise da li bi bilo veceg zla da je primila mmr? Da li odlagati put, tj. ne planirati kad se prima vakcina?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Bojkot vakcinacije
19.9.2014 11:17:39   
Mala Elena
Maslacak , lepo si objasnila. .mene samo nervira sto svakakvi emigranti i u sve vecem broju dolaze...
Naravno da sam za vakcinaciju .

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Bojkot vakcinacije
19.9.2014 11:19:17   
Sanchy
Sestrin mali je nakon MMR vakcine zavrsio u bolnici jer je dobio tzv malu bolest s tim sto su se njimu javili simptomi sve tri bolesti odjednom,imao je temp 40,osip,otecene zlezde to je bilo strasnoo...nakon toga pocinju problemi sa imunitetom koji ne prestaju do dana danasnjeg i iz svih tih razloga on nije primio MMR sad pred skolu..dakle eto ti i odgovor ako hoce da daju vakcinu nikako pred put,nakon vakcine mesec dana kuci,bez putovanja..

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Bojkot vakcinacije
19.9.2014 11:19:43   
Peace*
.i znači zdravija je ona poluplastika iz marketa i prodavnica brze hrane nego domaći proizvod,uzgojen svojom rukom...


Pa što se mlečnog tiče, nikada ne bih uzela komšijsko mleko, sir.
Ali radije uzmem komšinicina jaja, tatinu šunku, slaninu, kobaju, nego da kupim.

Rosita, mene nikada nisu pitali imamo li autizma u porodici, niti sam ikada čula da su ikoga pitali, te mislim da kod nas to nije praxa.
S druge strane, ja decu ne vakcinišem pred put, pred neke obaveze, dve nedelje nakon bolesti, i vadim im krv pred vakcinaciju, kao i CRP.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 486
   RE: Bojkot vakcinacije
19.9.2014 11:21:00   
Rosita
Tako sam nekako i ja mislila, Sancy.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 487
   RE: Bojkot vakcinacije
19.9.2014 11:21:01   
branki*

IZVORNA PORUKA: Rosita

Jednom mi je jedna ucena zena rekla da je decu naravno vakcinisala, zdravi su, nemaju autizma u familiji do ntog kolena, hocu da kazem navela je ovo kao kriterijum, tj. jedan od argumenata za. A podseti me sad ovaj Klaritin komentar. Pa me zanima da li se postojanje autizma u porodici uzima kao relevantno pri odluci o vakcinisanju, zvanicno? Mislim da ne, al eto neka prokomentarise maslacak ako moze.



zvanicno ne,ali da,bas moze maslacak da nam prokomentarise to.moze i u ovoj temi klik
a,moze i ovde,pa cu prekopirati ja posle postove koji se odnose na to konkretno.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: Bojkot vakcinacije
19.9.2014 11:23:45   
Klarita

IZVORNA PORUKA: Milagros


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Farmaceutska industrija je jedna od najstrozije kontrolisanih industrija. To mora da shvatite pre nego sto pocnete da verujete u teorije zavere. Procedure su izuzetno rigorozne. Izbacivanje jednog jedinog leka na trziste cesto kosta nekoliko milijardi evra investicije i traje u proseku 15 ak godina. Prvo postoji opsezna preklinicka faza, istrazivacka , karakterisanje supstance i testiranje zivotinja. Onda se ide na kliniku Faza 1 , Faza 2 i Faza 3. Rade se opsezne u etapama tkzv ( double blind placebo) studije da bi se videlo da je lek delotvoran kakvi su sporedni efekti. Procedura uzasno dugo traje i verovatno je u mnogim slucajevima i preterana, ali upravo jel su u pitanju delikatne stvari da bi se minimizovala sansa da se nesto previdi- ima smisla. Zato se sad u slucaju ebole ubrzava postupak, posto se ocigledno radi o obecavajucim susptancama a situacija na terenu prosto ne dozvoljava da se ceka jos tri godine iz eto akademskih razloga da bi se formalno pokazalo da je skroz bezbedno.
Vakcine su narocito rigorozno kontrolisane. To naravno ne iskljucuje teoretsku mogucnost u proozvodnji da se dogodi neka greska, i pored svih sistema kontrole ali je ona izuzetno mala. Niko ne moze biti siguran da ga kad izadje na ulicu nece udariti auto.
Mnogo su vece sanse da vam se desi nesto zbog proizvoda iz industrija koje su mnogo manje kontrolisane. Neko je pomenuo kozmetiku. to cu pre da poverujem nego da se otrovao lekom. Industrija hrane. Ko gde sta i kako stavlja, u poredjenju sa tim je farmaceutska industrija ZLATO. Ne zato sto su fini , nego ne smeju. I neuporedivo pre ce dete da vam dobije listeriozu od sira koji ste kupili od babe od poverenja ( " domace je super je") a vi dobijete trovanje zato sto ste probali rakiju koju vam je neko preporucio nego sto ce nesto da se desi vasem detetu od vakcine.




Stvarno pretjeruješ,jel ti radiš u toj farmaceutskoj kompaniji pa da znaš sve ove provjerene informacije....i znači zdravija je ona poluplastika iz marketa i prodavnica brze hrane nego domaći proizvod,uzgojen svojom rukom...

Milagros, nije tema, ali prosto moram da prokomentarisem.
Nije generalizovala sve proizvode, vec navela sir koji se ne uzgaja, znas. I ovo sto je napisala za proces izbacivanja leka na trziste je potpuno tacno 99%, eto i gde je izuzetaka, navela lepo.


Rosita, ja zaista ne znam sto se tice povezivanja autizma u porodici i MMR-a. I mene interesuje. Kad je trebalo K da primi, raspitivala sam se kod lekara i dobila odgovor (ne detaljan) samo da nema veze. Tako me i podseti sta sam htela da pitam nasu strucnu maslacak, kojoj saljem veliiiiki user posted image i naklon!

(odgovor članu Milagros)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Bojkot vakcinacije
19.9.2014 11:27:48   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: Milagros

Stvarno pretjeruješ,jel ti radiš u toj farmaceutskoj kompaniji pa da znaš sve ove provjerene informacije....i znači zdravija je ona poluplastika iz marketa i prodavnica brze hrane nego domaći proizvod,uzgojen svojom rukom...


Poenta onog boldovnog je bila da ono što se fabrički proizvodi se radi u sterilnoj okolini, dok baka sa sela sumnjam da ima sterilnu sobu u kojoj pravi sir/kajmak... Koliko puta sam našla dlake u sirevima i kajmacima.

Da se razumemo, ja kupujem sve to na pijaci ili od onih koji godinama donose mlečne proizdvode.

< Poruku je uredio Trcosava RR -- 19.9.2014 11:28:14 >


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Milagros)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: Bojkot vakcinacije
19.9.2014 11:28:16   
Sanchy
Ne uzima se kao releventno da li u porodici postoji autizam ili ne posto zvanicna medicina ne priznaje vezu izmedju autizma i bilo koje vakcine,,,i to je to

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Bojkot vakcinacije
19.9.2014 11:30:20   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Milagros

Stvarno pretjeruješ,jel ti radiš u toj farmaceutskoj kompaniji pa da znaš sve ove provjerene informacije....i znači zdravija je ona poluplastika iz marketa i prodavnica brze hrane nego domaći proizvod,uzgojen svojom rukom...


Mislila je na to da često domaći proizvodi nisu provereni na odgovarajući način. Naročito kada je reč o mleku i mlečnim proizvodima. Naročito nije provereno ono što kupujemo ili možemo kupiti na pijaci, na ulici, ispred zgrade...

JOš nešto - molim vas da shvatite da ovde samo pričamo o razlozima za i protiv. Na kraju svako od vas mora sam da donese odluku da li će svom detetu dati neku vakcinu ili ne.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Milagros)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Bojkot vakcinacije
19.9.2014 11:40:31   
Modessty
Maslačak ako možeš svrati molim te u temu Erythema multiforme

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 493
   RE: Bojkot vakcinacije
19.9.2014 11:56:19   
Maslacak15
ne radim u farmaceutskoj kompaniji, informacije nisu poverljive nego su cinjenice o proceduri koju mora da prodje svaki lek od laboratorije do plasmana na trziste. Nisam zelela da diskreditujem prirodne i domace proizvode, nego da ukazem da postoji uvek mnogo veci rizik kad nema kontrole. A industrija hrane je generalno mnogo slabije kontrolisana nego industrija lekova . Neuporedivo je. I tako je svugde na svetu. Nisam mislila niciju babu da uvredim, i ja jedem kajmak i sir, ali mi je palo na pamet zbog novijeg skandala sa listerijom negde u Evropi. A bilo je nedavno i slucaj masovnog trovanja salamom u danskoj sa 15 smrtnih slucajeva. Prosto desava se mnogo cesce nego sa lekovima.
uopste ne glorifikujem farmaceutsku industriju samo pokusavam da budem realna. Ja sam daleko od toga da bilo kome slepo verujem. I bas zbog toliko talasanja i prica, dobro sam proverila sve raspolozive cinjenice pre nego sto sam vakcinisala decu. Po meni, a smatram da sam dovoljno kvalifikovana da sudim o tome, price o MMR u nisu zasnovane na realnosti. Vi mozete da zakljucite drugacije.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 494
   RE: Bojkot vakcinacije
19.9.2014 12:01:15   
serpica

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

Maslačak ako možeš svrati molim te u temu Erythema multiforme




I ako mozes u temi MMR znam tvoje misljenje o vakcini ali bih da procitas moje iskustvo sa pedijatrom user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: Bojkot vakcinacije
17.10.2014 15:51:41   
mama krava

IZVORNA PORUKA: Rosita


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Trcosava ja se pribojavam ali sam za vakcinaciju. Prosto nekako mi se dize prevelika halabuka oko vakcina i to bas krenulo po novinama da se razvlaci kad je D napunila godinu pa mi valjda kao roditelju proradio crv.


Isto. Jesam za vakcinaciju, ali me to ne sprecava da postavljam pitanja. Ni ja nisam pobornik teorija zavere. Mislim, sve se moze preokrenuti pa da kazes da ovi iz antivakcione kampanje kuju zaveru da bi nas @unistili@ nevakcinisanjem i oboljevanjem... ali ljudski je pribojavati se. Ne?



Uf... zajebuser posted image tema! Prvo dete uredno vakcinisano, ono sve po redu i sve je hvala Bogu ok za sada, a nadam se da ce tako i da ostane. Da li ce primiti ostale vakcine?... ne verujem!
Debeli, primio sve do drugog Pentaxima sa 3,5meseci i vise nece nista! Kod nas je ista situacija kao kod PEace i ja se njoj divim sto je istrajala i sto su isprimali sve ostale vakcine. Ovaj moj nece, a nece, pogotovo, MMR! OD kad je primio taj drugi Pentaxim, dete mi je non stop biolestno! Bronhiolitis, pa posle dve nedelje opet, pa posle mesec dana "samo" bronhitis...., pa letos laringitis koji preraste u bronhitis, pa posle mesec dana opet laringitis, ali nije bresao u bronhitis, hvala Bogu! Pa, alergija na mleko, za sta sam ubedjena da je okidac bila bas vakcina! Koliko je on samo ab popio...koza mi se dize na glavi! Ali sada kako vreme prolazi sve je bolji i boljei! Naravno alergija je tu, ali prezivecemo!

Ovo je moje misljenje i odluka i OSECAJ! Ali ne mogu da mu se oduprem koliko je jak! Tako da... mi vise necemo primiti vakcine. SVe sam lepo sagledala, razmislila, informisala sam se, a ni nas pedijatar nas ne pritiska, bas naprotiv potpuno se slaze sa mnom.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: Bojkot vakcinacije
17.10.2014 17:17:32   
Sanjchezze
Mm i ja smo odlucili da nasa devojcica nece primiti nijednu vakcinu. Bilo je tesko odluciti zato sto nam je prvo dete ali detaljno smo se informisali, razgovarali sa dosta roditelja i ovako odlucili. Sad mozete da me napadnete da sam neodgovorna ili tako nesto posto vidim da je velika vecina ovde za vakcinaciju ali ja ne pokusavam nikog od vas da nagovorim da ne dajete detetu vakcine, samo kazem da moje nece primiti.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 497
   RE: Bojkot vakcinacije
18.10.2014 16:30:47   
bubulence

IZVORNA PORUKA: Sanjchezze

Mm i ja smo odlucili da nasa devojcica nece primiti nijednu vakcinu. Bilo je tesko odluciti zato sto nam je prvo dete ali detaljno smo se informisali, razgovarali sa dosta roditelja i ovako odlucili. Sad mozete da me napadnete da sam neodgovorna ili tako nesto posto vidim da je velika vecina ovde za vakcinaciju ali ja ne pokusavam nikog od vas da nagovorim da ne dajete detetu vakcine, samo kazem da moje nece primiti.


po meni je ovo sasvim ispravno misljenje... samo da znas da oni vec u porodilistu dobiju neke vakcine za koje te niko ni ne pita da li si saglasna da tvoje dete dobije.
Ema je primila sve vakcine, svaku joj kupovali privatno i opet imala reakcije... posle priorixa jaku reakciju...
drugo dete smo mislili da ne vakcinisemo, posebno mm koji je od uvek veliki protivnik vakcina, ali se plasim kasnije onih gluposti oko skole i ostalog. a i odluucila sam da ne pravim razliku. znaci radicu sve kao sa Emom... najvise bih volela da sam i sa njom bila bolje upucena i da je nismo vakcinisali i gotovo...

(odgovor članu Sanjchezze)
Direktna veza do poruke: 498
   RE: Bojkot vakcinacije
18.10.2014 17:36:02   
Maslacak15
E bubulence bas mi je drago da si zena od principa i neces bebicu drugacije da tretiras od Emeuser posted image Sreca njena....

Uopste se ne radi o tome da ce neko ovde nekog da osudjuje na forumu, to je Potpuno nebitno ja ne razumem kako majka moze svesno da preuzme rizik da joj se dete razboli od necega sto moze da se spreci. Sve te bolesti koje vi kazete, pa sta ima veze nek dobije mogu biti mnogo mnogo ozbiljnije nego sto vi mislite... Ali ok, zelite da se kockate u redu. Samo meni to ne ide u glavu.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 499
   RE: Bojkot vakcinacije
18.10.2014 17:41:10   
bubulence
maslacak kada neko bude mogao da mi potpise (mislim na dr naravno) da ce moje dete ostati zdravo posle vakcine, nikada ne bih razmjsljala. ovako, naravno da moram da sumnjam...
nismo svi doktori...


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







5 grešaka koje ne bih ponovila kao mama po...
Roditeljstvo je izazov, a novi roditelji su posebno podložni greškama.
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here