|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bojkot vakcinacije
18.10.2014 17:53:31   
Maslacak15
Ali ti niko nece ni potpisati da ti dete ako dobije morbile nece dobiti encefalitis, ako dobije polio nece ostati paralizovana itd itd. A to su mnogo mnogo gori rizici nego nekakve teorije zavere o vakcinama. Nego nevolja je u tome sto su zahvaljujuci vakcinama mnoge od tih bolesti postale retke pa je i opasnost nekako ljudima apstraktna. Tako da ce na zalost verovatno cenu platiti nekakva nesretna deca svojim primerom, kad krenu nove epidemije kao posledica nevakcinisanja, pa ce se onda svi ponovo setiti zasto je pametno vakcinisati...Znam coveka koji je nedavno dve nedelje lezao na infektivnoj i spasavali su mu glavu jel nije prelezao varicelle, a vakcinisan naravno nije a imao srece da ih dobije kasno. A znam i dete od 22 meseca koje ih trenutno ima uz temepraturu 40 i kriminalan osip. A varicelle su jos najtrivijalnija stvar i ovde se sire price kako su eto " nista posebno" pa zene jos imaju ideje o druzenjima da bi ih deca dobila itd. user posted image . E pa ja sam srecna sto moja deca ne mogu da ih dobiju ( ovde se i protiv njih vakcinise). Nisu svi doktori ali ja i dalje ne vidim logiku. Verovatno sam ja nelogicna. Neka bude tako...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 501
   RE: Bojkot vakcinacije
18.10.2014 18:14:04   
mama krava
IZVORNA PORUKA: Maslacak15

E bubulence bas mi je drago da si zena od principa i neces bebicu drugacije da tretiras od Emeuser posted image Sreca njena....

Uopste se ne radi o tome da ce neko ovde nekog da osudjuje na forumu, to je Potpuno nebitno ja ne razumem kako majka moze svesno da preuzme rizik da joj se dete razboli od necega sto moze da se spreci. Sve te bolesti koje vi kazete, pa sta ima veze nek dobije mogu biti mnogo mnogo ozbiljnije nego sto vi mislite... Ali ok, zelite da se kockate u redu. Samo meni to ne ide u glavu.


Samo je potrebno strani sagledati sa svih strana... I bice Vam razumljivije.
Kao sto ne možete da tvrdite da ste Vi 100% u pravu, tako ne možete ni da tvrdite da sam ja , ili bilo koji drugi roditelj koji ne želi da vakcinise svoje dete 100% u krivu! Po, meni je bilo kockanje to što sam prvo dete uredno vakcinisala... I eto! Ja se plašim mogućih posledica vakcinacije! Na primeru svog deteta sam videla da mu je vakcina štetila!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 502
   RE: Bojkot vakcinacije
18.10.2014 18:47:29   
bubulence
Maslacak razumem ja tebe, ali eto, u okruzenju imam primer gde je dete pricalo, pravilo po par koraka, primilo mmr i od tada vise ni rec da kaze, ne hoda... sada ima 4god... i naravno da ce me biti strah... jer povezujem te dve stvari...
znam o cemu pricas i decu vakcinisem najvise da se jednog dana ne bih kajala...

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 503
   RE: Bojkot vakcinacije
18.10.2014 19:02:10   
Maslacak15
mislim vrtimo se u krug. Zasto povezujes te dve stvari? Samo zato sto se vakcina daje sa 12-15 meseci. Koincidencija nije isto sto i uzrocno posledicna veza. Moze neko da primi vakcinu i da izadje na ulicu i da ga zgazi tramvaj. Ocete da mislite da ga je zgazio tramvaj zbog vakcine ? To mi nije jasno?? Regresija je tipicna za autizam, deca po pravilu krenu da imenuju stvari pa onda prestanu...
Mama krava postoji nekad i istina a ne samo razmimoilazenje u misljenjima. Moze neko da je ne prihvata, ali to je ne cini manje istinom. Ja ne mogu da dokazem da nista u pravu 100% zato sto vi dokaze ne prihvatate. Sta god da kazem suvisno je. Neki ce i dalje verovati vracarama gatarama, trecem oku, prorocima... Zato je diskusija izlisna, zao mi je samo sto se uvek upecam da diskutujem.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 504
   RE: Bojkot vakcinacije
18.10.2014 19:04:10   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: mama krava

OD kad je primio taj drugi Pentaxim, dete mi je non stop biolestno! Bronhiolitis, pa posle dve nedelje opet, pa posle mesec dana "samo" bronhitis...., pa letos laringitis koji preraste u bronhitis, pa posle mesec dana opet laringitis, ali nije bresao u bronhitis, hvala Bogu! Pa, alergija na mleko, za sta sam ubedjena da je okidac bila bas vakcina! Koliko je on samo ab popio...koza mi se dize na glavi! Ali sada kako vreme prolazi sve je bolji i boljei! Naravno alergija je tu, ali prezivecemo!

Ovo je moje misljenje i odluka i OSECAJ! Ali ne mogu da mu se oduprem koliko je jak! Tako da... mi vise necemo primiti vakcine. SVe sam lepo sagledala, razmislila, informisala sam se, a ni nas pedijatar nas ne pritiska, bas naprotiv potpuno se slaze sa mnom.


Bez da misliš da te napadam ili teram da vakcinišeš dete ili bilo šta drugo, dakle ograđujem se od svih tih mogućih opcija.

Kako si sigurna sto posto da je okidač vakcina, ako kažeš da prvo dete nije imalo ni jednu reakciju? Dete mi je primilo sve vakcine, pa opet nije bolesna.

Sestrina deca su isto isprimala sve vakcine, KONSTANTNO su bila bolesna. Konstantne upale ušiju, bronhitisi... Ali, veeeeeliko ALI, ja sam bila DVA puta ozbiljno bolesna u životu - sa 6 godina - upala pluća i sa 19 - virus sa T od 40. U osnovnoj školi, svi bolesni samo ja zdrava!

Sestra, više je bila na lekovima kao mala nego što je bila zdrava.
Nije ni onda bilo toliko vakcina kao danas, ali bez obzira je eto bila konstantno bolešljiva i kako ja kažem i za nju i za zeta mi ''silky'' - jednostavno oset_ljivija na sve. Pa očigledno tako i njihova deca.

Po meni, treba gledati malo i na to, a ne samo na vakcinu.


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Zato je diskusija izlisna, zao mi je samo sto se uvek upecam da diskutujem.


Maslačkić,

user posted image



< Poruku je uredio Trcosava RR -- 18.10.2014 19:08:15 >


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 505
   RE: Bojkot vakcinacije
18.10.2014 19:31:35   
Maslacak15
Trco gde me nadjeuser posted image user posted image user posted image


Jeste i mene je pet dana bolela glava a inace me ne boli , posto mi je crna macka presla put. Mora da je macka prouzrokovala glavobolju.....

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 506
   RE: Bojkot vakcinacije
18.10.2014 19:37:03   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Trco gde me nadjeuser posted image user posted image user posted image


Jeste i mene je pet dana bolela glava a inace me ne boli , posto mi je crna macka presla put. Mora da je macka prouzrokovala glavobolju.....

Brzo, pljuni tri puta i tri koraka u nazad!! user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 507
   RE: Bojkot vakcinacije
18.10.2014 20:00:43   
Milagros

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

E bubulence bas mi je drago da si zena od principa i neces bebicu drugacije da tretiras od Emeuser posted image Sreca njena....

Uopste se ne radi o tome da ce neko ovde nekog da osudjuje na forumu, to je Potpuno nebitno ja ne razumem kako majka moze svesno da preuzme rizik da joj se dete razboli od necega sto moze da se spreci. Sve te bolesti koje vi kazete, pa sta ima veze nek dobije mogu biti mnogo mnogo ozbiljnije nego sto vi mislite... Ali ok, zelite da se kockate u redu. Samo meni to ne ide u glavu.

pa zar i samo vakcinisanje nije veliko kockanje...brinemo se o djeci,kupami ih,hranimo,gledamo da nisu mokri,da su zaštićeni od raznih vanjskih faktora a dajemo da ih vakcinišu i na taj način remete normalan tok razvoja malog dječijeg organizma,a u nekim slučajevima i uništavanje.user posted image

_____________________________

Živim za moju dječicu i za bolje sutra!!!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 508
   RE: Bojkot vakcinacije
18.10.2014 20:02:56   
bubulence
pa sada, nisam htela da nastavljam diskusiju ali je ovo prilicno bzvz... sujeverje i ostale gluposti nemaju nikakve veze sa verovanjem ili neverovanjem u stetnost vakcina. a da ne pricam koliko nema smisla primer o vakcini i tome da te neko pregazi.
rekla sam da razumem tebe i postujem tvoju profesiju ali bi ti isto tako trebala da razumes nas, mi eto nismo zavrsili te skole, i citamo po netu da svi koji su dokazali povezanost raznih vakcina sa povecanom smrtnoscu beba, sa raznim oboljenjima ili jednostavno nestanu sa lica zemlje ili zaneme... a pri tom je javna tajna da je farmaceutska mafija najjaca u zemlji... a zarada ne dolazi od zdravih ljidi zar ne?
posto nisam ni dr, ni biolog, verovacu u ono sto citam, a to je uglavnom da je vakcina vise stetna nego korisna. ali eto, opet, moje dete ce je primiti, ne zato sto to zelim nego mi drzava i zakon nalazu...
pa vi tri puta pljunite i idite tri koraka unazad kada sledeci put vidite moj post...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 509
   RE: Bojkot vakcinacije
18.10.2014 20:18:54   
mama krava
pu, pu, pu...user posted image

Ja se slayem sa Vama i upravo iz razloga jer mi nije jasno sve 100%, smatram da je sve ovo kocka! I ne treba da sad ja budem dr, mr medicine, molekularne biologije i sl, već bi sve ono što dajemo SVOM detetu moralo biti razumljivi svima! Svako ima pravo na mišljenje, pa neka ono i bilo pogrešno.

Ja neću nikoga terati da se NE vakciniše. Samo sam iznela svoj primer i stav prema svemu što mi se dešavalo. Smatram da sa mojih 3gr mozga user posted image , bez diplome iz sfere medicine/biologije/farmakolojije i srodnih nauka, IMAM puno PRAVO da odlučim da ne vakciniše više svoju decu!

Samo još mali dodatak, je to da sam saznala za još nekoliko slučajeva da su deca posle Pentaxim vakcije imala reakciju kao moje, a isto su alerg na proteine iz mleka... Realno smatram, da su vakcine sigurno donele neki boljitak i da su potrebne, ali mislim isto tako da ne mogu za svakoga da budu sve vakcine iste! Nisu svi ljudi isti! Svako ce drugacije da odreaguje na istu vakcinu!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 510
   RE: Bojkot vakcinacije
18.10.2014 20:21:00   
Milagros
IZVORNA PORUKA: bubulence

pa sada, nisam htela da nastavljam diskusiju ali je ovo prilicno bzvz... sujeverje i ostale gluposti nemaju nikakve veze sa verovanjem ili neverovanjem u stetnost vakcina. a da ne pricam koliko nema smisla primer o vakcini i tome da te neko pregazi.
rekla sam da razumem tebe i postujem tvoju profesiju ali bi ti isto tako trebala da razumes nas, mi eto nismo zavrsili te skole, i citamo po netu da svi koji su dokazali povezanost raznih vakcina sa povecanom smrtnoscu beba, sa raznim oboljenjima ili jednostavno nestanu sa lica zemlje ili zaneme... a pri tom je javna tajna da je farmaceutska mafija najjaca u zemlji... a zarada ne dolazi od zdravih ljidi zar ne?
posto nisam ni dr, ni biolog, verovacu u ono sto citam, a to je uglavnom da je vakcina vise stetna nego korisna. ali eto, opet, moje dete ce je primiti, ne zato sto to zelim nego mi drzava i zakon nalazu...
pa vi tri puta pljunite i idite tri koraka unazad kada sledeci put vidite moj post...

slažem s tobom,ali u ovome neću da zbog države i zakona vakcinišem djecu a nisam za vakcinisanje...to je moje dijete i oduprijeću se svima pa i državi,koje i onako ima u komadima i koju nije briga ni najmanje za moje dijete....

< Poruku je uredio Milagros -- 18.10.2014 20:22:08 >


_____________________________

Živim za moju dječicu i za bolje sutra!!!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 511
   RE: Bojkot vakcinacije
18.10.2014 20:40:32   
mama krava


slažem s tobom,ali u ovome neću da zbog države i zakona vakcinišem djecu a nisam za vakcinisanje...to je moje dijete i oduprijeću se svima pa i državi,koje i onako ima u komadima i koju nije briga ni najmanje za moje dijete....



Ma, sta mi mogu? Da šalju preteće opomene? Uf!!! Potresla sam se! Niko ne može MOM detetu da radi ništa mimo moje dozvole! NIKO!!! A po najmanje ova jadna i raspala nazovi država!

(odgovor članu Milagros)
Direktna veza do poruke: 512
   RE: Bojkot vakcinacije
18.10.2014 20:51:30   
Misha i Ljisha
Ja sam vakcinisala svoju D i ako budem imala drugo i drugo cu. Moram samo da napomenem da je imala veoma burnu reakciju sa 17 meseci na revakcinu Pentaximom. Vec sam napisala da smo zavedeni u statistiku po burnoj reakciji. D je imala tako jako imunitet da nije pokupila visoko zarazne varicele, a "trljala" se o bracu svaki dan i u periodu inkubacije i kasnije. Bolesna nije bila prvih godinu i po eto mogu reci 3 puta, a od kad je primila pentaxim skoro svake dve nedelje ima temperaturu (ovo nema veze sa vrticem jer je je primila vakcinu 18.07. a tek od septembra je krenula u vrtic). Da je uticalo sve to na njen imunitet jeste, nesto se desilo i od tad je stvarno svako malo bolesna, jos se super drzi u vrticu za mesec i po nije isla 9 dana u vrtic i od toga sam je ja ostavila kuci par dana a bila je zdrava da ide. Da su lekovi zdravi svi bismo ih pili. No ovo nisu lekovi jelte, ovo je ipak nesto drugo. Sto ja kazem cik se vi ne vakcinisite kad idete u Afriku, ili u neke egzoticne zemlje, pa da vidim kako biste prosli. Verujem ipak da vakcinacija donosi mnogo vise dobra nego zla, ali da prosto momenat kod deteta treba dobroooo da se odabere. eto smatram da smo mi tu revakcinu primili u nekom losem momentu i iskreno sad nikako da se iskobeljamo

i da dodam tj da podrzim Maslacak, stvarno su rigorozne kontrole prilikom plasiranja novih lekova na trziste, i da napomenem da se testiranja vrse na zdravim ljudima, uglavnom sportistima i td. Ja inace kad procitam nuspojave nije mi dobro, izbegavam sve vrste lekova u sirokom luku ali ne bih nikad izbegla vakcinaciju

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 18.10.2014 20:55:53 >

(odgovor članu Milagros)
Direktna veza do poruke: 513
   RE: Bojkot vakcinacije
18.10.2014 21:01:55   
little_one
Mama Krava, sto se tice alergije, ja cisto sumnjam da je vakcina bila okidac. Evo Aleksandra ima alergiju na PKM, pune pelene sluzi i krvi i to ako ja pijem, a jos gore bilo kad sam dala malo AD-a a prvu dozu DTP vakcine i to trovalentne je primila prije par dana, dakle sa 6 mjeseci. Tako da ja vise krivim genetiku sto se tice alergije...

Vakcinisala Andreu, samo na prvu dozu DTP imala blago povisenu temperaturu i bolnu rukicu (isto trovalentne sve primila) a sve ostale nismo ni osjetili. Poslednju sa 18 mjeseci smo kasnili jer sam se ja taman porodila sa Aleksandrom i plan je bio da ih vodim zajedno na kontrolu i bocke s mjesec dana al su obe bile bolesne pa nismo odmah primili, nijedna....tek je Andrea tu svoju poslednju bocku dobila sa nekih 21 mjesec i nismo ni nju osjetili. I Aleks je krenula sa bockama, doduse zbog svega sto nas prati smo odgadjali, ali evo ukazala se prilika i primili smo i nastavicemo i dalje. Jedino sto nas je dr prosli put odgodila jer nije bila sigurna da li ce ili ne biti petovalentnih pa da sacekamo.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 514
   RE: Bojkot vakcinacije
18.10.2014 21:09:57   
wivern
Ja cu svoje dete vakcinisati, ne planiram ceo zivot da provedemo u Srbijici a ne zelim da razmisljam da li je bezbedno da odemo u posetu kumovima u juznu afriku npr.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 515
   RE: Bojkot vakcinacije
18.10.2014 21:16:48   
Sanjchezze
Ispadoh neodgovorna majka koja se svesno kocka sa zivotom i zdravljem svog deteta, samo sto ja mislim da bi veca kocka bilo da dozvolim svom detetu da primi te iste vakcine. Uglavnom ruzno je reci tako nesto jer ni ja nisam to rekla za majke koje vakcinisu decu. Lepo sam rekla da nisam postovala da bih nekome nametala svojje misljenje i terala ga da ne vakcinise decu.

Bubi pokusacu da odbijem vakcine u porodilistu, raspitivala sam se i o tome a sto se tice upisa u skolu, osnovno obrazovanje je obavezno zakonom tako da nema sanse da ti dete ne krene u skolu zato sto nije primilo vakcine, za vrtic ne znam. Da ti kazem nesto, ja sam se isto pitala sta ako se ne daj boze nesto desi zbog ne vakcinacije, a mm me pita a sta ako se desi zbog vakcinacija... u svakom slucaju ces da krivis sebe zbog odluke koja god ona bila. Nemoj molim te da mislis kako te odgovaram od vakcinacije, samo kazem kako sam ja napokon donela odluku. I imamo primer u porodici jednog divnog i zdravog decaka od 17 meseci koji nije primio ni jednu vakcinu.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 516
   RE: Bojkot vakcinacije
18.10.2014 21:18:33   
Rosita
Da imam dozu straha od vakcina- imam. Da sam odlucila da se vakcinise- jesam. Da cu se upucati sto vise dolazim na ovu temu - hocu :).

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 517
   RE: Bojkot vakcinacije
18.10.2014 21:20:04   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Rosita

Da cu se upucati sto vise dolazim na ovu temu - hocu :).

user posted image Obozavam svoju priju. Ma do skole ce isprimati vakcine ne brigajuser posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 518
   RE: Bojkot vakcinacije
18.10.2014 21:25:15   
milicicak

IZVORNA PORUKA: Rosita

Da imam dozu straha od vakcina- imam. Da sam odlucila da se vakcinise- jesam. Da cu se upucati sto vise dolazim na ovu temu - hocu :).


Rosita, ti si genije user posted image ja svaki put kad je ova tema aktivna napisem kilometarski post pa ga onda iksiram user posted image
Ne, nisam za bojkot vakcinacije. Moje dete je primilo sve zakonom propisane vakcine i Prevenar koji nije obavezan. I da, ja sam o tome donela veoma informisanu odluku user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 519
   RE: Bojkot vakcinacije
18.10.2014 22:07:42   
mama krava

IZVORNA PORUKA: little_one

Mama Krava, sto se tice alergije, ja cisto sumnjam da je vakcina bila okidac. Evo Aleksandra ima alergiju na PKM, pune pelene sluzi i krvi i to ako ja pijem, a jos gore bilo kad sam dala malo AD-a a prvu dozu DTP vakcine i to trovalentne je primila prije par dana, dakle sa 6 mjeseci. Tako da ja vise krivim genetiku sto se tice alergije...

Vakcinisala Andreu, samo na prvu dozu DTP imala blago povisenu temperaturu i bolnu rukicu (isto trovalentne sve primila) a sve ostale nismo ni osjetili. Poslednju sa 18 mjeseci smo kasnili jer sam se ja taman porodila sa Aleksandrom i plan je bio da ih vodim zajedno na kontrolu i bocke s mjesec dana al su obe bile bolesne pa nismo odmah primili, nijedna....tek je Andrea tu svoju poslednju bocku dobila sa nekih 21 mjesec i nismo ni nju osjetili. I Aleks je krenula sa bockama, doduse zbog svega sto nas prati smo odgadjali, ali evo ukazala se prilika i primili smo i nastavicemo i dalje. Jedino sto nas je dr prosli put odgodila jer nije bila sigurna da li ce ili ne biti petovalentnih pa da sacekamo.


Naravno da je potrebna i genetska predispozicija, to ne sporim, ali mi je to samo jos razlog vise da verujem da ne može jedna ista vakcina biti za svakoga! Pa ni svaki antibiotik nije za svakoga! Svako dobije i razlicitu dozu itd... I to je ono sto mi najvise smeta kod vakcina, tras, udri ...ko na traci, samo se stancuje. Pa i kad dodjes kod dr zbog prehlade prvo ispricas sta je kako je, dal si imao temp, pa se uradi krvna slika, ili antibiogram, pa se tek onda odredi pravi lek, i utvrdi se dali ti uopste i treba lek... Pa, zasto nije tako i sa vakcinama???

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 520
   RE: Bojkot vakcinacije
18.10.2014 22:13:39   
Nimfa
Moje misljenje je da bi deca trebala da isprimaju vakcine jer one za cilj imaju iskorenjavanje bolesti, ukoliko sva deca ne prime vakcinu mogu da zaraze i drugu ,vakcina sprecava razvoj bolesti, ali ne stvara imunitet na nju tako da mi koji pristajemo na vakcine bukvalno to radimo za dz,jer ukoliko moje vakcinisano dete dodje u kontakt sa ne vakcinisanim ,a ono primera ima boginje i moje dete ce ih dobiti,ispada da mi za dz vodimo decu da ih bodu i ni nama nije sve jedno,naravno da se svako brine za svoje dete. Cenim svaciju brigu i misljenje, ali eto morala sam i ja da izrazim moje,nadam se da niko nece zameriti :-)

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 521
   RE: Bojkot vakcinacije
18.10.2014 22:56:23   
Maslacak15
bubulence ja uopste nemam nameru ikoga da vredjam ali smatram da je paralela koju sam napravila umesna. Zato sto su price o vakcinama na tom nivou. Sta znaci " procitala sam na internetu"?. Na internetu svako moze nesto da napise. Bilo sta sta mu padne na pamet. I da tako tvrdi stvari koje jednostavno nisu tacne. Mozemo ovde mi da pricamo i o cinjenicama, trajace danima ali fakat je - ne postoji ni jedna jedina merodavna studija koja je pokazala stetnost bilo koje vakcine jednostavno ne postoji. Ako je ima citirajte je pa da vidimo. Sve je to nebrojeno puta provereno i testirano. Ali pricaju se bajke, Najvise mi smetaju price " nas truju" " bogati i uspesni na zapadu ne vakcinisu svoju decu"...... to je gore nego nivo sa crnom mackom. Izmisle nesto, vi verujete i onda kazete " eto normalno je da smo uznemirene svasta se prica". Verujte-nije istina. Stopa vakcinacije u zapadnoj Evropi je visa nego u Srbiji. I ima vise vakcina u kalendaru nego u Srbiji. I vakcinise se obavezno i protiv pneumokoka, i meningitisa C i protiv Varicella. I zivotni vek je u proseku 85 godina.

Kao sto rekoh ja sam rado spremna za svaku diskusiju zasnovanu na cinjenicama, ali od protivnika vakcinacije jos ni jednu cinjenicu dobila nisam. Jer ih nema. Urbani mit. Legenda. Zovite kako hocete. I Misho cak tvoja prica o Pentaksimu je korelacija i vrlo verovatno koincidencija. Stvarno necu vise da se javljam na ovoj temi (Casna pionirska) posto nije poenta da bilo koga nerviram.

(odgovor članu Nimfa)
Direktna veza do poruke: 522
   RE: Bojkot vakcinacije
18.10.2014 23:03:34   
bubulence
maslacak, opet cu reci da postujem tvoje misljenje, mozda i vise nego sto mislis, ali shvati da ja nisam zavrsila to sto si ti. da se razumemo, i tvoj post je za mene samo jos jedno izlaganje na internetu.
i posto ne mogu da prisustvujem istrazivanjima itd meni ostaje samo da verujem ili ne verujem u ono sto procitam...
i to je to od mene na ovu temu...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 523
   RE: Bojkot vakcinacije
19.10.2014 0:29:26   
Sanchy
Iskucah divan postuser posted image kad ono isteklo mi vreme aaa sto me to nervira ,nije mi jasno kako moze da mi istekne vreme kad sam ulogovana deset minuta?Izvinjavam se za off..elem ne smatram da su sve vakcine opasne,treba sagledati obe strane pa izvuci valjan zakljucak..Vakcine koje se primaju u porodilist su gotovo bezopasne mozda je vreme davanja Hep.B.preuranjeno ali ne smatram je potencijalno opasnom da bih je izbegla i nisam..Pentaxim i Infanrix jesu petovalentne vakcine ali su mrtve vakcine i stite protiv potencijalno jako opasnih oboljenja koja nisu iskorenjena>Cak je nas istaknuti imunolog u nekom intervjuu naglasio da je nasa polio vakcina zastarela i da nije potrebno da ziv virus poliomijelitisa cirkulise medju stanovnistvom sto fakticki znaci da cirkulise jer masa dece dobija nasu vakcinu a ne pentaxim..sa decijom paralizom se ne bih igrala i ne bih izbegla vakcinu..moje jedino ne slaganje je sa MMR vakcinom zbog oblika davanja i vremena davanja .Zbog svog oblika smatram da moze biti okidac razlicitih alergijskih stanja dok veza sa autizmom uporno biva osporavana..Postoji slucaj decaka V.Boke gde je italijanski sud presudio u korist roditelja sto ce reci da je potvrdio da je MMR bila okidac za pojavu autizma kod do tada zdravog decaka..nije usamljen slucaj,postoji jos takve dece imenom i prezimenom koga zanima naci ce..Nekada je MERCK proizvodio pojedinacne vakcine protiv morbila,zausaka i rubeole i da ih i dalje proizvode ne bih se dvoumila ni za te vakcine medjutim ne proizvode ih tako da sto se tice ove vakcine kod nas je i dalje status quo..

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 524
   RE: Bojkot vakcinacije
19.10.2014 5:55:25   
serpica
I mi nismo jos primili MMR,najverovatnije cemo za par meseci. Mene samo zanima evo konkretno na tom slucaju u Italiji,da li bi taj decak oboleo od autizma u isto vreme i da nije primio MMR? U Nisu ima jedna devojcica sad ima 7 god kojoj je na otpusnoj listi iz bolnice pisalo "reakcija na MMR" Dete je primilo vakcinu sa 13 meseci,nakon 14 dana pocela reakcija u vidu teturanja u stranu,padanja,izgubio se svaki vid komunikacije,odveli je u bolnicu,hospitalizovali na nedelju dana,uradili sve analize i na kraju u otpusnoj listi napisali da je dete zdravo ali da je takvo njeno stanje reakcija na MMR. Iskreno ne znam koji dr bi to napisao obzirom da nije naucno dokazano da MMR izaziva autizam Poznajem tetku te devojcice koja mi je sve to ispricala i ne znam sta da mislim. dete je poslo u prvi razred ali jedva da govori,ima poremecaj paznje i ponasanja,ide kod psihologa i defektologa,ne znam....user posted image
Verujem sve sto pise Maslacak i slazem se s njom,ali iz dana u dan izlaze neki novi slucajevi koji me pokolebaju iz korena.user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here