|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Klomifen
2.7.2009 15:11:16   
Verus
user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Klomifen
2.7.2009 15:28:53   
visibaba
Braonkas iscedak vam je zbog progesterona!
Ana je u pravu kad kaze da ne trebate da uzimate klomifen na svoju ruku, odlazak kod ginekologa je obavezan!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Klomifen
2.7.2009 19:17:19   
dacica
ana-nisam blesava..prosli mesec sam isla na pracenje-folikulometriju,svaki drugi dan,isto sam bila na pola klomif.i imala sam 2 folikula....tako da sa pola klomifena tesko mogu da dobijem hiperstimulaciju...ali znam da nevalja,i da ste u pravu-potpuno se slazem.....ali ovo su vise ocajnicki potezi,samo sam htela da potpomognem,kad je vec sve u redu,ovako je samo jos jedna sansa vise....
muka mi je vise od dr.od toga da mi kazu opusti se,pitanja-jel ima nesto novo...kao i svima vama naravno....znam da ce biti jednog dana--------ali kad je taj dan vise.......
pozzz.za sve,i hvala na brizi....user posted image

(odgovor članu visibaba)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Klomifen
3.7.2009 9:45:43   
visibaba
Dacice, ne znam koliko imas godina, ja imam 35 i jedan spontani pre 3 godine (prirodnim putem ostala trudna) od tada nista, takodje me svi pitaju kada cu imati bebu i govore mi da hvatam poslednji voz za radjanje " dobronamerno" cak i familija,a nisu ni svesni kako to utice na nasu podsvest, i kako nas to "dobronamerno" jos vise opterecuje. Pozzzzzzzzz i ljubim vas

(odgovor članu dacica)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Klomifen
3.7.2009 12:06:54   
Ana RR
Dacica, nisam ni mislila da si "blesava" user posted image ali pila sam klomifen i znam šta je to za organizam..
I znam kako se osećaš, kako ti je svaki put kad dođe veštica.. veruj mi ZNAM!

Daleko od toga da ti popujem, samo želim da te posavetujem.

Ljubim te draga user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dacica)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Klomifen
3.7.2009 13:28:17   
dacica
hvala puno,ana-nisam ja mislila da mi popujes,ja sam tip da svima kazem u lice,i volim da mi ljudi kazu sta misle iskreni,i prihvatam sugestije,tako da slobodno u buduce sve bez ustezanja reci,nemam ja taj problem,svi gresimo-i super je kad ima neko da nes posavetuje.....hvala u svakom slucajuuser posted image user posted image ,znam ja da su to hormoni i da su opasni...ali sam i ja u godinama kao i visibaba,35,kad svi misle da nam je zadnji voz-jednostavno zivot nam se namestio tako,i sad kad hocemo----ono nece...vestica se vezala za nas tolike godine pa nepusta-razumem je ja,ali ona ne razume nas...nek se otkaci malo,pa ima toliko devojaka koje nece,a ona bezi od njih...moja najbolja drugarica je isla na abortus-isti dan kad i ja na inseminaciju-tuga,eto ona nece,pazi puko kondom,i eto...a,mi i dizanje nogu,cajevi,tablete,dr.folik...ma sta nismo...i nece-a nema nikakvih problema...i sta je to sad....da poludis...brrrrr..
poz,i kisss za anu i visibabuuser posted image user posted image

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Klomifen
3.7.2009 13:33:18   
Ana RR
Dacica user posted image

Draga, da li ste razmišljali da se prijavite na program besplatne VTO?

Granica je 38 godina, znači da još uvek možeš da se prijaviš.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dacica)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Klomifen
3.7.2009 13:43:38   
dacica
kao da mi citas misli....juce sam zvala n.front,pa su mi rekli da prvo moram po uput kod dr.opste prakse...uh...znas kako kod nas papirologija-zasto da bude jednostavno kad sve moze komplikovano...tako da cu sl.nedelje da krenem...ali me ubija jer kazu da se ceka 1.apo god na red...pa me to ubija,uzas mnogo je u mojim kriznimuser posted image user posted image godinama...ali treba probadi,a privatno je bas skupo 3.5-4hilj.bezobrazluk-a niko ti ne garantuje,kao preko u inostranstvu...a posle nasi kukaju za nart.bezobrazluk....pozzzz

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Klomifen
3.7.2009 13:51:39   
visibaba
Meni su rekli prvo klomifenom, ako to neuspe gin. spominjao neku drugu terapiju, ako ni to ne uspe onda na laparoskopiju zbog policisticnih jajnika i tek onda dolazi u obzir VTO. To je moj ciklus user posted image , a ko zna mozda nesto i upali sm=bravo.gif]user posted image user posted image

(odgovor članu dacica)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Klomifen
3.7.2009 13:56:20   
Ana RR
I ja razmišljam da se prijavim, pa šta pre bude user posted image

A kad bi išla privatno, verovatno bih išla u Leskovac kod dr. Miodraga Stojkovića.
Imaju najveću uspešnost a i cena je najpristupačnija, on kaže između 1500E do 2000E.

Ali to je tema za Veštačku oplodnju

Marijaci je bila kod njih i napisala je utiske.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dacica)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Klomifen
3.7.2009 14:32:22   
Nella79
Ja sam potpuno nova u svemu ovome, i prilicno ocajna, i maximalno zbunjena! Vec neko vreme pokusavam da ostanem u drugom stanju, nazalost bezuspesno, pa sam krenula sa kontrolama da pokusam da pronadjem eventualni problem... Posle slinih ''sve je u najboljem redu'', i ''sve je odlicno'' juce mi je na ultrazvucnom pregledu Dr. rekao kako imam mali brij folikula i da bi trebalo da poradim na stimulaciji jajnika, pa da razmotrimo i eventualno uzimanje hormona! Ne mogu vam opisati koliko sam sokirana (frustrirana) informacijom a jos vise nacinom na koji mi je saopsteno (Dr. je koristio izraze ''neplodna'', ''nerodna''...) i na sve to mi je rekao ''Vidimo se za mesec dana,(kad se vrati sa godisnjeg) ako dotle ne ostanete u drugom stanju!!!!
Ja vise ne znam sta da mislim, jos manje sta da radim!
Pomagajte!!!user posted image

(odgovor članu dadakg)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Klomifen
3.7.2009 14:36:02   
Ana RR
Nella, kao prvo dobro došla na naš forum user posted image

Drugo, ja bih verovatno našla nekog lekara koji bi mi više odgovarao i razumeo me.

Odakle si, možda neko može da ti preporuči dobrog doktora?


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Nella79)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Klomifen
4.7.2009 10:18:33   
dacica
nela-pozdrav i menjaj doktora pod br.1...
takav ti netreba,da te nervira,iritira i ubija u pojam....

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Klomifen
4.7.2009 10:30:25   
Nella79
Hvala na dobrodošlici!
Ja sam iz Novog Sada, pa ako neko ima ''normalonog'' lekara, molim za preporuku. Ovog definitivno moram da menjam, nakon poslednjeg pregleda nemam želju da ga vidim u skorije vreme!

Pozdrav svima!!!!user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Klomifen
5.7.2009 2:29:08   
maksima
Pozdrav svima!

Imam prilično neredovne cikluse (32-40 dana). Pošto planiram trudnoću (imam 32 godine), a do nje nije došlo uprkos urednim odnosima, moj ginekolog mi je prepisao sledeću terapiju: klomifen 5-9 dc + utrogestan 21-26 dc.
Prošla menstruacija bila je 2. juna, a danas, 3. jula dobila sam, 8 dana posle poslednje kapsule utrogestana.
Zanima me da li prekidanje terapije utrogestanom posle 26 dc može nepovoljno da utiče na začeće ukoliko do njega dođe tokom plodnih dana.
Nadam se da će mi neko stručno pojasniti ovu nedoumicu, hvala.

(odgovor članu Nella79)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Klomifen
6.7.2009 16:18:01   
dacca
Moja prva doza klomifena NEUSPJESNA! no idemo dalje...

(odgovor članu maksima)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Klomifen
7.7.2009 12:59:37   
visibaba
Zao mi je Daccauser posted image !

(odgovor članu dacca)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Klomifen
7.7.2009 13:03:20   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: maksima

Zanima me da li prekidanje terapije utrogestanom posle 26 dc može nepovoljno da utiče na začeće ukoliko do njega dođe tokom plodnih dana.
Nadam se da će mi neko stručno pojasniti ovu nedoumicu, hvala.


Ovo je više za temu o Utrogestanu.

U teoriji - kako ja to shvatam: Utrogestan je sintetički progesteron. On se daje trudnicama sa rizičnijom trudnoćom, recimo u slučaju krvarenja na početku trudnoće, jer krvarenje može biti zbog toga što nema dovoljno progesterona.
Da li može negativno uticati? Ne znam. Ali pretpostavljam da ne.
Valjda tvoj dr zna šta radi.

Kopiraću ovo u temu Utrogestan, pa dalju prepisku o ovome nastavite tamo. user posted image

(odgovor članu maksima)
  Direktna veza do poruke: 168
   RE: Klomifen
8.7.2009 10:30:17   
visibaba
Proslo je 25 dana od uzimanja klomifena ,s vremena na vreme mi je muka i preznojavam se kao u klimaksu,da li se nekoj od vas to desavalo?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Klomifen
8.7.2009 23:59:24   
dacica
pogledaj posove iz pocetka-ima raznih simptoma....ima i tvoj....tako da-hormoni su to....svasta je moguce...pozzzz...

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Klomifen
9.7.2009 9:25:25   
Koukla
IZVORNA PORUKA: visibaba

Proslo je 25 dana od uzimanja klomifena ,s vremena na vreme mi je muka i preznojavam se kao u klimaksu,da li se nekoj od vas to desavalo?



Meni se desavalo to sa preznojavanjem, sve do sledeceg ciklusa. Imala sam kako sam to zvala "toplotne talase", niotkud se preznojim pa prodje, ali rekoše mi doktori da je to normalna reakcija, mislim nije zabrinjavajuća. Blagu mučninu sam imala samo par dana posle uzimanja, ali ništa strašno. Nadam se da će uskoro da ti prodju!!!!

Inače ja čekam ciklus, pa opet krećem sa klomifenom... Jedva čekam, da počne nešto da se dešava po pitanju folikulića user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu visibaba)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Klomifen
9.7.2009 14:27:46   
visibaba
Hvala Dacice i Koukla! Ja takodje cekam sledeci ciklus pa da pocnem sa vecom dozom klomifena, mozda se posle nje nesto zaheftauser posted image . Sada sam imala jedan lep folikul, ali izgleda od njega nista.

(odgovor članu Koukla)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Klomifen
10.7.2009 13:43:17   
dacca
Ja sam dans pocela sa drugom dozom klomifena, ali po 1 dnevno, jer sam prosli put imala masu folikula, a na kraju dva odlicna ali nista! vidjecemo sta ce biti ovaj mjesec!user posted image

(odgovor članu visibaba)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Klomifen
13.7.2009 16:38:51   
visibaba
Vestica mi se pojavila na 30 dana, mislim da nikad nije bila tacnija! Najverovatnije sam od sutra na klomifenu!

(odgovor članu dacca)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Klomifen
17.7.2009 20:05:21   
Verus
Ana ili neko ko je radio klomifen....bila sam juce do dr.  Hoce da ga uzimam ali da odmah radim inseminaciju!  A ja ne bih...ja bi da uzmem klomifen i da probamo sami.....Koliko puta ste isle na UZ?  Da li se ide samo jednom oko dana 9,10, 11?  Da li ste primali jos neke lekove?  Help!! 

Ne mogu da verujem ali se mislim da probam jedan mesec da popijem 5 dana pa puno sexa, a bez UZ----luda sam znam......sta da radim????

(odgovor članu visibaba)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here