|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
8.11.2011 18:13:23   
soni
citam danas dosta o utrogestanu...on se u zemlji u kojoj zivim ne moze nabaviti bez recepta a lekari ga ne prepisuju zato sto misle da je totalno nepotreban i kritikuju bilo kakvu upotrebu slicnih lekova...meni je naravno sve to malo cudno posto sam rodjena u srbiji i meni je to sto se tu prica zapravo ono tacno a onda mi oni pricaju totalno nesto drugo
prokrvarila sam danas, malo braonkasto u 5.nedelji i apsolutno mi nista nisu dali

evo sta sam ja nasla na netu i ovde postoji isto dilema UTROGESTAN

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 776
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
9.11.2011 23:14:15   
IRJ82
ja sam dobila utrogestan od 13te nedelje, 2x dnevno oralno i 1x uvece vaginalno. Od pre dve nedelje taj lek se daje na recept i participacija je 260 dinara. I meni se isto pojavilo kao braonkasto, zbog toga sam ga i dobila i za sada ga uredno koristim. pored toga pijem samo folnu 2x dnevno.

_____________________________

najveca sreca nam je stigla 28.01.

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 777
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
10.11.2011 17:09:49   
Jole84
Ja ga pijem od prvog dana kad mi je ustanovljena user posted image i pošto mi je bilo teško da progutam,teralo me da povraćam (jedna li je muka user posted image ) onda mi je dr rekao da nastavim vaginalno. Međutim i tu imam problem,pošto mora da se miruje 2,3 sata a ja ne mogu toliko dugo da ne piškim user posted image
Tako da sam opet počela da pijem,namužim se i popijem po litru vode,al progutam nekako,makar povraćala. Sad osećam da mi je bolji efekat,jer mi je više muka,a kažu da su mučnine dobar znak jer to znači da ima dosta progesterona.Jel znate nešto o tome? Jel ga vi pijete ili stavljate vaginalno? Nisam valjda jedini pekmez user posted image

(odgovor članu IRJ82)
Direktna veza do poruke: 778
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
10.11.2011 22:51:37   
Guardian
Ne moras uopste da lezis tako dugo. Meni je Dr rekla da je sasvim dovoljno 20-ak minuta, Utrogestan se lepo istopi za to vreme.

Ja ga maltene koristim od samog pocetka, a sada sam 29-a nedelja.

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 779
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
11.11.2011 0:33:59   
IRJ82
i ja ga ne pijem, posto me je mnogo uspavljivao, a i dr mi je rekla da je mnogo bolji efekat kada se koristi vaginalno. ja ga stavim uvece pred spavanje.

_____________________________

najveca sreca nam je stigla 28.01.

(odgovor članu Guardian)
Direktna veza do poruke: 780
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
11.11.2011 21:21:05   
Jole84
Hvala vam cure user posted image
ma samo nek deluje,pa makar i celu tablu odjednom morala da iskoristim user posted image

(odgovor članu IRJ82)
Direktna veza do poruke: 781
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
11.11.2011 22:20:16   
bea83
Jole, ja ga koristim od početka, prvo sam stavljala vaginalno jer sam imala velike mučnine a i mirovala sam pa mi je bilo svejedno, ionako nisam nigde išla, zatim kad su me skinuli sa mirovanja postalo mi je komplikovano da ležim posle stavljanja pa sam počela da ga pijem. E onda su mi ga ukinuli u 16toj nedelji i tad sam se baš obradovala, medjutim vratili su mi ga u 22nedelji zbog niskog položaja bebe i bolova koje sam imala, ali naglašeno mi je da ga obavezno stavljam vaginalno i obavezno da ležim bar dva sata. Naravno to ne znači da ne smeš da ustaneš do wc, nego da ne treba da stojiš,šetaš i slično posle stavljanja. Sad su mi i povećali dozu zbog krvarenja tako mu treba baš dosta vremena da se apsorbuje.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 782
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
12.11.2011 12:56:47   
Jole84
Hvala ti Bea,dakle i ti smatraš da je bolje vaginalno...user posted image
Uh,onda ću opet da obrnem.

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 783
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
14.11.2011 22:28:38   
Chipsy
Posto sam VTO trudnica, ja sam ga stavljala od pocetka 3x2 vaginalno i mirovala oko sat vremena. E sad, doktor u mom gradu mi kaze da ga ukinem jer sada nema efekta (sad sam u 28. nedelji), a ovi iz bg-a kazu-moze do kraja. Ko ce ga znatiuser posted image

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 784
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
17.11.2011 15:31:22   
ikacc
Ja sam nakon mesec dana trudnoce imala blago krvarenje... Nije bukvalno krv, bilo je svetlo roze boje, dr je prepisala utrogestan i stavljala sam vaginalno po dve ujutru i uvece sve do 18 nedelje.

(odgovor članu Chipsy)
Direktna veza do poruke: 785
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
29.11.2011 8:30:33   
grongi
Drage moje, u petak sam bila kod doktorke na pregledu i ustanovila je da mi je materica mnogo tvrda (cak sam je i ja opipala) i dala mi je utrogestan 2 uvece vaginalno, jer kaze da su krenule kontrakcije...mnogo sam se uplasila..idalje sam uplasena jer me strah za bebu...da li ce sve biti u redu....ja bolove u stomaku jos uvek ima..nekad jace nekam slabije ali su prisutni.....idem na ultazvuk za nedelju dan pa cemo videti kako stvari stoje....interesuje me od koje nedelje je bebac siguran..jer sam se ufrcila od pobacaja...

(odgovor članu ikacc)
Direktna veza do poruke: 786
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
29.11.2011 17:58:00   
goda
Ne trebas da imas kontrakcije to nije bas dobro (ako nisu lažene one ne skode). Kontrakcije skracuju i sire grlic,tj pripremaju za porođaj ako su  prave.
Ja sada nekada osetim jedan grc ili ni jedan u toku dana a imala sam 2-3 ali ne skraćuju mi grlic i nije mi tvrd stomak. Utrogestan i dalje koristim 2*2 dnevno.
Ni jedan prevremeni porođaj nije dobar zato se cuvaji miruj sto je vise moguce da se to smiri. Nemas tiker,u kojoj si nedelji?


(odgovor članu grongi)
Direktna veza do poruke: 787
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
30.11.2011 9:09:35   
grongi
Doktorka kaze da je grlic ok i da je samo materica tvrda...ja se trudim maximalno da mirujem....inace usla sam u 9. nedelju.....jel znas do koje nedelje je kriticno za bebu....tj moguci pobacaji ili to nema veze sa nedeljama....

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 788
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
30.11.2011 9:59:22   
Makica99
Grongi, najkriticnije je navodno prva tri meseca, znaci 12, 13. nedelja, ali, na zalost, ni posle nije sigurno. Probaj mnogo da ne brines, miruj, slusaj doktorku, ne naprezi se i veruj u najbolje. Srecno!

(odgovor članu grongi)
Direktna veza do poruke: 789
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
1.12.2011 19:40:33   
Guardian
Drage moje, do kada ste stavljale Utrogestan vaginalno?

Meni je Dr veceras rekla da prestanem sa njim, a sutra mi je pune 32. nedelje i ulazim u 33. Bas sam nesigurna kada ga ne koristim, luda glava valjda sta li je... Sve se bojim ponovnog krvarenja.

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 790
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
7.12.2011 21:02:47   
bea83
Ajde da postavim i ovde pitanje- da li vaginalno stavljanje utrogestana ometa vadjenje cervikalnog i vaginalnog brisa? Jeste li vadili briseve bez obzira na utrogestan ili treba neka pauza ili oralno uzimanje par dana pre briseva?

(odgovor članu Guardian)
Direktna veza do poruke: 791
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
7.12.2011 21:40:18   
smeskicTB
beice, ja ti kucnuh na trecem..mislim da nema uticaja..ali ja prosto kada radim bris ili urin ne stavim..popijem tada oralno..
mi smo ioanko puen utrogestanauser posted image

i mene interesuju iskustva.

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 792
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
8.12.2011 0:29:44   
Anoniman
bea, ja sam ga sve vreme stavljala vaginalno. cak i kada sam nosila urin na analizu, samo bih laborantkinji skrenula paznju. to nema nikakvog uticaja na rezultate.

(odgovor članu smeskicTB)
  Direktna veza do poruke: 793
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
8.12.2011 1:22:53   
peca
Nema to nikakve veze, svakako ces se oprati pre davanja urina ili brisa, a on se do jutra vec apsorbovao....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 794
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
10.12.2011 12:38:06   
Sesilija 83
Ja sam u pocetku pila 3x2, i bilo mi je toliko muka da sam jedva izdrzavala da ga ne povratim....
A kad am usla u 12 nedelju dr mi ju ukinula da pijem i prepisala samo uvece 2xvaginalno
Sad mi je ok .... ali od kako su mi se pojavile neke kontrakcije uvela mi je i ijekciju progesteron na 5 dana.

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 795
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
20.12.2011 20:00:35   
tatjan@
Ovde citam kako mnoge uzimaju utrogestan, a jel neko vadio progesteron da proveri nivo? Ja sam vadila i jutros mi stigao rezultat, u normalnim je granicama.. Posto imam skracenu lutealnu fazu, ipak ga uzimam, za svaki slucaj. Moj rezultat je 71 nmol/L u 5-toj nedelji, pa ako je neko vadio, htela bih da uporedim rezultate user posted image

_____________________________

Mnogo volim da se igram ludosti i u sve dane žmureći zakoračim i da popljujem onako malo tužno, onako iz samilosti, sve katastrofe koje su pretile da me smrve.. Mika Antic

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 796
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
20.12.2011 23:47:03   
Anoniman
nedavno sam citala neki clanak o utrogestanu. navodno je to sve propaganda i on nikako ne moze da spreci prevremeni pobacaj (pu pu). ja sam nesto razmisljala da kada budem ponovo trudna ne cekam da prokrvarim pa da ga dobijem, nego da odmah pocnem na svoju ruku da ga koristim. sta mislite?
inace, u prvoj trudnoci sam potrosila sigurno kartonku utrogestana...

(odgovor članu tatjan@)
  Direktna veza do poruke: 797
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
22.12.2011 10:23:25   
tatjan@
Ja uzimam utrogestan na svoju ruku, posle pola godine istrazivanja o njemu. Radjena su dosta testiranja, nasla sam neki drzavni sajt, i potvrdjeno je da pomaze kada osoba ima taj defekt lutealne faze, odnosno nizi progesteron. Moj lekar ne daje progesteron, samo u slucaju krvarenja a ja mislim da je tada vec kasno. Znaci ovo vazi samo za osobe koje imaju potvrdjen nizak nivo progesterona.

_____________________________

Mnogo volim da se igram ludosti i u sve dane žmureći zakoračim i da popljujem onako malo tužno, onako iz samilosti, sve katastrofe koje su pretile da me smrve.. Mika Antic

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 798
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.12.2011 0:06:12   
crazymama
da li ce da smeta ako veceras stavim utrogestan vaginalno, a sutra ujutru idem da mi uzmu bris?user posted image

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu tatjan@)
Direktna veza do poruke: 799
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.12.2011 0:08:35   
bea83
Kažu da ne smeta al ja sam preskočila odnosno popila sam to veče umesto da stavim

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here