|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: CTG
20.7.2011 20:13:39   
Anoniman
moguce da spava, jer se ni sada ne mrda. ali mi je bilo malo cudno jer dok smo cekali u hodniku, ona je bas bila nemirna. kad se pre komirala. user posted image
strasno sam se zabrinula da nesto nije u redu, da beba pati. .  user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 226
   RE: CTG
20.7.2011 20:14:51   
Ana RR
Jel možeš da odeš ponovo sutra? Kod mene se ctg ne zakazuje, dođeš bilo kada popodne. Ja sam došla posle 6 popodne i nikakav problem mi nisu pravili.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: CTG
20.7.2011 20:57:17   
Anoniman
zvala sam babicu veceras, ako se dogovorimo icicu sutra u bolnicu na ctg. taman da me neko pogleda i na uz. .


(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 228
   RE: CTG
20.7.2011 21:03:00   
Ana RR
Super, draga. Sve je ok, sigurna sam  user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: CTG
20.7.2011 21:16:51   
Anoniman
Macaki kad krenes na  CTG poruckaj neku cokoladicu, tako su meni rekli kad sam isla na CTG, jer mi je Milica spavkala, prosetala do trafike pojela cica macu i posle je sve bilo ok. Ne brini user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 230
   RE: CTG
20.7.2011 22:32:09   
Anoniman
ja sam spavala komirano skoro do 5, kad sam ustala pojela sam 2 kasicice meda sa casom vode i otisla. beba se mrdala kad smo bili u hodniku, ali kad smo usli unutra stvarno je bila jako mirna. zabrinula me je jer smo je gnjavili i muvali i ona nista. i do malopre je bila mirna, verovali ili ne. doduse vreme je ocajno, pada kisa celo popodne, verovatno se jadna komirala. evo tek sad je pocela da se mrda, nakon sto joj je tata naredio: javi se majci i ocu!!! user posted image
cula sam se sa babicom, ona kaze da 120 uopste nije tako lose. u petak idem u bolnicu na jos jedan ctg i na ultrazvuk, pa cu javiti onda kakvo je stanje....

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 231
   RE: CTG
21.7.2011 11:46:49   
Joj@
Macaki, a, jel nije malo rano tebi za CTG?
U sustini, tek od 38, eventualno 37 se radi... ne moj da se ljutis, samo pitam. Inace, meni je bebac bio mnogo aktivniji u osmom i na pocetku devetog nego sad. KAzu nema mesta vise da se mrda user posted image
a jeste, ja imam mnogo krupnu bebu (po duzini prednjaci skoro mesec dana) mada neverujem da ima veze s tim. On je aktivan uvek u isto vreme (23h-02h i od 04h-07h...uvek) preko dana knjava. Mozda tako i tvoja beba...neznam, nesam skolovala user posted image

_____________________________

*They can crush my cookie, but they can NEVER steal my fortune*


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: CTG
21.7.2011 11:51:54   
Ana RR
Joja, nije rano. Ja sam krenula još prošle nedelje, tako je rekla dr.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Joj@)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: CTG
21.7.2011 12:48:28   
Joj@
Pa, da, svaki doktor ima svoje misljenje. Meni je ova kod koje idem privatno rekla isto od 36 a u frontu su rekli ne pre 37, a opet, druga doktorka koja mi je radila karlicne mere dan pred termin kaze da nije bilo potrebe pre 38,,,sad ko je u pravu nemam pojma...e, kad smo kod CTG, da li ste imali problema sa kicmom i uopste sa namestanjem za vreme merenja CTG-a? Ja sam svaki put morala polubocno da legnem, pod guzicu trapez i tako sat vremena...jedva nadje doca polozaj za merenje. I sad imam jezive bolove u lumbalnom delu. Posle svakog ctga sve vise...jel ima jos neko taj problem?

_____________________________

*They can crush my cookie, but they can NEVER steal my fortune*


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: CTG
21.7.2011 12:51:29   
Ana RR
Bila sam samo jednom do sada (sutra drugi put) ali sestra je odmah namestila sve. Legla sam na bok, ona mi malo pipkala stomak, stavila tu jednu sondu ili kako se to već zove, drugu isto tako samo je nije zakačila kaišem već sam je ja držala.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Joj@)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: CTG
21.7.2011 13:05:30   
Joj@
Meni nijedan put na boku nisu uspeli da nadju puls, na ledjima jedva. Samo kad sam na desnom polubocno, i to me non stop lupkaju po stomaku da ga probude, jer je uvek popodne a on tad spava...al dobro, valjda cu do sledeceg ctga da se porodim...

_____________________________

*They can crush my cookie, but they can NEVER steal my fortune*


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: CTG
21.7.2011 13:13:34   
Anoniman
jojo, bole te ledja od onog tvrdog kreveta, ne od ctg-a. mene juce nisu bolela, ali prosle nedelje sam isla na ekg, lezala 3 minuta i nisam mogla vise da ustanem.

ja sam strasno ljuta sto su mi juce lupkali bebu, gnjavili je.. .pa sta ako dete spava. bezdusnici jedni! user posted image
samo sam pomislila kako je dr rasplakao bokinu bebu onda na ultrazvuku. mozda je i moja plakala sinoc na ctg-u. user posted image
idioti jedni!

(odgovor članu Joj@)
  Direktna veza do poruke: 237
   RE: CTG
21.7.2011 13:14:43   
Joj@
Pa moraju...da bi imali validan zapis...

_____________________________

*They can crush my cookie, but they can NEVER steal my fortune*


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: CTG
21.7.2011 13:19:14   
Olga75
ja sam na CTG isla od 34 - te nedelje
a beba mora da bude budna kada se radi da bi CTG mogao pravilno da se tumaci
mene se sestra ono kalotom toliko pritiskala da sam mislila da ce beba na usta da krene user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Joj@)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: CTG
21.7.2011 14:51:36   
Anoniman
mene je gurala sa jedne pa sa duge strane... a beba nista. jos je nastavila da spava i kad smo dosli kuci, do 10 je spavala. onda se probudila i odmah pocela da stuca. mukica moja. user posted image
a mm govori: ma nemaju oni bebo pojma, samo ti njih zezaj... user posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 240
   RE: CTG
17.9.2011 17:52:36   
andjelkovicka
Danas bila na CTG-u, 38. nedelja i kaže dr malo ubrzani otkucaji bebe- 160, a kad se beba pomera i do 180. Inače je sve ostalo u redu. Ja inače mrzim da odlazim na preglede i jako sam uzbuđena svaki put kad krenem lekaru. Dr smatra je beba ubrzana zato što sam ja nervozna. A vala i jesam, pa mi je dao lek za smirenje! Kakva su vaša iskustva sa CTG-a?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: CTG
17.9.2011 19:34:10   
cockic
ja sam na ctg krenula nekih 24 dana pre porodjaja.2-3 puta nedeljno
a posle i cesce.

meni je dan pred termin porodjaja ctg bio los kako kazu,radili su mi vise puta
onda ajde pregled ja prokrvarila i zadrzase me i za manje od 13h provedenih
u bolnici uvece krenule kontakcije i rano ujutru sam se porodila.

(odgovor članu andjelkovicka)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: CTG
17.9.2011 23:46:14   
Lilla
Ja sam ctg radila u 26-oj sedmici. I babica i doktorica su rekle da je sve ok, iako sam se ja na smrt preplasila kada sam vidjela da u jednom trenutku otkucaji padaju na 99. Inace su bili oko 140. Rekli su mi da je to bilo samo na kratko i da se sve vrlo brzo vratilo na normalu tako da nema razloga za zabrinjavanje. A lezala sam tako prikopcana duze od sat vremena i stiskala neku spravicu kada bih osjetila da se beba mrda a mrdala se bas cesto, valjda je mrvica osjetila da se nesto cudno desava user posted image


_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: CTG
9.11.2011 14:50:46   
vonavoj
sada citam vasa iskustva,i ja sam dosla istraumirana od dr..radila ctg,babica me samo prikacila i otisla...
a meni beba spavala,inace je nemirna,sutira,ali ovog puta nije..i naravno puls izmedju 120 i 140user posted image ali bez znacajnih pokreta..i odem kod moje dr,kaze ili beba spava ili se muci,hitno u bolnicu?!user posted image
tamo odem,primi me dr koji kaze pravilni,skolski ctg,ali beba spavauser posted image i uradi mi uz,kaze sve je u redu..
bas sam se istraumirala...prvo je babica mogla da mi kaze da je budim,da ce mi nalaz biti los,ali nju boli uvo...izasla i posle 20min dosla i ugasila i caos...user posted image
inace,ja je osecam,nadam se da je sve ok..da ctg i ne moze biti visi kada spava..a inace je ranije isao i do 180user posted image
mozda se i jeste primirila,da joj je vreme da izadje!

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: CTG
10.11.2011 10:35:43   
vonavoj
jutros sam bila na ctg-u,i dr kaze da je sve u redu...a ja gledam prethodne i nesto mi se ne svidja?user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
valjda je sve ok,samo je mirnija!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: CTG
10.11.2011 12:08:53   
vision
koliko mi se cini, tebi samo mere bebin ritam user posted image  

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: CTG
10.11.2011 12:12:10   
lanajelena
Von nemoj da brigas meni su oboje bili jako nemirni u stomaku a kad god sam otisla na ctg slali su me u bolnicu kao hitan slucaj ili sam morala da ponavljam sto puta ...a i vreme je da se bebica primiri user posted image

(odgovor članu vision)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: CTG
10.11.2011 12:15:39   
vonavoj
i ja mislim da je vreme da izlazi,a hoce tada da se smire! user posted image user posted image
ma fora je sto me sestra samo prikljuci i ode,ni ne prati da li je to okuser posted image
vision,donja linija,koje nema je za kontrakcijeuser posted image user posted image jedva se nazire!

< Poruku je uredio vonavoj -- 10.11.2011 12:16:39 >

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: CTG
10.11.2011 15:27:25   
Leki 77
Srčana radnja savršena, kontrakcija nema. Nema razloga za brigu. Kao što si i sama zaključila, bebac je dremao.

< Poruku je uredio Leki 77 -- 10.11.2011 15:29:16 >

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: CTG
10.11.2011 15:58:37   
vonavoj
hvala Leki!user posted image user posted image user posted image
jednostavno se primiri kada odemo na ctg zadnja dva dana...a ovako se meskolji,vreme joj je da izlazi,nema vise mestauser posted image

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here