|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nije znala da je trudna
11.7.2011 14:08:04   
moja ciklama
meni ovo nisu čista posla, kako bre žena ne dobije 6 meseci i ne ode kod lekara, pa ja 3 meseca nisam imala, sve beogradske klinike su me upoznale, sve!

_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Nije znala da je trudna
28.8.2011 12:09:13   
crazymama
veceras od 20h na kanalu TLC krece nova sezona emisije DIDN'T KNOW I WAS PREGNANT...
ma, to moze da se desi samo ludim amerikancima...

jedna epizoda mi je bila koliko toliko logicna: zena je obolela od multiple skleroze i pila je steroide, jer su joj obamrli misici, i zato nije osecala bebe u stomaku, a za ciklus je mislila da je izostao zbog bolesti i lekova... rodila je dve devojcice, a nakon porodjaja bolest se povukla... a devojcice zdrave!!

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Nije znala da je trudna
28.8.2011 12:10:38   
PoisonEve
IZVORNA PORUKA: crazymama

veceras od 20h na kanalu TLC krece nova sezona emisije DIDN'T KNOW I WAS PREGNANT...
ma, to moze da se desi samo ludim amerikancima...

jedna epizoda mi je bila koliko toliko logicna: zena je obolela od multiple skleroze i pila je steroide, jer su joj obamrli misici, i zato nije osecala bebe u stomaku, a za ciklus je mislila da je izostao zbog bolesti i lekova... rodila je dve devojcice, a nakon porodjaja bolest se povukla... a devojcice zdrave!!



E pa to jos i mogu da razumem...


_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Nije znala da je trudna
28.8.2011 12:12:17   
crazymama
lepo je bilo objasnjeno u toj epizodi, tako da je imalo logike da nije znala da je trudna... plus je mislila da se goji zbog steroida...

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Nije znala da je trudna
28.8.2011 13:32:36   
tijatija
ja mogu da raumem jedino sto se ovih stvari tice to su pokreti bebe, ja sam 7 mes, dok se neskoncentrisem ili nelegnem stvaro je neosetim, i to kad je osetim mogla bi prepisati krcenjem creva ili nesto slicno.... a treca mi je trudnoca ....Pricala sam sa dr. o tome i rekla je da nebrinem, jer puno zavisi i od polozaja posteljice...

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Nije znala da je trudna
7.9.2011 23:25:26   
zoća
cela prica oko toga mi je neverovatna

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Nije znala da je trudna
8.9.2011 0:51:20   
liliana
Meni, malo, nije normalno da  neko to ne primeti ili da ignoriše izostanak ciklusa. Jbt, pa nismo u kamenom dobu!!!
Kod moje mame u komšiluku  žena, kao, mislila da je u klimaksu (samo ne znam od čega joj je stomak narastaouser posted image ), rodila dete (4. po redu) i ostavili ga u porodilištu.user posted image A svi (roditelji i to 3 dece) rade, lepo su situirani i  nisu mogli da odgaje još jedno dete...user posted image Kao, bilo ih sramota što imaju velku djecu, a rodila im se beba... A nije ih bilo sramota kad su se seksali!!!user posted image


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Nije znala da je trudna
8.9.2011 1:03:29   
Anoniman
Ma, ne da malo nije normalno, nego puno nije normalno...Nije znala da je trudna četvrti putuser posted image

(odgovor članu liliana)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Nije znala da je trudna
8.9.2011 1:04:40   
liliana
Ne... user posted image Ma, važi!!!

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Nije znala da je trudna
8.9.2011 2:31:42   
vukosava

IZVORNA PORUKA: JMPM

Ja sam cula od kolege mm,komsinica (okolina NS) nije znala da je trudna dok se nije porodila (otisla kod dr. zbog muke i bola u stomaku).Inace,to joj je sesto dete.Ja to ne razumem i pre cu to svrstati u "price" nego u istinu.Ona verovatno nije htela da se zna da je trudna,pa kao nije primetila.Svaka zena koja je bila trudna zna kakav je to osecaj u stomaku.Pa majku mu,ne sutira te zeludac sto ga je jetra pritisla nego dete!


Pa i bolje sto je krila ako je krila. Garant bi je nagovorili da abortira.

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Nije znala da je trudna
8.9.2011 7:49:42   
NadaR
IZVORNA PORUKA: zoća

Dugo mi se motalo po glavi a onda i izbledelo medutim veceras vidim da su poceli da emituju emisiju u kojoj zene nisu znale da su u drugom stanju.Kada pocinju porodajni bolovi one odlaze u bolnicu,savijaju se od bolova i tada se uspostavlja dijagnoza o trudnoci.Gledam i neverujem.DA li je to moguce,ili je jos jedna od onih skandaloznih Americkih emisija koje samo oduzimaju vreme.Kakav je vas stav i da li smatrate da je moguce da zena bude pred porodajem a nema pojma da je trudna

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Nije znala da je trudna
8.9.2011 10:07:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: liliana
Kao, bilo ih sramota što imaju velku djecu, a rodila im se beba... A nije ih bilo sramota kad su se seksali!!!user posted image



I nije ih bilo sramota sto su ostavili jadnu bebu! user posted image

(odgovor članu liliana)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: Nije znala da je trudna
20.11.2011 9:15:04   
Anoniman
user posted image OSTAVILI BEBU!!!
to je zlocinuser posted image
moj slucaj: od prveuser posted image nikad nije bio redovan..lekari..injekcije..pilule..nista..cajevi..nikad nisam znala kada cu dobiti...te da mi je to zbog sporta i treninga..
dijagnoza je bila AMENOREJA..iz straha i cestih kontrola lekara malo sam kasnije stupila u sex.odnose usla sam u 24-tu god.
pitala sam doktoricu da li ce mi ovo praviti probleme da imam decu? i uopste mogu li ih imati? rekla mi je NE! BEZ INTERVENCIJE DR.!!
vise nisam isla dr.samo cajevi..imala sam odnose skroz rastereceno..jer sam samo 2,3-4user posted image imala god.!!
udala sam se u 27-oj,i jedva sam se odlucila na brak zbog toga sto su mi rekli...odmah nakon vjencanja otisli smo mjesec dana u setnju..more i planina..i sjecam se da sam pred vjencanje imala,pa na putovanju opet..i to me iznenadilo jer nikada nisam dobila u tako kratkom razmaku..bez tableta!!misao i dalje da nemogu..mart `04 prvi mladenci se spremaju ja perem tepihe..rintam..i znam da nisam mogla mirise hrane da smislim,a aspirator nemam!!sve otvoreno po kuci..svekrva.provjeri ti snajka sebe..mi se smrzosmouser posted image ..misli razne po glavi i ono EH,DA JE SRECE..ali nisam ja ta...i kada sam dizala tepih da prebacim preko metalne ograde zaboli me jako stomak i
posle ponoci jaki bolovi i lokva u krevet!!!
opet sam mislila da je upala bila jer to su bili komadici mesauser posted image
podjem ujutro kod dr. trazio da se skinem da vidi i odmah mi rekao pobacaj i koji sam mjesec? i on se iznenadio da ja i nisam znala..nosili na patologiju parce tog izbacenog mesa i ustanovili da sam bila u 12-oj nedelji..sto se i poklopilo sa mojim proracunima o zadnjojuser posted image
KO JE KRIV? to vise i nije vazno..no ni dr.nije uradio kiretazu,no sam neke kapi i tablete pila..i posle mesec pocnu mi visoke temperature...i u bolnicu..

poenta svega je Ne verujte dr.bas sve! uvjek treba konsultovati knjigu!a danas imamo internet..i mnogo nacina da sebi pomognemo.
pa i sada posle sedam god.kada sam zatrudnela,vise sam pomogla sama sebi nego doktori..sve sam nasla citajuci razna iskutstva i uzela ono pravo za sebe.
zadnjih cetiri god.dijagnoza mi je bila PCOS..i leka ima.
kako kaze nasa draga Degu kojuuser posted image SAMO POZITIVNE MISLI...
izvinjavam se onima kojima je ovo bilo gadno za procitatiuser posted image ali svaka treba prvo svoje telo da upozna i redovno da ga osluskuje,jer nam ono govori sve..
ima mnogo znakova na telu..kada stanemo ispred ogledala u ocima,ustima,noktima..licu sve pise samo procitati.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: Nije znala da je trudna
20.11.2011 10:12:48   
Olga75
Lola user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Nije znala da je trudna
2.1.2012 7:00:38   
jabukica
IZVORNA PORUKA: Lilla

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Nije mi jasno da ne oset__iš da ti nešto raste u stomaku 9 meseci, to samo znači da neke žene ne poznaju svoje telo.


I meni je cudno, ali je moguce. Bas sinoc slusam na BN vijestima o slucaju zene koja je zaglavila u hitnu zbog jakih bolova u stomaku, a jadnica nije imala pojma. Muz je dovezao i ljekar je pregleda i uputi na rendgen (ne znajuci za trudnocu). Kako kazu sreca da rendgen nije radio, pa je umjesto tu otisla ginekologu i tada se i ona i muz sokirali. Porodjaj u toku. Za kratko vrijeme su dobili zdravog djecaka. Zena se dugo vremena lijecila od hormonalnog disbalansa pa je valjda to ono sto je ucinilo da ni ne primjeti... No ni sama ne znam kako je mogla da ne primjeti do poroda, 9 mjeseci??? Svasta ima.

Evo, nasla sam

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:337317-Porodila-se-a-nije-znala-da-je-trudna


Ma kao menstruacije su im pouzdan znak da nisu trudne, ili ako nemaju redovne cikluse zbog poremećaja hormona, pa sigurno bi primetile neki drugi znak, ili simptom trudnoće. Meni je to malo čudno, pa ja nemam redovne cikluse, menstruacija je znala da mi izostaje i po 6 meseci zbog PCOS-a, a saznala sam da sam trudna već u šestoj nedelji, iako nisam imala jake mučnine i nisam povraćala, samo blage mučnine i iznenadni umor u ranim večernjim satima, kada sam morala da legnem da spavam u pola osam uveče, jer nisam više imala snage. Par dana tako, i odmah posumnjam, uradim test i on pozitivan user posted image : . Posle testa, odmah na pregled i potvrdu trudnoće od ginekologa.

Meni je baš čudno da žena za devet meseci ne sazna da je trudna user posted image user posted image .


< Poruku je uredio jabukica -- 2.1.2012 7:02:36 >

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Nije znala da je trudna
2.1.2012 12:32:33   
crazymama
ja imam redovne menstruacije u minut, maltene, i kad mi je kasnilo 2 dana, odmah sam uradila test i bio je pozitivan... ali kod nekih zena test bude negativan, zbog male trudnoce ili zbog lose upotrebe... ipak, nema sansi da ne bih primetila 9 meseci da sam trudna!!

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu jabukica)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Nije znala da je trudna
2.1.2012 12:43:37   
bea83
Ni ja ne verujem u to, ali ipak redovno gledam emisiju na TLC-u i komentarišem naglasuser posted image  Ono što sam primetila jeste da su sve žene koje (kobajagi) nisu znale da su trudne do porodjaja imale višak kilograma tako da mi je u tom slučaju možda i moguće da do 5,6 meseca nisu znale ako nisu imale druge uobičajne simptome. Moj stomak do 7 meseca nije bio trudnički iako nisam gojazna tako da mi je taj deo manje više jasan ali ono što mi definitivno nije jasno jeste kako nisu osetile pokrete bebe...To stvarno ne mogu da razumem, pogotovo od 7 meseca pa na dalje...

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Nije znala da je trudna
2.1.2012 12:48:33   
nela79

IZVORNA PORUKA: bea83

Ni ja ne verujem u to, ali ipak redovno gledam emisiju na TLC-u i komentarišem naglasuser posted image  Ono što sam primetila jeste da su sve žene koje (kobajagi) nisu znale da su trudne do porodjaja imale višak kilograma tako da mi je u tom slučaju možda i moguće da do 5,6 meseca nisu znale ako nisu imale druge uobičajne simptome. Moj stomak do 7 meseca nije bio trudnički iako nisam gojazna tako da mi je taj deo manje više jasan ali ono što mi definitivno nije jasno jeste kako nisu osetile pokrete bebe...To stvarno ne mogu da razumem, pogotovo od 7 meseca pa na dalje...

ono što mi definitivno nije jasno jeste kako nisu osetile pokrete bebe...To stvarno ne mogu da razumem,


E to se i ja pitam. Moj stomak se razvlacio na sve strane, nije bilo sanse da se ne primjeti da je nesto unutrauser posted image ne mogu da vjerjem da su njihove bebe bas toliko mirneuser posted image

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Nije znala da je trudna
2.1.2012 13:26:13   
bea83
I moj istouser posted image Izgleda kao neki vanzemaljac,menja oblike iz sekunda u sekund a bogami ume i lepo da zaboli, teško da bi tako nešto mogla da pomešam sa crevima ili ne znam ni ja sa čim...

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Nije znala da je trudna
2.1.2012 13:39:03   
Ivanka 75
Da mi nije kasnila user posted image  ne bih ni znala da sam trudna.
Ali, iako nisam imala tipične simptome trudnoće imala sam druge nus - pojave koje mi se u životu nisu dešavale.
Gorušica koju nikad nisam imala, jedan dan mi se jede supa (koju obožavam) a drugi dan mi se gadi, ne mogu očima da je gledam, prsti na rukama ko ćevapi iako sam se za celu trudnoću ugojila 9kg, beba se pomerala i udarala u bubreg samo tako, i zato kažem ako žena poznaje svoje telo, i ako imalo obraća pažnju na ono što joj ono govori, znaće da je trudna bez obzira na cikluse.
Ipak je to stanje tooootalno drugačije od svega.

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Nije znala da je trudna
1.2.2012 17:21:27   
Milen@
Ma niko ne može da me ubedi da do 6-7 meseca žena ne provali ad je trudna. Bože, pa ja sm moju devojčicu ( prva trudnoća) osetila sa 14 nedelja.

_____________________________

Ti si moje Sunce,sreća,moj vazduh,najveća ljubav....SMISAO MOG ŽIVOTA!!!!

Julija 05.04.2010.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Nije znala da je trudna
1.2.2012 19:51:56   
Brana
IZVORNA PORUKA: Milen@

Ma niko ne može da me ubedi da do 6-7 meseca žena ne provali ad je trudna. Bože, pa ja sm moju devojčicu ( prva trudnoća) oset_____ila sa 14 nedelja.

Slazem se,malo mi je neverovatno da zena u 6-7 mesecu, kada se beba vec uveliko mrda i kada se stomak vidi i raste,misli da je dobila "stomacni virus" ili bilo sta tome slicno user posted image ...

< Poruku je uredio Brana -- 1.2.2012 19:56:31 >


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Milen@)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Nije znala da je trudna
22.6.2012 15:52:43   
vonavoj
da kucnem i ja ovde..nikad nisam verovala da zene moze da ne zna da je trudna,ali zbog primera iz bliske okoline,sad znam da moze...drugarica je imala odnose pre 7 meseci i do sad dobijala 3 meseca redovno,i zadnjih meseci nije dobijala,ali je mislila da je hormonski poremecaj,jer je pod stresom,a odnose nije imala tako da trudnoca nije dolazila u obzir..a pri tom je i smrsala!
otisla na pregled dr joj nista nije rekla,poslala je na uz,kad tamo..vi ste 32ga nedelja,nosite devojcicu 2kguser posted image
a radila je i trbsnjake,trcala,strasno...jeste joj porastao stomak,ali kao da je naduvena..tako je to povezivala...a pokrete kao krcanje creva!user posted image ...

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Nije znala da je trudna
22.6.2012 16:02:29   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: bea83

Ni ja ne verujem u to, ali ipak redovno gledam emisiju na TLC-u i komentarišem naglasuser posted image  Ono što sam primetila jeste da su sve žene koje (kobajagi) nisu znale da su trudne do porodjaja imale višak kilograma tako da mi je u tom slučaju možda i moguće da do 5,6 meseca nisu znale ako nisu imale druge uobičajne simptome. Moj stomak do 7 meseca nije bio trudnički iako nisam gojazna tako da mi je taj deo manje više jasan ali ono što mi definitivno nije jasno jeste kako nisu osetile pokrete bebe...To stvarno ne mogu da razumem, pogotovo od 7 meseca pa na dalje...


Moja sestra je znala da je trudna i za celu trudnoću ni jedan jedini put nije osetila bebu. Pred kraj trudnoće je znala satima da leži i da se koncentriše da oseti bilo šta, bila u paranoji da nešto nije u redu sa bebo, svašta joj prolazilo kroz glavu i u terminu rodila zdravog dečaka koji sad kreće u predškolsko... Tako da je meni i taj deo prilično jasan.

(odgovor članu bea83)
  Direktna veza do poruke: 74
   RE: Nije znala da je trudna
24.6.2012 14:56:14   
purplish
E, ovo mi je stvarno SF user posted image , mislim nije da ne vjerujem...ali kako su joj to doktori objasnili? Mora postojati neko objasnjenje da bas nijednom ne osjetis pokrete bebe. Stvarno me zanima, posto nikada nisam licno upoznala user posted image koja nikako ne osjeca bebicu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here