|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nije znala da je trudna
27.2.2014 10:31:54   
Наташица
јао, синоћ кад нисам избудалила, нећу никад. некад предвече осјетила сам неко куцкање у стомаку, ништа посебно, јер сам осјетила и раније после порода тако, али кад сам легла кад је то почело. не могу спавати. осјети се под руком, чак и муж осјети. нисам трудна, нема шансе....или сам трудна бар 4 мјесеца да овако јако куцања осјетим. имала сам сваки мјесец уредне менструације, на вријеме, са поприличним крварењем од 5 до 7 дана. није сваки пут куцање на истом мјесту, час на једној, час на другој страни па око пупка. да ли је могуће да су то цријева? свашта ми је пало на памет, утриповала сам да није нешто горе!?

_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Nije znala da je trudna
27.2.2014 10:33:33   
Trcosava
Creva i gasovi user posted image

Sve je ok, ne brini user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Nije znala da je trudna
27.2.2014 10:40:16   
Наташица

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Creva i gasovi user posted image

Sve je ok, ne brini user posted image

ау...немаш појма како ми је пао терет са душе!
ево малоприје сам се наручила на преглед код гинеколога, не само због тога, него ми је и вријеме да одем.
има да тражим и ултразвук :)


_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Nije znala da je trudna
27.2.2014 10:46:35   
tijatija

IZVORNA PORUKA: Olga RR

moja prababa je svoje trece dete rodila a da nije znala da je trudna , to je bilo 43 i ginekolog joj je rekao da ima tumor i posle par meseci se tumor rodio i sad je to nasa teta Maja user posted image


e i moja baka je isto tako rodila trece dijete samo sto je to bilo 67. Cak su i kod dede u firmi ( cuveni SEVER) skupljali pare za operaciju i na kraju se rodio Vlado svi u soku user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Nije znala da je trudna
27.2.2014 10:55:39   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Наташица


IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Creva i gasovi user posted image

Sve je ok, ne brini user posted image

ау...немаш појма како ми је пао терет са душе!
ево малоприје сам се наручила на преглед код гинеколога, не само због тога, него ми је и вријеме да одем.
има да тражим и ултразвук :)



user posted image mani, znam kako ti je. Sad zadnji put kad sam bila trudna sam stalno osećala mrdanja po stomaku. Pitala posle ginekologa jel moguće da sam osećala pokrete (jer kao u drugoj trudnoći se pre osete), kaže nije moguće u 10 nedelji user posted image tako da.... idi se pošteno negde isprdi user posted image


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Nije znala da je trudna
27.2.2014 11:03:15   
Наташица

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR


IZVORNA PORUKA: Наташица


IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Creva i gasovi user posted image

Sve je ok, ne brini user posted image

ау...немаш појма како ми је пао терет са душе!
ево малоприје сам се наручила на преглед код гинеколога, не само због тога, него ми је и вријеме да одем.
има да тражим и ултразвук :)



user posted image mani, znam kako ti je. Sad zadnji put kad sam bila trudna sam stalno osećala mrdanja po stomaku. Pitala posle ginekologa jel moguće da sam osećala pokrete (jer kao u drugoj trudnoći se pre osete), kaže nije moguće u 10 nedelji user posted image tako da.... idi se pošteno negde isprdi user posted image


user posted image user posted image user posted image ...мораћу, нема друге. хвала пуно. поприлично си ме умирила.

_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Nije znala da je trudna
13.3.2014 8:48:44   
Наташица
гледам на неком каналу гдје имају којекакве занимљиве емисије и између осталог и емисију "нисам знала да сам трудна".
једна се породи у веце шољи, једна стојећи, беба само испала. ма језа ме хвата од помишљања на то. кад би ми се ово десило не знам како бих се опоравила од шока.

_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Nije znala da je trudna
14.3.2014 6:49:12   
serpica
Natasice to je kanal TLC stvarno ima zanimljivih emisija,medjutim ta koju si ti gledala je cista fotomontaza,svaka zena mora da zna u toku 9 meseci da je trudna,pa cak i ona koja radja prvi put,a u emisiji se pojavljuju i zene koje radjaju drugi,treci put a kao nisu znale,pa sve i da izuzmemo najbitnije simptome beba se pomera a to nikako ne moze da bude krcenje creva i ostale gluposti.Ali ajde necim narod mora da se zamajuje...i sve bebe na kraju dobro,ma daj,tresnula beba o plocice i na kraju bude dobro...user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Nije znala da je trudna
14.3.2014 7:16:10   
Trcosava
Tu što se porodilana wc šolji ja mislim da sam gledala.
Kod te što sam ja uhvtila (pre jedno 4 godine sigurno) je bila fora da su njoj rekli da ne može da nikad ostane trudna. Pošto je valjda sve bolelo, išla i na neke masaže, istezanja... Akupunkturu isto čini mi se. Kaže da nije toliko osećala pokrete jer je bila debela i mislila je da su gasovi. Kad je krenuo porod mislila je ne znam šta.

Samo obrni okreni, ne mogu ja to da shvatim.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Nije znala da je trudna
14.3.2014 10:25:16   
ivaMark

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR
Samo obrni okreni, ne mogu ja to da shvatim.


Ni ja ne mogu da shvatim..
Gasovi, ma daj... dok nisam osetila to mozda sam i mogla da verujem u te price, ali sada-nema sanseeeee.

Mislim da te zene kriju iz nekih razloga trudnocu i posle "ispade beba na wc solji"

....i onda je mrmot zavio cokoladu u foliju... user posted image

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Nije znala da je trudna
14.3.2014 11:27:56   
Наташица
ма ни мени није јасно како не могу да укапирају, бар ове што су трудне по други, трећи пут...
опет са друге стране, има мирних беба и жена које имају проблема са варењем па помијешају да су гасови, крупнијих жена...
мислим мимо ове емисије (морају ови што снимају мало театралности да убаце кад раде реконструкцију, да би било занимљивије) видим да су жене раније овде писале да познају некога или су чуле за неки случај да их има које појма немају до пред крај. како бар мало не посумњају па провјере. хвата ме језа од свега тога, тако да не гледам више.

_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Nije znala da je trudna
14.3.2014 14:34:05   
Ivanka 75
Malo mi to verovatno da ne znaju da su trudne... nisu znale da im raste 3 kila necega u stomaku, a sve slang i mrsave a bebe pozamasne user posted image

(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Nije znala da je trudna
15.3.2014 14:31:14   
ivanarepova
h zene sad ja izbudali MALI MI IMA 13 mjeseci jos je bas mali... a meni menstruacije nema 7 dana... prestala sam dojit pre 10 dana.... bojim se da sam trudna ni ja ni dragi neradimo ..neznam sta bih rekla nepadaju mi na pamet neke gluposti kao abortus to mi je nesto najgore ... djecu jako volim ali....

(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Nije znala da je trudna
15.3.2014 14:35:20   
Olga75
ja vam napisah kako je bilo kod moje prebabe , ono 43ca , rat , ona u menopauzi , ginekologija je u zamahu i dr joj rece da ima tumor
i tumor se rodio , nasa teta Maja , ziva i zdrava i dan danasnji


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu ivanarepova)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Nije znala da je trudna
27.6.2014 7:40:00   
Queen Lady
Ja ne verujem 100% u to da nema nikakvih promena, ali znam slucajeve gde bebe jednostavno nisu bile zivahne u stomaku, jedva da su se mrdale.... A i znam za slucajeve gde je zenama posteljica bila napred pa je beba bila "prilepljena" za kicmu... Ali i tada bi verovatno osetili bar bolove u ledjima. Mogu da svhatim da se nekome ne vidi zbog gojaznosti i da ne oseca bebu jer nije zivahna. Ja nisam imala nikakvih simptoma, niti ih imam sad. Doduse vidi mi se stomak i beba je i te kako zivahna, retko kada staje... Tako da neke stvari su mi moguce, ali mi je nelogicno da bas nije imala nikakve bolove u ledjima ili bilo kakav simptom...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Nije znala da je trudna
27.6.2014 7:52:56   
serpica
jedino u sta mogu da poverujem je da nije znala da je trudna prvih 3,4 meseca.
Ako ne dobijes M 4 meseca uradices test koji ce 100% da pokaze trudnocu,a cak i da ne pokaze,oticices kod lekara jer nisi dobila 4 meseca,i naravno da ce da se vidi na uz sve. Ostalo su po meni gluposti,da zena ne zna da je trudna maltene do porodjaja,ma nema sanse......

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Queen Lady)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Nije znala da je trudna
27.6.2014 11:36:16   
ivaMark
Ostalo su po meni gluposti,da zena ne zna da je trudna maltene do porodjaja,ma nema sanse......


Apsolutno se slazem.

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Nije znala da je trudna
27.6.2014 12:08:18   
Olga75
iskreno , ja se vise nicemu ne cudim
sve je moguce

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Nije znala da je trudna
27.6.2014 13:33:09   
branki*
majka jedne moje ucenice nije znala da je trudna maltene sve do negde 8.meseca,tako bar ona kaze.zena je vec bila u godinama,imala dvoje velike dece kad je zatrudnela sa tom trecom cerkom.imala je negde blizu 5o godina,ciklusi vec joj postali neredovni,pred menopauzom i kad je zatrudnela,pa nije dobijala,mislila je da je to zbog klimaksa.a,inace je zena jaako gojazna,bas onako preterana,pa nije videla ni po stomaku.u 8.mesecu je mislila da ima neki tumor abdomena ili nesto,pa otisla kod dr i otkrilo se da je trudna.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Nije znala da je trudna
27.6.2014 13:49:26   
bubulence

IZVORNA PORUKA: serpica

Ako ne dobijes M 4 meseca uradices test koji ce 100% da pokaze trudnocu,a cak i da ne pokaze,oticices kod lekara jer nisi dobila 4 meseca,i naravno da ce da se vidi na uz sve. Ostalo su po meni gluposti,da zena ne zna da je trudna maltene do porodjaja,ma nema sanse......


ovakve stvari se najcesce desavaju kod zena u menopauzi, tada one vec ne dobijaju redovno, pa ni ne sumnjaju na trudnocu.
tako da ja verujem da moze da se desi... a stomak ne mora da raste, nije kod svakog sito. kada sam bila trudna prvi put, i otisla u betaniju na ehokardiografiju samnom u cekaonici je bila devojka, cini mi se 25.-26. nedelja trudnoce, koja nema ni S od stomaka, ja i dalje ne verujem da je ona tada bila trudna ali eto, bila je na pregledu... gledala u nase stomake i pitala se da li ce njoj ikada porasti.. mi smo bile u soku kada je ona rekla da je uopste trudna...

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Nije znala da je trudna
27.6.2014 19:00:08   
indy_25
Moja strina je zatrudnila u klimaksu. Ona je debela zena ali znaci ono bas bas. Imala je operaciju zuci godinu prije nego sto ce zatrudniti. Trebali su ici na put bas sam tada bila u gosrima kod njih i tada je otisla doktoru da se prelgeda jer je nesto mucilo u stomaku. Ajde kao prije nego sto krenu na odmor da se pregleda zbog sigurnosti. Tada joj je doktor rekao da pothitno mora gibekologu na pregled i tamo su ustanovili trudnocu od osam mjeseci. Samo su joj rekli da otkaze odmor jer za mjesec dana ce se poroditi. Ona se sokirala plakala itd. Nije bila sretna vec je imala unucice i sramota je bili sto je starija a trudna. E sada kad je familija cula niko joj nije vjerovao da nije osjetila bebine udarce. Sada su sretni sa tom djevojcicom i pravi im je sreca i maza jer su ostala djeca otisla. Ali na njoj se stvarno nije stomak primjecivao jer je bas ogromna.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Nije znala da je trudna
27.6.2014 23:07:04   
serpica

IZVORNA PORUKA: branki

majka jedne moje ucenice nije znala da je trudna maltene sve do negde 8.meseca,tako bar ona kaze.zena je vec bila u godinama,imala dvoje velike dece kad je zatrudnela sa tom trecom cerkom.imala je negde blizu 5o godina,ciklusi vec joj postali neredovni,pred menopauzom i kad je zatrudnela,pa nije dobijala,mislila je da je to zbog klimaksa.a,inace je zena jaako gojazna,bas onako preterana,pa nije videla ni po stomaku.u 8.mesecu je mislila da ima neki tumor abdomena ili nesto,pa otisla kod dr i otkrilo se da je trudna.




Branki verujem da se takve stvari desavaju zenama u menopazui,ali opet,zena koje je vac radjala mora da prepozna udarce bebe.Ja ne mogu da poverujem da neko dogura do porodjaja i da ne shvati da mu je dete u stomaku,pogotovo zene koje su radjale i znaju da naprave razliku izmedju udarca bebe i gasova ili neceg drugog.Ja ipak mislim da su zene koje u kasnije zatrudnele to znale,ali zbog sramote ili zbog nekog drugog razloga nisu to rekle.
I da,stomak uopste ne mora da bude veliki,ali kad nesto raste u njemu 9 meseci,nemoguce je ne osetiti to,bar ja tako mislim.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Nije znala da je trudna
27.6.2014 23:45:48   
anci kv
da sam htela,,trudnoću sam ladno mogla da krijem do 7.meseca,stomak nepprimetan
Žene koje navodno ne znaju za trudnoću su po meni neodgovorne prvenstveno prema svom zdravlju,jer organizam im je sigurno slao neke signale ali su to zanemarivale,pod izgovorom šta god da je proćiće

_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Nije znala da je trudna
28.6.2014 6:58:36   
Misha i Ljisha
Meni je ovo nemoguce, nebitno da li ima izostanka menstruacije ili nema ili je zena debela ili nije Eto ja sigurno da nisam mrsava, a ranije nisam imala menstruaciju po pola godine, jos mi rekli doktori kad budem htela da zatrudnim da cu morati prvo da pijem raznorazne terapije i sta ti ja znama mozda ni tad necu ostati trudna jer nisam dugo imala ovulaciju.
I jedno vece gledamo mm i ja film, ja placem kao kisa. A film sam gledala sto puta pre toga. Nikad pre nisam plakala. Menstruacija mi je u tom momentu mozda kasnila dva ili tri dana, i ja kazem mm da kupimo test. On jos kaze ma tripujes se bezveze, trosimo novac bezveze i td. Ja sutradan uradila test kad ono pozitivan. Hocu reci, organizam salje znake, pitanje je samo da li cemo ih prepoznati. Pa moja D je bas mirna bila u stomaku da sam se ja brinula da nesto nije u redu. Svaka zena koja NE ZNA da je trudna je po meni samo zanemarila sve znake koje joj salje organizam.

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Nije znala da je trudna
28.6.2014 8:46:31   
Štetica
Iskreno i meni je cela ta prica da neznaju da su trudne malo nelogicna. Znam par slucajeva gde su zene otkrile trudnocu u 3-4 mesecu,i to su zene koje su imale po 3-4 ciklusa godisnje,a opet mi je to cudno i da zena neode ginekologu kad nedobije 3-4meseca.Za moj pojam su to neodgovorne osobe prema sebi i svom zdravlju.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here