|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Saznala za trudnoću u 4-5 mesecu
18.1.2010 11:52:53   
Veca77
Jao devojke, ima svakakvih prica - istinitih moram da priznam! Majka jednog mog poznanika se porodila bukvalno u 5 dana kao i njegova zena! Znaci, postala je i baba i majka u tih 5 dana! Nije znala da je trudna! Pomislila da je klimaks, posto je imala skoro 50 godina! Zivi sram je pojeo jer zivi u maloj sredini!

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Saznala za trudnoću u 4-5 mesecu
18.1.2010 12:23:04   
Anitaaa
Moja kuma je saznala da je trudna sredinom 4 meseca.Imala je menstruaciju,nije se ugojila ni kilogram....Saznala sasvim slučajno,na redovnom pregledu

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Saznala za trudnoću u 4-5 mesecu
18.1.2010 12:34:08   
Ellenica
Moja sestra od tetke se porodila 19 dana pre mene, aza trudnoću je saznala kada sam ja već zagazila u 4-ti mesec.
Menstruacija uredna(makar je ona tako mislila) bez mučnina i drugih pokazatelja.


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Nije znala da je trudna
6.5.2011 13:38:21   
Rivana
Tema je slicna ali nije ista. Ova zena do porodjaja nije znala da je truda, kako nije oset_ila bebine pokrete user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 6.5.2011 13:41:37 >

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Nije znala da je trudna
6.5.2011 13:40:35   
Ana RR
O tome smo baš mm i ja sinoć pričali. Još žena ima dvoje dece, nije joj prva trudnoća. Potpuno mi je neshvatljivo pogotovo sada kada vidim šta moj bebac radi u stomaku, nemoguće mi je da to neko ne oset_i.

P.S. promenila sam naziv teme.


< Poruku je uredio Ana RR -- 6.5.2011 13:42:20 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Nije znala da je trudna
6.5.2011 13:41:49   
mmms
Na TLC kanalu ima emisija I DIDN T KNOW I WAS PREGNANT,odlicna emisija.Da covek ne poveruje sta se sve desava!!!



06.04.2008.se rodila mamina lepotica

< Poruku je uredio Ana RR -- 6.5.2011 13:42:40 >

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Nije znala da je trudna
6.5.2011 13:43:30   
nencydrew
Ovo mi je uvek izgledalo neverovatno, ali ako žena ima ciklus dok je trudna, onda i ne.

(odgovor članu mmms)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Nije znala da je trudna
6.5.2011 13:44:42   
JMPM
Ja sam cula od kolege mm,komsinica (okolina NS) nije znala da je trudna dok se nije porodila (otisla kod dr. zbog muke i bola u stomaku).Inace,to joj je sesto dete.Ja to ne razumem i pre cu to svrstati u "price" nego u istinu.Ona verovatno nije htela da se zna da je trudna,pa kao nije primetila.Svaka zena koja je bila trudna zna kakav je to osecaj u stomaku.Pa majku mu,ne sutira te zeludac sto ga je jetra pritisla nego dete!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Nije znala da je trudna
6.5.2011 13:44:49   
Ana RR
Ali nije tu samo ciklus sporan, kako nije osetila pokrete? Znam da ne osećaju sve žene isto, zavisi od položaja posteljice, ali da baš ništa ne oseti to mi je malo nemoguće.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Nije znala da je trudna
6.5.2011 13:46:42   
Anoniman
Možda je mislila da joj krče creva user posted image  user posted image  user posted image

Ma i meni je sve to neverovatno, ali ajd da joj verujemo...

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Nije znala da je trudna
6.5.2011 13:47:08   
JMPM
Ja ne verujem user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Nije znala da je trudna
6.5.2011 13:47:45   
jance
to sam i ja pomislila.. pa ne rola ti se po crevima nesto od min 2kg pa da mislis creva su...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Nije znala da je trudna
6.5.2011 13:50:44   
Anoniman
Iskreno meni ta dva osećaja uopšte ne mogu da se porede, ali ko bi ga znao.... Toliko ljudi mnogo ozbiljnije zdravstvene probleme zanemaruje, a ne neke leptiriće po stomaku 

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Nije znala da je trudna
6.5.2011 15:18:52   
Verus
Nisam verovala da neko ne moze da zna sve dok nisam licno pricala sa devojkom koja je saznala tek u 26 nedelji.  Imala je spiralu, mirenu, znaci spirala plus hormoni i ostane trudna (ima sina vec od 2 god, tako da nije da ne zna kakav je osecaj).  Ostane trudna i pored toga...pocela je da ima grceve i neke neobjasnjive bolove (koje pre nije osecala), stomak joj nije narastao nego se malo naduo, i ona naravno kod dr. cak ni dr. ne posumnja nego je posalje na ultrazvuk abdomena misleci da se nesto desava sa GI traktom.  A ona u 26 nedelji.  Inace radi kao zdravstveni radnik u mojoj bolnici, a sve vreme pije pusi, nista posebno ne radi....Rodi devojcicu u 35 nedelji, mesec dana je bila na intenzivnoj a hvala Bogu sve je u redu.  Bas sam prekljuce videla najnoviju sliku na mobilnom.  Sada je 3 meseca stara, mnogo je medena.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Nije znala da je trudna
8.7.2011 21:21:17   
malik
NESVAKIDAŠNJI SLUČAJ U LESKOVCU
Porodila se, a nije ni znala da je trudna! -->

Neko stigao da procita???

_____________________________

"Mama pava. ............... Kako to?"

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Nije znala da je trudna
8.7.2011 21:28:10   
Ivanka 75
Nije mi jasno da ne osetiš da ti nešto raste u stomaku 9 meseci, to samo znači da neke žene ne poznaju svoje telo.

(odgovor članu malik)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Nije znala da je trudna
8.7.2011 21:54:23   
bubulence
verujem da je moguce... npr, pre 2 meseca sedim sa rodjakom koja ima devojcicu od 4 god, mene beba sutne i ja napravim user posted image facu, ona se izgubila. pita jel moze da mi pipne stomak, u tom trenutku beba opet udari... ona je bila u soku... kaze da je za celu trudnocu samo 2-3 puta osetila kao jace krcanje creva a pravo pomeranje bebe nikada...mislim, ona je znala da je trudna od pocetka ali hocu da kazem da ne osecamo svi isto... moja mama je samnom dobijala user posted image do 6.meseca... a za trudnocu je saznala u 5. jer je stomak poceo da joj raste... iako sam joj drugo dete, nije joj bilo ni slicno, kaze da je svaka trudnoca skroz razlicita...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Nije znala da je trudna
8.7.2011 22:11:05   
Anoniman
Smejala sam se pre 2 meseca, a jedna mamina koleginica se porodila treći put nedavno, a za trudnoću saznala u 28. nedelji. Dve trudnoće (standardne) iza sebe, redovne menstruacije, svoje farmerke zakopčavala na kaiš normalno user posted image i jedan dan neki čudan bol (ne pokret) i kod doktora, kad ona već u poodmakloj trudnoći user posted image

(odgovor članu bubulence)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Nije znala da je trudna
10.7.2011 18:37:35   
Lilla
IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Nije mi jasno da ne oset_iš da ti nešto raste u stomaku 9 meseci, to samo znači da neke žene ne poznaju svoje telo.


I meni je cudno, ali je moguce. Bas sinoc slusam na BN vijestima o slucaju zene koja je zaglavila u hitnu zbog jakih bolova u stomaku, a jadnica nije imala pojma. Muz je dovezao i ljekar je pregleda i uputi na rendgen (ne znajuci za trudnocu). Kako kazu sreca da rendgen nije radio, pa je umjesto tu otisla ginekologu i tada se i ona i muz sokirali. Porodjaj u toku. Za kratko vrijeme su dobili zdravog djecaka. Zena se dugo vremena lijecila od hormonalnog disbalansa pa je valjda to ono sto je ucinilo da ni ne primjeti... No ni sama ne znam kako je mogla da ne primjeti do poroda, 9 mjeseci??? Svasta ima.

Evo, nasla sam

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:337317-Porodila-se-a-nije-znala-da-je-trudna


< Poruku je uredio Lilla -- 10.7.2011 18:39:04 >


_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Nije znala da je trudna
11.7.2011 11:22:08   
jance

IZVORNA PORUKA: malik

NESVAKIDAŠNJI SLUČAJ U LESKOVCU
Porodila se, a nije ni znala da je trudna! -->

Neko stigao da procita???


svasta sam mogla da shvatim, al da se neko leci od steriliteta a da ne skonta kad je trudan? e to mi nije jasno.. moze samo da zahvali Bogu sto pored hormonske terapije ima zdravo dete...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu malik)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Nije znala da je trudna
11.7.2011 11:26:34   
jovana j
Da, citala sam danas u novinama! HIT!!!! user posted image
Sta reci osim, blago njoj!!! user posted image Tako neopterecena, tako sve opusteno, i bas kad sam procitala kad je rekla da joj je dosta vec bilo svega, da je odustala od terapija od smaranja i kao sta bude, neka bude, i tada zabebi!!! user posted image
Smesno mi je i slatko kako nemaju jadnicci nista za bebicu , hihihi mogu misliti u kolikoj su sad frkici!!! user posted image
Ma predivno, neka im je sa srecom, Bog im je ipak podario bebicu i neka je ziv i zdrav malisa i njegovi roditelji!!! Bas sam se obradovala za tu pricu!!!

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Saznala za trudnoću u 4-5 mesecu
11.7.2011 11:39:30   
jovana j
Cipiripi, sada sam pogledala... joj strasno... kad je sestra pitala da li hoce da drzi bebu, a ona jadnica od soka kaze nece... user posted image o Boze... stvarno svasta se desava.... uuuuh
IZVORNA PORUKA: cipiripi

negde sam spominjala da ima ona emislija na discovery-ju "Nisam ni znala da sam trudna" extra je i upravo govori o tim stvarima stim sto rade rekonstrukciju dogadjaja... nasla sam OVDE
inserte iz jedne...nema prevod .... ali ko zna engleski shokantno je ... user posted image user posted image user posted image



(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Nije znala da je trudna
11.7.2011 11:43:34   
caca81
U ovu temu spada i moja najbolja drugarica. Posle dve uspešne trudnoće i dva sinčića, ona i njen muž su odlučili da više neće imati dece i ona je stavila spiralu Mirena.  Imala je povećan apetit, oskudne menstruacije, ali to je sve ono što i prati MIrenu...u jednom trenutku je osetila neke pokrete u stomaku, ali sve je mislila da umišlja...kada je u 6. mesecu shvatila da joj je stomak baš nabrekao i da se unutra nešto dešava otišla je kod lekara...sada imaju devojčicu, kojoj su se svi obradovali, a najviše braća. Od tada koriste kondom, kao vid kontracepcije.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Nije znala da je trudna
11.7.2011 13:33:30   
red sonia
u 6.mesecuuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Nije znala da je trudna
11.7.2011 13:52:11   
tijatija
Od moje kume sestra 4.5m je bila kad je saznala da je trudna, mada ja mislim da nije smela nikom da kaze jer nije bila udata pa prosipa tu pricu u fazonu ko poveruje, stvarno neznam sta da mislim ali 9 mes.user posted image user posted image , u to bas neverujem .... ovo mi je treca trudnoca pa mi izgleda sve nekako nemoguce da poverujem u tako nesto !!!

(odgovor članu red sonia)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here