|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nije znala da je trudna
24.6.2012 15:03:57   
Anoniman
Ako je posteljica na prednjem zidu materice manje se oseća beba jer kad gura u nazad nemaš kako da osetiš a kad gura napred tapacirano je posteljicom pa se mnogo manje oseća, ako je beba još pride i mirna i ne mrda se previše niti jako šutira kao što moja nije divljala sklopi se sve i voila!

(odgovor članu purplish)
  Direktna veza do poruke: 76
   RE: Nije znala da je trudna
24.6.2012 15:17:11   
purplish
Hvala...inace i meni je u ovoj trudnoci posteljica na prednjem zidu. Istina je da su udarci malo amortizovani u poredjenju sa proslom trudnocom, ali daleko od toga da se nista ne osjeca. Naravno, bude dana i kada je beba mirnija, onda moram staviti ruke na stomak da bih osjetila to migoljenje. Medjutim, kako rastemo vise nema potrebe za tim. Ali ok, svako tijelo je drugacije, pretpostavljam da ulogu igra i sama konstrukcija majke, kao i materice, pored toga da li je beba zivahna/mirna.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Nije znala da je trudna
17.7.2012 15:15:41   
mlada_mama
ja u ove price ne zelim da vjerujem, jer su toliko smjesne, da nije imala niti jedan simptom trudnoce ili da su mislili da je klimaks, bolest, izmorenost... bla bla, suplja prica, kao da je nemoguce ostati trudan i pored pilula i spirale i kondoma i ne znam ni ja cega sve ne, cude se kao da su bile zatvorene u manastiru a sve i jedna je normalno ostala trudna!!!

(odgovor članu purplish)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Nije znala da je trudna
17.7.2012 15:24:57   
Olga75
moja prababa je svoje trece dete rodila a da nije znala da je trudna , to je bilo 43 i ginekolog joj je rekao da ima tumor i posle par meseci se tumor rodio i sad je to nasa teta Maja user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mlada_mama)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Nije znala da je trudna
17.7.2012 21:15:37   
Adriana83
Moja komsinica ceka peto (5) dete.Termin joj je pocetkom oktobra a ona je saznala da je trudna pre nekih mesec dana... Nije mi samo jasno kako,kad se po komsiluku vec uveliko pricalo,stomak joj je vec velik. Meni je nesto tesko da poverujem u te price.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Nije znala da je trudna
17.7.2012 21:17:37   
17 joka
moja prababa je svoje trece dete rodila a da nije znala da je trudna , to je bilo 43 i ginekolog joj je rekao da ima tumor i posle par meseci se tumor rodio i sad je to nasa teta Maja user posted image




ovo je fenomenalnouser posted image user posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Adriana83)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Nije znala da je trudna
17.7.2012 21:19:42   
17 joka
Adrijana, potpuno se slazem sa tobom,meni to uopste nije jasno

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Nije znala da je trudna
17.7.2012 21:24:20   
Figaro88
Mm-ovog kolege zena se porodila a da nisu znali da je trudna.To joj je bilo 4 dete.Taj dan su nesto bas radili(zive na selu) i uvece dobije bolove,odvedu je u hitnu i tad saznaju da je porodjaj poceo.Ja ne verujem,mislim da je krila zato sto joj je to 4-ti carski i nisu planirali vise dece,bas mi je tesko da poverujemuser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Nije znala da je trudna
17.7.2012 21:44:31   
Anoniman
Nakon dva porodjaja mogu da vam kazem da bih ja ladno mogla biti trudna do negde 7 meseca dok ne pocne da mi raste stomak, pod uslovom da redovno dobijam, sto nije retko, i ne bih imala pojma da sam trudna. Naime, moja creva jos od prvog porodjaja reade nekako drugacije nego pre i u stomaku cesto proizvode osecaj veoooma slican bebinim pokretima. Desi mi se da se golim okom vidi kako mi se pomera stomak od rada creva. U pocetku sam se tripovala, radila testove svako malo, sada cooliram. Dakle, ladno i moglo da mi se desi.

(odgovor članu moja ciklama)
  Direktna veza do poruke: 84
   RE: Nije znala da je trudna
17.7.2012 21:51:58   
New Mom
Ja sam zamalo drugu trudnoću prošla tako. 2 negativna testa i pride 5 dana krvarenja kao da je normalna menstruacija. Otpisala sam trudnoću.
A kažem zamalo jer one mučnine od 7.-8.nedelje koje sam imala je nemoguće ignorisati.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Nije znala da je trudna
17.7.2012 22:29:18   
Anoniman
Ma ja sam i mučninu imala samo nešto kratko, i ništa strašno, i to samo u drugoj trudnoći, u prvoj niš'.
A grudi me svakako stalno bole, bila kod dr, sve je ok sa njima, a booooole... već sam navikla da živim sa tim. Nedavno sam shvatila da Marko ujutru kada neću da se probudim igra fudbal sa njima, pa i ne bolele. A u drugoj trudnoći nisu čak ni porasle, ni očvrsle, niti bolele...
Dakle, ladno i bez problema mogu da ne skontam.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 86
   RE: Nije znala da je trudna
18.7.2012 8:11:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gae_gr

Ako je posteljica na prednjem zidu materice manje se oseća beba jer kad gura u nazad nemaš kako da osetiš a kad gura napred tapacirano je posteljicom pa se mnogo manje oseća, ako je beba još pride i mirna i ne mrda se previše niti jako šutira kao što moja nije divljala sklopi se sve i voila!

Joj, gea ulepša mi jutro user posted image I ja se stalno pitam zašto ovu bebu osećam slabije nego Mihajla koji je bio na zadnjem zidu. Čitala sam već o tome, ali stalno tražim nove dokaze.
Inače, moja drugarica je sad 7. mesec i tek je prošle nedelje prvi put osetila pokrete bebe, a stomak joj raste tek od pre 2-3 nedelje (nije debela). Tako da ona da joj nije izostala, ne bi imala pojma da je trudna.
I još jedna prijateljica je saznala za trudnoću tek u petom mesecu

IZVORNA PORUKA: n i n a
Smejala sam se pre 2 meseca, a jedna mamina koleginica se porodila treći put nedavno, a za trudnoću saznala u 28. nedelji. Dve trudnoće (standardne) iza sebe, redovne menstruacije, svoje farmerke zakopčavala na kaiš normalno user posted image i jedan dan neki čudan bol (ne pokret) i kod doktora, kad ona već u poodmakloj trudnoći user posted image


A ova ženica ni danas ne može da veruje kako joj je promakla trudnoća user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 87
   RE: Nije znala da je trudna
14.8.2012 16:57:59   
Susumige
Nasi prijatelji su neko vreme pokusavali da zacnu ali ima nije islo nekih pola godine ii tako nesto . Ona ode kod ginekologa da vidi sta je i ova joj da silu Boziju hormona i kao bice sve ok samo se ti nakljukaj ...Sreca da se ova nije zaletela odmah da ih guta nego je otisla kod nekog specijaliste i ova joj kaze da ne uzima nista nego da olabavi malo sa poslom i redovnije da se hrani , vise spava ... A ova stvarno i jeste uzasno zivela jako je mnogo radila i putovala svake nedelje u Nemacku ...
Posle nekih mesec dana na aerodromu oseti neku malaksalost i mucninu. Ode na pregled kod drugog ginekologa i ovaj joj kaze da je u 4. mesecu trudnoce :)
Sve vreme joj je test pokazivao negativno :) Sva sreca da nije uzimala te silne hormone ko zna sta bi bilo, puj puj puj . Eno ga mali zvrk sve ih postrojava po kuci .

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Nije znala da je trudna
26.10.2012 13:49:17   
M2004
Caooo!!! Nova sam na forumu... Hm ova tema me ovde bacila na razmisljanje...Imam cerkicu 8god... znaci vec sam bila trudna...od prvog dana trudnoce pa dok se nisam porodila (normalno izostala menga i test + ) ja moju malu osetila nisam niti sam imala bilo kakav simptom...sem sto sam se gojila user posted image ... e sad sta je ono sto me sada kopka vec duze vreme... menge su mi redovne 26-30dana... prosek 28 dan ... prosli mesec kasni 3 dana,ovaj mesec porani 2 dana(znaci da mi je ovaj mesec na 24dan dosla) Inace vec nekih 6-7 meseci se nepazimo jer zelimo user posted image ali ova zadnja menga je bila dosta svetlije boje nego inace,bez ugrusaka...pritom imam blagu mucninu danima,ono u grlu knedla ... odradim juce test,negativan... a neznam zasto imam trip da sam u drugom stanju? Da li je to mozda zbog preteranje zelje za bebicom? POMAGAJTE!!!

(odgovor članu Susumige)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Nije znala da je trudna
26.10.2012 13:52:12   
Olga75
M2004 , dobrodosla user posted image
jedino sto mogu da ti kazem je da uradis test user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu M2004)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Nije znala da je trudna
26.10.2012 13:56:00   
sanji
Postoji mala verovatnoća da si trudna i velika verovatnoća da silno želiš da ostaneš trudna! user posted image user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu M2004)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Nije znala da je trudna
26.10.2012 17:04:41   
M2004
Radila sam test... negatvan... stim sto sam ga radila 7-8 dan ciklusa,popodne,predvece...
Imam drugaricu koja se istripovala da je trudna,pa to je ono cega se plasim da nije i samnom...jer psiha je cudo. Hvala na dobrodoslici...user posted image pa eto druzimo se od danas...iz teme u temu !!!!user posted image

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Nije znala da je trudna
26.10.2012 19:20:20   
bojanica7
meni se u ovoj trudnoci desilo da sam radila test cisto reda radi jer mi je kasnila desetak dana (iako ja imam neredovne, recimo da nisam imala menstruiaciju 45 dana) i test mi je bio negativan. ja kao nisam trudna, sve okej. nikakvih simptoma nemama. medjutim menstruacije nema (vec smo poceli da razmisljamo o bebi - dakle nismo je intezivno pravili ali smo se malo zezaliuser posted image , i zelela sam da znam da li sam trudna, iako je postojala mala verovatnoca za to) i eto 20 dana kasnije - dve jake crtice user posted image beba na uz kasni tri nedelje, dakle bila je bas kasna ovulacija i nije se moglo vdieti da sam trudna iako je proslo 45 dana od menstruacije) kontam da treba da ponovis test posle nedelju dana. ili da uradis betu user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu M2004)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Nije znala da je trudna
27.10.2012 8:45:02   
M2004
Jutro!!! Kako je ruzan dan danas,bar kod mene user posted image
Ma osecam se u nekim trenutcima kao neka balavica,kao da nisam radjala...
Videcu sledecu da li cu dobiti i sta i kako... jer me ove mucnine drze vec duze vreme...pa ako sledeca bude na vreme i normalna onda sam verovatno na psihickoj bazi sve umislila a ako nebude a daj boze da nedodje...onda bi radila betu... mi zene smo sou!!!

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Nije znala da je trudna
14.9.2013 17:45:49   
MicinaMama
Drage moje evovidim da se ovde dugooo nije javio niko....ali eto mene sada i ovde :D...
Imala sam u zadnje vreme problema sa stomakom,sve me je nesto zigao,creva su me mucila....imala sam mucninu sve do sada.Otisla sam na ultra zvuk abdomena i doktor je rekao da je sve u redu.Radio je ultra zvuk gornjeg djela trupa (zeludac,jetra...).Medjutim primetila sam da mi je stomak porastao fino.Jede mi se kisela hrana,slatko nikako....cak mislim da bih povratila od slatkisa.Pomislila bih da sam trudna ono 100% ali imala sam redovne menstruacije....samo mi je predprosla dosla dva dana ranije,a prosla cetiri i bila je neka slabasna u intervalima....ali je opet bilo krvi.Sad neznam sta li je...veceras cu uraditi test da vidim da nije trudnoca u pitanju...

Mada trudnoca mi nebi dobro bas dosla....nazalost nismo u situaciji za jos jedno dete,bar ne sada...nadam se da nisam nesto opasno ni bolesna,vidim spominjete i nekakve tumore :(

(odgovor članu M2004)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Nije znala da je trudna
14.9.2013 18:44:15   
Verolina
Ma, moze biti da si samo puna gasova. Ozbiljno. Moja tetka je imala taj problem (mlada tetka).
Inace, ja bih izuzetno bila radosna da sam sad u np.r sestom mesecu....Izuzetno...Ali nisam ja te srece...user posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Nije znala da je trudna
14.9.2013 18:56:32   
Anoniman
zar ne bi na ultrazvuku nesto primetili?
verka user posted image

(odgovor članu Verolina)
  Direktna veza do poruke: 97
   RE: Nije znala da je trudna
14.9.2013 19:25:08   
nata11
UZ sve resava.
Inace u mom gradu se zena porodila a nije znala da je trudna ali se to obicno desava zenama koje imaju problema sa hormonima, pcos/ neredovne cikluse. Konkretno ova zena koja se porodila pre jedno godinu i po je pokusavala 10 godina da ostane u drugom stanju imali su 2 neuspesne vto i cesto je imala problema sa ciklusima pa je jednostavno digla ruke i rekla neidem vise kod dr. I onda nije imala 5 meseca ali za nju to nije nista novo bilo jer se desavalo da nedobije i po 7 meseci. I krenuo porodjaj user posted image
A opet jedna komsinica je saznala u 4.5 mesecu da je trudna do tada imala normalno ciklus.
Citala sam na netu da beba jednostavno nekad napravi mesto sama unutar stomaka, smesti se medju organe.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Nije znala da je trudna
14.9.2013 19:58:00   
Janncica
Zena koja se porodila isti dan kad i ja nije znala da je trudna do 5.meseca.(to joj je cetvrto) Imala redovne menstruacije i mali joj bio stomak i kad je dosla da se poradja.
A inace znam za zenu koja (isto cetvrto) nije znala da je trudna dok nije krenuo porodjaj. Zena mrsava,sitna,nikom nije jasno...
Micina,zar se nije nista videlo na uz? Mislim,je l ti radio dole uz?

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Nije znala da je trudna
14.9.2013 20:09:41   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: MicinaMama

Drage moje evovidim da se ovde dugooo nije javio niko....ali eto mene sada i ovde :D...
Imala sam u zadnje vreme problema sa stomakom,sve me je nesto zigao,creva su me mucila....imala sam mucninu sve do sada.Otisla sam na ultra zvuk abdomena i doktor je rekao da je sve u redu.Radio je ultra zvuk gornjeg djela trupa (zeludac,jetra...).Medjutim primetila sam da mi je stomak porastao fino.Jede mi se kisela hrana,slatko nikako....cak mislim da bih povratila od slatkisa.Pomislila bih da sam trudna ono 100% ali imala sam redovne menstruacije....samo mi je predprosla dosla dva dana ranije,a prosla cetiri i bila je neka slabasna u intervalima....ali je opet bilo krvi.Sad neznam sta li je...veceras cu uraditi test da vidim da nije trudnoca u pitanju...

Mada trudnoca mi nebi dobro bas dosla....nazalost nismo u situaciji za jos jedno dete,bar ne sada...nadam se da nisam nesto opasno ni bolesna,vidim spominjete i nekakve tumore :(


mm jesi radila test?

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here