|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-III deo
7.12.2011 13:11:17   
Jeca*
o tome se bar milion puta pisalo ovde na forumu
ja sam odrasla na vegeti i volim je i ne dam je user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-III deo
7.12.2011 13:11:22   
Olga75
iskreno , nemam pojma , na finese kulinatu pise da ga nema
mada na tarabi svasta user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-III deo
7.12.2011 13:19:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Snelle


Tasho, nadam se da shvataš težinu reči koje si upravo napisala, jer ako to što pričaš nije stvarno tako napravićeš bespotrebnu pometnju.


Vidi, slatka, nije mi to rekao ni jedan lekar (nit sam ih pitala o tome), nisam prestala da koristim Vegetu zbog ove info. Negde sam to pročitala pre par godina, možda sam i ovde na RR to saznala nakon što sam izjavila da Luki u kašice stavljam vegetu - nemam pojma, ne sećam se user posted image . Jedino što mi je ostalo u glavi je info koju sam gore napisala "Vegeta je kancerogena i zabranjena >>negde preko<<."

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 78
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-III deo
7.12.2011 13:23:05   
minavb
Na glutaminat je poboljšivač ukusa.  Glutaminatni anion jest toksičan, ali iznad određene doze, kao i sve uostalom. Sam po sebi nije karcinogen, ni mutagen ni teratogen.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-III deo
7.12.2011 13:27:24   
Anoniman
I, vegeta nije kancerogena nego malko toksična, ili nisam shvatila?

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 80
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-III deo
7.12.2011 13:50:30   
lesica
Ajde zene ne raspravljajte se!!! Sta vam oko glutaminata nije jasno? Trpa se u sve  redom preko vegete,gotovih supa,svih gotovih i polugotovih jela,kecapa,cipsa...Prosto toksican jeste ukoliko se konzumira u velikim kolicinama ali ne jedete ga lopatama. Zato i postoje i preporucene dnevne kolicine o kojima treba voditi racuna. Ali one postoje i za sve ostalo.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-III deo
7.12.2011 13:54:49   
Capa
Ćao, iskusne mame user posted image

Eto, mi smo juče krenuli sa 1/8 žumanceta, pa sad ne znam kako to dalje ide- jel ove nedelje po osmina, svaki ili svaki drugi, treći dan...kako? Znam samo da ne treba davati žumance i meso istog dana...

I još nešto da vas pitam: na svim ovim brošurama koje imam (a vezane su za raspored obroka) napravljen je neki predlog rasporeda jelovnika bebe koja ima 6 obroka (pa je onda jedan obrok i voćni sok). Moja Katarina ima 5 obroka, tako je sama sebi udesila, pa ja ne znam kada da joj ubacim i voćni sok, mi joj to još uvek ne dajemo.

Mi uglavnom jedemo tako da ujutro i uveče sisa, a između ima 3 obroka: I-mlečna kaica sa žitaricama i voćem, ili palenta sa mlekom; II-povrće sa mesom ili jajetom; III-mlečna kašica sa žitaricama...

Slušam... tj. čekam vaše savete user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-III deo
7.12.2011 13:54:58   
Snelle
Lesice, pa niko se ne raspravlja user posted image
Coko, ja sam ovako radila: osmina žumanceta dva puta nedeljno, sledeće nedelje četvrtina 2x, pa sledeće polovina 2x, i na kraju, četvrte nedelje celo žumance.
Što se soka tiče, ja sam svom detetu davala sveže voće umesto soka, i još uvek tako radim.

< Poruku je uredio Snelle -- 7.12.2011 13:58:22 >

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-III deo
7.12.2011 13:55:25   
minavb
IZVORNA PORUKA: lesica

Ajde zene ne raspravljajte se!!! Sta vam oko glutaminata nije jasno? Trpa se u sve  redom preko vegete,gotovih supa,svih gotovih i polugotovih jela,kecapa,cipsa...Prosto toksican jeste ukoliko se konzumira u velikim kolicinama ali ne jedete ga lopatama. Zato i postoje i preporucene dnevne kolicine o kojima treba voditi racuna. Ali one postoje i za sve ostalo.
user posted image
Evo i tehnolog da vam kaže. Inače, lekari o ovome znaju vrlo malo, ili gotovo ništa, pa od njih ovako nešto i ne možete čuti.
Capa, taj raspored sa voćnim sokom je iz knjiga i preporuka starih bar 30 godina. To isto je i moja mama dobila od pedijatra. Sokovi se mogu koristit, ali se ipak ne preporučuju.



< Poruku je uredio minavb -- 7.12.2011 13:58:45 >


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-III deo
7.12.2011 16:50:22   
boje
digla se prasina oko soli user posted image user posted image user posted image
sto se curetine tice, meni je dr savetovala da prvo krenemo sa curecim mesom,pa tek onda piletina, teletina, jagnjetina, junetina...
juce sam prvi put dala 8 zitarica (nestle) i bas joj se svidja.
pocela bih da joj dajem mladi sir i razmisljala sam da ga kupim od jedne diiivne tete na pijaci kod koje vec godinama kupujemo sir. sta kazete ili je bolje mozda da kupim u prodavnici?

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-III deo
7.12.2011 16:53:13   
minna
bojeuser posted image user posted image user posted image
mi kupujemo president mladi sir, ali ako je teta proverena sto da ne...javice se jos neka mama verovatno da ti kaze sta misli

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-III deo
7.12.2011 16:55:32   
Brana
bojeeeeeeeeuser posted image
Ako je teta proverena,onda je bolje da kupis od nje.. user posted image

_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-III deo
7.12.2011 17:25:43   
minavb
IZVORNA PORUKA: boje

sto se curetine tice, meni je dr savetovala da prvo krenemo sa curecim mesom,pa tek onda piletina, teletina, jagnjetina, junetina...


I u pravu je. Zapravo, najbolje je prvo curetina i jagnjetina pa sve ostalo.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-III deo
7.12.2011 20:19:14   
Ivana.
Neko pitao za maslac. Ja maslac stavljam, pola kasicice u rucak. Jedan dan maslac, drugi maslinovo ulje.
A sto se tice curetine, nama nutricionista iz dz rekla, prvo teletina i piletina, pa sad uvodimo curetinu i jagnjetinu.

Potpuno sam zbunjena, svaki pedijatar svoju pricu, svaki nutricionista svoju pricu. Milion puta u toku dana se pitam, radim li ja sve kako treba user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-III deo
7.12.2011 21:32:41   
minavb
Jagnjetina i curetina su mesa koja retko , gotovo nikad, ne izazivaju alergiju. Zato se savetuju kao prva u ishrani bebe.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Ivana.)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-III deo
7.12.2011 23:30:04   
dejana007
Mi uglavnom jedemo tako da ujutro i uveče sisa, a između ima 3 obroka: I-mlečna kaica sa žitaricama i voćem, ili palenta sa mlekom; II-povrće sa mesom ili jajetom; III-mlečna kašica sa žitaricama...


capo, apsolutno isto :) kupi bolje caj nego sokic :) ja mu dam sokic ali retko. nemam od cega da mu pravim domaci sok (vrtim bananu, krusku, sljicu - koja mi je pri kraju :(

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-III deo
8.12.2011 9:01:42   
nenja22
ja odustajem od banane do daljnjeg...ne znam ni zašto sam i pokušavala opet, valjda mi lako da se zgnječi, pa kao ajd opet da proba juče, posle par nedelja i to je jeo ujutro smešano u pirinčanu kašu, posle mi je ostatak dana tri puta povraćao i jednom se iskakio (tačno končići opet), dok nije sve izbacio, očigledno se ne smiri...

i onda mu juče nisam ništa drugo nego da sisa davala, danas sam mislila malo šargarepe sa jabukom, valjda mu je dosta bilo to juče od prepodneva do danas recimo u podne, da mu se smiri stomak?

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-III deo
9.12.2011 15:09:27   
MarijaBg
Jeste li davale bebama cveklu, i kako ste davale?
U mojoj knjizici pise cvekla od 7-og meseca, mi jos nismo probali a bas bih volela da joj dam jer je jako zdrava. I mi jedemo dosta cveklu, mislila sam kad kuvam nama da za nju odvojim pa ne zacinim, ali kako da joj dam, sa cim? Jel davao neko sok od sveze cvekle?

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-III deo
9.12.2011 15:12:19   
Sanjica26 RR
Mozes cveklu da izmiksas sa nekim povrcem npr. ubacis kromir. Mi jos uvek nismo probali. Totalno sam zaboravila na nju.
Ako Natalija pije sokice mozes da joj iscedis. Mada, za nas ljude je tako sveza cvekla bezveze. Meni je sok od cvekle grozan.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 9.12.2011 15:14:29 >

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-III deo
9.12.2011 15:20:39   
Olga75
ja sam cveklu davala sa mesom i kupusom , samo tako je htela

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-III deo
9.12.2011 15:32:21   
MarijaBg
Olga, nisam ni kupus davala, i to planiram uskoro, nadam se da jeoj nece smetati tj da nece puno prdeti od njega user posted image
Znaci skuvam meso sa cveklom i jos nekim povrcem, sve izmiksam? Ja bih probala da joj dam i sok od sveze, mada vocne sokove nece, ali ona voli bljutavo povrce, mozda ce voleti sok od cvekle user posted image Moze i sa sargarepom user posted image Ne znam samo da joj cvekla nije teska za stomak tako sveza?

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-III deo
9.12.2011 17:00:51   
Olga75
pa ja sam prvo kuvala meso pa dodala  cveklu pa kupus
ali mozes i sa krompirom
e sad , zvercici sam hranu pocela da gnjecim vrlo brzo , sa uvodjenjem sam pocela oko sestog meseca a vec sa osam nisam pravila glatke kasice nego sam gnjecila tako da je prvi put cveklu jela gnjecenu pa ne znam da li ce se lepo izblendati , onako glatko
a sok od cvekle nije htela ni pod razno


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-III deo
9.12.2011 17:40:45   
MarijaBg
Hvala Olga user posted image
I ja njoj vec ostavljam ovo mekano povrce u komadicima, za koji dan cu da pocnem da gnjecim viljuskom, samo cu meso da blendiram jos 2-3 nedelje dok se ne navikne da zvace. Mada ona vec sad fino zvacka user posted image Ona nece nikakav sok, mada joj ja ne bi ni davala da se naliva sokom, uopste tecnost ne voli, pije samo iz cese, za flasicu nece da cuje, a ovo joj valjda fora kao - ja sam velika user posted image Probacu da joj dam prvo kuvanu pa kasnije svez sok.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-III deo
9.12.2011 22:56:53   
dejana007
kakva je situacija sa mandarinama, kvijem, pomarandžom? dal se ovo voce daje posle 1 god kao i limun? cvekla i meni nije pala na pamet a ja je jedem sa javukom i sargarepom. nego mislila da ona ide kasnije.

dakle pasulj, buraniju, cveklu, kupus mogu sa punih 8 meseci da uvedem il nesto ide kasnije?

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-III deo
9.12.2011 23:07:10   
Klarita
Citrusno voce se daje tek s godinu dana. Dakle i limun, i pomorandza i sve ostalo...sto znaci da ostaje jabuka, kruska, banana, sljiva, kajsija...i cini mi se da je to to...mozda jos samo i visnjauser posted image

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Koliko vremena mami treba, da se oporavi o...
Dva meseca je prošlo od porođaja, a vi se još uvek često osećate kao da se niste snašli u novoj ulozi i da niste još doš...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Дојење.
пеперутка16

Колико дуго сте дојили?

Click Here