|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
12.8.2014 11:47:48   
jeca ph
Hvaaallaaaa user posted image

da posaljem adresu?

(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
12.8.2014 13:46:09   
Cakana84
IZVORNA PORUKA: Cakana84 RR

Dobitnice u trecem krugu su:

1. jeca ph
2. verolina
3. Dada81
4. snovi
5. rošula
6. superm

Čestitamo i da nas što pre obradujete lepim vestima.user posted image user posted image user posted image

P.S. Ovaj put 6 dobitnica zato što se prosli put nije javila jedna dobitnica.




Drage moje dobitnice, posaljite mi podatke (ime, prezime, adresa, broj telefona) do cetvrtka 14.8. ako mozete, jer posle idem na odmor.

(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
12.8.2014 13:53:24   
Verolina
user posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
14.8.2014 14:56:16   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: rošula

Da li je bazalna temperatura pouzdan metod za utvrđivanje ovulacije?


Odgovor: Merenje bazalne temperature je jedna od metoda za praćenje ovulacije i ukoliko se pravilno prati predstavlja pouzdan metod.

Srdacan pozdrav
dr Vesna Ivkovic

(odgovor članu rošula)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
14.8.2014 14:58:30   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: nata11

Ukoliko je menstruacija mnogo obilnija nego inace da li to moze znaciti da nije bilo ovulacije?



Odgovor: Obilno menstrualno krvarenje se ne može dovesti u direktnu vezu sa izostankom ovulacije. Postoji niz objektivnih razloga zašto menstruacija može biti u normalnim okvirima sa obilnijim krvarenjem; hormonski status, ishrana, stres itd.

Srdacan pozdrav
dr Vesna Ivkovic

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
14.8.2014 15:00:02   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: amelia

Kada se dogodi ovulacija jos koliko zivi jajna celija za koliko vremena ima sanse da bude oplodzena dali je bolje odnos pre ili nakon ovulacije?



Odgovor: Jajna ćelija živi u proseku 48h a spermatozoidi 72h, odnos se preporučuje u narednih 24h-48h

Srdacan pozdrav
dr Vesna Ivkovic

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
14.8.2014 15:01:24   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: gogili75

Isla sam na folikulometriju i 14 dc je dr rekla da je vodeci foliul pukao medjutim i posle toga moja bazalna temperatura je niska, da li kod ovulacije mora doći do porasta bazalne temp



Odgovor: Ispitivanje temperaturne krivulje iako je prilično pouzdan metod nema apsolutnu sigurnu vrednost jer može doduše retko pokazati lažno pozitivne ili negativne rezultate.

Srdacan pozdrav
dr Vesna Ivkovic

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
14.8.2014 15:17:15   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: micaubica83

Postovana,radila sam folikulometriju ovog meseca i primila Pregnim 12 dc.Vodeci folikul je bio 21 mm a endometrijum 8,5 trolinijski.Dr mi je takodje rekao da mi je razvucena materica.Napisao je cavum uteri deluje razvuceno.Sta to znaci?Da li je to zavaljena materica ili sta vec?



Odgovor: Za detaljna pojašnjenja obratite se nadležnom ginekologu

Srdacan pozdrav
dr Vesna Ivkovic

(odgovor članu micaubica83)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
14.8.2014 15:19:10   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Verolina


IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: superm

Svakog meseca u isto vreme, otprilike 16 ili 17 dana ciklusa pjavi mi se lepljiva sluz I traje par dana. Da li to znaci da mi je svaki ciklus plodan?



Odgovor: Pojava primetne sluzi desava se 3-4 dana pred ovulaciju, i sa ovom manifestacijom gotovo sigurno se može reci da je svaki ciklus ovulatoran.

Srdacan pozdrav
dr Vesna Ivkovic

Sta znaci kada plodna sluz traje preko 10 dana?


Odgovor: Pojava sluzi u ovulatornom ciklusu traje par dana, obično do 5 dana.
Ukoliko sluz perzistira, a uz to počne da se menja u mirisu i konzistenciju poželjno je da se uradi cervikalni bris i na osnovu nalaza proceni da li je neophodno lečenje ili je u pitanju fiziološka pojava.

Srdacan pozdrav
dr Vesna Ivkovic

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
14.8.2014 15:21:45   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: jeca ph

Dr moje pitanjce- testic mi je pokazao dve crtice 15dc, kao i merenje temperature, i inace su mi ovulacije 14- 15 dc, sto je i potvdjeno UZ prethodna dva meseca, ovog meseca mi je dr na odmoru pa sam se oslonila samo na test i merenje temperature, medjutim velika vlaznost se pojavila tek 3. dana posle ovulacije kao i nelagodnos u predelu jajnika i besike, a danas 4. dana i bolne bradavice i poneka kvrzica oko njih, da li se to nesto iskomplikovalo?
inace sam na klomifenu, vec 3. mesec, prethodna dva ispracena UZ folikulometrijom
Pozdrav



Odgovor: Nema razloga da razmišljate da se nešto iskomplikovalo, subjektivni osećaji koje navodite su inicirani hormonskim promenama u vašem organiznu. Razmišljajte pozitivno i doći ćete do željenog rezultata.

Srdacan pozdrav
dr Vesna Ivkovic

(odgovor članu jeca ph)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
14.8.2014 15:23:12   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Pcelica Lila

Da li TSH malo preko 2, utice na ovulaciju?



Odgovor: Referentne vrednosti TSH su od 0,27 -4,64 mU/l, predstavljen rezultat (oko 2) je u fiziološkim granicama i nema uticaja na bilo koji fiziološki proces u organizmu.

Srdacan pozdrav
dr Vesna Ivkovic

(odgovor članu Pcelica Lila)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
14.8.2014 15:24:32   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: jeca ph

Moze li se koristiti Baby Time test ako mu je istekao rok nekoliko meseci??
Mojoj drugarici ostalo, pa bih ja to iskoristila..
Interesuje me da li ce to uticati na rezultat testa??



Odgovor: Ako je rok istekao pre dva-trio meseca a da su testovi adekvatno čuvani na suvom mestu, propisno zatvoreni mogu se koristiti. Svakako po isteku roka niko ne može garantovati tačnost rezultata.

Srdacan pozdrav
dr Vesna Ivkovic

(odgovor članu jeca ph)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
14.8.2014 15:25:45   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: gogili75

Isla sam proslog meseca na folikulometriju i utvrdjeno je da mi je 13dc pukao folikul, endometrijum je bio troslojan 8,5mm, moja dr me je uputila da 21dc uradim progesteron i rezultat je 5,00 a ref. vrednosti su od 6,8 do 83. Izgleda da ovog meseca nije bilo ovulacije. S obzirom da sam vise puta ostajala trudna da li je moguce da samo ovog meseca nije dosli do ovulacije ili imam hronicno nizak progesteron i sta ciniti dalje?



Odgovor: Nisu svi ciklusi ovulatorni, nastavite sa praćenjem LH pomoću testova ili pratite folikule. U narednim mesecima videćete sa nadležnim lekarom da li je sve u redu.

Srdacan pozdrav
dr Vesna Ivkovic

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
14.8.2014 15:33:22   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Merim bazalnu temperaturu, da li je moguće da je do ovulacije ipak došlo iako nema izrazitog skoka temperature, tj temperatura nije ostala u nivou ili iznad tog skoka 3 dana zaredom? Imam neke nedoumice...



Odgovor: Pokušajte sa testom za ovulaciju, uz BabyTime do rezultata ćete stići na mnogo konforniji, jednostavan način a rezultati su pouzdani.

Srdacan pozdrav
dr Vesna Ivkovic

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
14.8.2014 15:37:54   
Cakana84
Drage devojke, odgovori su konačno stigli.

Molim dobitnice rošulu i superm da mi pošalju podatke na pp.

Tema je zaključana jer je nagradna igra završena, a samim tim i postavljanje pitanja za doktorku.

Srećno i da nas što pre obradujete lepim novostima.

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
15.8.2014 15:30:54   
Cakana84
Devojke, dobitnica superm se odrekla svoje nagrade i zeli da je ustupi. Imamo jos jednu kutiju viska za koju se niko nije javio jos iz prvog kruga.

Dakle, prve dve koje se jave u temi dobijaju po kutiju Baby Time-a. Da napomenem da ne postavljete pitanja doktorki jer je takmicenje zavrseno.

Hajde javite se, tri, cetiri, saaad...

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
15.8.2014 15:48:05   
lidoje
Evo ja se prijavljujemuser posted image

(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
15.8.2014 15:48:23   
Leptiric123
Mogu li ja da dobijem?

(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
15.8.2014 15:50:22   
Linaaaa
Jesam li zakasnilaaaaaaa????

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
15.8.2014 15:50:23   
dunja RR
Lidoje i Leptirić pošaljite podatke (ime, prezime, adresa i telefon) Cakani na pp user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 145
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Bakterijska vaginoza
Najnovije preporuke svetskih stručnjaka su da bakterijsku vaginozu, koja je u 50 odsto slučajeva asimptomatska, ne treba...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here