|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Urinarne infekcije kod dece
23.11.2015 18:08:36   
Maraj
Hvala draga. Jako se nerviram sad oko ovoga. Nadam se da ce biti ok

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Urinarne infekcije kod dece
23.11.2015 18:26:17   
lesica
Maraj, a što stavljaš kesicu?
Dečak je pa je mnogo jednostavnije.

Doduše, malo će biti nereda i neko će biti upiškan, ali...

Ja Damjanu ovako uzimam mokraću za analizu:

Skinem mu pelenu, operem pišu, dam mu da siki, a prethodno pripremim čašicu za urin ( izvadim iz kese, zatvoren poklopac) i na telefonu pustim zvuk vode.
Jako brzo, kreće da piški, mm ili ja odmah otvaramo čašicu i hvatamo urin.

Čistiji je uzorak nego iz kesice.


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Urinarne infekcije kod dece
23.11.2015 19:17:10   
choopa choops
Maraj i probaj ako hoćeš da kad mu budeš uzimala urin, bilo sa kesicom ili u čašu, da mu nakvasiš malo hladne vode ispod pupka. To su meni savjetovali kad sam jednom čekala sa M cijelo jutro da se popiški.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Urinarne infekcije kod dece
23.11.2015 19:38:53   
Trcosava
Joj muke žive sa tim kesicama.
Mi ovako radimo. Daju nam kesicu, natempiram mu mleko da dam pre nego što krenemo. Dakle lepo ga obrišem, nalepim kesicu, pelenu i dam mleko. Odemo u dečiji dispanzer. Patronažna skine kesicu i kaže ima ili nema dovoljno za analizu (i sa Anom i sa Lukom uvek bilo dovoljno) i to je to. Nikakvo prebacivanje, prelivanje, extra dodatno ribanje i slično.

Ni jedno mi nikad nije imalo problema sa urinom.
Maraj, ponovi. Možda sa LEsicinim predlogom. Ne znam, ja nisam imala problema sa postavljanjem - ni devojčici ni dečaku. Ali nikad to sama nisam radila. Muž drži noge, dete, ja lepim.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Urinarne infekcije kod dece
23.11.2015 20:19:48   
Maraj
Hvala drage na savetima. Gledacu da probam da uhvatim u casici.... cekam i dr da mi se javi
Pustila sam joj poruku na viber i jos uvek nista...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Urinarne infekcije kod dece
23.11.2015 20:21:49   
Maraj

IZVORNA PORUKA: lesica RR

Čistiji je uzorak nego iz kesice.


Ovo sigurno. Ja garant bar malo kontaminiram uzorak dok postavljam kesicu.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Urinarne infekcije kod dece
4.12.2015 9:17:30   
mama krava
Mi zaradili posle godinu ipo dana opet urinarnu. Temperatura 39.4 i samo je 4 sata miran i opet skače na 39.2-4... Misliala sam da je virus, ali se juče ujutru probudio i vrisnio tako jako da smo se svi zaledili...i drži se za pelenu, tj djoku...i plaće mama...mamaaa...

Ja stvarno mislim da su one Pampers pelene grozne i evo opet mi se poklapa infekcija sa Pampersom koji smo igrom gluuuupog slučaja i dezorganizacije kupili i koristili mu 3 dana i dobije infekciju. Ne znam da li je slučajnost ili šta ali užasno smrde i bacila sam celo pakovanje!

Zemunka mi reče da napišem detalje...pa evo...

Krvna slika perfektna, povićen CRP 26.5, ali u urinu 8.5 proteini, a dozvoljeno 5-7. Masa bakterija, zamućen izgled....

Dr rekla da mu zbog visoke T daje odmah Pancef, a stvarno ga razbija!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Urinarne infekcije kod dece
4.12.2015 9:30:38   
Maraj
Joj mk...mene bas plase te urinarne....i iz istog razloga ne kupujem pampers vec one iz dm-a. Valjda su one ok....

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Urinarne infekcije kod dece
4.12.2015 9:52:24   
Trcosava
Joj Milkice baš ga nadrljao :(
Pampers je meni zlo! Hvala Bogu, nikad mi dete nije imalo ur. inf. Pampers sam ukinula kad sam nalazila kristale. Tada sam sa Anom prešla na lumpi. Ispisacu ti u pelenama koje su ti sigurne za bebe.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Urinarne infekcije kod dece
4.12.2015 10:12:21   
Zemunka85
MK kada bi ti znala koliki sam post ispisala i caaaao aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ...... cim se smirim i ugrabim vreme, pisacu ti na PP.

A do tada, samo ukratko -
- NIKAKO nemoj citati na netu sta je proteunarija, ali nikako. Da padnes u nesvest.
- Mi smo imali 2 puta pozitivne proteine pa nikad vise. Sve je ok.
- sta je sa leukocitima, nitritima i UK
- mi smo imali 5 UI, 8m antibiotika i nije to poenta, nego to da smo 3 puta pokusali da joj ukinemo te AB i svaki put se infekcija vratila u roku od 3 dana. Ocajna sam bila, nisam videla izlaz i svasta mi ej padalo na pamet. Dok nismo skinuli PAMPERS (a uopste to sa tim nismo povezali). Kada smo skinuli pelene, opet smo probali da ukinemo AB, mozes misliti moj strah i razmisljanje iz sekunde u sekund. Luda-luda. Medjutim sve je bilo ok kao i do dana danasnjeg ... tako da .. tacno smo vukli inefekcije i ni dan nismo mogli bez njih dok se nismo resili pelena.

Bice to ok.
Samo da prodje temp ona je pri UI uzasna jer je nikako ne mozes skinuti...
Drz te se user posted image .

Sad vidim po stikeru - to je sin zaradio? On ima 2,2god? Pa laaaagano mozes da ga skidas ja sam mislila da ej beba u pitanju. Jeste zeznuto jer je zima, ali ako ste kod kuce veci deo sto da ne. Nije najbajnije vreme, ali mislim da uopste nemas izbor i da je tu resenje problema.

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 4.12.2015 10:15:33 >

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Urinarne infekcije kod dece
4.12.2015 11:25:49   
mama krava
Drage moje,

hvala vam...user posted image .


Ma znam da će sve proći kad skinemo pelene, ali ne mogu vam poisati u kakvoj smo mi jebadi oko dece, posla, obaveza...nemamo nikoga da nam pomogne, sami i snalazimo se kako znamo. I to mi je problem jer ne mogu da izdvojim jebenih bedelju dana da mu skinemo pelene i da budem kod kuće sa njim. Ni sada kad aje bio bolestan nisam mogla duže od jednog dana da ostanem kod kuće...to je već druga priča...

Ali znam da moram da mu skinem pelene...videću sad oko praznika.

On zna sve, ali ne sardjuje, a i kad je bolestan nema šanse da se zajebavamo i oko toga.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Urinarne infekcije kod dece
4.12.2015 11:58:37   
Trcosava
Milkice, ja oko skidanja pelena neću da polemišem (barem ne u ovoj temi) tek toliko da kažem da ne žuriš. Jbg jeste udar na finansije, ali ako dete neije spremno ništa od toga.

Kažem, mi nismo imali, pu pu pu, nikakvih problema sa urinom, ali mrzim pampers. Juče odem u prodavnicu, nemaju lumpi, samo pampers (mislim nemaju broj) i rekla sam mm da ide na Bled. Akanje jeste, ali kategorički odbijam pampers user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Urinarne infekcije kod dece
11.12.2015 11:10:45   
choopa choops
Pisala sam u temi Temperatura da I (9mjeseci) ima dijagnozu urinarne infekcije. Dobila je Pancef 3,5 ml 7 dana. Danas smo bili na UZ bubrega, sve OK user posted image . U ponedeljak ponavljamo urin i dajemo UK, rezultat UK u srijedu. Bitno je da nema više visoke temperature. Juče je išla do 38, danas već skoro i nema user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Urinarne infekcije kod dece
11.12.2015 11:45:44   
Maraj
Mi danas trebali da ponovimo nalaz urina i uk. Postavili kesicu , on se toliko protezao , da kad je krenuo da piski , vise upiskio mene nego sto je u kesicu . Ne znam kako . Stsvila sam i pelene onako ovlaš al sve je mene upuskio. Tako da moramo sutra opet

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Urinarne infekcije kod dece
11.12.2015 11:49:08   
choopa choops
E ja sam njoj to jutro baš lagano uzela, da sam se iznenadila. Onako malo kao ražirila kseicu da bude kao posuda, na brzinu zalijepila, stavila pelenu i nastavile spavat i ja i ona. Nakon 2 sata bilo je bome dosta, iako se kesica dolijepila. Još je i sisala u međuvremenu, čudi me da se nije prosulo...Zato ćemo garant u ponedeljak da se namučimo user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Urinarne infekcije kod dece
11.12.2015 11:55:39   
Maraj
Chupo i ja prosli put uzela laganini a sad me skroz upisao. I gace mi bile mokre. Ne zmam kako. Izgleda da se sve slivslo niz kesicu a ja sam kesicu stavila van pelene.

pre toga sam mu i ja tako stavila pa on zaspao. Dva sata urin stajao u kesici pa nije bio merodavan uzorak. Zato ga sada nosam dok ne vidim da je piskio.

< Poruku je uredio Maraj -- 11.12.2015 11:56:26 >

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Urinarne infekcije kod dece
11.12.2015 12:08:32   
choopa choops
Ma ja joj moram stavit u toku noći. Jednom sam tako htjela sa sinom da uzmem ujutru, pa se to proteglo na dva dana, a onda (pošto nam je bilo hitno) smo molili u labaratoriji da nas čekaju do ne znam ni ja koliko sati popodne da donesemo. Ovako stavim dva sata prije pa ako se uhvati, uhvati. Šta ću, ne može se sa bebama tempirat.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Urinarne infekcije kod dece
11.12.2015 12:50:47   
Zemunka85
Chupo, super za UZ bybrega user posted image . Kod vas se on radi odmah posle prve urinarne, rekla bih?
Necu da te plasim, moram ti samo napisati nas slucaj, jer da sam ja tada shvatala ono sto sada shvatam, ne bisno proveli narednih 8m pod lekovima i po doktorima.
Kod nas se prva urinarna javila sa 10m (asimptomatska skroz, ona je bila samo osuta paaaaa 2 nedeje sigurno - sto je ukazivalo na to, dok ja nisam povezala i proverila). Tada mi je receno da se za prvi UI (kod moje DR) ne gleda kao na nesto strasno, i da ovde zavrsavamo ppricu i provere, a ako bi se ponovila onda se ide na pretrage. Medjutim da iako postoji anomalija je minorne prirode, jer se ozbiljnije stvari vide odmah po rodjenju ili u prvih par meseci. Proslo to sve za par dana. Ja ne da sam zaboravila, nego na kraj pameti, vodila je cak (imbecil) na javni bazen. E onda, posle mesec dana krecu nase muke - bolnica, AB, UZ dobar oba pua),(ali i pored toga treba raditi tada i) cistogrfija, (DMSA nismo nikad) ... a krenulo je taaaako bezazleno. I traju sve dok nismo skinuli pelene.

Hocu reci,tek tokom te nase borbe shvatila sam koliko je zapravo lako da male devojcice dobiju urinarnu, pogotovo koliko su te pampers zlo.
Jeste zima i ona mala, ali ako imas uslova, promeni pelene. Za pocetak.

Ja cesto pisem na ovoj temi, jer zelim uvek da vam dam nas primer kao nadu - jer i pored bolnice, 8m AB, 5 UI .. nikada nista nije nadjeno a ona je danas jedna izuzetno zdrava devojcica. I naravno pomognem savetom, ako mogu.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Urinarne infekcije kod dece
11.12.2015 21:55:55   
choopa choops
Zemunka, kad su bebe onda se odmah radi UZ. A ako sam dobro ukapirala drugaricu čiji je sin (uzrast kao I) isto imao UI nedavno, kontrole i Uk ćemo raiti svaki mjesec naredna tri mjeseca. Mada mi je dr urolog rekao da ako želim mogu da ponovim i UZ još par puta čisto radi kontrole.

A pelene user posted image Ma nemaju druge, ove su mi najbolje do sada, imam opciju jedino Pampers ili neke druge što smrde. Ja sam njima uzimala Libero, ali nemaju gdje da se kupe.

Nego da vas pitam, malo prije ovoga sam pisala u temi o konjuktivitisu kako je I bilo crveno, modro ispod očiju, pa se malo povuče, pa sve tako u krug. Šta mislite da li je to možda imao veze sa ovim? Nešto mi kao stoji u glavi da bi to mogao bitiznak UI?!

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Urinarne infekcije kod dece
19.4.2016 7:17:39   
eca89
Mamike, zanima me kakva je inače boja urina kod djece? Moja A.sad kako piški na tutu, vidim da joj taman urin, pa me strah da nije neka infekcija? Nema temper¸.sad ne znam da li neka hrana može da ga oboji. Da li dam urin n kontrolu?

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Urinarne infekcije kod dece
19.4.2016 8:02:24   
Trcosava
Eco moguće da se oboji ako ne pije dovoljno tečnosti. Kako kod odraslih, tako i kod dece.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Urinarne infekcije kod dece
19.4.2016 8:40:59   
eca89
Ma, pije Trco popije više od 1l svaki dan i samo pije vodu, bas je puno pije. Ali, ne pije noću ništa, sad čitam da taj jutarnji zna biti tamnije zbog nakupljanja preko noći, jer joj je po danu ok, providan! Sad joj je skora, pa suva pelena kad je ne dojim noću!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Urinarne infekcije kod dece
19.4.2016 8:53:28   
emicaa
Eco pa i kod nas velikih je ujutru tamnije,bar kod mene je tako a i kod T bude baš žut kad tek ustane

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Urinarne infekcije kod dece
19.4.2016 8:58:17   
IvanaSK RR
Eco, pa normalno je da jutarnji urin bude tamniji. Tako je i odraslima.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Urinarne infekcije kod dece
19.4.2016 9:03:12   
eca89
Sad mi je lakše!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here