|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Urinarne infekcije kod dece
3.6.2016 15:54:49   
Zemunka85
Rosi, dugo te nisam videla user posted image .
Kakvi su nitriti? Proteini?

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Urinarne infekcije kod dece
3.6.2016 15:59:53   
Rosita
Zemunkauser posted image

Negativni su! Sve drugo je u redu osim ovog sto sam navela.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Urinarne infekcije kod dece
3.6.2016 19:06:44   
serpica
Pitanje za iskusne mame koje su imale susret sa urinarnim inf. da li temp.moze da bude usled urinarne inf? grlo je ok i pluca takodje,ne kaslje,ne slinavi,a temp pada pa se spusta i tako vec dva dana. Nisaam uspela da joj uzmem urin za analizu ali sumnjam da je to,jer nam je kks ok...

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Urinarne infekcije kod dece
3.6.2016 19:48:34   
Rosita
Ja nemam iskustva, ali mislim da bi se to videlo i na kks? D je imao viruse sa svim cistim, tj. bez neke konkretne simptomatologije izuzev T... Ne znam, mozda neko zna.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Urinarne infekcije kod dece
3.6.2016 21:02:43   
serpica
Hvala Rosi,kks je ok ne pokazuje ni bak. ni virusnu infekciju,zato sam pomislila da je mozda urin u pitanju.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Urinarne infekcije kod dece
4.6.2016 0:00:17   
choopa choops
Šerpice meni je I imala temperaturu kad je imala UI. Ja sam tda mislila da je grlo, odradila joj KKS na svoju ruku, ali se ne sjećam rezultata, a onda me dr "vikala" što nisam vadila urin. Pa nas je slala naknadno i onda je dobila antibiotik.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Urinarne infekcije kod dece
4.6.2016 8:37:16   
Mala Elena
Isto mislim kao Choopa. A jel se oseca urin ?
Znam mamu cija.mala nema T, a oseca se dole cak i nakon kupanja pa je dala urin na analizu, sad ceka rezultate tj mozda vec i zna, pitacu je...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Urinarne infekcije kod dece
10.6.2016 13:54:00   
Zemunka85
Sve moze! Bas sve. Sa temp/bez tem, sa osipom/bez osipa, s amirisom/bez mirisa .. sve zavisi sta se desava - obicni cistitis (upala besike|) ili pijelonefritis (upala bubrega), sto je poprilicno dramaticno i tesko da moze da promakne ...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Urinarne infekcije kod dece
10.6.2016 16:13:05   
Mala Elena
Serpice, sta bi sa vama na kraju?
Zemunka, Elena mi se cesto zali da je boli guza. Kad joj kazemo da nam pokaze gde, ona nekad pokaze pozadi gde je zavrsetak kuka a nekad kod bubrega... kako sada da znam ima li neku bakteriju? Ona je cesto bolesna sa povisenom T i dugo traje... a nije dugo dala urin za analizu...

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Urinarne infekcije kod dece
10.6.2016 17:53:48   
choopa choops
Mala opet ima T user posted image Juče je počela. Naravno curi joj i nos, išli smo na plažu pa sam mislla da se prehladila...A nisam joj mjerila T ali sam joj dala sirup sinoć jer sam mislila da je od zuba-četvorki. I danas joj izmjerim, slučajno kad ono 39,4user posted image Ona baš nikadne djeluje kao da ima visoku T. Ne znam da li da pođem ujutru privatno da odnesem urin user posted image Uvijek se razbole za vikend...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Urinarne infekcije kod dece
10.6.2016 21:22:44   
Maraj
Joj choopo , bolje odnesi. Ja sam panicar kad su te urino infekcije u pitanju

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Urinarne infekcije kod dece
10.6.2016 21:27:20   
Mala Elena
Ih user posted image pa vodi je ako sumnjas da je to, da joj prepisu terapiju...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Urinarne infekcije kod dece
10.6.2016 23:29:05   
Anarunika

IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Serpice, sta bi sa vama na kraju?
Zemunka, Elena mi se cesto zali da je boli guza. Kad joj kazemo da nam pokaze gde, ona nekad pokaze pozadi gde je zavrsetak kuka a nekad kod bubrega... kako sada da znam ima li neku bakteriju? Ona je cesto bolesna sa povisenom T i dugo traje... a nije dugo dala urin za analizu...




ME pa daj urin na analizu pa ćeš videti.Ja sam sad skoro proveravala Iskona zbog one epizode sa krvi u mokrraći (pisala sam ovde) i bilo je sve u redu osim što ima kristala.To znači da treba da pije više tečnosti.Ali,pošto sam ja mučila muku sa ešerihijom a i ta krv me je uplašila,onda gledam da mu s vremena na vreme proverim urin iako nema ikakvih simptoma niti tegoba.
Šerpice od UI može da bude temperatura i dr obično proveravaju i urin kada je slika nejasna.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Urinarne infekcije kod dece
11.6.2016 11:57:31   
choopa choops
Dakle situacija je ovakva. Urađen urin
user posted image
Laborantkinja kaže da nije ništa strašno, pa eto ako neko zna, ako bi mogao da prokomentariše? user posted image
Stvar je u tome da je kod nas dežurna doktorica za vikend do 14h, jedna što sam se sebi zaklela da neću voditi dijete kod nje, jer mi je jednom napravila spektakl da mi je došlo da je zadavim golim rukama. Naša dr je na nekom bolovanju i pitanje je uopšte da li će doći skoro, nešto se bojim da nije jako bolesna. Sledeća opcija mi je da je vodim u drugi grad, privatno. Ali oni rade dvokratno, sad mi je kasno, a MM popodne radi. Mislim ako bude frka iću ću sama, ali nisam pametna šta da radim. Jer ako je obično nešto kako kaže laborantkinja, bezveze da je maltretiram 40km...Ona je sinoć imala 39, dala joj brufenu 22h , bila ok do jutros negdje oko 10h, sad ima 38C. Ne znam, možda najbolje da je povedem sama...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Urinarne infekcije kod dece
11.6.2016 12:06:01   
eca89
Joj, choopo ja bih je odvela, možda je stvarno neka infekcija, ili nešto, a možda i nije ništa, ali ti ćeš biti mirnija.
Da što prije ozdraviuser posted image !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Urinarne infekcije kod dece
11.6.2016 12:14:35   
choopa choops
sad ima 37,8C, nisam joj davala nikakav sirup...Ne znam ni sama šta da radim. Zato me i interesuje da li neko zna šta znači ovaj nalaz. Ipak je to dug put tamo vamo, Da MM može pa da ja sjedim pored nje pozadi, a ovako ne znam kakva će bit...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Urinarne infekcije kod dece
11.6.2016 13:18:04   
Anarunika

IZVORNA PORUKA: choopa choops

Dakle situacija je ovakva. Urađen urin
user posted image
Laborantkinja kaže da nije ništa strašno, pa eto ako neko zna, ako bi mogao da prokomentariše? user posted image
Stvar je u tome da je kod nas dežurna doktorica za vikend do 14h, jedna što sam se sebi zaklela da neću voditi dijete kod nje, jer mi je jednom napravila spektakl da mi je došlo da je zadavim golim rukama. Naša dr je na nekom bolovanju i pitanje je uopšte da li će doći skoro, nešto se bojim da nije jako bolesna. Sledeća opcija mi je da je vodim u drugi grad, privatno. Ali oni rade dvokratno, sad mi je kasno, a MM popodne radi. Mislim ako bude frka iću ću sama, ali nisam pametna šta da radim. Jer ako je obično nešto kako kaže laborantkinja, bezveze da je maltretiram 40km...Ona je sinoć imala 39, dala joj brufenu 22h , bila ok do jutros negdje oko 10h, sad ima 38C. Ne znam, možda najbolje da je povedem sama...



Čupo, pozitivan nalaz eritrocita i leukocita u mokraći ukazuuje na prisustvo infekcije. Normalan broj leukocita u mokraći je do 5 a nalaz eritrocita bi trebalo da je negativan. Tako da je najverovatnije infekcija koja još nije uzela maha ali ako se ne bude na vreme počelo sa terapijom može da se zakomplikuje. Na tvom mestu ja bih je odvela kod lekara kako god. Za mokraćne infekcije se od antibiotika obično daje Cefaleksin ali treba da se uradi urinokultura obavezno da terapija ne bi bila pogrešna pa da se stvar još više zakomplikuje. Dakle ako možeš uradi privatno urinokulturu pa ćeš videti da li i koja je bakterija u pitanju.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Urinarne infekcije kod dece
11.6.2016 13:46:01   
choopa choops
Mogu urinokulturu, ali tek u ponedeljak. Danas je subota, sutra ne radi ništa, a za UK treba 3 dana, znači tek u četvrtak. Pa jedino da odem kod dr da mi daju antibiotik napamet?user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Urinarne infekcije kod dece
11.6.2016 14:09:54   
Zemunka85
Cupo, da li ste iz ovog urina dali da se uradi UK, ili tek treba?
Sve ste je Anarunika rekla stoji, plus da proteini ne bi trebali biti pozitivni i nesto se desava.
Kod UI se sa dokazom infekcije putem urina obicno odmah i daje AB jer je cekanje rez UK predugo. Za 3 dana moze da ode na bubrege, a to nije za zezanje.
Postoje AB koji se daju u 99% slucajeva za UI i u 99% su efikasni. To je prva pomoc, dok rez UK ne stignu, gde ce se, kazem u 99% dokazati kao tacni, a ako nisu menja se terapije i tu onda nema kajanja, sto ej dete pilo pogresan AB. Moralo se pokusati...

Mi smo jednom tako dobili AB, pa je UK pokazala da AB nije dobar, tj bakterija je bila rezistentna na sve, a L sve gore - zavrsismo u bolnici.
Ali to su zaista zaiiista izuzeci. I svaki DR ce dati tipske AB za UI nego da ceka rez UK.

Sve u svemu, obzirom da dete ima i temp i da rez urina nisu kristalno dobri (mada su nitriti negativni, a nama uvek oni potvrdjuju UI), kako bih ja - odradila jos jedan urin (jer je to pipava tema - moze biti i kontaminacija), rez su ti gotovi za par sati i sa tim isla kod DR. Svakako kazes da se uradi i UK, pa ce videti na cemu ste ....

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 11.6.2016 14:14:32 >

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Urinarne infekcije kod dece
11.6.2016 14:12:14   
Rosita
Čupo, hm, ne znam, jeste da se to čeka user posted image . Konsultuj možda dr ipak.

Mom D nije bilo ništa u urinokulturi. Iako je urin bio kao sa dosta bakterija. I dr rekao nije mu nista.

Eto, jedino opet urin da dam kroz neko vreme.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Urinarne infekcije kod dece
11.6.2016 14:35:10   
choopa choops
Nisu nam iz ovoga UK radili, tek u ponedeljak može. Urin isto više ne mogu, lab radi subotom samo do podne. Nedeljom samo u bolnici. Moguće da je urin bio malo kontaminiran, jer sam joj prije toga stavljala PENATEN krem, i nije se mogao dobro isprati vodom, čistila sam koliko sam mogla, pa stavila kesicu sinoć oko 2h i jutros u 8h digla.
Njoj je sad T 37C user posted image
Zvala sam ih, radi opet neki drugi doktor od 16,30h do 20,00h. Sad sam zvala jednu drugu dr, isto u drugom gradu ali mi se ne javlja, kad bi kod nje mogla ranije sa mužem da pođem...user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Urinarne infekcije kod dece
11.6.2016 14:56:14   
Zemunka85
Hm .. meni je malo sumnjivo. Vise sumnjam na kontaminaciju, nego na UI.
Stavila si kesicu u 2h, a u 8h skinula? To obavezno ponoviti. Ja kesicu nisam drzala duze od pola sata. Opet kazem i nitriti negativni ... to je dobar znak.
A ako si jos i kremu mazala, pa ona polepila kojecega ... nzm ...
Mada ovi povecani Le ...
Sada je kljucna rec DR. Vidi ti sta i kako ti je najbolje.
Ali zaista rez ne pokazuju striktno jedno, ili drugo. Tu uslovi moraju biti vanstandardno higijenski, jer zamagljuju istinu ...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Urinarne infekcije kod dece
11.6.2016 16:45:33   
choopa choops
Dakle ovako, zvala sam tu drugu dr i isto bi mi mogla zakazat tek uveče kad je MM na poslu.
Odlučila sam da je ne vodim dans. On je za sada dobro, nadam se da će tako i ostati.
Čekam ponedeljak i da odradimo opet urin i UK i onda ću znati šta je. vjerujem da je neka jača infekcija, da bi imala konstantno visoku vatru?!user posted image A i opet da je tako jaka infekcija, sigurno bi pokazali nalazi. Ja nekako uviejk bježim od davanja AB, naročito bez nalaza, zato i mislim da možda nema potrebe da idem tamo sad kad je ona Ok. Niti mogu uraditi nalaze, niti je pametno da samo na osnovu ovoga dobije antibiotik. Mao joj suri i nosić. Vidjećemo. Za sada ću da je nutkam sa čajevima, pa ako se stanje ne daj Bože pogorša, onda ćemo morat ići sutra.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Urinarne infekcije kod dece
11.6.2016 16:47:16   
Anarunika
Ja bih otišla kod dr makar i kod te što je ne voliš, uvek možeš da je ne poslušaš ako ti se ne svidi šta kaže. Ali temperatura joj uopšte ne spada skroz tako da neke infekcije ima. Možda nije uopšte jaka ni za zabrinutost ali može da postane. Govorim iz sopstvenog iskustva kada mi je ešerihija otišla na bubrege zbog neadekvatne terapije i čekanja.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Urinarne infekcije kod dece
11.6.2016 17:12:06   
Zemunka85
IZVORNA PORUKA: choopa choops

Dakle ovako, zvala sam tu drugu dr i isto bi mi mogla zakazat tek uveče kad je MM na poslu.
Odlučila sam da je ne vodim dans. On je za sada dobro, nadam se da će tako i ostati.
Čekam ponedeljak i da odradimo opet urin i UK i onda ću znati šta je. vjerujem da je neka jača infekcija, da bi imala konstantno visoku vatru?!user posted image A i opet da je tako jaka infekcija, sigurno bi pokazali nalazi. Ja nekako uviejk bježim od davanja AB, naročito bez nalaza, zato i mislim da možda nema potrebe da idem tamo sad kad je ona Ok. Niti mogu uraditi nalaze, niti je pametno da samo na osnovu ovoga dobije antibiotik. Mao joj suri i nosić. Vidjećemo. Za sada ću da je nutkam sa čajevima, pa ako se stanje ne daj Bože pogorša, onda ćemo morat ići sutra.


Jaca infekcija svakako nije, o tome nema govora. To bi podrazumevalo zahvacene bubrege, a te infekcije su poprilicno dramaticne, sa jako visokim temp. koje se nikako ne skidaju i urin smrdi na ribu - nitriti su pozitivni, i nama su LE biti i 2,3 puta veci. To nije.
Dalje - " niti je pametno da samo na osnovu ovoga dobije antibiotik" vec sam ti napisala da ces svakako uvek samo na osnovu "ovoga" dobiti AB, niko nece cekati 3dana rez UK ako se urinom dokaze da infekcija postoji, sto je po meni u ovom slucaju diskutabilno, zbog negativnih nitrita, ali svakako za brigu zbog ovolikih LE i proteina. Ovde glavnu rec treba definitivno da da DR, ali mu moras objasniti i kako si dala urin, jer je kontaminacija bitan faktor i jako cest. U prilog tome da je sve ok ide i to sto nosic curi ...
Izvini sto sam konfuzna, ali situacija nije kristalno jasna ni u jednom smeru, po meni. Ja licno bih isto otisla kod DR .. posle 5UI ne zelim ni da pomisljam sta se desava kada se zapusti ....

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here