|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Urinarne infekcije kod dece
19.4.2016 9:20:42   
Sanjalicaaa
Eco, ko sto ti rekose, normalno je da ujutru urin bude taman.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Urinarne infekcije kod dece
7.5.2016 6:40:52   
dijana1*
Moj beban ima jaku urinarnu infekciju i sinoc smo zaglavili u bolniciuser posted image
Ja sam vec 2-3 dana bolesna i ocekivala sam da predje na njega i stalno ga pipkala. Juce vidim sa je vruc i temp 39. Dala mu febricet i pravo kod dr. Uho, grlo, pluca sve cisto i uredno i odemo da izvadimo krv i urin. Naravno poviseni leukociti a urin katastrofa. Zamucen i brdooo brdoo bakterija. Kaze mi zena iz lab. da odavno nije videla tako los urin. Vratim se kod dr. a ona u neodumici da li da nas salje u bolnicu ili da mu da ab i komentarise tiho u sebi bar sa mi je crp pa da potvrdim. Ja je pitam pa sto ne uradimo sta je problem. Kao ne radi sada niko u DZ crp. Pa naravno da ne radi kada su svi po slavamauser posted image ma reko idem ja privatno da uradim. Crp 99. Vratim se kod dr. i zamolim je da se konsultuje jos sa nekim jer osecam da je nesigurna i donosi odluku da idem kuci sa bebom i da pije cefaleksin 3x dnevno. Posto ni u ponedeljak DZ ne radi da odem privatno ako imam para da izvadim ponovo sve nalaze pa da dodjem na kontrolu a ako nemam e onda u utorak mogu sve za dz u DZ. Imam ja para za sve to da se razumemo ali ima ljudi koji nemaju a namerno to pisem da vidite koje smo govno od drzave. Zbog slava i praznika osnovni nalazi ne mogu da se urade. Kao da su frizeri i krojaci a ne doktori. Sramota!
Nego, proradi crv u meni, ne razumem se u ovu problematiku ali osecam i znam ako terapija nije dobra moze biti samo gore. Odem privatno kod dr. i zena na prvu sa ovim nalazima hitno u bolnicu. Terapija obavezno venski. Sacekam 19 h da bi sa privatnim nalazom otisla u hitnu pomoc da uzmem uput za bolnicu jer ne mogu da se vratim kod svog pedijatra i da mu kazem e znate ja sam vasu odluku proverila privatno kod dr. i rekli su mi da ipak odemo u bolnicu. Tako da sam sacekala da ode kuci pa tek u hitnu po uput. Tamo me pitali pa zar vam niko nije dao ab, reko nije ( slagalauser posted image )
Kada sam dosla u bolnicu kaze mi doktorica sva sreca pa ste dosli u prvih 48 sati. To je jako bitno. Da se krene sa pravom terapijom, pogotovo kod decaka. Sinoc je dobio temp, jutros ponovo.
Sva sreca pa sam sve uradila po osecaju. Ipak je on mnogo mali a temp jako brzo skoci do 39.
A ovu u DZ sto me je poslala kuci napicicu samo tako kada je vidim sledeci put.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Urinarne infekcije kod dece
7.5.2016 7:36:33   
eca89
Joj Dijo, da što prije ozdravi malisauser posted image !

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Urinarne infekcije kod dece
7.5.2016 8:13:48   
vocicana
Ozdravite brzo, sta da ti kazem, najstrasnije je sto se tako brzo dodje do visoke temperature, a sta ce on, mli je dusa moja. Ne sekiraj se lutko, bice sve ok.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Urinarne infekcije kod dece
7.5.2016 12:01:01   
branki*
Dijo,razumem tvoj bes i gnev,nazalost.
Zelim da se sve zavrsi sto pre!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Urinarne infekcije kod dece
7.5.2016 13:24:22   
Ana RR
O bre Dijo.. strašno. Miš mali, biće mu brzo bolje od terapije. Ljubim vas user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Urinarne infekcije kod dece
7.5.2016 14:35:18   
choopa choops
Dijo user posted image za vas, a za doktoricu nemam riječi!

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Urinarne infekcije kod dece
7.5.2016 21:24:31   
jess021
Dijo, bas sam u mamama pitala sta ee desilo.
Bitno da si reagovala. Joj dusica mala, da sto pre ozdravi

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Urinarne infekcije kod dece
7.5.2016 21:39:25   
Maraj
Strasno sta se desava...citam i ne verujem... sta su sad smislili , zasto ne rade u ponedeljak, bezobrazluk

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Urinarne infekcije kod dece
8.5.2016 9:28:46   
bebilule
Evo i ja citam. Skontah kod mama da se nesto desilo.
Dijana, bitno je da ste u bolnici i da ga praze. Bice sve ok.
Ma ovdje je u ponedeljak drzavni praznik pa ne rade, a sto Dijana rece, kod nas kada je praznik ne mozes ama bas nista uraditi u domu zdravlja. A dok stignes do bolnice i doktora tamo, radis ovu gimnastiku sa hitnom koju je Dijana i uradila.

Samo da sto prije ozdravite!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Urinarne infekcije kod dece
8.5.2016 9:39:04   
Zemunka85
BOZE user posted image ! Nisu normalni. Covece na toliki CRP i takav urin tj urinarnu infekciju poslati dete kuci, idiotluk.
Pa suvise je on premali da bi takvu urinarnu lecini AB.
Opasne su te urinarne, zaista za 10min temp skoci i na preko 40 ... bubrezi .. zaista se igraju.

Ja stvarno sebe nekada uhvatim kako pljujem po DR kada su previse opusteni, a sa druge str i kada dele AB sakom i kapom. Obrni okreni, ne valja mi. Nije ni njima mucenim lako :D
Ali ovako premalo dete sa UI bi, cini mi se, pod obavezno trebalo u bolnicu.
Ja sam prva koja ce sve probati da je izbegne (za NG bas 31.12. sam potpisala da ne zelim da L ostane, imala je upalu pluca), ali ponavljam on je basbasbas mali i jednotavno to sto je DR presekla je za svaku osudu.

Najiskrenije se saosecam sa tobom, zbog naseg iskustva. Zelim vam najbrzi moguci oporavak i da sto pre sve zaboravite. user posted image
Da li su vam radili neke pretrage? Nasli uzrok infekcije?
On je em decak (kod devojcica je maksimalna predispozicaja zbog same gradje da se ovo desi), em poprilicno mali . pa verujem da ce vam bar UZ raditi.

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 8.5.2016 9:40:07 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Urinarne infekcije kod dece
8.5.2016 9:59:44   
dijana1*
U RS- praznik= sve staje= samo se jede i pijeuser posted image
Do utorka nistauser posted image
Zemunka svega mi tebe sam se setila, secam se da ste i vi imali problem.
Niko nista nije radio! Prima longacef ako sam dobro upratila i skidamo temp. Jutros su vadili krv i uzeli su urin.
Pitala sam sestru hoce li bar UZ da mu urade. Kaze ona verovatno da hoce u utorak ali vi za svaki slucaj pitajte. Oooooo Bozeeee!!!!!


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Urinarne infekcije kod dece
8.5.2016 16:01:31   
choopa choops
dijana kako??? Zar ne može u bolnici da se uradi labartorija ako je hitan slučaj? Ja nisam sigurna ali mislimda kod nas i lab u DZ radi i za praznike...Pa da ih zadavi čovjek!!!!

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Urinarne infekcije kod dece
8.5.2016 23:11:40   
dijana1*
Choopa u pet na Poliklinici nisam mogla da uradim CRP pa sam uradila privatno. A u bolnici su uradili crp i urin , UK jos cekamo. Ali doktora nigde. Tek u utorak mogu nesto da ocekujem. Tada svi dolaze na posao pa cu traziti da urade uz. Bolnica je stvarno ogromna ali ima 3 nefrologa i naravno niko ne radiuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Urinarne infekcije kod dece
9.5.2016 15:25:15   
jess021
Dijo, sto tek u utorak?
Kako je beban? Ima li temp?

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Urinarne infekcije kod dece
9.5.2016 15:50:21   
Maraj
Kakav bezobrazluk , nemam reci. Pa ako je praznik valjda treba neko da dezura user posted image

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Urinarne infekcije kod dece
9.5.2016 22:14:31   
lesica
Di, sve znas.
Grlim vas jaaako.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Urinarne infekcije kod dece
10.5.2016 17:29:34   
Zemunka85
Di, sta bi?

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Urinarne infekcije kod dece
11.5.2016 23:14:50   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: Zemunka85

Di, sta bi?

Juce smo izasli iz bolnice ali kao vanjski pacijent. Ima braunilu na ruci i idemo jednom dnevno u bolnicu da primimo terapiju.
Ujutru ce mu najverovatnije ponovo vaditi krv i urin da ponovimo nalaze.
Radili su UZ i doktorica kaze da je sve uredu. Za mesec dana cemo ponoviti UZ.
UK sterilna.


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Urinarne infekcije kod dece
12.5.2016 11:27:54   
eca89
Joj, Di ljub nam tog malog hrabrišu duša malauser posted image user posted image !

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Urinarne infekcije kod dece
12.5.2016 11:54:37   
Ana RR
Dijo user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Urinarne infekcije kod dece
12.5.2016 12:34:18   
Zemunka85
Super. Sve ce to ubrzo proci, ali je ipak jako bitno da je UZ OK. Opcija sa dolaskom na terapiju je po meni najbolja opcija - kada je majka savesna, sto ti svakako jesi user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Urinarne infekcije kod dece
12.5.2016 12:59:03   
NadaR
Dijo user posted image Sve ce se srediti ubrzo. user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Urinarne infekcije kod dece
12.5.2016 22:22:53   
dijana1*
Devojke divne ste, ali zaistauser posted image
Bas mi je znacilo sto su me pustili kuci. A i Uros je mnogo veseliji. Kada je Vuk dosao u bolnicu Uros je vristao od srece.
A tek mm sto je znacilouser posted image vesa i sudja od poda do plafonauser posted image

Edit:
U utorak smo vadili krv i jutros pitam dr kaze da je crp bio 19. Jutros smo vadili urin i sutra idemo da primimo terapiju i da vidim sta dalje.

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 12.5.2016 22:24:40 >


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Urinarne infekcije kod dece
3.6.2016 15:05:10   
Rosita
D se u sredu razboleo, bolelo ga grlo i imao T do 38.5. Juce, u cetvrtak, T se povukla. Odvedem ga kod dr, nas ne radi do ponedeljka. I juce i danas zamene rade. Ne deluju kao losi dr, ali jedva cekam naseg. Elem, crp miran, leukociti poviseni/ ne puno, dominiraju granulociti. Dr rece lici na bakterijsku, ali dete izgleda kao virusom zahvaceno. Na grlu afte i sve podseca na virus. Poslala ga i kod orl, isto misljenje. D je zivnuo, mada ga grlo boli. I zakljuci ona nece davati ab, ali da odradimo i urin. Urin jutros/ bakterije DOSTA, ketoni 3+, 2-3 le i 2- 3 eritrocita. Iznenadim se i pravac opet kod dr. Drugi dr kaze da ni on ne bi dao jos ab, ali da se uradi urinokultura, a ti ketoni mogu biti od T, tj. slabije hidratacije.

I pitam se otkud D te bakterije?

Je l moguce zato sto se s vremena na vreme upiski na spavanju i ostane tako dok ne ustane/ ne primetim?

Sad moramo da vidimo kakva ce biti urinokultura.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here