|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kucni budzet
20.2.2022 20:18:42   
vonavoj
Bas tako nato,svako ima prioritete..Mi imamo nov auto,ali ne idemo po restoranima na odmor🤣i nudim im gricke i jedu nutelu u apartmany🤣i imaju lepe uspomene sa odmora. Nista markirano nemaju od stvari😂ali nije isto kad imas jedno i troje dece...a to su tako nebitne stvari,i sama kazes prerastu za tren. Mislim da im nista ne fali,imaju i vise nego sto smo mi imali.,i drago mi je..samo mi je bitno da postanu i dobri ljudi,materijalno ne znaci nista...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1051
   RE: Kucni budzet
20.2.2022 20:35:46   
milicicak
Suzi, ne znam šta da ti kažem... Meni su sve ta sitna zadovoljstva nerealno skupa kad uporedim sa drugim stvarima. Prošle nedelje, nas četvoro, Muzej iluzija i 4 sladoleda u Crnoj ovci 3000 din. Za isti novac sam u Zari kupila dve bluze i farmerke za mini bubu...
Ne znam, zavisi od situacije. Mi redovno idemo na sladoled u Crnu ovcu, ali ne grickamo napolju. Od kad je krenula korona ne jedemo po restoranima i ne idemo u kafiće osim ako nije lepo vreme pa možemo napolje pa nije fer da poredim sad i ranije. Na odmoru često jedemo napolju, ne vodimo preterano računa o novcu. Ali da je za četvoročlanu porodicu svaki takav izlet izdatak, jeste. I to nerealno veliki.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1052
   RE: Kucni budzet
20.2.2022 20:56:45   
Tiziana
U Srbiji ke sve nerwalno skupo i u disproporciji sa primanjima.O tim planinama, Kop, Zlatibor, necu ni da pricam. Em je vasar i guzva, em deru kozu sa ledja. Mi godinama nismo bili ni na jednoj ni na drugoj planini. 
Inace, mi ako sednemo negde, sve cetvoro, na pice ili jelo, onda naravno svi narucimo. Deca su naucena da se ne bahate i ne narucuju kao pijani milioneri. 
Ako nismo pri parama, onda ne sedamo nigde.. 

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1053
   RE: Kucni budzet
20.2.2022 21:04:38   
dunja RR
Mili, baš to - nerealna su skupa ta mala zadovoljstva, i to me kopka, da li je ok što pristajem na taj poremećen sistem vrednosti, a pristajem svesno.


Baš to što si rekla, kada uporediš sa nečim zaista potrebnim, odećom npr,, nas su dve tople čokolade za decu, na spomeniku, koštale više od vunenih čarapa koje sam uzela Savi (mi to obavezno u kući nosimo, nemamo centralno grejanje, a nemamo više ni babu koja nam je to ranije štrikala), i one trakice za kosu od vunice, kao turban, koju sam uzela za M,, mnogo slatka. roze boje - 2 devojke štrikaju i prodaju nekih 300m ispod spomenika, na stazi. Nije mi žao što sam im kupila tu toplu čokoladu, iskreno, vidim da su uživali, ali kada uporedim sa tim čarapama i trakom, stvarima koje su nam stvarno potrebne, pitam se da li preterujem, iako nemamo novca za bacanje. A vidim da su mnogi roditelji oko nas, baš smo pričali na tu temu, striktni, da ne žele na to da bacaju pare.

S druge strane, Iv apropo ovog što si rekla, zavisi koliko se ima para, po onim igraonicana na Zl, videla sam da roditelji (raznih staleža, ima i onih koji ulaze sa Stoke kolicima, u firmiranim stvarima, a i onih "drugih" u koje bih recimo i sebe svrstala) masovno bacaju pare na one žetone, jedan je 100 dinara. Unutra gužva, brdo tih igračaka na žetone, niko ne nosi maske, čovek na čoveku, a deca samo kupuju žetone. Napolju je bila samo jedna maca, M smo dozvolili jednu vožnju u toku dana, i jednu uveče, i taj žeton je jedini bio 50 dinara. Nije bilo šanse da prođemo bez toga, baš je divljala, ali nije tražila da uzlazi unutra, ona je jedina bila uvek napolju, ja sam objasnila da unutra ne smemo da ulazimo, i nit je tražila, niti gledala unutra, kroz staklo, a unutra, haos.




< Poruku je uredio dunja RR -- 20.2.2022 21:06:40 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1054
   RE: Kucni budzet
20.2.2022 21:09:39   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Mili, baš to - nerealna su skupa ta mala zadovoljstva, i to me kopka, da li je ok što pristajem na taj poremećen sistem vrednosti, a pristajem svesno.



I da, kao štoje Mili rekla, od kako je korona, dosta manje para (gotovo ništa zapravo) nam odlazi na sedenja, prosto izbegavam to, zbog korone, ali opet se pitam, čak i ovo retko što im priuštim, da li je normalno, s obzirom koliko deru, što reče Tizi.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1055
   RE: Kucni budzet
20.2.2022 21:13:57   
milicicak
Suzi, kod nas npr uopšte nije do novca kojim raspolažemo, više je do toga da li ja smatram da je nešto racionalno ili ne. Ja umem u prodavnici da se pola sata sa V raspravljam oko lizalice (neće je dobiti bez obzira na svo plakanje i molbe) ali da ne trepnem na skupu igračku koju traži i na kraju dobije.
Ne znam, mislim da je dosta do vaspitanja nas roditelja i nas roditeka i našeg životnog iskustva i stava i onoga što želimo da naučimo našu decu.
Mi se trudimo da naučimo decu da cene trenutke i vreme, ne materijalno

< Poruku je uredio milicicak -- 20.2.2022 21:16:46 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1056
   RE: Kucni budzet
20.2.2022 21:22:13   
milicicak
I da, ja nemam problem sa tim da svako ima prvo da odredi cenu za svoj proizvod. Moje je da biram da li ću taj proizvod kupiti. Kao i to šta time kupujem. Nekad kupujem vreme za sebe (žetoni u igraonici) nekad gubim živce na to što hoću da ih usrećim a oni izvoljevaju. Na kraju se uvek plati, dal u novcu dal u sedoj kosi i čirevima na želucu 😁

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1057
   RE: Kucni budzet
20.2.2022 21:26:44   
dunja RR
Vala baš tako.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1058
   RE: Kucni budzet
20.2.2022 21:38:21   
vonavoj


IZVORNA PORUKA: milicicak

I da, ja nemam problem sa tim da svako ima prvo da odredi cenu za svoj proizvod. Moje je da biram da li ću taj proizvod kupiti. Kao i to šta time kupujem. Nekad kupujem vreme za sebe (žetoni u igraonici) nekad gubim živce na to što hoću da ih usrećim a oni izvoljevaju. Na kraju se uvek plati, dal u novcu dal u sedoj kosi i čirevima na želucu 😁


E bas si lepo rekla..nisam znala kako da kazem da nisam uvek izricita,nekad kupujemo vreme za sebe.A malo pre sam ispisala poruku i nestala..ne mogu opet🤣

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1059
   RE: Kucni budzet
20.2.2022 22:23:47   
bubulence


IZVORNA PORUKA: nata11

Naravno sedimo, jedino Ali zato ne idemo cesto cak ni na vikend putovanja. Zasto si I otisao na odmor. Da se stiskas I racunas. Onda sedi kuci. Nisam otisla da samo set__am dete Po Sumi I nudim mu plazmu a uvece dajem salamu. Zna SE jedno putovanje u ino u ovom zimskom periodu kod rodjaka gde smo vecinom bez nekih troskova, onda 1 Maj, letovanje I pocetkom decembra Kop.
Skip Kop idi u Brzece. Skip Zlatibor, idi na Zlatar.

Uvek biramo jeftiniji smestaj, retko idemo u neke luksuze. Ali za restorane, kafe, slatkise uvek Ima.

Mene vise brine nase svakodnevno luksuziranje. Mi toliko dajemo na hranu, Skupe igracke jednom mesecno, original garderobe detetu koje brzo preraste a na drugu stranu ne stedimo (trenutno) I vozimo stariji auto od vecine ljudi. Na tome moram poraditi ubuduce.


Svaka ti je zlatna 😁. Imamo ih troje , hvala Bogu. I pre cu otici na 4 dana i da im priustim apsolutno sve nego na 7 ili vise a da se stiskam, sklanjam ih od sladoleda, parkica itd .. Mozda moja deca nisu prezahtevna pa mi nije problem. Ali i ja prva ako idem idem da uzivam, da se opustim... Ako im se pije sok sedamo u kafic, ako im se jase konj -jahace ga, ako im se ide u luna park- vodimo ih. Uglavnom unapred isplaniramo gde idemo, znaci idemo do spomenika,usput cemo u Dino park, sescemo u kafic da se odmorimo, posle set_nja do spomenika, tamo kafa i nazad. Na moru isto tako, gledamo da njima ugadjamo jer zbog njih ,realno, i idemo

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1060
   RE: Kucni budzet
20.2.2022 22:44:13   
bubulence
Da, da ne budem pogresno shvacena. Ukoliko roditelj jedva izdvoji za par dana odmora i nema mogucnosti da deci tamo priusti sve sto se nudi , to je ok, ne krivim, ne osudjujem. Ali ako plati za smestaj 80/100e dan (cesto i vise), sebi kupi vino, pivo, cigare, a ode tamo i meri koliko je dete popilo sokica onda bolje da je sedeo kod kuce. Ne moze me niko ubediti, koliko god deca bila skromna, lepo vaspitana i ucena, da ce dete pre izabrati da sedi sa roditeljem na nekoj klupi i deli jednu plazmu a krajickom oka da gleda drugu decu koja uzivaju u luna parku i jedu sladoled. Tu je kraj price. Ponavljam,sasvim je druga priča ako roditelj jedva izdvoji i stvarno se svega odrice da bi decu odveo na more ili na odmor uopste


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1061
   RE: Kucni budzet
20.2.2022 22:52:02   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: milicicak

Suzi, kod nas npr uopšte nije do novca kojim raspolažemo, više je do toga da li ja smatram da je nešto racionalno ili ne. Ja umem u prodavnici da se pola sata sa V raspravljam oko lizalice (neće je dobiti bez obzira na svo plakanje i molbe) ali da ne trepnem na skupu igračku koju traži i na kraju dobije.
Ne znam, mislim da je dosta do vaspitanja nas roditelja i nas roditeka i našeg životnog iskustva i stava i onoga što želimo da naučimo našu decu.
Mi se trudimo da naučimo decu da cene trenutke i vreme, ne materijalno

Ovo si tako lepo rekla. To je najbitnije. 





_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1062
   RE: Kucni budzet
21.2.2022 2:03:55   
Ivanka 75
Sve te turističke zvrčkalice su mamipare a mi moramo da im se odupremo. I nek mi posle neko kaze da je zlatiborski palacinak od 260 din (dal zlato stavljaju u njega) bolji od mog. Plus nudim vise komada za dž 😊

A ovo za zlato sam pitala komsiju koji drzi palacinkarnicu na Zl. I kaze mi covek lepo "ima ko placa". Suma sumarum svega. Ko hoce nek plati, ko nece nek produzi dalje. 
A mi proset_amo po Zlatiboru i okolini pa se vratimo kuci na rucak i kafu 😊 

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1063
   RE: Kucni budzet
21.2.2022 8:47:38   
nata11

IZVORNA PORUKA: bubulence
Ne moze me niko ubediti, koliko god deca bila skromna, lepo vaspitana i ucena, da ce dete pre izabrati da sedi sa roditeljem na nekoj klupi i deli jednu plazmu a krajickom oka da gleda drugu decu koja uzivaju u luna parku i jedu sladoled. Tu je kraj price.



Upravo to.
Ja nemam markirane torbe i cipele, parfem imam jedan - dobila na poklon, kod frizera idem jednom u 3 meseca, kod kozmeticara nisam otisla 5 godina ali kada sam na odmoru na odmoru sam.


Ne znam zasto se Von ljutis nisam rekla da je ovosto radimo ispravno samo sam navela kako mi radimo.


_____________________________





(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1064
   RE: Kucni budzet
21.2.2022 9:44:34   
vonavoj
Nisam se nato naljutila,hahaha..ne znam kako si to shvatila.

Ne kazem da im ne priustimo,daleko od toga...ali nismo tipovi generalno da sedimo po kaficima i restoranima...vodimo ih na izlete😁Ne pusimo🥴

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1065
   RE: Kucni budzet
21.2.2022 12:11:08   
Ivanka 75
Ja znam neke koji samo zbog sedenha i idu na odmore. Slikanje za insta i FB a kad pitas kako napreduje skijanje onda kazu da ne skijaju. Ali bili su na Kopu, to je bitno.

Ili se sa mora vrate beli ko sir ali su zato partijali svaku noc. 
Kad je moja sestra slomila nogu mi smo poveli dvoje sa nama na Zlatibor. Znaci troje njih trazi sve i svasta. Sladoled, kukuruz, pizzu, kinder jaje... Tetka kupi mi tetka kupi mi 😂
Koliko sam mogla ja sam kupila. I sve smo se dogovarali, ako danas kupimo svima pizzu to je skoro 500din, sutra nema. Da li je bolje kinder jaje ili cokolada, pa glasamo 😂Ali, bili su i u bioskopu i muzeju, i oni vazdusni zamkovi, i sve i svasta. Skoro nista nisam odbila za tih 5 dana. Ali sve mora da ima granice. 


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1066
   RE: Kucni budzet
21.2.2022 22:56:56   
Didy
Počinjem već koji put, pa obrišem. Ja volim da trošim na te mamipare i na gluposti, da kupim sladoled na ulici, a ne u Lidlu kad smo na moru, da kupim deci palačinke na Zlatiboru jer mi se zaista na odmoru ne pali šporet da im pečem palačinke, da sednemo u restoran jer mi ne pada na pamet da kuvam kad smo na odmoru, da probamo neke specijalitete tog kraja... Meni je to uživanje iskreno. I volim da sam na točkovima stalno, volim da trošim na putovanja, makar to bilo vikendom u NS (podrazumeva bioskop, kokice, restoran, kolače...). S druge strane na garderobu trošimo minimalno, odeća mi ništa ne znači. Deca imaju dosta nasleđene garderobe, ionako brzo prerastu, imaju 1 patike po sezoni, ništa nije markirano... U kući nemamo nikakav moderan nameštaj, sve je jednostavno i funkcionalno. Generalno mislim da nam najviše novca ode na hranu i tu ne štedim, volim da uvek imamo svežeg voća i povrća, čak i ako nije sezonsko. Mesne prerađevine ne jedemo (paštete, viršle, parizere, salame...), sireve ne uzimam najjeftinije, maslac umesto margarina, maslinovo ulje i mast umesto suncokretovog... Za to uopšte ne žalim i ne računam. 

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1067
   RE: Kucni budzet
22.2.2022 7:46:52   
vonavoj
Ode tema u nedogled..nije poenta bila ko sta voli,volim i ja,nego kucni budzet. Da li je realno da sa platom od 500e mozemo da priustimo letovanje i zimovanje i sve pogodnosti,mamipare koje se nude..iskreno,ne verujem da je realno. Mislim da je to bila polemika,tako sam se i nadovezala.Ko je lud da kuva i sprema na odmoru ako ne mora🤣🤣🤣a nije bas da idemo.na more kao 90tih,kad smo i meso od kuce nosili,pa kampovali skoro..lepo se ide na odmore,da se ne lazemo😁naravno,ko moze i toliko da priusti.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 1068
   RE: Kucni budzet
22.2.2022 11:29:36   
Didy
Jasno. Samo kažem da trošimo na te mamipare, a zakidamo na nekim drugim stvarima koje su drugim ljudima bitne, a nama nisu. Npr. nama bi realno trebala 2 auta, ali ih nemamo, idemo biciklima, peške kad god vreme dozvoljava, uklapamo se, mada ja već ludim od te gimnastike jer živimo u gradu dovoljno velikom da ne možeš stići svuda peške, a nema gradskog prevoza i realno gde god da kreneš, treba ti neko prevozno sredstvo.



_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1069
   RE: Kucni budzet
22.2.2022 22:58:08   
jess021
Evo upravo smo na zimovanju pa mogu da prenesem naš stav sa lica mesta😉Ja se najviše slažem sa Bubulence i sa Didy. Moram da kažem da mm radi u proseku 10-11 sati dnevno a često i vikendom i da naša putovanja nisu nikakva ekskluziva, ali da, uglavnom potrošimo više nego što smo planirali i ne žalim. Evo sad smo u Omorici na Tari gde nas 4 noći pp košta 40000, ali verovatno ćemo za ručak u neki restoran, deca igraju one igrice, kafa, vino.....Za posao mm sam napisala da negde imamo pravo 2-3 puta godišnje da se opustimo i ne razmišljamo o svakom dinaru koji potrošimo. 
Von, nekad nije stvar budžeta već prioriteta. Vama je bitnije nov auto, nekom nije i to je sasvim u redu.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 1070
   RE: Kucni budzet
26.2.2022 18:45:14   
dunja RR
Jess, drago mi je da uživate, zanimaju me malo detalji o Omorici, ali to u temi Zimovanje :)




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1071
   RE: Kucni budzet
26.2.2022 18:46:35   
dunja RR
Žene, da li vi pravite zalihe hrane sada? Sada videh na netu da ljudi pišu da gomilaju hranu, zbog rata u Ukrajini ....meni to deluje kao dizanje panike, nisam ništa krenula da kupujem niti razmišljam o tome...

< Poruku je uredio dunja RR -- 26.2.2022 18:47:22 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1072
   RE: Kucni budzet
26.2.2022 19:44:26   
Ana RR
Ne pravimo zalihe, danas ni hleb nismo kupili user posted image ako smo preživeli 90-te i nestašice i sankcije, i ovo ćemo.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1073
   RE: Kucni budzet
27.2.2022 9:20:00   
Didy
Ne pravim zalihe, mada ja funkcionišem tako da uvek imam male zalihe svega, tako mi je lakše nego da trčim u prodavnicu kad god mi nešto zatreba. Šta to podrazumeva: uvek imam bar 10 kg brašna, 3-4 litre ulja, 5l mleka ili bar duplo svega ostalog: testenine, paste  sapuna, šampona, toalet papira... Kad načnemo npr. veliko pakovanje toalet papira, uvek imam još jedno i rezervi. Kupujem novo pakovanje testenine kad imam 1 celo u kući... To mi je neki princip po kojem obavljam nabavku. Ne razmišljam ni o kakvoj krizi.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1074
   RE: Kucni budzet
28.2.2022 8:20:29   
nata11
Nou user posted image

Jedino mozda zbog poskupljenaj do koga ce doci.

< Poruku je uredio nata11 -- 28.2.2022 8:21:28 >


_____________________________





(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 1075
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here