|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Problemi u Srbiji
4.10.2012 12:07:08   
boba 11

IZVORNA PORUKA: Modessty

Evo jedne interesantne stvari: u prodavnici Niške mlekare je niško mleko za 10 din skuplje nego to isto mleko u privatnoj prodavnici s druge strane ulice ?! user posted image
Stvarno neverovatno!
A recimo dečija odeća firme Ready group je jeftinija u Hipermarketu Merkatora nego u njihovoj sopstvenoj radnji?! user posted image

Seća li se neko fabrike obuće "Vesna" iz Bele Palanke? Cela bivša Juga je kupovala svojoj deci njihove cipelice. Firma se raspala i otišla pod stečaj. Jedan deo radnika sada radi u obući "Pavle", a drugi deo radi u nekoj takodje privatnoj mini fabrici obuće. Šiju obuću za firmu u Italiji. sašiju, pošalju u Italiju, oni tamo nalepe djon na kome piše Made in Italy, i onda ovde nama prodaju tu istu obuću za neke nenormalne pare jer je iz Italije?!


Ja kupila detetu adidaske za 3000 a Made in Indonezija

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1251
   RE: Problemi u Srbiji
4.10.2012 13:26:41   
Anoniman
Srbija u problemu, problemi u Srbiji - za ovih mojih 30 i kusur godina, problema je bilo vise od 20 godina, tako reci, ne secam se perioda zlatnih 80tih kad ih nije bilo i kad je svako mogao detetu da kupi cipele kad su mu bile potrebne, a da pri tom ima i dovoljno novca za pristojnu veceru.
Ne znam otkud nekima hrabrost da radjaju decu ako ne rade i nemaju nikakvu pomoc, ni njivu makar user posted image u svakom slucaju, ova zemlja nije family-friendly, pitam se da li je to ikad i bila.

(odgovor članu boba 11)
  Direktna veza do poruke: 1252
   RE: Problemi u Srbiji
4.10.2012 13:50:10   
Modessty

IZVORNA PORUKA: ninicak

ova zemlja nije family-friendly, pitam se da li je to ikad i bila.


user posted image da znaš da nije!
Ja se sećam da smo išli u Grčku na more, vratili se, pa išli u nabavku za novu školsku godinu: patike za nas, cipele za mamu, jakna za tatu i na kraju večerinka u nekoj kafanici ili sladoled u čuvenoj Emoni. Bilo nekad. Ali se isto tako sećam da su nam recimo Toblerone čokolade bile prilično skupe.

Sad mogu detetu da kupim čokoladu koju hoće, ali ne mogu da ga vodim na more. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1253
   RE: Problemi u Srbiji
4.10.2012 14:42:16   
isidora88
ja to jeftino ulje nigde ne videh, svuge su uglavnom prazne police a tamo gde nisu prodaje se ulje za 200 dinarauser posted image
ova drzava je pukla, nista nece biti, politika je nikakva, ljudi koji je vode su isti kao i prethodni, ma muka mi je od drzave i odlaska u kupovinu, svaki put potrosim brdo para a donesem samo kesu kuci, nekad si za hiljadu dinara mogao da kupis nesto a danas je to samo za rucak a gde su ostali obroci i ostalo,uf bas sam ogorcena i nadam se da cemo otici odavde uskoro kao sto planiramo

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1254
   RE: Problemi u Srbiji
4.10.2012 22:30:12   
Anoniman
Evo pogledajte jedan vdeo, nije sniman kod nas, ali kao da jeste KLIK, po meni najveći problem u Srbiji.

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 1255
   RE: Problemi u Srbiji
4.10.2012 22:36:39   
Anoniman
Idi, Neđo, u peršun, oćeš da ti mrem? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1256
   RE: Problemi u Srbiji
4.10.2012 22:37:56   
Anoniman
Strašno Milojka, e to su strašne stvariuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1257
   RE: Problemi u Srbiji
4.10.2012 22:43:03   
Anoniman
Tuga.

Ja ne znam šta je to, valjda se u meni nakon što sam dobila dete otkačio neki feder za emocije, pa me ovakve stvari pogađaju duplo više nego ranije. Sad mi je, nakon ovog snimka, toliko loše i tako sam se smorila da mi se povraća, ako mi veruješ. Povraća mi se od nekog grča u stomaku, od tuge, od nemoći. I od griže savesti što sam xy puta bezobzirno bacila u smeće toliko hrane, a gladnih na svakom ćošku. E pih, gotovo, sad moram oplakati pre spavanja... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1258
   RE: Problemi u Srbiji
4.10.2012 22:47:13   
Lu
Uhuser posted image
Sad me  sram nekih stvariuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1259
   RE: Problemi u Srbiji
4.10.2012 22:52:44   
boba 11
Ne znam da li neko moze da inicira moju "ideju" da je tako nazovem.Videla sam pre nekog vremena u restoranu kineskom koliko se netaknute hrane baca.Ima i naravno nacetih porcija ali je vecina samo isprobana jer su porcije ogromne.Supu kuvaju u podne i uvece se ostatak baci,pirinac koji je ostao u toku dana takodje uvece ide u kontejner.A ko sto kazete toliko gladnih.Koliko bi se ljudi nahranilo kad bi crveni krst svakodnevno oreuzeo inicijativu i pokupio "ostatke" hrane po restoranima.Opet ne misli svako kao ja i nekom to izgleda odvratno,ali je strasnije kopanje po kontejnerima nego davanje hrane direktno u neku dobrotvornu organizacijuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1260
   RE: Problemi u Srbiji
4.10.2012 22:55:34   
Anoniman
Isto tako. Ja već dugo, kad mi ostane od ručka, pa makar i komadić mesa, spakujem u kesicu za zamrzivač i okačim na onu ručku od kontejnera, komšije mi se smeju, a najgore je što toga u roku od 5 minuta više nemauser posted image Znam da ne treba da se zadovoljimo onim što imamo samo zato što postoje oni koji nemaju ništa, ali ne može da te ne dotakne, ne može da te ne promeni kad hvatiš da to nisu samo priče iz neke druge dimnzije, to su ljudi koji su pored nas, bake i deke koji su ceo život rintali od penzije ne mogu da kupe hranu pa preturaju po kantama, deca bosa šetaju po hladnoći jer im stariji, koji ih teraju da prose, otmu patike...strašno, ne postoje reči kojima mogu da opišem koliko mene ovo pogađauser posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 1261
   RE: Problemi u Srbiji
4.10.2012 22:55:48   
Anoniman
Bobo, ja znam da su u pojedinim ustanovama određeni ljudi KUPOVALI tu hranu. U bolnici u kojoj sam nekad radila, neko se dosetio da zaradi user posted image pa je prodavao oooogromne količine hrane koja je ostajala i to ljudima koji gaje svinje. Nisu hteli da poklanjaju gladnim ljudima, prodavali su... user posted image

(odgovor članu boba 11)
  Direktna veza do poruke: 1262
   RE: Problemi u Srbiji
4.10.2012 23:02:58   
Anoniman
Mene dusa boli sto neko baca, a neko drugi je gladan, a ne moze da radi jer je bolestanuser posted image mrzim ovu zemlju iz dubine duse!
Uvek dam novac za hleb i prosjaku i onom koga vidim da pretura po kontejnerim. A neko kuka jer ne zna koji mobilni da kupiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1263
   RE: Problemi u Srbiji
5.10.2012 13:09:40   
mamamikka
user posted image
da ne gledamo uvek samo "Evropu"-pekar iz Turske rešio da pomogne gladnima. user posted image

_____________________________

Aleksa, 13.10.2008.
David, 29.07.2011.
Mamine sreće najveće!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1264
   RE: Problemi u Srbiji
5.10.2012 13:13:12   
Snelle
Bobo, koliko sam ja upoznata, restorani (ZAKONOM je tako uređeno) ne smeju da poklanjaju ostatke hrane gladnima, siromašnima. Ne znam zašto je tako, ali to je strašno!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu mamamikka)
Direktna veza do poruke: 1265
   RE: Problemi u Srbiji
5.10.2012 13:26:12   
Modessty
Strašan je film! user posted image Kad vidim gladnu i bosu decu odmah pomislim na moje dete i na to da tako nešto nikad neću dozvoliti da mu se desi.

U Nišu, preko puta gradske bolnice je jedna od pekara MBN. I tu stalno ima dece koju dovode da tu prose. Radnice pekare im daju pecivo i hleb. Nikad im ne daju novac jer znaju da će im novac uzeti oni koji ih teraju na prošnju. Ovako bar nisu gladni. Nesmeju da ih puste u pekaru ali im uvek neka od njih nešto iznese.

(odgovor članu mamamikka)
Direktna veza do poruke: 1266
   RE: Problemi u Srbiji
5.10.2012 13:29:06   
Snelle
Mod, tako i ja radim. Kad mi neko dete traži pare za hleb ili mi kaže "Gladan sam", ja ga odvedem u pekaru i kažem: "Biraj", pa hteo, ne hteo jedino tako će od mene nešto dobiti, pare ne dam.
Neđo, ubi me u pojam, dušu isplakah user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1267
   RE: Problemi u Srbiji
5.10.2012 13:30:47   
hanka
Niske pekare ce siromasnima deliti "hleb od juce" a pecivo i burek ne jer ne mogu garantovati ispravnost proizvoda

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1268
   RE: Problemi u Srbiji
5.10.2012 13:35:05   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Snelle

Bobo, koliko sam ja upoznata, restorani (ZAKONOM je tako uređeno) ne smeju da poklanjaju ostatke hrane gladnima, siromašnima. Ne znam zašto je tako, ali to je strašno!


Zato što za te ostatke niko ne garantuje da su ispravni, po pravilu i ono što se netaknuto vrati sa stola bi moralo da se baci jer ne znaš da li je onaj ko je poručio bolestan i od čega da li je kinuo u jelo da li je išao u wc pa neopranim rukama nešto pipao... Uvek može da dođe do kontaminacije i ako se slučajno desi da to kontaminirano daš nekom i on se razboli ti si odgovoran.

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 1269
   RE: Problemi u Srbiji
5.10.2012 13:40:58   
lesica
A gazda pekare u kojoj je moja mama nekad radila,je zaposlenima dao naredbu da svo pecivo i sav hleb koji im ostane po zatvaranju (a ostajalo je mnogo jer su na svakih pola sata sklanjali neprodato,i pekli sveze) daju prosjacima. Ako vam kazem da je pekara bila u strogom centru grada mozete same da prebrojite koliko je tu ljudi i dece bilo. Ali onda se desise polititcke promene i on je kao smetnja morao da zatvori svoju pekaru.

Nedjo,dusu isplakah! Sad se jos i setih L malene drugarice iz vrtica user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1270
   RE: Problemi u Srbiji
5.10.2012 13:54:14   
sanji
Kamo sreće da je više takvih gazda, ali nažalos jako su retki!user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1271
   RE: Problemi u Srbiji
6.10.2012 0:15:05   
boba 11

IZVORNA PORUKA: Trt Milojka

Bobo, ja znam da su u pojedinim ustanovama određeni ljudi KUPOVALI tu hranu. U bolnici u kojoj sam nekad radila, neko se dosetio da zaradi user posted image pa je prodavao oooogromne količine hrane koja je ostajala i to ljudima koji gaje svinje. Nisu hteli da poklanjaju gladnim ljudima, prodavali su... user posted image

Alavstine ,a pouzdano znam da je to debelo naplaceno,pa jos jednom bi gospoda da zarade na toj istoj hrani(I spit on them-ona baba iz serije)user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1272
   RE: Problemi u Srbiji
6.10.2012 0:18:35   
boba 11

IZVORNA PORUKA: gae_gr


IZVORNA PORUKA: Snelle

Bobo, koliko sam ja upoznata, restorani (ZAKONOM je tako uređeno) ne smeju da poklanjaju ostatke hrane gladnima, siromašnima. Ne znam zašto je tako, ali to je strašno!


Zato što za te ostatke niko ne garantuje da su ispravni, po pravilu i ono što se netaknuto vrati sa stola bi moralo da se baci jer ne znaš da li je onaj ko je poručio bolestan i od čega da li je kinuo u jelo da li je išao u wc pa neopranim rukama nešto pipao... Uvek može da dođe do kontaminacije i ako se slučajno desi da to kontaminirano daš nekom i on se razboli ti si odgovoran.

Ma sigurno je tako,ali kontam da je gore to preturanje po smecu i puno opasnije

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1273
   RE: Problemi u Srbiji
6.10.2012 9:40:12   
Anoniman
Slažem se ali je logika sledeća: ako vlasnik restorana da nekom nešto i taj neko se otruje on krivično odgovara a po kontejneru svako kopa na svoj rizik... Pri tom se problem gladi u državi ne rešava otpatcima iz restorana... Mene mnogo više muči to što oni koji imaju kradu da imaju još, to što za razliku od zapada gde cvrkva otvara bolnice i narodne kuhinje naša samo kupi pare i otima...

(odgovor članu boba 11)
  Direktna veza do poruke: 1274
   RE: Problemi u Srbiji
6.10.2012 9:51:17   
Anoniman
Što se tiče narodnih kuhinja to je kod nas rešeno kao i sve ostalo-da neko zgrće pare. Država finansira pojedinca da vodi narodnu kuhinju (znam lično jednu porodicu) i to sve zarad nekih levih uzajamnih interesa.... Dakle, država njima, oni državi, a sve pod okriljem velike humanosti!!! Hoću reći, ne može svako ni otvoriti narodnu kuhinju, koliko god imao, želeo i mogao, jer će vlast u tome da ga spreči. Srbija do Tokija!!!!!!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here